Pirmos vārtus Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Čehovas "Vitjaz" sastāvā ceturtdien guva Latvijas uzbrucējs Ainārs Podziņš, kurš turklāt pārspēja savu labu draugu Krisu Holtu.

Aizvadītajā mačā "Vitjaz" ar rezultātu 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) savā laukumā pieveica latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Ukrainas komandu Doņeckas "Donbass". Podziņš cīņas devītajā minūtē palīdzēja "Vitjaz" panākt izlīdzinājumu 1:1.

Savukārt uzvaras vārtus "Vitjaz" guva 53.minūtē, kad izcēlās Džošs Henesijs.

Podziņš, kurš "Vitjaz" sastāvā atgriezās pēc viena mača izlaišanas, šoreiz laukumā pavadīja 14 minūtes un piecas sekundes, izdarot četrus metienus pa pretinieku vārtiem.

Tikmēr Bārtulis nospēlēja 19 minūtes un 35 sekundes, izdarot četrus metienus un arī nopelnot divas soda minūtes.

Līdz ar to "Vitjaz" pārtrauca četru zaudējumu sēriju, sagādājot sāpīgu neveiksmi "Donbass" vienībai, kas turpina cīnīties par iekļūšanu Gagarina kausā.

Citā cīņā uzvaru izcīnīja latviešu uzbrucēja Jāņa Sprukta pārstāvētā Maskavas CSKA vienība, kas ar 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) savā laukumā pieveica Baltkrievijas komandu Minskas "Dinamo". Uzvaras vārtus CSKA guva 54.minūtē, kad izcēlās Igors Radulovs.

Sprukts šoreiz laukumā pavadīja astoņas minūtes un 32 sekundes, uzvarot vien vienā no septiņiem iemetieniem, kuros piedalījās.

Šī CSKA komandai bija desmitā uzvara pēdējās 11 spēlēs.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā CSKA ar 88 punktiem 45 spēlēs atguva otro vietu, "Donbass" ar 59 punktiem 46 cīņās atrodas desmitajā pozīcijā, tomēr izslēgšanas spēļu zona ir vien punkta attālumā, savukārt "Vitjaz" ar 49 punktiem ieņem 12.vietu.

Pēc regulārās sezonas, kurā katra komanda izspēlēs pa 52 spēlēm, izslēgšanas cīņām kvalificēsies pa konferenču astoņām labākajām komandām. Savukārt vienībām, kas neiekļūs Gagarina kausā, sezona būs jāturpina Cerību kausa sacensībās.