Rīgas 'Dinamo' 17 sekundēs gūst divus vārtus un izcīna punktu pret 'Salavat Julajev'

Rīgas "Dinamo" ceturtdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā noslēdza savu 2019. gada pirmo izbraukumu, ar rezultātu 2:3 (2:2, 0:0, 0:0, 0:1 piekāpjoties Ufas "Salavat Julajev".

Pamatlaikā rezultatīva bija tikai pirmā trešdaļa. Devītajā minūtē Linuss Ulmarks izvirzīja vadībā Ufas komandu, bet nepilnas trīs minūtes vēlāk Vladimirs Tkačovs dubultoja savas komandas pārsvaru. Pāris minūtes vēlāk Lauris Dārziņš un Mārtiņš Dzierkals 17 sekunžu laikā rezultātu izlīdzināja. Pēc tam rīdziniekiem vajadzēja spēlēt no aizsardzības, taču ik pa laikam izdevās labas vārtu gūšanas iespējas.

Cīņa nonāca līdz pagarinājumam, kurā aktīvāki bija "Dinamo" spēlētāji, bet tad pēc Vladimira Tkačova lieliskas piespēles Antons Burdasovs specīgi un precīzi meta ripu Timura Biļalova sargātajos vārtos, izraujot "Salavat Julajev" uzvaru.

Biļalovs atvairīja 28 no 31 pretinieku metiena, bet rīdzinieki pretinieku vārtus apdraudēja 19 reizes.

Rīgas "Dinamo" ar 46 punktiem 47 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem devīto vietu, kamēr "Salavat Julajev" ar 58 punktiem 48 mačos ir sestajā vietā Austrumos.

Piedāvājam spēles teksta tiešraidi.

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Salavat Julajev
Spēles statistika: Metieni pa vārtiem: 19-31; Iemetieni: 25-22; Bloķētie metieni: 15-11; Spēka paņēmieni: 12-19; Laiks uzbrukumā: 9:55 min. - 16:24; Soda minūtes: 8-4
Makmilans pēc tālas piespēles iegāja zonā un meta ripu tālajā vārtu stūrī, taču tā lidoja garām.
61:55 min. Rīgas "Dinamo" - "Salavat Julajev" 2:3. Spēle noslēgusiesVladimirs Tkačovs lieliskā veidā iegāja uzbrukuma zonā pa kreiso malu un piespēlēja Antonam Burdasovam, kurš spēcīgi un precīzi meta ripu vārtos.
Dzierkals labi pieturēja ripu un izdarīja neprecīzu metienu ar nūjas neērto pusi. Mirkli vēlāk Dārziņš un Rēdlihs divatā neizmantoja labu iespēju.
Burmistrovs ātri izlauzās līdz vārtiem un izdarīja metienu pa vārtiem.
Sācies papildlaiks.
Rīgas "Dinamo" - "Salavat Julajev" 2:2. Noslēdzies pamatlaiks.
Piesardzīgs hokejs bija pamatlaika izskaņā. Rīdziniekiem pēdējā minūtē izdevās izveidot pozicionālu uzbrukumu, bet "Savalat Julajev" spēlētāji visu aizvirzīja uz laukuma malām.
Biļalovs atvairīja kārtējos metienus un apturēja "Salavat Julajev", bet rīdzinieki savā uzbrukumā tika pie viegla Džeriņa uzmetiena. Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām,
Piecas minūtes spēle ritēja bez pauzēm. Aizraujošā cīņā Marenis vārtu priekšā cīnījās par ripu, bet Ribins viņu apturēja. Otrā laukuma galā Ribins jau apdraudēja "Dinamo" vārtus.
Džeriņš aktīvi nospēlēja vārtu priekšā, ripa nonāca pie Ališauska, kura mestā ripa atdūrās spēlētāju burzmā. Tam sekoja pretuzbrukums, bet Zīle ar savu aktivitāti glāba komandu.
Spēle daudz ritēja Rīgas "Dinamo" aizsardzības zonā, un ufieši izdarīja pamatīgu spiedienu uz vārtiem. Rīdzinieki pacietīgi spēlēja un ofensīvu izturēja.
Rīdzinieki izturēja kārtējos Ufas komandas uzbrukumus, bet mirkli vēlāk Dārziņš pretuzbrukumā centās apspēlēt aizsardzības spēlētāju, taču Larsens bloķēja metienu, kas bija tēmēts tuvējā apakšējā stūrī.
Pie Dārziņa atlēca ripa, un viņš no tuvas distances izdarīja metienu, bet leņķis bija diezgan ass un trāpīt bija grūti.
"Savalat Julajev" atlikušās 40 vairākuma sekundes neizmantoja, bet uzreiz pēc vairākuma Larsens izdarīja metienu pa "Dinamo" vārtiem. Mirkli vēlāk Balinskis spēcīgi meta pāri vārtiem.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 3-12 ; Iemetieni: 3-10; Bloķētie metieni: 6-4; Spēka paņēmieni: 3-5 ; Laiks uzbrukumā: 2:13 min. - 7:17 min.; Soda minūtes: 4-0.
Rīgas "Dinamo" - "Salavat "Julajev" 2:2. Noslēdzies 2. periods.
38:40 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Gilīss ar nūju paklupināja pretinieku, atstājot savu komandu mazākumā.
Kādu iespēju nerealizēja Rēdlihs! Viņš nonāca viens pats pret pretinieku vārtsargu, bet metiens starp kājsargiem nebija precīzs. Pēc tam abas komandas apmainījās ar metieniem.
Bērziņš uzmeta pa vārtiem, tomēr ripu pārliecinoši cimdā tvēra Metsola.
Ulmarks iesāka kārtējo "Salavat Julajev" uzbrukumu, kurā bīstamu metienu izdarīja  Kempainens. Biļalovs atvairīja, tomēr mājinieki turpināja aktīvos uzbrukumus.
Ģēģeris meta garām Metsolas sargātajiem "Salavat Julajev" vārtiem. Vēl neviens metiens pa vārtiem rīdziniekiem nav izdevies.
Arī Šens lika pasvīst Rīgas "Dinamo" vārtsargam. Rīdziniekiem jātiek galā ar lielu pretinieku pārsvaru laukumā.
Biļalovs glāba Rīgas "Dinamo" no vārtu zaudējuma. Žarkovs mainīja ripas lidojuma virzienu, un Biļalovs ar aizsargmasku atsita. Tad viņš atvairīja arī atkārtoto metienu.
Gimajevs meta ripu vārtu virzienā, un Razgals ar nūju pielaboja tās lidojuma virzienu, taču nedaudz pietrūka, lai gūtu vārtus.
Perioda pirmās piecas minūtes "Dinamo" tā arī neizdevās aizskriet uzbrukumā, jo "Salavat Julajev" pārliecinoši kontrolēja ripu.
Žarkovs pašā vārtu priekšā saņēma ripu un centās to ievirzīt vārtos, taču viņam tas neizdevās.
Pēc mazākuma izturēšanas Ulmarks bīstami meta no tuvas distances, taču Biļalovs ar kājsargu ripu veiksmīgi atsita.
Rīgas "Dinamo" hokejisti mazākumu aizvadīja ļoti veiksmīgi. Pusotru minūti Ufas komanda nespēja nostiprināties uzbrukuma zonā, bet pēdējās sekundēs izspēles tik neitralizētas.
20:29 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Kadeikins rāvās uzbrukumā, bet Ališauks viņu paklupināja ar savu kāju.
Sācies 2. periods.
Rīgas Dinamo - Salavat Julajev 1. perioda statistikaMetieni pa vārtiem: 11 - 9Uzvarēti iemetieni: 13 - 7Bloķēti metieni: 1 - 2Spēka paņēmieni: 3 - 6Soda minūtes: 4 - 4
Rīgas Dinamo - Salavat Julajev 2:2. Noslēdzies 1. periods
Ripa pēc rikošeta atleca pie Dārziņa, kurš bija labā situācijā. Metienu viņam neļauj izdarīt.
17:41 min. Rīgas Dinamo vairākumsRibins "ielīmē" apmalē Šuļeņinu, kurš bija bez ripas. Tiesneši saskatīja pārkāpumu
Atklāts hokejs - Salavat Julajev laba saspēle, uzbrucējs netrāpa pa lēkājošu ripu. Seko Dinamo uzbrukums un Meija neapstrādā ripu. Un uzreiz vēl viens Salavat Julajev uzbrukums. Karsti!
16:04 min. Rīgas Dinamo - Salavat Julajev 2:2Ufas hokejisti kļūdās aizsardzībā, ko izmanto Dzierkals. Ar veiklu nūjas kustību jaunais uzbrucējs ieslidina ripu vārtos
Šoreiz ne visai iespaidīgs vairākums, rīdziniekiem izdodas samērā viegli nosargāt vārtus neskartus mazākumā.
15:47 min. Rīgas Dinamo - Salavat Julajev 1:2Iznācis no sodīto soliņa, Dārziņš uzreiz gūst vārtus. Vārtu priekšā ripa atleca pie Latvijas uzbrucēja, kurš savu iespēju izmanto
Rīgas Dinamo mazākumsDārziņš izmet ripu ārpus laukuma un saņem divu minūšu sodu
11:05 min. Rīgas Dinamo - Salavat Julajev 0:2Divas minūtes Salavat Juajev burtiski rotaļajās ar Dinamo un tikai brīnumaini neizspēlēja līdz tukšiem vārtiem.Pedans atgriezās laukumā, kad ātra Salavat Julajev saspēle noslēdzās ar Tkačova precīzu metienu no vārtu priekšas
8:57 min. Rīgas Dinamo mazākumsUn neilgi pēc vārtu zaudējuma rīdzinieki paliek mazākumā. Dinamo jaunieguvums Pedans spiests pārkāpt noteikumus bīstamā momentā, glābjot no iespējamā vārtu zaudējuma vārtu priekšā
8:27 min. Rīgas Dinamo - Salavat Julajev 0:1Umarks pretuzbrukumā uz brīdi pazaudēja ripu duelī ar Šuļeņinu, bet acīgi to atguva un pēc tehniskas darbības ar nūju precīzi meta tuvējā vārtu stūrī.
Rīdziniekiem laba saspēle vairākumā un izdodas nedaudz spēli izlīdzināt.Salavat Julajev pilnā sastāvā un uzreiz bīstams moments pie Biļalova sargātajiem vārtiem.
Vairākumā krietni izdodas pakutināt nervus Salavat Julajev vārtsargam Juham Metsolam.
5:38 min. Rīgas Dinamo vairākumsPēc hibrīdpārmetiena zonā Ģēģeris labi nomānīja pretinieku ar kustību un panāca pārkāpumu pret sevi.
Salavat Julajev turpina ofensīvu, Biļalovam nācies jau krieti pasvīst. Ar presingu pretinieku zonā izdevies nedaudz apturēt mājiniekus un neļaut viņiem diktēt noteikumus. Var teikt, ka pirmā ofensīva izturēta.
Salavat Julajev jau ar pirmajām minutēm metas uzbrukumā, otrās minūtes izskaņā rīdziniekus glābj Ufas hokejista neveiksme, netrāpot pa ripu praktiski jau pie tukša vārtu stūra.
Spēle sākusies
Komandas iznākušas laukumā, pēc valstu himnām sāksies spēle.
Rīdzinieku vārtus šovakar atkal sargās Timurs Biļalovs, kurš izkonkurējis Kristeru Gudļevski pirmā vārtsarga postenī.
KHL Austrumu konferencē Salavat Julajev ar 56 punktiem 47 spēlēs ir stabilā sestā vietā. Rīdziniekiem 46 spēlēs ir 45 punkti un trīs punkti no mērķa - astotās vietas un dalības play off.
Rīdzinieki pēdējās divās spēlēs cīnījušies pagarinājumā - ar 2:1 uzvarēta Maskavas Dinamo, bet ar 2:3 zaudēts vienai no līgas pastarītēm Severstaļ. Kā būs šovakar?https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-neiztur-milzigo-severstal-ofensivu-un-zaude-pagarinajuma.d?id=50722893
KHL čempionātā cīņu par iekļūšanu "play off" zonā turpina Rīgas Dinamo, kas ceturtdien Ufā viesojas pie Salavat Julajev. Spēles sākums pulksten 16:00