Rīgas 'Dinamo' ar kaunpilnu zaudējumu noslēdz KHL septīto sezonu

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) septītās sezonas regulāro čempionātu ar apkaunojošu zaudējumu otrdien noslēdza Rīgas "Dinamo", kas viesos ar 2:7 (2:1, 0:3, 0:3) piekāpās Mitišču "Atlant".

Rīdzinieki pagājušajā nedēļā jau zaudēja cerības iekļūt Gagarina kausa izcīņā, bet tagad piedzīvoja zaudējumu neizteiksmīgā cīņā savā pēdējā mačā sezonā.

Rīgas "Dinamo" aktīvi iesāka maču un jau devītajā minūtē bija vadībā ar 2:0. Tomēr pirmā perioda izskaņā rīdzinieki ieliada vienus vārtus, tad otrā perioda sākumā divarpus minūšu laikā ielaida vēl trīs vārtus. Tajā brīdī pilnībā pajuka Rīgas "Dinamo" sniegums, komanda nespēja lauzt spēles gaitu un beigās piedzīvoja graujošu zaudējumu ar 2:7.

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Atlant
Rīgas 'Dinamo' - 'Atlant' 2:7 (2:1, 0:3, 0:3)Vārtu guvēji: Miks Indrašis (3:29 min., vair.), Gints Meija (8:41 min., vair.)- Antons Babčuks (19:43 min., vair.), Igors Levickis (21:03 min.), Artjoms Černnovs (22:09 min., vair.), Andrejs Taratuhins (23:38 min.), Vitālijs Novopašins (43:35 min.), Andrejs Taratuhins (45:18 min., vair.)Noraidījumi: Broks Troters (2 min., 18:28), Kristaps Sotnieks (2 min., 21:54), Milans Jurčina (2 min., 39:20) - Vadims Hlopotovs (2 min., 2:19), Maksims Potapovs (2 min., 7:56)Metieni pa vārtiem: 17 (10+7) - 23 (11+12)
2014./2015.gada KHL sezona Latvijas līdzjutējiem noslēdzas otrdien - Rīgas Dinamo regulārā čempionāta pēdējā spēlē viesos tiekas ar Mitišču Atlant. Spēles sākums pulksten 18:30.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-nosledz-khl-septito-sezonu.d?id=45613818
Pēdējai sezonas spēlei pret Maskavas apgabala ATLANT rīdzinieku treneri pieteiks 22 hokejistus (2 vārtsargus, 7 aizsargus un 13 uzbrucējus), un, salīdzinot ar iepriekšējo maču, sastāvs ir palicis gandrīz nemainīgs, tikai šodien vārtus sargās Jeff Deslauriers.
Dinamo sastāvs: Vārtsargi: #38 Jeff Deslauriers (#36 Jakub Sedlaček); Aizsargi: #9 Krišjānis Rēdlihs (A) - #7 Mārtiņš Porejs, #5 Chay Genoway - #68 Milan Jurčina (A), #11 Kristaps Sotnieks - #23 Aleksandrs Jerofejevs, #28 Ralfs Grīnbergs; Uzbrucēji: #89 Brock Trotter - #55 Linus Videll - #19 Miķelis Rēdlihs, #10 Lauris Dārziņš (C) - #16 Kyle Wilson - #70 Miks Indrašis, #18 Rodrigo Ābols - #25 Andris Džeriņš - #87 Gints Meija, #17 Kaspars Saulietis - #96 Māris Bičevskis - #13 Gunārs Skvorcovs, #71 Roberts Bukarts.
Komandas nāk laukumā
Spēles sākums tikai nedaudz iekavējas, jo vienā no vietām ledus problēmas.
Spēle sākusies
Pirmās minūtes pretinieki "izlūko" viens otru. Liels temps, bet momenti nav
Pēc sadursmes uz ledus paliek Rodrigo Ābols, turot ceļgalu. Atkārtojumā redzams, ka pretinieks nospēlēja "celis celī"
2:19 min. Rīgas Dinamo vairākumsTiesneši tomēr šajā epizodē fiksējuši pārkāpumu, Dinamo divas minūtes vairākums
3:29 min. Rīgas Dinamo - Atlant 1:0Dinamo bija laba iespēja, taču tā sākotnēji netika izmantota. Tad no savas zonas teicami Jurčina iešaka uzbrukumu, atdeva piespēli Vilsonam, kurš tālāk izgājienā Indrašim - Miks pamanās ripu dabūt vārtos, lai gan vārtsargs šķita ripu atvairīja.
Atlant atmodies un Delorjē jāglābj rīdzinieki.Jāatgādina, ka Atlant šī ir ļoti svarīga spēle - komandai jāuzvar un jācer uz Severstaļ un Soči neveiksmēm, lai Mitišču vienība iekļūtu Gagarina kausā
7:56 min. Rīgas Dinamo vairākumsIndrašis nonāk vārtu tuvumā labā situācijā, bet viņu nogāž.
8:41 min. Rīgas Dinamo - Atlant 2:0Teicami Dinamo izmanto vairākumu! Ābols nomānīja pretinieku un atdeva uz otru malu piespēli Genovejam, kurš tad uz laukuma vidu Meijam - Gints iemet jau tukšos vārtos! ļoti skaists vārtu guvums!
Dinamo teicami spēlē aizsardzībā un kopīgiem spēkiem Atlant netiek dotas iespējas.
Atlant brīnumaini izglābjas - Meija kritienā pamanās uzsit pa ripu, kas izlido Atlant vārtsargam zem kājsarga un tikai nedaudz garām
Dinamo turpina diktēt spēles gaitu, jo tuvāk trešajiem vārtiem, nekā Atlant pirmajiem.
Pirmais ilgākais Atlant uzbrukums, Delorjē burzmā pamana ripu un to piespiež.
18:28 min. Dinamo mazākumsPēc Dinamo pārkāpuma (Trotera pārkāpums) neliela pagrūstīšanās un vārdu apmaiņa starp hokejistiem.
19:43 min. Rīgas Dinamo - Atlant 2:1Mājinieki arī izmanto vairākumu. Pēc labas saspēles sekoja asa piespēle uz pretējo malu pie vārtiem, kur nepiesegts bija Antons Babčuks.
Noslēdzies 1.periods
Komandas atgriežas laukumā, pēc mirkļa atsāksies spēle
Sākas 2.periods
21:03 min. Rīgas Dinamo - Atlant 2:2Dinamo hokejisti noguļ vārtu priekšā Atlant spēlētāju, kurš pielabo ripu vārtos.
Atlant turpina ofensīvu, pēc Taratuhina metiena ripa trāpa pa vārtu pārliktni.
Dinamo mazākumsSotnieks saņem noraidījumu par grūdienu apmalē.
22:09 min. Rīgas Dinamo -  Atlant 2:3Mitišču klubs ātri izmanto vairākumu, Delorjē netver metienu no zilās līnijas.
23:38 min. Rīgas Dinamo - Atlant 2:4Un atkal rīdzinieki vārtu priekšā nospēlē pasīvi, Taratuhins pārspēj Delorjē....
Ābols ņem pārtraukumu
Un vēl viena bīstama Atlant saspēle uz vārtu priekšu. Šoreiz izdodas ripu aizmest prom no vārtu priekšas.
Atlant turpina dominēt laukumā, Delorjē vairākas reizes glābj komandu.
Ābols un Sotnieks ar savu aktivitāti nedaudz pamodina rīdziniekus.
Atlant vārtsargs Engrēns kļūdījās, bet pēc tam pats tver ripu pēc bīstama metiena.
Dinamo vairāk nekā 2 minūtes tur ripu pretinieku zonā, izdevības netiek izmantotas. Pretinieku piecinieks nespēj nomainīties un praktiski stāv vārtu priekšā spēku izsīkumā. Dinamo gan šo pārsvaru neizmanto...
39:20 min. Dinamo mazākumsRīdzinieki dominēja laukumā vairāk nekā 5 minūtes, bet perioda izskaņā Dinamo paliek mazākumā
Ābols skaļi nolamā tiesnešus par soģu rīcību. Televīzijas tiešraidē, diemžēl, labi varēja to visu dzirdēt.
Noslēdzies 2.periods
Sākas 3.periods
Vētraini Atlant uzbrukumi vairākumā 3.perioda sākumā, bet Dinamo nosargā vārtus.
43:35 min. Rīgas Dinamo - Atlant 2:5Delorjē netver spēcīgu metienu apakšējā stūrī.
43:50 min. Dinamo mazākumsDelorjē ar nūju iesit pretiniekam pa vēderu. Vārtsarga vietā uz soliņu dodas Saulietis
45:18 min. Rīgas Dinamo - Atlant 2:6Vēl viens Atlant vārtu guvums no vārtu priekšas.
47:26 min. Dinamo vairākumsViens no retajiem Dinamo uzbrukumiem noslēdzas ar pretinieku pārkāpumu
Dinamo labi saspēlējās vairākumā, bet līdz kādam momentam īsti netika
Rīgas Dinamo - Atlant 2:7Atlant uzbrucējs izgājienā vienatnē tiek kavēts un tiesnesis piešķir "bullīti", ko arī realizē
Atlant turpina spēlēt atraisīti un bija ļoti tuvu, lai gūtu vēl pāris vārtus. Veiksme un Delorjē glābj rīdziniekus.
Indrašis varēja iziet viens pret vienu, bet neaizsniedzās līdz ripai.
Dinamo ceturtā maiņa sarīko nelielu ofensīvu, bet bez panākumiem.