Rīgas 'Dinamo' ar sagrāvi Jaroslavļā nodrošina pēdējo vietu KHL

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" ceturtdien uzsāka sezonas pēdējo izbraukumu, viesos ar rezultātu 1:5 (0:1, 1:3, 0:1) piedzīvojot sakāvi pret Jaroslavļas "Lokomotiv" hokejistiem.

Rīgas "Dinamo" klubs nu jau piedzīvojis neveiksmi desmit mačos pēc kārtas. "Dinamieši" 56 spēlēs sakrājuši 25 punktus, tādējādi komanda četros atlikušajos mačos vairs nevar sasniegt priekšpēdējā vietā līgā esošo Pekinas "Kuņluņ Red Star" komandu, kurai ir 34 punkti.

Savukārt "Lokomotiv" ar 76 punktiem 56 spēlēs saglabā ceturto vietu Rietumu konferencē, bet tikpat punktu ir arī augstāk esošajām Sanktpēterburgas SKA un Maskavas "Dinamo" vienībām.

Mājinieki diezgan ātri sagrāba iniciatīvu, spēles devītajā minūtē pirmos vārtus gūstot Tēmu Pulkinenam. Tiesa, pirmajā periodā ripu pat vairāk kontrolēja "dinamieši", kuri gan nespēja izmantot vairākumu, kā arī radīja krietni mazāk vārtu gūšanas iespēju nekā mājinieki.

Īstais "uzlidojums" gan pienāca tikai otrajā trešdaļā. Abām komandām spēlējot četratā, Daniils Misjuls un Deniss Barancevs minūtes laikā guva divus vārtus. Zīmīgi, ka abās epizodēs labāk aizsardzībā varēja nospēlēt Deniss Paršins, kurš ar lietderības koeficientu -24 tagad ir pēdējā vietā līgā starp visiem KHL spēlētājiem.

"Lokomotiv" turpināja spēlēt pārliecinoši, bet vienlaikus nesteidzīgi. Īsi pēc spēles viduspunkta rezultāts jau kļuva mazliet nepieklājīgs, precīzu metienu izpildot Denisam Aleksejevam – 0:4. Taču perioda izskaņā "Dinamo" beidzot apdraudēja pretinieku vārtus viesu trešajā vairākumā – izcilu metienu izpildīja Roberts Bukarts.

Mača pēdējā periodā Jaroslavļas komandas aktivitāte noplaka, mājiniekiem šķietami vēloties aizvadot trešdaļu bez liekiem pavērsieniem. Tomēr precīzs Ņikitas Čerepanova metiens ļāva spēlē iesaistīties arī Bruno Brūverim, kurš, rezultātam esot 1:5, nomainīja Jāni Vori.

Rīdzinieki vēl tika pie iespējas ceturto reizi spēlēt vairākumā, tomēr spēles izskaņa aizritēja bez ievērības cienīgiem notikumiem. Tādējādi 18 gadus vecais Brūveris, kuram šī bija otrā spēle KHL, atzīmējās ar "sausā" aizvadītām 15 minūtēm.

Rīgas komanda sestdien aizvadīs pēdējo spēli izbraukumā šosezon, viesojoties pie Rietumu konferences līderes Maskavas CSKA.

Portāls "Delfi" piedāvā spēles teksta tiešraidi.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Jaroslavļas Lokomotiv
Spēle noslēgusies. Rīgas "Dinamo" – "Lokomotiv" 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
Miegaini tiek gaidītas spēles beigas. Rīgas komanda vēl pagūst izpildīt pāris uzmetienus vārtu virzienā.
Kā kaķis ar peli.. Korškovs ar Aleksejevu, iespējams, vēlējās jau pārāk skaisti izspēlēt. Mazākums izciests. Mačā atlikušas trīs minūtes.
Jaroslavļas hokejisti jau arī vairākumā īsti neizrāda pūliņus tiekties pēc vārtu guvuma.
54:33 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāGenādijs Stoļarovs asi iesita pretiniekam ar nūju.
Mājinieki pēc savas iegribas ik pa laikam asāk ieslido viesu zonā, tomēr laukumā vērojams vienmuļš hokejs bez daudz pārtraukumiem. Pamatlaikā atlikušas sešas minūtes.
Tkačovs, Petersons un Korškovs noorganizē virpuli "Dinamo" zonā, bet Brūverim beigās sanāk tvert diezgan vieglu metienu, pirmoreiz pa īstam iesaistoties spēlē.
Otrajā vairākuma minūtē "dinamieši" vairs nespēj izcelties ar ripas kontroli.
Rīdzinieki daudz kontrolē ripu. Ar pāris metieni pārliecinoši tiek galā Paskvalī.
46:50 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāAntons Landers tiek noraidīts par līnījtiesnesim izteiktu repliku.
44:31 min. Rīgas "Dinamo" vārtsargu maiņaJāni Vori nomaina Bruno Brūveris.
44:31 min. Rīgas "Dinamo" – "Lokomotiv" 1:5Vladimirs Tkačovs uzvar iemetienu, tam seko vēl viena piespēle, bet tad metienu no zilās līnijas rezultatīvi izpilda Ņikita Čerepanovs. Šoreiz gan jāatzīst, ka Vorim neviens ceļā nestāvēja. Metiens, ar kuru vārtsargs varēja tikt galā.
Ļoti miegains hokejs. Šķiet, ka "Lokomotiv" gaida spēles beigas un vēlas iztikt bez liekiem negadījumiem.
Interesants atgadījums. Ripa no Dzierkala izlido ārpus laukuma. Hokejists jau nolemti dodas uz noraidīto soliņu, kur uzbrucējs arī apsēžas. Tomēr soģi pārdomā. Spēle turpinās, komandām spēlējot piecatā.
Sākusies trešā trešdaļa!
Noslēdzies otrais periods. Rīgas "Dinamo" – "Lokomotiv" 1:4 (0:1, 1:3)
38:23 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāVarbūt trešais vairākums var atdzīvināt spēli? Andris Džeriņš vienatnē cīnījās aiz pretinieku vārtiem līdz viņu paklupināja Aleksejs Marčenko.
38:32 min. Rīgas "Dinamo" – "Lokomotiv" 1:4. Vārti!Roberts Bukarts paņem situāciju savās rokās, uzņemot ātrumu slidojumā no zilās līnijas un raidot ripu "devītniekā". Tieši tas, kas pietrūka pirmajos vairākumos!
Šī vakara spēlē nav jūtamas emocijas. "Lokomotiv" paveic tik, cik viņiem vajadzīgs, lai izcīnītu uzvaru. Savukārt "Dinamo" īsti nespēj pretoties.
Pulkinens pēkšņi ieslido zonā un izpilda piespēli šķērsām vārtiem Landeram. Voris izcili paspēj pārvietoties, atvairot Zviedrijas hokejista metienu.
31:06 min. Rīgas "Dinamo" – "Lokomotiv" 0:4Laukuma saimnieki veiksmīgi pāriet uzbrukumā trijatā pret diviem aizsargiem. Vladimirs Tkačovs precīzi ripu atstāj Denisam Aleksejevam, kurš "dinamieša" aizsargā rezultātu jau padara graujošu.
Vairākums atkal īsti nesanāk. Lielu daļu laika ripa nemaz neatradās Jaroslavļas kluba zonā.
25:17 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāMaksims Osipovs sodīts par bloķēšanu.
24:52 min. Rīgas "Dinamo" – "Lokomotiv" 0:3Un vēl vieni vārti, komandām spēlējot četratā... Deniss Paršins uz zilās līnijas pietuvojas Denisam Barancevam. Aizsargs šķiras no ripas, bet turpina kustību, ko neapzinās Paršins. Barancevs netraucēti saņem piespēli un pārspēj Vori. "TV3 Sport" komentētāji trāpīgi atzīmē, ka Paršins ar lietderības koeficientu -24 tagad ir pēdējā vietā līgā. Arī iepriekšējā vārtu guvumā uzbrucējs varēja pieslēgties un patraucēt Misjulam.
23:54 min. Rīgas "Dinamo" – "Lokomotiv" 0:2Negaidīti vienkāršs vārtu guvums mājiniekiem. Daniils Misjuls tiek garām Zīlem, ieslido zonā, bet tur viņu neviens nesagaida, jo Mamčics aizdodas pie cita hokejista. Rezultātā Misjuls netraucēti izrēķinās ar Vori.
23:05 min. Komandas spēlēs četratāRīss Skārlets acīmredzami paklupina Arturu Kajumovu, kurš pāris sekundes vēlāk emocionāli aizlidina Skārleta nūju.
Rīdzinieku kļūda ļauj Jaroslavļas hokejistiem aizslidot divatā pret Metjū Majoni. Tkačovs nespēj apstrādāt piespēli, pasaudzējot rīdziniekus.
Sākusies otrā trešdaļa!
Noslēdzies pirmais periods. Rīgas "Dinamo" – "Lokomotiv" 0:1 Trešdaļas izskaņā pāris pretinieku metienus "dinamieši" bloķēja. Otrā perioda ievadā jāizcieš vēl 16 sekundes mazākumā.
18:16 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāSkaitliskā sastāva pārkāpums viesiem.
Tuvojas pirmā perioda beigas. "Dinamo" ripu pat kontrolējusi par minūti vairāk nekā mājinieki. Savu paveica vairākums, taču tāpat daļēji pārsteidzošs fakts. Momenti gan daudz labāki bijuši Jaroslavļas hokejistiem.
"Dinamo" pie pāris metieniem tiek, bet ripa tā arī līdz Paskvalī nenonāk. Neveiksmīgs vairākums.
Pāris piespēles netiek pārvērstas metienos, jo ripa paslīd garām "dinamiešu" nūju lāpstiņām.
13:52 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāŅikita Čerepanovs uzreiz pēc iemetiena klupina Rihardu Bukartu.
Vorim jāglābj gan pēc Kajumova, gan Pulkinena metieniem no tuvas distances. Ne tas vieglākais spēles ievads jaunajam vārtsargam.
Aiz vārtiem pavirši nospēlē Dzierkals. Viena piespēle un no vārtu priekšas jau met Deniss Aleksejevs. Tā arī var nonākt zaudētājos 0:2... "Loko" ļoti ātri pārvērš kļūdas labos momentos.
8:57 min. Rīgas "Dinamo" – "Lokomotiv" 0:1 Gračovu pie apmales ielenc Tēmu Pulkinens un Arturs Kajumovs. Palīgā nāk komandas biedrs, taču "dinamieši" tāpat paliek divatā pret trijiem. Pulkinens, ticis pie ripas, uzreiz met tuvajā stūrī, pārsteidzot Vori.
Labu plaukstas metienu izpilda Gračovs. To ar plecu atvaira Edijs Paskvalī. Pie pāris cienījamiem raidījumiem viesi jau ir tikuši. Pāris minūtes iepriekš arī Dzierkals tika labā metiena pozīcijā.
"Dinamieši" kļūdās savā laukuma pusē. Jegors Korškovs uzreiz saskata iespēju dot piespēli Vladimiram Tkačovam, taču ripa līdz viņam neaizslīd. Ja tā būtu noticis, 0:1 būtu bijusi likumsakarība.
"Lokomotiv" no pirmajām sekundēm sagrābj iniciatīvu un sāk saimniekot "Dinamo" zonā.
Jaroslavļas "Arena 2000" šovakar pulcē arī līdzjutējus. Kā jau tas ierasts, tuvplāni rada skatu uz dažādu sejas aizsargmasku pielietojumu. Nevar gan izslēgt, ka daļa līdzjutēju uztraucas apsaldēt kaklu.
Tieši pirms šīs spēles sastāvā atgriezies "Lokomotiv" uzbrucējs Pāvels Kraskovskis, kurš 51 mačā sakrājis 30 punktus (15+15). "Loko" hokejisti punktus krājuši diezgan sabalansēti. Virs viņa starp rezultatīvākajiem komandā atrodas gan Jegors Korškovs (16+16), gan Deniss Aleksejevs (10+22), gan Antons Landers (14+17).
Jauna spēle, jauni virknējumi. Atkal aiztikta nav maiņa Dzierkals-Švanenbergs-Rihards Bukarts, bet pārējās izmaiņas grūti uzskaitīt. Jāmin, ka pieteikumā atgriezies Deniss Paršins un 19 gadus vecais Gustavs Millers. Savukārt aizsardzības pirmajā virknējumā atkal būs manāms Rīss Skārlets, bet no pieteikuma pazudis Kristaps Sotnieks.
Abas komandas šosezon savā starpā tikušās trīsreiz, visās uzvaru izcīnot Krievijas klubam. Pēdējā spēlē janvāra sākumā "Lokomotiv" viesos uzvarēja ar 4:1. "Dinamo" savstarpējā KHL spēlē pēdējo reizi uzvarēja 2018. gada novembrī - 3:2.
Ne pārāk veiksmīgi pēdējā laikā klājies arī "Lokomotiv", kas aizvadītajā piecās spēlēs izcīnījusi divas uzvaras.
Lai gan pāris spēlēs izdevies līdzvērtīgi spēkoties ar spēcīgiem pretiniekiem, "Dinamo" zaudējusi pēdējos deviņus mačus pēc kārtas.