Rīgas 'Dinamo' ar trešo uzvaru pēc kārtas ielaužas 'play-off' zonā

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas "Dinamo" sestdien, 16. oktobrī, izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas, izbraukumā pagarinājumā ar 4:3 (2:1, 1:2, 0:0, 1:0) pieveicot Mika Indraša pārstāvēto Maskavas apgabala "Vitjazj".

Rīdzinieki pēc šīs uzvaras KHL Rietumu konferences kopvērtējumā ar 19 punktiem 19 spēlēs pakāpušies uz astoto vietu.

Rīdzinieku labā divus vārtus, tajā skaitā uzvaru nesošos, guva Hanters Šinkaruks, bet pa vieniem vārtiem guva Jere Karjalainens un Kristaps Sotnieks.

Pirmajā trešdaļā Rīgas komanda izmantoja abus vairākumus un guva vārtus. Pirmajā vairākumā, izejot starp četriem pretiniekiem, vārtus guva Šinkaruks, bet otros vārtus pēc pacietīgas izspēles guva Karjalainens. Pēc otro vārtu guvuma rīdzinieki turpināja uzbrukt uz pretinieku vārtiem, taču tomēr nopelnīja noraidījumu, ko mājinieki neizmantoja.

Par nepareizu spēka paņēmienu pret Miku Indraši tika noraidīts Rīgas komandas spēlētājs Gunārs Skvorcovs, bet pēc 20 sekundēm trijatā mazākumā palika rīdzinieki, jo par klupināšanu tika noraidīts Gints Meija. Minūti un 27 sekundes līdz pirmās trešdaļas beigām, spēlējot vairākumā, vienus vārtus "Vitjazj" atguva Niko Ojameki.

Rīgas komanda iesāka otro trešdaļu spēlējot cieši pie saviem vārtiem, taču turpinājumā aktīvi uzbruka un sagādāja sev trešo vairākumu, kuru neizmantoja. Ļoti labs pretuzbrukums izdevās Lukašam Radilam un Emīlam Porjē, aizskrienot divatā pret vienu aizsargu, taču Radila metienu vārtsargs atvairīja.

Spēles 31. minūtē pēc negaidīta un spēcīga plaukstas metiena no zilās līnijas, "Vitjazj" labā guva Valteri Kemilainens un panāca neizšķirtu 2:2. Pēc zaudētajiem vārtiem rīdzinieki sāka spēlēt aktīvāk, taču divas minūtes un 40 sekundes līdz trešdaļas beigām Rīgas vienība neuzmanīgi nospēlēja aizsardzībā, ļaujot Miro Altonenam gūt vārtus ātrajā pretuzbrukumā un pirmo reizi izvirzīt mājiniekus vadībā ar rezultātu 3:2. Trešdaļas pēdējās sekundēs Sotnieks guva vārtus, pielabojot Brendona Gormlija metienu, un atjaunoja neizšķirtu rezultātu, panākot 3:3.

Noslēdzošās trešdaļas ievadā Rīss Skārlets "Dinamo" izpelnījās noraidījumu par klupināšanu atkal pret Indraši, taču mājinieki to neizmantoja. Rīgas komanda guva iespēju spēlēt vairākumā, kad par vārtsarga bloķēšanu tika noraidīts "Vitjazj" spēlētājs Fjodors Malihins, taču neizmantoja to, lai izvirzītos vadībā. Atlikušajā daļā komandas spēlēja piesardzīgi, lieki neriskējot, un pamatlaiks noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu.

Pagarinājumā uzņēmīgi sāka mājinieki, Rīgas komanda spēlēja uzmanīgāk, taču Šinkaruks izmantoja iespēju gūt uzvaras vārtus, kad divatā ar Porjē aizskrēja ātrajā pretuzbrukumā pret vienu aizsargu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Vitjazj
Spēles statistika
61:40 min. Rīgas Dinamo - Vitjazj 4:3Porjē ar Šinkaruku "izkārto" uzvaru. Vitjazj neveiksmīgs uzbrukums un rīdzinieku leģionāri izslido pret vienu aizargu. Porjē iepauzē un tad atdod piespēli Šinkarukam uz tālo stabu, kur atlika tikai pielikt nūju. Šinkarukam divi goli, bet rīdziniekiem trešā uzvara, kas ļauj pakāpties uz astoto vietu Rietumu konferencē.
Pēc Popova metiena Dinamo vārtus glābj vārtu pārliktnis
Sākas papildlaiks
Rīgas Dinamo - Vitjazj 3:3. Noslēdzies pamatlaiks
30 sekundes pirms pamatlaika beigām Matsons atvaira metienu no zilās līnijas.
Ojamaki paspēja izdarīt metienu neērtā situācijā, bet sanāca bīstams metiens tuvējā stūrī - Matsons uzmanīgs un atvaira metienu.
Komandas pēdējās minūtēs vispār nav izveidojušas momentus. Gaida pagarinājumu?
Pamatlaikā vēl piecas minūtes.
Porjē rāda teicamu meistarību, aizslido uzbrkumā, bet aizsargs viņu atļauti kavē. Dinamietis pagriezienā centās izdarīt piespēli, bet ne bija pieslidojuši papildspēki.Vitjazj pilnā sastāvā
Divreiz Dinamo metieni tiek bloķēti.
Rīdziniekiem ne visai veiksmīga pirmā minūte vairākumā. Īsti pat neizdevās nostāties zonā.
48:17 min. Rīgas Dinamo vairākumsRīdziniekiem laba iespēja vērst situāciju sev par labu. Vitjazj hokejistam Malihinam noraidījums par pārkāpumu pret Matsonu, kurš tiek nogāzts uz ledus.
Kulda apslido vārtus un izdara metienu. Ježovs glābj mājiniekus.
Komandas sākušas uzmanīgāk spēlēt, labi apzinoties, ka vieni gūtie vārti šobrīd varētu izšķirt mača likteni.
Smagas divas minūtes rīdziniekiem, jo Vitjajz vairākas reizes apdraudēja rīdzinieku vārtus
41:56 min. Rīgas Dinamo mazākumsSkārlets klupina Indraši un atstāj viesus mazākumā
Sākas 3. periods
Rīgas Dinamo - Vitjazj 3:3. Noslēdzies 2. periodsDinamo paspēja septiņās sekundēs izveidot momentu un ripa vēl trāpa pa pārliktni pēc Radila metiena.
39:53 min. Rīgas Dinamo - Vitjazj 3:3 Pēc Gormlija metiena no zilās līnijas nūju pieliek Sotnieks un ripa iespurdz pretinieku vārtos septiņas sekundes pirms pārtraukuma.
37:19 min. Rīgas Dinamo - Vitjazj 2:3 Vitjazj iemet ripu zonā ar atsitienu no apmales no aizvārtes. Matsons cenšas ripu novirzīt citur, bet kļūdās. Seko ātra piespēle un Āltonens iemet praktiski tukšos vārtos
Smoļins apslido Dinamo vārtus, bet Matsons paspēj "izmest" kāju pie tālā staba un atvaira metienu.
Radils tehniski nobremzē, apspēlē pretinieku un izdara metienu - vārtu stabs glābj mājiniekus!
Vitjazj pārtver ripu, mājinieki pietur ripu, lai beidzot veiktu nomaiņu. Rīdzinieki neizmanto pretinieku maiņas sagurumu.
Pēc Kuldas uzmetiena uz vārtiem ripa trāpa pa Vitjazj hokejista slidu un gandrīz ielido vārtos.Ridzinieki vairāk nekā 2 minūtes pretinieku zonā un "kausē" pretiniekus. Vitjazj nekādi neizdodas nomainīties.
30:31 min. Rīgas Dinamo - Vitjazj 2:2 Kemilainens ar metienu no zilās līnijas pārsoēj Matsonu, kuram bija nosegta redzamība vārtu priekšā.
Rīgas Dinamo pilnā sastāvā
Radils ar Porjē aizskrien divatā pret vienu aizsargu. Čehu uzbrucējs izlemj mest, ripa lido garām vārtiem
Rīdziniekiem labs mazākums pirmajā minūtē, jo mājiniekiem nav iespēju.
27:07 min. Rīgas Dinamo mazākumsPorjē pārkāpj noteikumus, bet Vitjazj neatdod ripu, lai būtu pieci pret trim, un spēlē aizturētā soda laikā. Rīdzinieki pilnā sastāvā, bet uzreiz seko svilpe un tagad būs vēl divas minūtes mazākumā
24:57 min. Rīgas Dinamo mazākumsViesiem seši laukuma spēlētāji.
Rīdzinieki turpinājumā vairākumā tā arī neko neizveidoja. Vitjazj pilnā sastāvā
Rīdzinieki ar grūtībām notur ripu uzbrukuma zonā un uzreiz izveido momentu. Ježovs glābj mājiniekus.
Rīgas Dinamo vairākumsRidziniekiem iespēja pārņemt iniciatīvu. Radils centās ar pagriezienu tikt garām pretiniekam, bet tiek klupināts
Kuldam metiens uz vārtiem cerībā, ka vārtsargs neredzēs metienu. Ježovs tver ripu.
Pirmā perioda izskaņā Vitjazj lauza spēles gaitu un arī otrā perioda sākumā centīgāki ir mājinieki.
Sākas 2. periods
Rīgas Dinamo - Vitjazj 2:1. Noslēdzies 1. periods
Matsons glābj rīdziniekus! Vitjazj komanda pamodusies un izgājienā Matsons tiek noguldīts, bet Dinamo vārtsargs paspēj ar kājsargu piesegt stūri.
18:06 min. Vitjazj noraidījumsPavirši nospēlē mājinieki un lielā vairākuma laikā pārkāpj noteikumus
18:33 min. Rīgas Dinamo - Vitjazj 2:1 KHL rezultatīvākais spēlētājs Ojamaki saņem piespēli pa diagonāli un ar "one timer" metienu pārspēj Matsonu. Rīdzinieku vārtsargam nebija cerību atvairīt metienu https://twitter.com/hcvityaz_khl/status/1449385057366466571
17:55 min. Rīgas Dinamo vēl viens noraidījumsVairākuma pirmajās sekundēs Matsons glābj pēc Altonena metiena, bet uzreiz pēc tam Meija klupina pretinieku - nūja palikusi starp pretinieka kājām
17:32 min. Rīgas Dinamo mazākumsSkvorcovs aiz Dinamo vārtiem ar spēka paņēmienu nogulda Indraši, kurš paliek uz ledus. Tiesneši iedod mazo sodu
Komandas atkal jau gandrīz piecas minūtes spēlē bez pārtraukumiem. Rīdziniekiem liels pārsvars
Vitjazj vairākumā īsti neko neizveido, pāris metieni, kas nebija sevišķi bīstami.
12:28 min. Rīgas Dinamo mazākumsEdgars Kulda klupina pretinieku
Rīdzinieku dominance turpinās! Šinkarukam izgājienā aci pret aci ar Ježovu neizdodas ripu izslidināt pretinieku vārtsargam starp kājsargiem, pēc brīža Porjē pēc labas pauzes izdara metienu.
10:32 min. Rīgas Dinamo - Vitjazj 2:0 Pavirši aizsardzībā spēlē mājinieki. Karjalainens ilgāku laiku metiena pozīcijā netiek piesegts, viņš sagaida piespēli un šķeļ ripu vārtos!
Šinkarukam laba iespēja gūt savus otros vārtus, Vitjazj vārtsargs Ježovs atvaira metienu
9:15 min. Rīgas Dinamo vairākumsVitjazj seši laukuma spēlētāji
Komandas jau vairāk nekā četras minūtes spēlē bez pārtraukumiem.
Podoļskas hokejisti atdzīvojušies pēc zaudētiem vārtiem un vairāki labi momenti. Vienā no tiem ripa trāpa pa vārtu stabu.
Rīdziniekiem problēmas ar ieiešanu zonā, bet tad, kad izdevās nostāties, labs moments. Vitjazj glābj vārtsargs
2:47 min. Rīgas Dinamo - Vitjazj 1:0 Šinkaruks ieiet zonā un ar plaukstas metienu pārspēj Vitjazj vārtu vīru Ježovu. Plaukstas metiena sākumā ripa trāpīja pa Vitjazj hokejista nūju un tas apgrūtināja dzīvi vārtsargam
1:12 min. Rīgas Dinamo vairākumsIndrašis uzbrukumā bortā ielidina Čuksti un saņem sodu.
Radilam laba iespēja vārtu priekšā, metiens burzmā garām vārtiem. Rīdzinieki sākuši iespaidīgi
Spēle sākusies
Rīdzinieku vārtu drošība uzticēta atkal Matsonam, kurš pēdējos mačos ir teicamā formā.
Rīdzinieki pēdējās sešās spēlēs tikai reizi zaudējusi pamatlaikā, tādējādi piecos mačos izdevies tikt pie punktiem. Pēdējās divās spēlēs uzvaras rezultatīvās cīņās ar 4:3 un 4:1.Savukārt Vitjazj šobrīd ir seši zaudējumi pēc kārtas, kas izskaidro komandas noslīdēšanu uz KHL Rietumu konferences lejasgalu.
Interesanti, ka komandām līdz šodien ir pa 15 uzvarām savstarpējās spēlēs. Kādai no komandām šodien būs 16. uzvara
Rīgas Dinamo galvenais treneris Sergejs Zubovs pirms spēles, runājot par iepriekšējām spēlēm Rīgā uzsvēra, ka daudz nostrādājis mājas arēnas faktors. Kaut kur veicās, kaut kur vārtsargs teicami nospēlēja. Kopumā esmu apmierināts ar pēdējām spēlēm. Zinām, ko sagaidīt no pretiniekiem, viņi labi slidinās, ātra komanda, tēmēta uz uzbrukumu. Centīsimies neitralizēt viņu uzbrukumu.
Rīdziniekiem sastāvā šoreiz nav pārsteidzošā Nikolaja Jeļisejeva, kurš gan devās kopā ar komandu izbraukumā. Iespējams, ka treniņā jau Podoļskā viņš guvis traumu.
Rīgas Dinamo sastāvs
KHL Rietumu konferencē rīdzinieki ar 17 punktiem ir devītajā vietā, bet uzvaras gadījumā pakāpsies uz astoto vietu. Vitjazj ar 13 ;unktiem ir priekšpēdējā 11. vietā Rietumu konferencē. Vēl nesen rīdzinieki bija vieni no pastarīšiem, bet tagad cīnās par vietu astotniekā.
Rīgas Dinamo šodien centīsies iekļūt tā saucamajā "play off" zonā, kur komanda nav redzēt jau sen, - rīdzinieki viesos tiekas ar Podoļskas Vitjazj un Miku Indraši.