Rīgas 'Dinamo' ar vēl vienu uzvaru turpina 'Latvijas Dzelzceļa' kausu

Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" tradicionālajā pārbaudes spēļu turnīrā "Latvijas Dzelzceļa" kausa izcīņā ar rezultātu 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) pārspēja Jaroslavļas "Lokomotiv" vienību, turpinot gatavošanos Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonai.

Rīgas "Dinamo" trešajā minūtē nonāca iedzinējos, kad Pāvels Kudrjavcevs raidīja ripu tālajā vārtu stūrī, taču 66 sekundes līdz trešdaļas beigām Jakubs Berglunds realizēja lielo vairākumu pēc Kārtera Eštona piespēles gar vārtiem, izlīdzinot rezultātu.

Otrā perioda beigu daļā Emīls Ģēģeris realizēja izgājienu pret vārtsargu, izdarot precīzu metienu. Tie viņam bija pirmie vārti "Arēnā Rīga" Rīgas "Dinamo" sastāvā. Savukārt mača 49. minūtē Miķelis Rēdlihs pārtvēra ripu, piespēlēja to Dāvidam Ulstromam, un viņš precīzi meta tukšajā vārtu stūrī.

"Dinamo" šī ir otrā uzvara šī gada "Latvijas Dzelzceļa" kausā. Otrdien ar rezultātu 3:0 tika sakauti Jekaterinburgas "Avtomobiļist" hokejisti.

Sestdien Rīgas "Dinamo" spēkosies ar Minskas "Dinamo", bet svētdien – ar Kazaņas "Ak Bars".

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Latvijas Dzelzceļa kauss: Rīgas Dinamo – Lokomotiv
Spēle noslēgusies! Rīgas "Dinamo" Latvijas Dzelzceļa kausu turpina ar otro uzvaru.
59:30 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Davids Ulstrēms par klupināšanu savu komandu uz pēdējām 30 sekundēm atstāj mazākumā.
Pēdējās divās minūtēs "Lokomotiv" izmisīgi darbojās uzbrukuma zonā, tomēr "Dinamo" aizsardzība bija pārliecinoša. Džeriņš meta garām tukšajiem vārtiem.
Māršals pēc labas Rīgas "Dinamo" izspēles meta ripu gar tālo vārtu stabu.
Draudīga epizode pie "Dinamo" vārtiem, tomēr Aleksejeva gājiens gar vārtiem tika apturēts. Līdz pamatlaika beigām vēl piecas minūtes.
Pēc "Lokomotiv" spēlētāja metiena ripa trāpīja Zīlem pa seju. Aizsargs uzreiz nokrita uz ledus, bet pēc mazas pauzes pats ar asiņainu seju devās uz ģērbtuvēm.
Gudļevskis izcēlās ar atvairītiem metieniem, bet Makmilans pēc solo gājiena pāri visam laukumam apdraudēja vārtus.
38:02min. Rīgas "Dinamo" - "Lokomotiv" 3:1Miķelis Rēdlihs uzbrukuma zonā pārtvēra Romāna Savčenko paviršu piespēli, viņš ripu tālāk nogādāja Davidam Ulstrēmam, kurš, neapturot ripu, trieca to vārtos.
Gudļevskis ar kājsargu atsita Savčenko metienu no tālas distances. Jaroslavļas komanda ieguvusi pārsvaru ripas kontrolē, cenšoties izlīdzināt rezultātu.
Pirmās trīs minūtes trešajā periodā iesākās līdzīgā cīņā, bet labākā vārtu gūšanas iespēja bija "Lokomotiv" vienībai. Gudļevskis atvairīja metienu no tuvas distances.
Rīgas "Dinamo" - "Lokomotiv"  2:1. Sācies 3. periods.
Noslēdzies 2. periods.
37:01 min. Rīgas "Dinamo" - "Lokomotiv" 2:1Emīls Ģēģeris ieguva ripu un nonāca izgājienā pret vārtsargu. Viņš izdarīja metienu, Kanovalos ripu aizskāra, taču to nespēja apturēt.
Rīdzinieki mazākumā savus vārtus nosargāja neskartus.
Mazākuma pirmajā minūtē "Dinamo" veiksmīgi neitralizēja "Lokomotiv" centienus uzbrukumā, bet pēcāk Gudļevskim izdevās skaisti tvert bīstamus pretinieku metienus.
32:45 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Pirmo reizi mazākumā paliek arī rīdzinieki. Māršals noraidīts par pretinieka turēšanu.
"Lokomotiv" atbildēja ar savu uzbrukumu, un tajā Gudļevskim vajadzēja tvert ļoti spēcīgu metienu no salīdzinoši tuvas distances.
Aizvadītajās minūtēs ritēja līdzīga spēle, taču pamazām "Dinamo" iespieda pretiniekus aizsardzības zonā, kur veidoja vārtu gūšanas momentus. Tos realizēt neizdevās, taču spēles kvalitāte ir šķietami augsta.
Tiklīdz "Lokomotiv" sāka spēlēt pilnā sastāvā, tā Džeriņš aizskrēja pretuzbrukumā pa labo malu, tomēr Jaroslavļas komandas vārtsargs Konovalovs viņu apturēja.
Vairākumā abi Berglundi bija aktīvi. Jakobs netrāpīja no vārtu priekšas, bet tad Kristofera uzmetienu vārtu virzienā pielaboja Makmilans, un ripa trāpīja pa vārtu pārliktni.
24:30 min. Noraidījums "Lokomotiv" sastāvā. "Lokomotiv" pēcāk arī spēja darboties uzbrukumā, bet tad Rafikovs aiz saviem vārtiem nospēlēja ar augsti paceltu nūju pret Džeriņu.
Perioda pirmās divas minūtes "Dinamo" bīstami uzbruka. Dārziņš viltīgi mēģināja dabūt vārtos pēc to apslidošanas, bet tad viņš izkārtoja metienu Meijam, kurš raidīja ripu garām.
Rīgas "Dinamo" - "Lokomotiv" 1:1. Sācies 2. periods.
Noslēdzies 1. periods.
18:54 min. Rīgas "Dinamo" - "Lokomotiv" 1:1Lielo vairākumu "Dinamo" vienībai izdevās izmantot. Jakobs Berglunds saņēma lielisku piespēli gar vārtu priekšu no Kārtera Eštona un uzreiz izdarīja precīzu metienu.
Vēl viens noraidījums "Lokomotiv" sastāvā. Rafikovs aizsardzības zonā aiz saviem vārtiem izdarīja sitienu ar nūju pretiniekam, par ko tika noraidīts. Minūti "Dinamo" spēlēs lielajā vairākumā.
Noraidījums "Lokomotiv" sastāvā. Rīdzinieku vairākums nebija veiksmīgs, bet uzreiz pēc tam Jaroslavļas hokejists Aleksejevs aiz "Dinamo" vārtiem turēja pretinieku ar nūju, dodot vēl vienu vairākumu mājiniekiem.
Noraidījums "Lokomotiv" sastāvā. "Lokomotiv" hokejisti no labām pozīcijām meta garām vārtiem, bet tad Ratī paklupināja "Dinamo" hokejistu no mugurpuses.
Makmilans izlauzās no aizvārtes un izdarīja metienu no pašas vārtu priekšas, bet netrāpīja. Rīdzinieki turpināja vairāk spēlēt ar ripu, bet veiksmīgi darbojās virknējums Marenis - Džeriņš - Gilīss.
Abpusējais noraidījums.Rīdzinieki izturēja pretinieki ilgo darbošanos uzbrukuma zona, bet tad Meija aizskrēja pretuzbrukuma, taču vārtsargu ar metienu no labās malas nepārspēja. Tikmēr Ališausks un Iļenko izkāvās pie "Dinamo" vārtiem un nopelnīja pa 5 minūšu sodam.
"Dinamo" vairāk darbojās ar ripu un spēlēja uzbrukuma zonā. "Lokomotiv" aizsardzībā spēlēja droši, neļaujot rīdziniekiem realizēt izveidotos momentus.
Pozicionālā uzbrukumā rīdzinieki radīja draudus uz pretinieku vārtiem, taču precīzs metiens neizdevās.
Marenis divos uzbrukumos pēc kārtas izkārtoja metiena iespējas Džeriņam un Gilīsam, taču abi nepārspēja vārtsargu.
2:59 min. Rīgas "Dinamo" - "Lokomotiv" 0:1Jaroslavļas komanda pirmā izvirzījās vadībā šajā mačā, kad no diezgan asa leņķa tālajā vārtu stūrī trāpīja Pāvels Kudrjavcevs. Viņam asistēja Stepans Saņikovs.
Otrajā minūtē Marenis iegāja uzbrukuma zonā un piespēlēja Gilīsam, kura metienu atvairīja Konovalovs. Mirkli vēlāk Gudļevskis atvairīja sarežģītu pretinieka metienu uzreiz pēc piespēles.
Kristers Gudļevskis arī šajā mačā rūpēsies par "Dinamo" vārtu drošību, bet Maksims Tretjaks būs rezervē.
"Arēnā Rīga" šodien jau aizvadīta viena spēle, kurā "Ak Bars" ar 5:2 (1:1, 1:0, 3:1) pieveica Jekaterinburgas "Avtomobilist". Uzvarētāju rindās divus vārtus guva Staņislavs Gaļijevs, kuram arī divas rezultatīvas piespēles, pa vieniem - Artjoms Gaļimovs, Deniss Zaripovs un Emīls Gaļimovs, bet "Avtomobilist" rindās izcēlās Maksims Berezins un Džefs Plets.
Otrdien "Dinamo" turnīra pirmajā mačā ar 3:0 pieveica Jekaterinburgas "Avtomobiļist". https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/estona-divi-varti-lauj-dinamo-ar-uzvaru-uzsakt-latvijas-dzelzcela-kausu.d?id=51385497
"Arēnā Rīga" trešdien turpinās Latvijas Dzelzceļa kausa izcīņa, un turnīra rīkotāja Rīgas "Dinamo" spēkojas ar Jaroslavļas "Lokomotiv". Abas komandas šajā sagatavošanās ciklā jau reizi samērojušas spēkus – Sočos notikušajā pārbaudes turnīrā pretinieki 6. augustā bija pārāki ar 3:2. Dāvida Ullstrema vārti divas minūtes līdz beigām deva vadību "Dinamo", tomēr turpinājums nebija veiksmīgs. Tajs Retijs izlīdzinājumu panāca 51 sekundi vēlāk, bet Aleksandrs Kaļiņins 19 sekundes pirms pamatlaika beigām ar metienu no distances atnesa uzvaru Jaroslavļas komandai.