Rīgas 'Dinamo' atkal nenotur pārsvaru un tikai pagarinājumā uzvar 'Avtomobiļist'

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" piektdien uzsāka izbraukuma spēļu sēriju, Jekaterinburgā ar rezultātu 3:2 pagarinājumā pārspējot "Avtomobiļist" vienību.

Rīgas "Dinamo" šajā mačā teicami aizvadīja pirmās minūtes un ātri izvirzījās vadībā. Jau pirmajā minūtē pēc Miķeļa Rēdliha piespēles precīzs bija Ņikita Jevpalovs, bet 10. minūtē Frenks Razgals pretuzbrukumā sekmēja Gunāra Skvorcova "golu".

Turpinājumā spēles gaitu labāk kontrolēja "Avtomobiļist" hokejisti. Pēc nospēlētām 62 sekundēm otrajā periodā Pjērs Aleksandrs Parento meta precīzi no vārtu priekšas, bet turpinājumā "Dinamo" prata izturēt lielo pretinieku ofensīvu. Līdz uzvarai pamatlaikā "Dinamo" pietrūka 25 sekundes, un Aleksejs Vasiļevskis ieveda spēli pagarinājumā.

Pagarinājumā Miķelis Rēdlihs teicami atrada savu brāli Krišjāni, kurš ar metienu uzreiz pēc piespēles izrāva uzvaru "Dinamo" vienībai.

Rīgas "Dinamo" vārtsargs šajā spēlē atkal bija Mants Armalis, kurš atvairīja 46 no 48 metieniem. Paši rīdzinieki izdarīja 29 metienus.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kur var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Jekaterinburgas Avtomobiļist
Rīgas "Dinamo" labākais spēlētājs šajā mačā bija Mants Armalis, kurš atvairīja 46 no 48 metieniem.
Spēles statistika: Metieni pa vārtiem: 29-48; Uzvarēti iemetieni: 28-36;Bloķētie metieni: 18-3; Spēka paņēmieni: 10-16; Laiks uzbrukumā: 10:32 min - 23:09 min.
64:04 min. Rīgas "Dinamo" - "Avtomobiļist" 3:2. Spēle noslēgusies. Krišjānis Rēdlihs pēc brāļa Miķeļa piespēles ar rezultatīvu metienu izrauj uzvaru savai komandai! https://twitter.com/ViasatSport_LV/status/934098070555496448
"Avtomobiļist" vērpj uzbrukumus "Dinamo" aizsardzības zonā, bet rīdzinieki atbild ar pretuzbrukumiem. Rihards Bukarts izkārtoja sev metienu, bet Kovāržu nepārspēja.
Sācies pagarinājums.
Trešā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 8-22;Uzvarētie iemetini: 13-11 ; Bloķētie metieni: 3-2;Spēka paņēmieni: 1-4
Rīgas "Dinamo" - "Avtomobiļist" 2:2. Noslēdzies pamatlaiks.
59:35 min. Rīgas "Dinamo" - "Avtomobiļist" 2:2Neizdodas Rīgas "Dinamo" izturēt milzīgo pretinieku ofensīvu. Aleksejs Vasiļevskis izdarīja tālu un precīzu metienu un izlīdzināja rezultātu.  https://twitter.com/ViasatSport_LV/status/934095973244178433
"Avtomobiļist" turpināja bīstami uzbrukt ar sešiem laukuma spēlētājiem. Armalis turpina "vilkt" komandu.
Mājinieki mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. "Dinamo" mazākumā izdodas ripu ilgstoši noturēt ārpus savas aizsardzības zonas. Vēlāk Armalis neļāva ripai slīdēt vārtos, kad viņam traucēja pamatīga burzma.
56:59 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Karlam Stolerijam spēle noslēgusies. Viņam par sitienu galvā piespriests 2+10 minūšu noraidījums.
Pēdējās vairākuma sekundēs Dārziņš mēģināja uzņemties iniciatīvu un veidoja momentus sev un komandas biedriem, tomēr "gols" izpalika.
Vairākuma sākumā rīdzinieki darbojās uzbrukuma zonā, un Krišjānis Rēdlihs apdraudēja vārtus. Pēc tam kādu laiku zonā īsti neizdevās nostiprināties, bet tad Rihards Bukarts izdarīja vieglu uzmetienu.
52:57 min. Noraidījums "Avtomobiļist" komandā.Kuļašs par uzbrukumu Razgalam arī saņem divu minūšu sodu.
Razgals rāvās uz vārtiem, bet viņam aizsargs neļāva izdarīt metienu. Uzreiz pēc tam mājinieki atkal devas uzbrukumā. Pēc Armaļa tvertās ripas Kuļašs devās pārmācīt Razgalu.
Rīdziniekiem jātiek galā ar lielu "Avtomobiļist" ofensīvu. Vēl izdodas noturēt savus vārtus neieņemtus šajā periodā.
Lieliska iespēja gūt vārtus bija Jekaterinburgas komandai, kad ar ātrām un īsām piespēlēm izdevās saraustīt "Dinamo" aizsardzību. Armalis tika galā ar metienu no tuvas distances.
Pēc kārtējā "Avtomobiļist" uzbrukuma, kuru atkal apturēja Armalis, sākās grūstīšanās vārtu priekšā. Lietuviešu vārtsargs bija sašutis par pretinieku visatļautību
48:36 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo"Miks Indrašis atrodas uz noraidīto soliņa.
Miķelis Rēdlihs izgāja viens pret vārtsargu, taču Kovāržs uzvarēja šajā duelī.
Miķelis  Rēdlihs ar savu aktivitāti nopelnīja iemetienu uzbrukuma zonā, un tad viņš vārtu priekšā gribēja ripu iebakstīt vārtos.
Kovāržs pārvirzīja Meijas izdarīto metienu uz laukuma stūri, neļaujot "Dinamo" spēlētājiem iegūt ripu.
Pretuzbrukumā "Avtomobiļist" uzbrucējs pēc piespēles nonāca teicamā metiena pozīcijā, bet Armalis prata atvairīt un noturēt savu komandu vadībā.
Atlikušajās vairākuma sekundēs "Dinamo" nekas neizdevās, bet vēlāk Lipsbergs izdarīja metienu. Pēcāk Rihards Bukarts uzmeta no uzbrukuma zonas vidus.
"Avtomobiļist" spēlē pilnā sastāvā.
Rīgas "Dinamo" - "Avtomobiļist" 2:1. Sācies 3. periods."Dinamo" vēl 38 sekundes spēlēs vairākumā.
Otrā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 10-14; Uzvarēti iemetieni: 7-8; Bloķētie metieni: 7-0 ; Spēka paņēmieni 3-5; Laiks uzbrukumā: 3:22 min. - 03:22 min.
Noslēdzies 2. periods.
Pēc tam "Dinamo" uzbrukumā bija aktīvi, momentus nerealizējot Rēdliham un Dārziņam.
Mazākumā "Avtomobiļist" aizskrēja pretuzbrukumā trīs pret vienu aizsargu, bet Armalis turpināja rādīt brīnumus.
38:38 min. Noraidījums "Avtomobiļist" sastāvā.Trjamkins par grūdienu apmalē saņem divu minūšu noraidījumu. Pirmais vairākums "Dinamo".
Armalis vārtos darbojas lieliski, atvairot vēl divus ļoti bīstamus metienus.
Rihards Bukarts pretuzbrukumā izdarīja spēcīgu metienu, kuru Kovāržs atsita, bet ripa atlēca pie Miķela Rēdliha, tomēr viņam metiens nesanāca un vārtsargs spēja tvert.
"Dinamo" netiek pie pārāk daudzām uzbrukuma iespējām. Taču Jekaterinburgas komandas spēlētājiem momentu ir daudz vairāk. Pavisam cits sniegums mājinieku izpildījumā.
Vairākuma sākumā "Avtomobiļist" atkal bija uzbrukuma zonā, bet tad Indrašis pretuzbrukumā apdraudēja pretinieku vārtus, bet tad izdevās vēl viens metiens pēc uzvarēta iemetiena. Rīgas "Dinamo" spēlē pilnā sastāvā.
29:32 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā.Krisjānis Rēdlihs par bloķēšanu dodas uz noraidīto soliņu. Ankipāns gan tiesnesim norāda, ka pirms tam bija pārkāpums pret Indraši.
Šajā periodā ļoti daudz darba Armalim. Viņš atkal ripu atsita vārtu priekšā, bet tad ar kājsargu apturēja arī atkārtoto metienu. Ļoti labu momentu vēlāk nerealizēja Česaļins.
Noraidījums Rīgas "Dinamo". Nerijus Ališausks pretinieku pretuzbrukumā klupināja un atstāja "Dinamo" mazākumā.
"Avtomobiļist" hokejistiem izdevies pārņemt spēles iniciatīvu, tāpēc "Dinamo" ar lielām grūtībām izdodas noturēt vadību.
Nedaudz vēlāk Kovāržam nācās iesaistīties spēlē, kad "Dinamo" pretuzbrukumā bija tuvu trešajiem vārtiem.
21:02 min. Rīgas "Dinamo" - "Avtomobiļist" 2:1Ar vētrainu uzbrukumu "Avtomobiļist" sāka otro periodu. Armalis atvairīja metienu, un ripa nonāca vārtu priekšā. Miķelis Rēdlihs saņēma sitienu pa seju, un viņš izslēdzās no epizodes, tāpēc viens pats pie ripas tika Pjērs Aleksandrs Parento, kurš meta precīzi.
Rīgas "Dinamo" - "Avtomobiļist" 2:0. Sācies 2. periods.
Pirmās trešdaļas labākie momenti:
Pirmā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 10-10 ;Uzvarētie iemetieni: 10-13 ;Bloķētie metieni: 6-1; Spēka paņēmieni: 6-7 ;Laiks uzbrukumā: 3:24 min. - 7:09 min.
Noslēdzies 1. periods.Pēdējās minūtēs mājinieki turpināja darboties aktīvāk, bet šajā periodā viņi tā arī vārtus neguva.
Rīgas "Dinamo" spēlē pilnā sastāvā.
Vairākumā "Avtomobiļist" izdevās radīs draudus uz Rīgas "Dinamo" vārtiem. Aktīvs uzbrukumā bija Kuļašs, bet Armalis spēlēja precīzi.
16:08 min. Noraidījums "Dinamo" komandā.Emīls Ģēģeris nopelna pirmo divu minūšu noraidījumu spēlē.
Armalis tvēra Milovzorova spēcīgu metienu no distances. Pagaidām lietuviešu vārtsargs darbojas pārliecinoši.
Rīdziniekiem atkal izdevies spēles gaitu aizvirzīt prom no saviem vārtiem. Aizvadītajās epizodēs "Dinamo" darbojas aktīvāk.
"Avtomobiļist" turpināja vairāk darboties uzbrukuma zonā, un tas pavēra pretuzbrukuma iespējas "Dinamo". Miķelis Rēdliham neizdevās pārspēt Kovāržu.
9:26 min. Rīgas "Dinamo" - "Avtomobiļist" 2:0Ilgāku laiku "Dinamo" neizdevās tikt pāri savai laukuma pusei, bet tad izdevās pēkšņs ātrais uzbrukums, kurā Frenks Razgals savaldīja lēkājošu ripu un piespēlēja gar vārtiem Gunāram Skvorvocam, un viņš meta precīzi.
"Avtomobiļist" izdevās pozicionāls uzbrukums, bet "Dinamo" spēlētājiem izdevās noturēties aizsardzībā. Mājinieki turpināja meklēt vārtu gūšanas iespējas.
Galviņš uz zilās līnijas pārtvēra ripu un izdarīja tālu metienu. Rīdzinieki aktīvi aizvada šīs spēles pirmās minūtes.
Dārziņš labi piespēlēja Batņam, taču viņam neizdevās trāpīt pa ripu no teicamas pozīcijas.
Uzreiz ar bīstamu uzbrukumu atbildēja "Avtomobiļist" hokejisti, taču briesmas izdevās novērst. Mirkli vēlāk Kovāržs nospēlēja nedroši, kad ripa slīdēja pie viņa no neitrālās zonas.
Pirmo metienu pa vārtiem šajā spēlē izdarīja Bičevskis, tomēr pretinieku vārtsargs Kovāržs ar to tika galā.
0:54 min. Rīgas "Dinamo" - "Avtomobiļist" 1:0Miķelis Rēdlihs izcīnīja ripu pie laukuma apmales un piespēlēja Ņikitam Jevpalovam, kurš ar spēcīgu metienu pārsteidza mājiniekus.
Rīgas “Dinamo” vārtu drošība šajā spēlē atkal uzticēta lietuvietim Manta Armalim. Visticamāk, Jānis Kalniņš vēl nav pilnībā atveseļojies no slimības, kas liedza spēlēt arī iepriekšējā cīņā. Debiju piedzīvos arī Rihards Bukarts, sastāvā atgriezies arī Edgars Kulda. Rīgas “Dinamo” sastāvs spēlei: 1. maiņa: Dārziņš-Bičevskis-Indrašis, K.Rēdlihs-Galviņš,2. maiņa: M.Rēdlihs-Jevpalovs-Bukarts, Stolerijs-Jerofejevs,3. maiņa: Lipsbergs-Meija-Ģēģeris, Ališausks-Zīle,4. maiņa: Razgals-Batņa-Skvorcovs, Kulda-Svars
Rīgas "Dinamo" savu sastāvu pirms šīs spēles papildināja ar Latvijas izlases uzbrucēju Rihardu Bukartu. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rihards-bukarts-oficiali-pievienojas-rigas-dinamo-cistovs-pamet-komandu.d?id=49476789
Abas komandas pavisam nesen spēkojās "Arēnā Rīga", un "Dinamo" izcīnīja uzvaru līdzīgā cīņā. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-pecspeles-metienos-pieveic-specigo-avtomobilist.d?id=49463983
Rīgas "Dinamo" turpina savu sezonu ar sesto izbraukuma spēļu sēriju. Šoreiz pirmā spēle rīdziniekiem pret "Avtomobiļist".