Rīgas 'Dinamo' ātri ielaiž divus vārtus un zaudē Pekinas klubam

Latvijas hokeja klubs Rīgas "Dinamo" otrdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā ar rezultātu 1:3 (1:2, 0:0, 0:1) piekāpās vienai no vājākajām Austrumu konferences komandām Pekinas "Kuņluņ Red Star" no Ķīnas.

Rīgas "Dinamo" iedzinējos nonāca jau ceturtajā minūtē, kad Ītens Vereks ieguva ripu, kas atlēca no Sergeja Gimajeva, un raidīja to vārtos. Septiņas minūtes Pekinas kluba hokejisti pārtvēra ripu, kas ļāva Adamam Kreknelam "izrēķināties" ar Rīgas kluba vārtsargu Aleksandru Salāku un gūt otros vārtus.

Pusotru minūti pirms perioda beigām Kristaps Sotnieks guva vārtus un samazināja rezultāta deficītu Rīgas komandai, bet tam sekoja lielisks otrais periods "Dinamo" izpildījumā, taču vārtus gūt neizdevās. Trešajā periodā "Kuņluņ Red Star" atkal darbojās aktīvāk, un trešos vārtus guva mazākumā, kad Salāks aiz vārtiem rupji kļūdījās. To viesi izmantoja, precīzi metot Lukasam Lokhārtam.

Salāks šajā mačā atvairīja 27 no 30 pretinieku metieniem, bet Rīgas "Dinamo" izdarīja 25 metienus pa vārtiem.

Rīgas "Dinamo" ar 16 punktiem 23 spēlēs ieņem pēdējo, 12.vietu Rietumu konferencē, bet "Kuņluņ Red Star" ar 24 punktiem 23 spēlēs pakāpušies uz devīto vietu Austrumu konferencē.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Kuņluņ Red Star
Spēles statistika:
Spēles spilgtākie momenti:
Spēle noslēgusies!
Lipsbergs no aizvārtes piespēlēja Pavlovam uz vārtu priekšu, bet metiens neizdevās. Līdz pamatlaika beigām vēl divas minūtes.
"Red Star" hokejisti pēc gūtajiem trešajiem vārtiem darbojās vēl drošāk, un rīdziniekiem ripu vajadzēja mest ārā no savas zonas.
Vairākums Rīgas "Dinamo" turpinājās ļoti neveiksmīgi, un izspēlēt uzbrukuma kombināciju tā arī neizdevās.
50:28 min. Noraidījums "Kuņluņ Red Star" komandā. Rīgas "Dinamo" pirmā maiņa izspēlēja labu uzbrukumu, kurā Bārtulis piespēlēja Rēdliham uz vārtu priekšu, taču pret viņu noteikumus pārkāpa Brulē.
50:40 min. Rīgas "Dinamo" - "Kuņluņ Red Star" 1:3Vairākumā Rīgas "Dinamo" zaudēja vārtus. Aleksandrs Salāks aiz saviem vārtiem nospēlēja nevajadzīgi riskanti un viņam Ītens Vereks ripu atņēma. Čehs izmisīgi steidza atpakaļ vārtos, taču Vereks paspēja piespēlēt Lukasam Lokhārtam, kurš atjaunoja divu vārtu pārsvaru.
Trešais periods "Dinamo" komandai vairs nerit tik veiksmīgi, un Salākam nācās iesaistīties spēlē un tvert ripas. Pekinas kluba aktīvā darbība, neļaujot rīdziniekiem iesākt uzbrukumus, radīja pamatīgas grūtības. Hrubecs atvarīja metienu no labās malas, tam sekoja Gilīsa piespēle Batņam pretuzbrukumā, tomēr metiens neizdevās.
Atkal presings "Red Star" deva lielisku vārtu gūšanas iespēju, bet Bondra pēc piespēles trāpīja pa vārtu stabu.
Balinskis jau pirmajā uzbrukumā šajā periodā uzmeta pa vārtiem, bet arī Pekinas komanda atbildēja ar labu vārtu gūšanas momentu.
Sācies 3. periods.
Rīgas "Dinamo" - "Kuņluņ Red Star" 1:2. Noslēdzies 2. periods. Otrais periods aizritēja ar "Dinamo" pārsvaru, tomēr to neizdevās pārvērst vārtu guvumā.
Rīgas "Dinamo" hokejisti vairākuma pirmajā minūtē darbojās uzbrukuma zonā, taču līdz metienam netika. Pēdējās sekundēs Māršals izdarīja metienu, un Gilīss vārtu priekšā centās ripu iedabūt vārtos. Šoreiz neveiksmīgi
34:49 min. Noraidījums "Kuņluņ Red Star" komandā. Par Eštona grūdienu apmalē noraidīts Reinhārts.
Marenis no kreisās puses tika līdz vārtu priekšai, bet ripu ieslidināt vārtos neizdevās. Uz vārtu priekšu steidzās arī Batņa, taču Hrubecs jau ripu bija piespiedis.
Eštons devās pretuzbrukumā un šķita, ka aizsargi viņu apturēja, taču viņš pamanījās izdarīt metienu ar nūjas neērto pusi apgriezienā ap savu asi. Spēles temps bija augsts un cīņa diezgan skatāma.
Salāks atvairīja ļoti bīstamu metienu Hanta metienu no tuvas distances, taču pazaudēja ripu un pie vārtiem bija pamatīgs haoss. Rīdzinieki vārtus nosargāja. Tam sekoja rīdzinieku pretuzbrukums, kurā Dārziņš izdarīja spēcīgu metienu, nevis mēģināja piespēlēt Rēdliham.
Māršals slidoja uz vārtiem, saņēma piespēli un meta, taču viņam pavisam nedaudz pietrūka, lai izlīdzinātu rezultātu.
Marenis noturēja ripu uzbrukuma zonā, kas ļāva izspēlēt vēl vienu vārtu gūšanas momentu. Bārtuļa spēcīgo metienu apturēja Pekinas komandas vārtsargs.
Pekinas komandas vārtsargam Hrubecam otrā perioda ievadā bija daudz vairāk darba nekā iepriekš. Rīdzinieki uzbrukumā zonā darbojas daudz vairāk un izdara spiedienu uz pretiniekiem.
"Kuņluņ Red Star" hokejisti atkal panāca rīdzinieku kļūdu savā zonā. Keins meta ļoti neprecīzi, bet tad visiem bija vēl viens moments, kad ripa veiksmīgi atlēca pie spēlētāja no laukuma apmales.
Rīdzinieki ļoti apņēmīgi sāka. Vienu no metieniem sāpīgi bloķēja Osipovs, tad Dārziņš un Meija izdarīja metienus pa vārtiem, taču Hrubecs tos atvairīja.
Sācies 2. periods.
Rīgas "Dinamo" - "Kuņluņ Red Star" 1:2. Noslēdzies 1. periods. Pēdējās divas minūtes "Dinamo" aizvadīja aktīvi un izdarīja lielu ofensīvu.
"Dinamo" nostājās uzbrukuma zonā pozicionālai izspēlei, bet Mamčica metiens no distances tika bloķēts.
18:33 min. Rīgas "Dinamo" - "Kuņluņ Red Star" 1:2 "Dinamo" vēlreiz nostiprinājās uzbrukuma zonā un izspēlēja uzbrukumu labajā malā. Ripu saņēma Kristaps Sotnieks, kurš izdarīja plaukstas metienu pa vārtiem, un ripa pēc neliela rikošeta ielidoja Pekinas kluba vārtos.
"Kuņluņ Red Star" vienība uzbrukuma zonā darbojās aktīvi, izspēlējot labu kombināciju un tiekot pie metiena. Savukārt "Dinamo" brīžiem darbojās diezgan pavirši.
"Dinamo" hokejisti brīdi mēģināja uzbrukumā izspēlēt uz vārtu priekšu, tomēr ripu raidīt vārtu virzienā neizdevās. Uzreiz sekoja Pekinas kluba pretuzbrukums, kuru apturēja Salāks.
Rīdziniekiem neizdodas uzbrukumi, viesi nelaiž "Dinamo" hokejistus savā zonā, līdz ar to nav metienu pa Hrubeca sargātajiem vārtiem aizvadītajās epizodēs.
"Red Star" spēlētājs Keins gandrīz guva arī trešos vārtus, taču šoreiz komandas biedru rupjo kļūdu laboja Salāks.
10:15 min. Rīgas "Dinamo" - "Kuņluņ Red Star" 0:2Pekinas komanda presingoja "Dinamo" hokejistus viņu aizsardzības zonā, pārtvēra ripu, kas ļāva Adamam Kreknelam "izrēķināties" ar Aleksandru Salāku un gūt otros vārtus.
Māča turpinājumā viesi vairāk mēģināja darboties ar ripu, bet mirkli vēlāk Pavlovs apdraudēja Hrubeca sargātos vārtus. Pēc neliela pārtraukuma Bārtulis izdarīja metienu no distances.
3:09 min. Rīgas "Dinamo" - "Kuņluņ Red Star" 0:1 Atgriežoties aizsardzībā Miķelis Rēdlihs un Rihards Marenis saskrējās, un viesi aizskrēja ātrā pretuzbrukumā. Sergejs Gimajevs bloķēja Raiena Sproula metienu, taču ripa atlēca pie Ītena Vereka, kurš no teicamas pozīcijas garām nemeta.
Rīdzinieki iekrita "Red Star" komandas pretuzbrukumā, bet Salāks atvairīja divus ļoti bīstamus metienus.
Rīdzinieki jau pirmajās sekundēs bīstami apdraudēja vārtus, kad Rēdlihs no aizvārtes izslidoja vārtu priekšā un lūkoja gūt vārtus. Mirkli vēlāk arī Ģēģeris izdarīja metienu.
Rīgas "Dinamo" hokejistiem šajā mačā nāksies spēlēt bez viena no saviem līderiem Brendona Makmilana, kurš mačā Maskavā pret "Spartak" guva savainojumu pēc Mārtiņa Karsuma spēka paņēmiena. Rīgas “Dinamo” sastāvs spēlei: Vārtos: Aleksandrs Salāks, rezervē: Andrejs Makarovs; Pirmā maiņa: Lauris Dārziņš – Gints Meija – Miķelis Rēdlihs; Nerijus Ališausks – Oskars Bārtulis; Otrā maiņa: Eštons Kārters – Daniels Bērziņš – Emīls Ģēģeris; Kristaps Sotnieks – Uvis Balinskis; Trešā perioda: Andris Džeriņš – Vitālijs Pavlovs – Roberts Lipsbergs; Roberts Mamčics – Bens Māršals; Ceturtā maiņa: Antons Trastašenkovs – Koltons Gilīss – Rihards Marenis, Oskars Batņa, Sergejs Gimajevs.
Rīgas "Dinamo" hokejisti vēlreiz mēģinās izkļūt no pēdējās vietas KHL kopvērtējumā, šoreiz savā laukumā spēkojoties ar Ķīnas komandu Pekinas "Kuņluņ Red Star". Ķīnas kluba sastāvā šajā sezonā spēlējis aizsarga pozīcijas spēlētājs no Latvijas Artūrs Salija, bet tagad viņš nosūtīts uz fārmklubu. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-majas-centisies-partraukt-kunlun-uzvaru-seriju.d?id=51588823