Rīgas 'Dinamo' atspēlējas un Otrajos Ziemassvētkos izcīna uzvaru pastarīšu derbijā

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas "Dinamo" svētdien savā laukumā atspēlējās no divu vārtu deficīta un ar rezultātu 3:2 pēcspēles metienu sērijā pārspēja Pekinas "Kuņluņ Red Star".

Rīgas "Dinamo" hokejistiem šī bija otrā uzvara pēc kārtas, bet Pekinas klubs piedzīvoja savu devīto zaudējumu pēc kārtas. Abas komandas savās konferencēs ierindojas pēdējās pozīcijās.

Vārtus spēles pamatlaikā guva Nikolajs Jeļisejevs un Rīss Skārlets, bet pēcspēles metienu sērijā vēlreiz izcēlās Jeļisejevs un Lauris Dārziņš.

Spēles trešajā minūtē pie noraidījuma par pretinieka turēšanu tika Hanters Šinkaruks. Vien četras sekundes pēc rīdzinieku mazākuma beigām vārtus viesu komandas labā guva Tailers Vons un panāca 1:0. Pirmās trešdaļas izskaņā pretuzbrukumā pa pretinieku vārtiem meta Nikolajs Jeļisejevs un Metjū Lorito, taču Pekinas vārtos pārliecinoši spēlēja Džeremijs Smits.

Otrās trešdaļas ievadā rīdzinieki lielāko daļu spēles laika pavadīja viesu vienības aizsardzības zonā, bet mājiniekiem neizdevās ripu raidīt vārtos, vairākkārt metienus bloķējot arī aizsargiem. Spēles 32.minūtē noraidījumu nopelnīja Lauris Dārziņš. Spēlējot mazākumā Jeļisejevs bija ātrāks par pretinieku un devās uzbrukumā, taču neizdevās ērts metiens pa vārtiem un kārtējo reizi ripu atvairīja Smits. Pēdējā minūtē otrajā trešdaļā 2:0 Pekinas labā guva Ītans Vereks, kurš, ieslidojot uzbrukuma zonā, saņēma piespēli un ar metienu augšējā vārtu stūrī pārspēja Jūliusu Hudāčeku.

Noslēdzošo trešdaļu rīdzinieki sāka ar vairākumu, noraidītiem tiekot diviem pretinieku komandas spēlētājiem. Vairākumu realizēja Nikolajs Jeļisejevs, raidot ripu vārtos uzreiz pēc Lorito piespēles, kurš uzvarēja iemetienā. Pēc gūtajiem vārtiem vēl vairāk kā minūti mājiniekiem bija iespēja spēlēt vairākumā, taču šoreiz vārtus gūt neizdevās.

48.minūtē rīdzinieku rindās noraidījumu par klupināšanu nopelnīja Arsēns Hisamutdinovs. Viesu komanda vairākumā daudz laika pavadīja uzbrukuma zonā, bet "Dinamo" uzmanīgi spēlēja vairākumā un vārti netika ielaisti. Tuvojoties pēdējām piecām spēles minūtēm ilgāku laiku uzbrukuma zonā pavadīja "Dinamo" hokejisti, un ripu no vārtos no ļoti tuvas distances neraidīja Jere Karjalainens.

53 sekundes līdz spēles beigām rīdzinieki spēlēja ar sešiem laukuma spēlētājiem un septiņas sekundes līdz pamatlaika beigām ripu vārtos raidīja Rīss Skārlets, panākot neizšķirtu (2:2).

Papildlaiku mājinieki sāka apņēmīgi, vairāk laika pavadot pretinieku aizsardzības zonā, tomēr trešajā pagarinājuma minūtē noraidījumu nopelnīja Karjalainens. Viesu komanda vairākumu neizmantoja un pagarinājums beidzās bez gūtiem vārtiem.

Uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienu sērijā, kurā "Dinamo" uzvarēja ar 2:0 Pirmos divus metienus neprecīzi izpildīja Gints Meija un Rūdolfs Červenijs, kam sekoja divi precīzi mēģinājumi, pēcspēles metienus realizējot Laurim Dārziņam un Jeļisejevam.

Turnīra tabulā Rīgas "Dinamo" ar izcīnītiem 34 punktiem 41 spēlē ieņem pēdējo vietu Rietumu grupā, kamēr "Kuņluņ Red Star", kura iedalīta Austrumu grupā, ar 25 punktiem 43 spēlēs ir līgas vājākā komanda.

Nākamo spēli Rīgas vienība aizvadīs 28.decembrī, mājās uzņemot Omskas "Avangard", kam sekos trīs izbraukuma spēļu sērija.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Kuņluņ Red Star
Spēles statistika
Pēcspēles metienu gaita: 0-0 Meija izpildīja pirmo metienu, un viņš ne ar ko orģinālu neizcēlās. Viņa vienkāršo metienu Smits tvēra. 0-0 Hudāčeks fantastiski ar nūju apturēja Riča metienu. 0-0 Červenijs centās apspēlēt, bet ripu neiedabūja vārtos gar tuvo vārtu stabu. 0-0 Hudāčēks skaisti ar cimdu apturēja Vereka izpildīto metienu.1-0 Lauris Dārziņš! Skaisti un precīzi viņš meta vārtu augšējā stūrī.1-0 Hudāčeks apturēja arī Lokhardu. 2-0 Nikolajs Jeļisejevs! Viņš atrod spraugu Smita sargātajos vārtos.2-0 Jips nepārspēj Hudāčeku. Rīgas "Dinamo" svin uzvaru!
Rīgas "Dinamo" - "Kuņluņ Red Star" 2:2. Noslēdzies pagarinājums.Aizraujošais KHL konferenču pastarīšu duelis neliek vilties. Uzvarētājs noskaidrosies pēcspēles metienos.
Rīdzinieki mazākumu izturēja. "Red Star" turpināja spēlēt ar ripu.
Pekinas klubs vairākumu sāka ar apņēmīgiem uzbrukumiem, bet Čukste pie pirmās iespējas ripu meta ārā no zonas. Radilam un Freibergam pretuzbrukums neizdevās.
62:30 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Rīgas "Dinamo" uzbrukumā Karjalainens noraidīts par bloķēšanu. Viņš acīmredzot gribēja izspēlēt "pick'n'roll" kā basketbolā.
Zīle apslidoja vārtus un izdarīja metienu, taču Smits paspēja pielikt kājsargu.
Hudāčeks atvairīja pirmo metienu pagarinājumā. "Dinamo" uzreiz devās savā uzbrukumā, taču saspēle bija neveiksmīga.
Sācies pagarinājums!
Rīgas "Dinamo" - "Kuņluņ Red Star" 2:2. Noslēdzies pamatlaiks.
59:53 min.Rīgas "Dinamo" - "Kuņluņ Red Star" 2:2 Rīss Skārlets izglābj Rīgas "Dinamo". Viņš pieturēja ripu, ieslidoja metiena pozīcijā un izdarīja precīzu metienu, izlīdzinot rezultātu.
Karjalainena mestā ripa trāpīja aizsargam pa seju. Rīdzinieki turpināja izdarīt milzīgu spiedienu uz pretinieku vārtiem, bet joprojām neizdodas gūt vārtus.
Divas minūtes līdz pamatlaika beigām. Rīgas "Dinamo" uzbrukumus "Kuņluņ" pārvirzīja uz laukuma malām. Tad Karjalainenam un Radilam neizdevās izkombinēt uzbrukumu.
Freibergs izdarīja metienu, kad Dārziņš bija vārtu priekšā, taču aizsargs bija ļoti neprecīzs.
Freiberga piespēle gar vārtiem Dārziņam tika pārtverta. Tad Lorito izdarīja metienu pa vārtiem. Rīdzinieki dara visu, lai pagarinātu šo spēli.
"Dinamo" palielināja sava uzbrukuma apgriezienus. Metienus izdarīja Hisamutdinovs  un Karsums, bet Smitu pārspēt neizdevās.
Karjalainens pēc Radila piespēles izdarīja spēcīgu metienu. Vārtsargs ripu atsita vārtu priekšā, pie tās tika Čukste, bet metiens pa vārtiem viņam neizdevās.
Hisamutdinovs nogādāja ripu vārtu priekšā, bet Smits paspēja uzlikt cimdu uz ripas pirms Karsums izdarīja metienu.
"Red Star" vienībai vairākumu izmantot neizdevās. Fu bija teicama iespēja pēc ļoti skaistas kombinācijas, bet Hudāčeks ripu apturēja pirms vārtu līnijas.
47:26 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā.Hisamutdinovs noraidīts par klupināšanu. Tieši brīdi pirms tam rīdziniekiem bija iespēja izlīdzināt rezultātu.
Šinkaruks centās izcelties ar golu pēc vārtu apslidošanas, taču viņam neizdevās atrast spraugu, kur iespiest ripu.
Smits ar savu ekipējumu atgriežas Pekinas kluba vārtos.
Švanenbergs izdarīja metienu pa vārtiem, kuru O'Braiens tvēra.
Vairākumā pieci pret četri "Dinamo" hokejistiem uzbrukumi neizdevās. Abas komandas spēlē vienādos sastāvos.
Smits bija sašutis par to, ka viņam bija jāspēlē ar kolēģa ķiveri. Viņš aizslidoja līdz rezervistu soliņam, tāpēc Pekinas klubam bija jāveic vārtsargu maiņa, jo pats vārtu vīrs nedrīkst slidot uz rezervistu soliņu. Tāpēc laukumā devā Pariss O'Braiens.
41:46 min. Rīgas "Dinamo" - "Kuņluņ Red Star" 1:2 Mārtiņš Karsums uzvarēja iemetienā, ripa nonāca pie Nikolaja Jeļisejeva, kurš uzreiz meta precīzi tālajā vārtu augšējā stūrī, realizējot lielo skaitlisko vairākumu.
41:11 min. Divi noraidījumi "Red Star" komandā. Fu noraidīts par grūdienu mugurā. Pēc tam negaidīti viesiem piespriests pārkāpums par skaitlisko sastāvu.
Jeļisejevs spēcīgi meta pa vārtiem, bet vēlreiz ripa trāpīja pa Smita aizsargmasku. Pekinas kluba vārtsargs spiests mainīt savu ķiveri.
Sācies 3. periods
Rīgas "Dinamo" - "Kuņluņ Red Star" 0:2. Noslēdzies 2. periods.
39:13 min. Rīgas "Dinamo" - "Kuņluņ Red Star" 0:2 Rīgas "Dinamo" daudz uzbrūk, bet vārtus gūst pretinieki. Ītans Vereks saņēma tālu piespēli no Raiena Sprula un izgāja pret Jūliusu Hudāčeku. Viņš izdarīja precīzu metienu un dubultoja savas komandas pārsvaru.
Skvorcovs izdarīja tālu metienu pēc tam, kad Radils viņam atstāja ripu. Smits pārliecinoši cimdā tvēra ripu. Brīdi vēlāk pēc Šinkaruka piespēles Buncis apdraudēja vārtus no tuvas distances.
Rīgas "Dinamo" pārliecinoši izturēja mazākumu un uzreiz atgriezās uzbrukuma zonā. Skvorcovs izdarīja labu metienu pa vārtiem, ripa no vārtsarga atlēca Karsuma virzienā, bet ripa pārlēca pāri viņa nūjai.
Jeļisejevs mazākumā aizskrēja pretuzbrukumā, bet viņa metienu atvairīja Smits.
31:56 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Dārziņš aiz Pekinas kluba vārtiem centās atņemt ripu, taču tiesneši saskatīja turēšanu ar nūju. Pats Dārziņš dievojās, ka nūja iesprūda pretiniekam padusē, nevis, ka viņš turējis.
Švenenbergs izdarīja metienu no šaura leņķa, bet viņa spēcīgi raidītā ripa trāpīja pa Smita aizsargmasku. Vārtsargam viss kārtībā, un viņš spēli turpina.
Rīgas "Dinamo" desmit minūšu laikā izdarījuši desmit metienus pa pretinieku vārtiem.
Freibergs izdarīja spēcīgu metienu, bet vārtsarga atvairīto ripu ieguva Skvorcovs, taču viņam neizdevās ripu iedabūt vārtos ar nūjas neērto pusi. Aizsargs paspēja viņu nobloķēt.
Hudāčeks ar kājsargu atvairīja Fu metienu pretuzbrukumā. Kopumā pirmās piecas minūtes šajā trešdaļā aizritējušas ar lielu "Dinamo" pārsvaru.
"Red Star" hokejistiem bija lielas grūtības tikt ārā no savas aizsardzības zonas. Rīdzinieki izdarīja metienus gan no distances, gan centās tikt līdz vārtu priekšai, bet pagaidām Pekinas kluba vārtsargu Smitu pārspēt vēl nav izdevies.
Karjalainens jau pirmajā pusminūtē izdarīja metienu pa Smita sargātajiem vārtiem. Rīdzinieki noskaņoti saglabāt ripas kontroli, lai varētu izspēlēt savus uzbrukumus.
Sācies 2. periods.
Rīgas "Dinamo" - "Kuņluņ Red Star" 0:1. Noslēdzies 1. periods
Rīgas "Dinamo" pretuzbrukumā Jeļisejevs un Lorito izdarīja metienus pa vārtiem, bet Smits spītīgi turpināja atvairīt ripas, neļaujot rīdziniekiem izlīdzināt rezultātu.
Trīs minūtes pirms trešdaļas beigām Džeremijs Smits skaistā veidā apturēja Karsuma izdarīto metienu no teicamas pozīcijas. Smits pielika atsitējcimdu un glāba savu komandu.
Rīdzinieki spēles turpinājumā vairāk spēlēja ar ripu. Vārgu gūšanas iespējas tika izspēlētas, bet ar to realizāciju nesekmējās. Vēl viens labs metiens izdevās Jeļisejevam, bet Dārziņa piespēle gar vārtiem neatrada adresātu.
Jeļisejevs izdarīja metienu ar nūjas neērto pusi, bet pretinieku vārtsargs Smits ar šo metienu tika galā.
Radils izdarīja diezgan bīstamu metienu, kuru "Red Star" vārtsargs Smits atvairīja. Rīdzinieki spēja pieturēt ripu uzbrukuma zonā, metienu izdarīja arī Čukste, bet tam sekoja "Red Star" pretuzbrukums, kurā Spruls bija uzbrukuma smailē.
Pekinas komanda vairākumā labi saspēlējās un izspēlēja kombināciju uz vārtu priekšu. Hudāčekam izdevās spēli sākt ar atvairītiem metieniem.
4:04 min. Rīgas "Dinamo" - "Kuņluņ Red Star" 0:1 Vairākuma pēdējās sekundēs Pekinas komandas spēlētājs Brendons Jips no teicamas pozīcijas trāpīja pa vārtu stabu, bet brīdi pēc tam, kad jau Šinkaruks kāpa uz ledus no noraidīto soliņa, Tailers Vons izpildīja teicamu metienu tuvējā vārtu stūrī. Patriks Ozols nedaudz patraucēja Jūliusam Hudāčekam redzēt metiena brīdi.
2:00 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Šinkaruks noraidīts par pretinieka turēšanu.
Rīgas "Dinamo" aizsargi Skārlets un Freibergs izdarīja pirmos metienus pa vārtiem šajā mačā. Pēc Skārleta metiena vārtu priekšā par ripu Hisamutdinovs, taču "Red Star" vārtsargu nepārspēja.
Kas var būt labāks par KHL pastarīšu dueli otrajos Ziemassvētkos? Rietumu konferences šī brīža vājākā komanda Rīgas "Dinamo" savā laukumā spēkojas Pekinas "Kuņluņ Red Star", kas ir vājākā komanda Austrumu konferencē. Šosezon abas komandas septembra sākumā tikās Mitiščos, kur Pekinas komanda aizvada savas mājas spēles, ar 6:5 uzvarot rīdziniekiem.