Rīgas 'Dinamo' atstāj 'sausā' Hārtlija trenēto 'Avangard'

Latvijas hokeja klubs Rīgas "Dinamo" piektdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē savā laukumā ar rezultātu 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) pārspēja Omskas "Avangard", kuru vada Latvijas valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs.

Rīgas "Dinamo" labā vārtus guva Brendons Makmilans, Miķelis Rēdlihs un Andris Džeriņš, bet vārtsargs Timurs Biļalovs atvairīja visus 34 pretinieku metienus pa vārtiem. Savukārt rīdzinieki pa vārtiem meta 24 reizes.

Rīgas "Dinamo" ar 30 punktiem 29 spēlēs ierindojas septītajā vietā Rietumu konferences kopvērtējumā, bet "Avangard" joprojām ir otrā Austrumos.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Omskas Avangard
Spēle statistika: Metieni pa vārtiem: 24-34 ; Iemetieni: 20-25 ; Bloķētie metieni: 20-9 ; Spēka paņēmieni: 9-16 ; Laiks uzbrukumā: 8:28 min. - 13:19 min. ; Soda minūtes: 8-8
Rīgas "Dinamo" sastāvā par labāko spēlētāju nosauca Emīlu Ģēģeri.
Rīgas "Dinamo" - "Avangard" 3:0. Spēle noslēgusies.
59:20 min. Rīgas "Dinamo" - "Avangard" 3:0"Avangard" darīja visu, lai izlīdzinātu rezultātu, un nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Lauris Dārziņš piespēlēja Andrim Džeriņam, kurš meta tukšos vārtos.
"Avangard" spēlētāji daudz spēlē ar ripu, taču netiek pie tik labām vārtu gūšanas iespējām, kā paši gribētu. "Dinamo" pagaidām darbojas ļoti organizēti.
"Dinamo" mazākumu izturēja, un pēdējā vairākuma minūtē "Avangard" īsti pat netika uzbrukuma zonā.
50:39 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā.Fransona neērto metienu vārtu apakšējā stūrī Biļalovs atsita. "Avangard" uzbrukums turpinājās, bet tad pie laukuma apmales abu komandu spēlētāji saķērās. Jemeļins palika bez ķiveres, bet Vitālijs Pavlovs devās uz noraidīto soliņu, jo saņēma sodu par bloķēšanu.
Makmilans lielā ātrumā apsteidza aizsargus un ieguva ripu, taču pie ērta metiena viņam neizdevās tikt. Vārtsargs ripu apturēja.
Otrās divas vairākuma minūtes "Dinamo" neizmantoja, taču izdarīja labu spiedienu uz pretinieku vārtiem.
Makmilans piespēlēja Klārkam, kura bīstamais metiens no iemetiena apļa tomēr mērķi nesasniedza.
46:02 min. Rīgas "Dinamo" - "Avangard" 2:0Skaistā izspēlē 'Dinamo" dubultoja savu pārsvaru. Miķelis Rēdlihs saņēma piespēli no zilās līnijas un uzreiz pāradresēja ripu Frenkam Razgalam, kurš netrāpīja tukšajā vārtu stūrī. Tomēr pats Rēdlihs ieguva ripu un ar atkārtotu metienu raidīja to vārtos.
44:49 min. Noraidījums "Avangard" sastāvā. Biļalovs atvairīja metienu, bet Balinskis teicami nospēlēja aizsardzībā un neļāva "Avangard" spēlētājam izdarīt atkārtotu metienu. Vēlāk pret Ģēģeri tika pārkāpti noteikumi, un Stolbergs nopelnīja 2+2 minūšu noraidījumu par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju.
Trešdaļas sākumā "Avangard" hokejisti vairāk spēlēja ar ripu, bet vārtu gūšanas iespēju ieguva "Dinamo", kad pretuzbrukumā Aļajevs izdarīja metienu.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 11-16 ; Iemetieni: 8-12 ; Bloķētie metieni: 8-1 ; Spēka paņēmieni: 4-4 ; Laiks uzbrukumā: 2:16 min. - 4:25 min. ;Soda minūtes: 2-4
Rīgas "Dinamo" - "Avangard" 1:0. Noslēdzies 2. periods.
38:37 min. Noraidījums "Avangard" komandā.Pēc apspriedes tiesneši tomēr nolēma Čudinovu noraidīt uz divām minūtēm.
Ļoti asu spēka paņēmienu pret Ģēģeri pielietoja Čudinovs. Latvietis palika guļot uz ledus, bet pēc brīža pats piecēlās uz devās uz rezervistu soliņu. Meija vēl steidza pārmācīt pretinieku, tomēr viņu tiesnesis apturēja.
"Avangard" spēlētāji "ieķērās" rīdzinieku zonā un izdarīja bīstamus metienus vienu pēc otra. Tad pa vārtu pārliktni trāpīja Omskas komandas aizsargs Poka.
"Avangard" hokejisti Gaļimovs un Košeļevs aktīvi cīnījās pie "Dinamo" vārtiem. Biļalovs ripu fiksēja, kad bija noguldīts uz ledus.
Bērziņš teicami piespēlēja uz vārtu priekšu Marenim, kuram tomēr neizdevās trāpīt ripu vārtos.
33:29 min. Rīgas "Dinamo" - "Avangard" 1:0Kevins Klārks labi nospēlēja neitrālajā zonā un atņēma ripu pretiniekiem. Viņš pēc tam iesāka uzbrukumu, piespēlēja gar vārtiem Brendonam Makmilanam, kurš ripu meta vārtu augšējā stūrī.
Semjonovs uzreiz pēc piespēles apdraudēja "Dinamo" vārtus, pāris sekundes vēlāk uzreiz pēc ieiešanas zonā metienu izdarīja arī Fisenko.
"Dinamo" hokejisti aizvadīja vēl vienu veiksmīgu mazākumu, kurā viesu aktīvie uzbrukumi tika neitralizēti. Savukārt pēc tam rīdzinieki atkal pie pretinieku vārtiem radīja labu momentu.
29:31 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā.Klārks vispirms izdarīja labu metienu, bet tad uzbrukuma zonā aiz vārtiem veica nepareizu uzbrukumu, par ko tika noraidīts. Epizodēs pirms tam "Dinamo" bija labas vārtu gūšanas iespējas.
Majone iegāja uzbrukuma zonā no labās puses un bīstami meta. Atsisto ripu ieguva Rēdlihs, taču viņam arī neizdevās trāpīt.
Ātrā uzbrukumā atkal Razgals ieguva lielisku vārtu gūšanas iespēju, taču to viņam neļāva realizēt "Avangard" vārtsargs Bobkovs.
Pie "Dinamo" vārtiem bija saspringta situācija pēc "Avangard" ātrā uzbrukuma. Biļalovs ar metieniem tika galā, spēlētāji neļāva izdarīt vēl vairāk atkārtotus metienus.
Majone uzmeta no tālās distances, bet Bobkovs ripu atsita. "Avangard" izdevās ripu dabūt ārā no zonas, bet tad Razgals drīz bija uzbrukuma smailē un nepārspēja vārtsargu.
23:14 min. Noraidījums "Avangard" sastāvāJemeļins par sitienu ar nūju noraidīts uz divām minūtēm.
Širokovs no labas pozīcijas raidīja ripu garām vārtiem "Dinamo" vārtiem. Mirkli vēlāk Biļalovs labi nospēlēja vārtos, kad "Avangard" pēc uzvarēta iemetiena izdarīja vairākus metienus pēc kārtas.
Sācies 2. periods.
Pirmā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 3-7 ; Iemetieni: 5-7 ; Bloķētie metieni: 8-4 ; Spēka paņēmieni: 1-8 ; Laiks uzbrukumā: 3:11 min. - 4:47 min.; Soda minūtes: 4-0
Rīgas "Dinamo" - "Avangard" 0:0. Noslēdzies 1. periods.
Makmilans uzmeta ripu vārtu virzienā, un Meija no gaisa centās to ievirzīt vārtos. Bobkovs noreaģēja un tvēra ripu.
Poka uzmeta pa vārtiem no labās puses iemetiena apļa, bet Biļalovs droši tvēra ripu.
Laukumā risinājās skatāms hokejs no vieniem uz otriem vārtiem. Lai arī vārtu gūšanas momentu nebija daudz, tomēr ātrais temps un divcīņas bija saistošas.
Majone izdarīja spēcīgu metienu no zilās līnijas, taču ripa pēc rikošeta lidoja garām.
Biļalovs vārtos labi nospēlēja ar nūju un neļāva "Avangard" uzbrucējam izdarīt precīzu metienu pēc vārtu apslidošanas. Mirkli vēlāk Rēdlihs apdraudēja vārtus ar metienu pusātrā pretuzbrukumā.
Balinskis kritienā uzmeta pa vārtiem, un to priekšā Gilīss un Klārks mēģināja ripu ievirzīt vārtos.
Pēc izturētajiem diviem mazākumiem pēc kārtas "Dinamo" hokejisti varēja doties arī uzbrukumā. Spēles temps ir diezgan augsts, bet tad Košeļevs izlauzās uz Rīgas komandas vārtu priekšu un raidīja ripu gar vārtu stabu.
"Dinamo" izspēlēja vēl vienu uzbrukumu, kurā Aļajevs spēcīgi meta no tālas distances. Bobkovs Omskas komandas vārtos nospēlēja precīzi.
Rīgas "Dinamo" mazākumu aizvadīja diezgan veiksmīgi un nepieļāva pretinieku bīstamus metienus. Četrās vairākuma minūtēs "Avangard" bija divas labas iespējas gūt vārtus. Savukārt, atsākot spēlēt pilnā sastāvā, Dārziņš izdarīja metienu no tuvas distances, bet nespēja pārspēt vārtsargu.
2:49 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo". Dārziņš klupināja pretinieku, kad "Avangard" devās uzbrukuma zona.
"Avangard" vairākumā lielāko vairākuma laiku darbojās uzbrukumā zonā, bet tad pēc viena no metieniem ripa izspruka starp Biļalova kājsargiem un noripoja gar pašu vārtu stabu.
0:57 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Pirmo metienu pa vārtiem šajā mačā izdarīja "Avangard" spēlētājs Širokovs, taču Biļalovs ripu droši tvēra. Viesi aktīvi iesāka spēli, un Deanrē vārtu priekšā izprovocēja Gilīsu uz divu minūšu noraidījumu.
Rīgas "Dinamo" hokejisti aizvada otro spēli šajā mājas spēļu sērijā. Šoreiz Rīgā viesojas Boba Hārtlija vadītā Omskas "Avangard" komanda, kas Austrumu konferencē ar 44 punktiem ierindojas otrajā vietā. Savukārt "Dinamo" ar 28 punktiem Rietumos ir septītajā vietā.