Rīgas 'Dinamo' ceturto reizi izcīna 'Latvijas Dzelzceļa' kausu

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" svētdien triumfēja tradicionālajā pirmssezonas pārbaudes turnīrā "Latvijas Dzelzceļa" kausā.

Turnīra ceturtajā spēlē "Dinamo" ar rezultātu 3:2 (1:1, 1:0, 1:1) pārspēja Kazaņas "Ak Bars", kas tādējādi izcīnīja otro vietu.

Rīgas "Dinamo" šajā mačā vadībā izvirzījās jau otrajā minūtē, kad vārtu priekšā ripu vārtos iedabūja Andris Džeriņš, taču minūti vēlāk Romāns Abrosimovs ar spēcīgu un precīzu metienu pārspēja Kristeru Gudļevski. Otrajā periodā Lauris Dārziņš izmantoja izgājienu pret vārtsargu un atguva vadību "Dinamo", bet astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām Brendons Makmilans dubultoja pārsvaru. Pēdējā minūtē "Ak Bars" vienus vārtus spēja atspēlēt.

Pirms tam trešo vietu turnīrā nodrošināja Jaroslavļas "Lokomotiv", kas ar 5:3 (1:0, 1:3, 3:0) pārspēja Minskas "Dinamo".

Kopvērtējumā "Dinamo" četrās spēlēs izcīnīja tikai uzvaras un ieguva astoņus punktus, otrā ar sešiem punktiem bija Kazaņas "Ak Bars", tālāk ar četriem punktiem sekoja Jaroslavļas "Lokomotiv", divi punkti bija Jekaterinburgas "Avtomobilist" komandai, bet bez punktiem palika Minskas "Dinamo".

Rīgas "Dinamo" tradicionālajā "Latvijas Dzelzceļa" kausā triumfēja ceturto reizi, iepriekš tas izdevās 2009., 2012. un 2018. gadā. "Ak Bars" šajā turnīrā uzvarējusi trīs reizes.

Rīgas "Dinamo" jauno sezonu sāks 2. septembrī, kad savā laukumā tiksies ar Maskavas "Spartak", ko pārstāv Kaspars Daugaviņš un Mārtiņš Karsums.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

‘Latvijas Dzelzceļa’ kauss: Rīgas Dinamo – Ak Bars
Lauris Dārziņš tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju. Papildus šai balvai viņš tika atzīts arī par aizvadītā mača labāko.
Rīgas "Dinamo" - "Ak Bars" 3:2. Spēle noslēgusies. Rīgas "Dinamo" ceturto reizi izcīna "Latvijas Dzelzceļa" kausu.
59:41 min. Rīgas "Dinamo" - "Ak Bars" 3:2Andrejs Pedans ar spēcīgu metienu no iemetiena apļa vienus vārtus Kazaņas komandai atspēlēja.
Pēdējā pamatlaika minūtē "Ak Bars" maina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.
"Dinamo" iztur mazākumu. Māršals nopelnīja vēl vienu noraidījumu. Ožiganovs "Ak Bars" vairākumā trāpīja pa vārtu stabu. Kazaņas komanda izdarīja lielu spiedienu uz vārtiem, taču to izdevās izturēt.
51:39 min. Rīgas "Dinamo" - "Ak Bars" 3:1"Ak Bars" savā zonā vienkāršā situācijā kļūdījās. "Dinamo" leģionāri to izmantoja, Jakubs Berglunds piespēlēja Brendonam Makmilanam, kurš, neapturot ripu, raidīja to vārtos.
Vairākums "Dinamo" komandai bija neveiksmīgs, un Biļalova vārtus īsti atbildēt neizdevās. Pēc Eštona un Kristofera Berglunda uzmetieniem bija saasinājuma "Ak Bars" vārtu priekšā.
Noraidījums "Ak Bars" komandā. Kazaņas komanda draudīgi darbojās uzbrukumā, bet tad Eštons pa kreiso malu rāvās uzbrukumā, taču Andrejs Pedans viņu klupināja.
"Ak Bars" izspēlēja vēl vienu bīstamu uzbrukumu, tad Gluhovs no aizvārtes centās ripu iedabūt vārtos no Gudļevska muguras. Meija steidza pretuzbrukumā, kurā Ģēģerim nedaudz pietrūka, lai trāpītu starp kājsargiem.
Mirkli vēlāk jau momenti veidojās pie Gudļevska sargātajiem vārtiem, bet viņš veiksmīgi tika galā ar metieniem.
"Dinamo" periodu sāka ar labu iespēju gūt vārtus, bet gan Eštons, gan Berglunds savas iespējas neizmantoja.
Sācies 3. periods.
Rīgas "Dinamo" - "Ak Bars" 2:1. Noslēdzies 2. periods.
28:10 min. Rīgas "Dinamo" - "Ak Bars" 2:1"Dinamo" mazākumu izturēja, bet tad Lauris Dārziņš saņēma lielisku piespēli ņo Bena Māršala un izgāja pret Timuru Biļalovu. Viņš trāpīja pa vārtu stabu, bet tad ripa no Biļalova muguras ieslīdēja vārtos.
Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Bīstami ar augsti paceltu nūju nospēlēja Ulstrēms.
Marenis no kreisās malas devās uzbrukumā, taču nepārspēja tikko laukumā nākušo Biļalovu.
"Ak Bars" veica vārtsargu maiņu, dodot iespēju abiem vārtu vīriem uzspēlēt. Adama Reideborna vietā vārtos stājās Timurs Biļalovs, kurš pērn spēlēja Rīgā.
Arī šo vairākumu "Dinamo" nerealizēja, bet izdevās izveidot labu vārtu gūšanas iespēju. "Ak Bars" pamanījās ātri izveidot vārtu gūšanas iespēju, bet Gudļevskis nospēlēja precīzi.
Vairākumā "Dinamo" iedabūja ripu vārtos, taču tos neieskaitīja, jo Džeriņš ripas lidojuma virzienu mainīja ar roku.
Noraidījums "Ak Bars" sastāvā. Par pretinieku turēšanu noraidīts Artjoms Mihejevs.
Tkačovs pa kreiso malu tika līdz "Dinamo" vārtiem, bet viņa metienu Gudļevskis atsita vārtu priekšā. Taču aizsargi visas briesmas novērsa.
Māršals iespēlēja ripu vārtu priekšā, kur Rēdlihs aktīvi par to cīnījās. Pēc cīņas  nevienādos sastāvos komandas spēkojas līdzīgi.
Gaļivema metienu vārtu augšējā stūrī atvairīja Gudļevskis, tāpat viņš tika galā arī ar pārējiem metieniem, kas lidoja līdz vārtiem. Māršals atgriezies laukumā.
Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Vairākums "Dinamo" hokejistiem nebija veiksmīgs, taču drīz pēc tam Māršals pārkāpa noteikumus un atstāja savu komandu mazākumā.
Noraidījums "Ak Bars" sastāvā. Mihails Gluhovs nopelnīja pirmo noraidījumu šajā mačā.
Sācies 2. periods.
Rīgas "Dinamo" - "Ak Bars". Noslēdzies 1. periods.
Pie "Ak Bars" vārtiem biežāk bija bīstamas epizodes, un "Dinamo" perioda otro pusi turpināja aizvadīt diezgan aktīvi.
Džeriņš nerealizēja teicamu uzbrukumu, kad nonāca viens pret vārtsargu, tomēr viņš nepārmeta pāri kājsargam.
Rēdlihs pēc labas izspēles apdraudēja vārtus no tuvas distances. Arī brīdi vēlāk "Ak Bars" vārtsargam vajadzēja iesaistīties spēlē.
Nākamajās epizodēs cīņa ritēja no vieniem uz otriem vārtiem, bet labu vārtu gūšanas iespēju nebija.
Ja pirmajās minūtēs "Dinamo" bija aktīvāki, tad līdz perioda vidum "Ak Bars" pārņēma pārsvaru spēlē. Bērziņš panāca pretinieku kļūdu savā zonā un bīstami meta pa vārtiem.
2:19 min. Rīgas "Dinamo" - "Ak Bars" 1:1"Ak Bars" spēlētāji ātri atbild ar savu precīzo metienu. Rezultatīvu metienu izpildīja Romāns Abrosimovs, kurš arī noslēdza ātru uzbrukumu.
1:29 min. Rīgas "Dinamo" - "Ak Bars" 1:0Ātrā pretuzbrukumā Rihards Marenis pēc Koltona Gilīsa mēģināja ripu ievirzīt vārtos, bet vārtu priekšā cīnījās Andris Džeriņš, kurš bija vārtu guvējs.
Rīgas "Dinamo" vārtu drošība šajā mačā uzticēta Kristeram Gudļevskim.
Rīgas "Dinamo" galvenais treneris Ģirts Ankipāns līdz šim ir apmierināts ar redzētu laukumā. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/ankipans-loti-iepriecinaja-ka-komanda-ir-daudz-hokejistu-kuri-var-ielekt-spele.d?id=51398727
Rīgas "Dinamo" hokejisti gatavošanos jaunajai sezonai var noslēgt ar triumfu Latvijas Dzelzceļa kausā. "Dinamo" un "Ak Bars" trīs turnīra spēlēs izcīnījušas tikai uzvaras, tāpēc šajā mačā noskaidrosies turnīra uzvarētājs. Rīgas "Dinamo" turnīru sāka 3:0 uzvaru pār Jekaterinburgas "Avtomobilist", tad ar 3:1 guva virsroku pār Jaroslavļas "Lokomotiv", bet sestdien ar tādu pašu rezultātu pārspēja Minskas "Dinamo". Savukārt "Ak Bars" pirmajā turnīra spēlē ar 3:0 uzvarēja Minskas klubu, tālāk ar 5:2 uzveica "Avtomobilist", bet ceturtdien ar 4:2 bija labāki pār "Lokomotiv".