Rīgas 'Dinamo' cieš otro zaudējumu pamatlaikā jaunajā sezonā

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā otro zaudējumu pamatlaikā jaunajā sezonā pirmdien, 17. septembrī, piedzīvoja Rīgas "Dinamo", kas Tālo Austrumu izbraukuma sērijas mačā ar 1:2 (1:1, 0:1, 0:0) piekāpās Habarovskas "Amur".

Rīdziniekiem tā bija otrā spēle divās dienās, bet 24 stundu laikā otro uzvaru neizdevās izcīnīt.

Tagad Rīgas "Dinamo" Tālo Austrumu izbraukumu turpinās 19. septembrī ar spēli pret Vladivostokas "Admiral", bet tad atgriezīsies Latvijā.

Rīdzinieki mačā guva pirmos vārtus - jau spēles trešajā minūtē Keids Fērčailds vairākumā bija precīzs ar plaukstas metienu no zilās līnijas. Amerikāņu aizsargam tā bija tikai otrā spēle Rīgas "Dinamo" rindās un pirmais vārtu guvums.

Mājinieki izlīdzinājumu panāca pēc četrām minūtēm, kad pēc rīdzinieku kļūdas aizsardzībā precīzs bija Vjačeslavs Ušeņins. Savukārt uzvaru "Amur" nodrošināja veiksmīgs metiens vārtu virzienā: Otrā perioda sākumā Bogdans Potehins pa kreiso malu apslidoja Lauri Dārziņu un praktiksi no "nulles" leņķa uzmeta vārtu virzienā. Lai gan Kristers Gudļevskis bija nosedzis vārtu tuvo stūri, ripa atrada spraudziņu, lai ielidotu vārtos.

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Amur
Rīgas Dinamo - Amur 1:2. Spēles statistikaMetieni pa vārtiem: 33 (12+5+16) - 24 (8+12+4)Uzvarēti iemetieni: 22 (13+3+6) - 28 (8+8+12)Bloķēti metieni: 9 (4+3+2) - 9 (3+0+6)Spēka paņēmieni: 16 (7+6+3) - 15 (2+8+5)Soda minūtes: 6 (0+4+2) - 10 (4+2+4)
Rīgas Dinamo - Amur 1:2. Spēle noslēgusiesHaotiskas pēdējās sekundes, rīdzinieki piedzīvo zaudējumu
Rīdziniekiem tukši vārti. Jāspēlē mazāk par pusotru minūti.
58:34 min. Dinamo pārtraukumsAmur izdara pārmetienu. Visticamāk, pēc pārtraukuma Gudļevskis neatgriezīsies vārtos.
Gudļevskis gaida piemērotu brīdi, lai nomainītos, bet pagaidām nav iespēju.
Nekas nesanāk Dinamo. Liels pārsvars viesiem, bet tas neko nedod. Pamatlaikā jāspēlē 3 minūtes.
Amur ļoti droši aizstāvas, neko nesarežģījot. Dinamo īsti netiek tuvāk pretinieku vārtiem, bet Amur, tiklīdz tiek pie ripas, cenšas tikai izmest ripu no zonas.
Dārziņš iznāk laukumā vairākuma beigās, tātad ar viņa veselību viss ir kārtībā.
52:11 min. Abpusējais noraidījumsMakmilans un Kolaržs kaut ko nesadala vārtu priekšā, un abi saņem sodu
Rīdzinieki vairākumā atkal cenšas ripu nogādāt uz līnijas līdz Maionem, kuram uzticēts mest pa vārtiem.
Dārziņu pie ieejas zonā "ielīmē" apmalē un viņš lēnā solī dodas uz soliņa. Cerams, ka nav traumas.
50:36 min. Rīgas Dinamo vairākumsJordans izmet ripu pāri aizsargstiklam un saņem sodu par laika vilcināšanu
Pamatlaikā atlikušas 10 minūtes. Vai atspēlēsies rīdzinieki? Vai Amur nosargās minimālu pārsvaru?
Šuļeņins atdod precīzu piespēli Makmilanam, kuram neļauj brīvi izdarīt metienu un metiena brīdī vēl lūst nūja. Dinamo pārsvars joprojām ļoti liels, bet augļus tas nedod.
Rīdzinieki trešajā periodā sešās minūtēs jau izdarījuši septiņus metienus. Otrajā periodā rīdziniekiem 20 minūtēs bija 5 metieni.
Klarks no vārtu priekšas uzmet virsū Amur vārtsargam. Ļoti liels Dinamo pārsvars, bet Amur atbild ar pretuzbrukumiem.
Apņēmīgi un masīvi 3. periodu sāk Dinamo. Pagaidām mājinieki spiesti domāt tikai par savu vārtu drošumu.
Rīgas Dinamo - Amur 1:2. Sācies 3. periods
Rīgas Dinamo - Amur 1:2. Statistika pēc 2. periodaMetieni pa vārtiem: 17 (12+5) - 20 (8+12)Uzvarēti iemetieni: 16 (13+3) - 16 (8+8)Bloķēti metieni: 7 (4+3) - 3 (3+0)Spēka paņēmieni: 13 (7+6) - 10 (2+8)Soda minūtes: 4 (0+4) - 6 (4+2)
Rīgas Dinamo - Amur 1:2. Noslēdzies 2. periods
Abusējais noraidījumsPirmā lielākā pagrūstīšanās pie Dinamo vārtiem beidzas ar noraidījumiem. Gimajevs un Zahorna tiek aizsūtīti pārdomāt savu rīcību.Tiesneši gan nesoda Tomašu Filippi, kurš pagrūda Gudļevski jau pēc tam, kad viņš bija tvēris ripu. Tas arī izsauca šo pagrūstīšanos.
Rīdzinieki zaudē iemetienu pie saviem vārtiem un ļauj pretiniekiem brīvi izdarīt metienu vārtu tuvumā. Par laimi, ripa lido pāri vārtiem.
Makmilana izgājiens, neizdodas ripu "iebīdīt" vārtos.
Amur mērķtiecīgi cenšas ripu dabūt tuvāk vārtiem - metieni, piespēles gar vārtiem, uzmetieni vārtu virzienā. Tas viss rada problēmas Dinamo aizsardzībai.
2. periodā 14 minūšu laikā rīdzinieki izdarījuši divus metienus pa vārtiem. Tad trešais metiens pa vārtiem sanāk Gimajevam.
Pēc ilgas cīņas gar apmalēm Rēdlihs izslido metiena pozīcijā, bet met garām vārtiem. 2. periodā daudz cīņas, maz momentu.
Amur pretuzbrukums trijatā pret vienu aizsargu - Dinamo izdodas to neitralizēt.Uzreiz seko uzbrukums Amur vārtiem - pēc Klarka izgājiena pa labo malu mājiniekus glābj Aļikins.
Rīdzinieki pilnā sastāvā. Amur pirmajā vairākumā šajā spēlē daudz neapdraudēja Gudlevska sargātos vārtus.
23:21 min. Rīgas Dinamo mazākumsRīdziniekiem skaitliskā sastāva pārkāpums. "Sēdēt" dodas vārtu autors Feirčailds.Ankipāns nikns par disciplīnas neievērošanu un velta hokejistiem skarbus vārdus, kas dzirdami TV ēterā.
22:51 min. Rīgas Dinamo - Amur 1:2Dinamo tiek galā ar Amur spiedienu pirmajās minūtēs, izlīdzina cīņas gaitu, bet tad ielaiž neizprotamus vārtus. Potehins pa kreiso malu apslidoja Dārziņu un no šaura leņķa (praktiski nulles leņķa) uzmeta vārtu virzienā. Gudļevskis bija nosedzis tuvo stūri, bet kaut kādā mistiskā veidā ripa atrod ceļu vārtos.
Rīgas Dinamo - Amur 1:1. Sācies 2. periods
Rīgas Dinamo - Amur 1:1. Statistika pēc 1. periodaMetieni pa vārtiem: 12 - 8Uzvarēti iemetieni: 13 - 8Bloķēti metieni: 4 - 3Spēka paņēmieni: 7 - 2Soda minūtes: 0 - 4
Dinamo aizsargs Gimajevs pēc 1. perioda vietējai televīzijai: Kļūda zonā un zaudējām vārtus, bet spēlējam pēc treneru norādēm. Funkcionāli bijām gatavojušies divām spēlēm īsā laikā un viss ir kārtībā. Jāizpilda spēles plāns un viss būs kārtībā.
Rīgas Dinamo - Amur 1:1. Noslēdzies 1. periods
Komandas daudz domā par uzbrukumiem un pēdējās minūtēs abiem vārtsargiem daudz darba. Rīdzinieku uzbrukumu aptur Amur vārtsargs Aļikins, tverot ripu.
Gudļevskis nepiespieda ripu, Mihals Jordans apslidoja vārtus, bet Gudļevskis paspēja nosegt vārtu otru stūri.
Viens no retajiem Amur organizētiem, ilgstošiem uzbrukumiem, un atkal Dinamo aizsardzībā rodas problēmas. Gudļevskis tver ripu, lai apturētu Amur uzbrukumu.
Gimajevs pa labo malu apspēlēja pretiniekus un tika pie metiena vārtu tuvumā. Uzmeta virsū vārstargam.
Masīvs rīdzinieku uzbrukums vairākumā, Amur hokejisti piespiedušies saviem vārtiem, bet Dinamo neizdodas pārspēt mājiniekus.
8:05 min. Rīgas Dinamo vairākumsVārtu autors Ušeņins ar nūju trāpa Klarkam pa seju un saņem sodu
6:15 min. Rīgas Dinamo - Amur 1:1Rīdzinieki kļūdās aiz vārtiem, ripa neaizslīd līdz Maionem, ātra saspēle un Ušeņins pārspēj Gudļevski
Amur pēc zaudētajiem vārtiem aktivizējušies, Dinamo aizsargiem un Gudļevskim nākas pasvīst.
Labs vairākums rīdziniekiem. Vienas nomaiņas laikā ripa tiek izspēlēta uz Maioni, kuram komandas biedri "izkārto" trīs metienus no tāluma - Amur vārtsargs glābj.
2:52 min. Rīgas Dinamo - Amur 1:0Rīdzinieki noturēja ripu zonā, Fairčailds ar plaukstas metienu pārspēj Amur vārtu vīru Aļikinu. Lielisks leģionāra starts sezonā, jo otrajā spēlē gūti vārti!
1:49 min. Rīgas Dinamo vairākumsIespaidīgi spēli sākuši rīdzinieki. Dzierkals tiek turēts ar rokām un viesi tiek pie vairākuma
Dārziņš "nozog" ripu pretinieku zonā, bet izgājienā neizdodas apspēlēt Amur vārtsargu.
Rīgas Dinamo - Amur. Spēle sākusies
KHL kopvērtējumā sezonas sākumā rīdzinieki ar sešās spēlēs gūtiem 9 punktiem ir trešajā vietā Rietumu konferencē. Amur piecās spēlēs ir viena uzvara, divi punkti un priekšpēdējā vieta Austrumu konferencē.
Komandas iznākušas laukumā. Pēc valstu himnām sāksies spēle.
Dinamo sastāvs nav praktiski mainījies, bet ir viena izmaiņa- kā jau gaidāms, šodien Rīgas klubam vārtu sargās Kristers Gudļevskis, kuram vakar Šanhajā tika dota atpūta.
Pēc šodienas spēles būs divu dienu pauze un tad spēle Vladivostokā pret Admiral. Tad garais lidojums mājup un 23. septembrī "Arēnā Rīga" viesosies Daugaviņš, Karsums un Spartak.
Pirms nepilnām 24 stundām rīdzinieki pabeidza maču Šanhajā. Labi aizvadīts pirmais periods un uzvara ar 4:2. Bet jau šobrīd rīdzinieki noslēguši iesildīšanos uz ledus Habarovskā, kas atrodas vairāk nekā 2200 km attālumā no Šanhajas. Tāpēc rīdziniekus gaida viena no sezonas smagākajām spēlēm fiziskā ziņā. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-pec-spoza-pirma-perioda-izbraukuma-pieveic-kunlun-red-star.d?id=50395615
KHL sezonu veiksmīgi uzsākušie Rīgas Dinamo hokejisti divu dienu laikā aizvada otro spēli - Tālo Austrumu izbraukums turpinās ar maču pret Habarovskas Amur. Spēles sākums pulksten 12:30 pēc Latvijas laika.