Rīgas 'Dinamo' divreiz atspēlējas un 'bullīšos' zaudē teicami spēlējošajai 'Metallurg'

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" otrdien regulārā čempionāta spēlē divreiz atspēlēja divu vārtu deficītu un pēcspēles metienos piekāpās Magņitogorskas "Metallurg" vienībai, kas šajā sezonā piedzīvojusi tikai trīs zaudējumus.

Tādējādi pārtrūka Rīgas "Dinamo" trīs uzvaru sērija. Savukārt aizsargs Kristaps Sotnieks kļuva par "Dinamo" rekordistu nospēlēto spēļu ziņā KHL čempionātā. Viņš ar 560 spēlēm apsteidza Miķeli Rēdlihu.

Spēles pirmajā trešdaļā "Metallurg" pusminūtes laikā guva divus vārtus, kad Mihails Pašņins un Jegors Korobkovs izcēlās ar precīziem metieniem. Pašņina vārtu guvumā tiesneši ilgi vēroja video atkārtojumu, līdz apstiprināja, ka viņš rezultatīvo metienu izdarījis korekti. Piecas minūtes vēlāk Emīls Porjē izgājienā meta ripu starp Artjoma Zagiduļina kājsargiem, deficītu samazinot.

Mača 22. minūtē Rīgas "Dinamo" izlīdzināja rezultātu, Mārtiņam Karsumam vārtu priekšā tiekot pie atlēkušās ripas pēc Oskara Cibuļska uzmetiena un nospēlējot precīzi ar nūjas neērto pusi. Otrās trešdaļas vidū Nikolajs Goldobins ar fantastisku vārtu guvumu atguva vadību "Metallurg" vienībai, bet 26 sekundes pirms perioda beigām Ņikita Korosteļovs vairākumā vārtu priekšā bija veiklākais un spēcīgākais. Viņš ieguva ripu un panāca rezultātu 4:2.

46. minūtē Peters Tīvola uzbrukuma zonā pārtvēra paviršu Pašņina piespēli un uzreiz precīzi meta vārtu augšējā stūrī, savukārt 56. minūtē Lukašs Radils pēc Laura Dārziņa piespēles rezultātu izlīdzināja.

Pamatlaikā un pagarinājumā uzvarētājus noskaidrot neizdevās, tāpēc bija nepieciešami pēcspēles metieni, kuros Jegors Jakovļevs nodrošināja uzvaru "Metallurg" vienībai.

Rīgas "Dinamo" Rietumu konferences kopvērtējumā ar 20 punktiem 20 spēlēs ieņem astoto vietu, bet Magņitogorskas komanda ar izcīnītiem 34 punktiem 19 spēlēs atrodas pirmajā vietā Austrumu konferencē un visā līgā.

Pēc šīs spēles Rīgas vienība dosies izbraukumā, 22.oktobrī aizvadot spēli pret Čerepovecas "Sverstaļ", bet 24.oktobrī rīdzinieki Helsinkos tiksies ar "Jokerit" komandu.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Magņitogorskas Metallurg
Spēles statistika:
Standings provided by SofaScore LiveScore
Rīgas "Dinamo" - Magņitogorskas "Metallurg" 4:5. Spēle noslēgusies.Pēcspēles metienu gaita: 0:0 Porjē netrāpīja starp kājsargiem.0:0 Goldobina metienu Mahovskis atvairīja ar atsitējcimdu.0:0 Karsums meta vārtsarga cimdā.0:0 Korostoļovs meta garām vārtiem. 0:0 Šinkaruks ar nūjas neērto pusi meta pāri vārtiem. 0:1 Čibisovs izpildīja precīzu metienu virs Mahovska kājsarga. 1:1 Červenijs lielā ātrumā apspēlēja Zagiduļinu un izpildīja precīzu metienu. 1:1 Mahovskis teicami noturēja pozīciju un neļāva Leipsikam trāpīt.  1:1 Dārziņam klasiskais "bullītis" neizdevās1:2 Jakovļevs izrauj "Metallurg" komandai uzvaru ar precīzu metienu.
Uzvarētāja noteikšanai nepieciešami pēcspēles metieni.
Rīgas "Dinamo" - Magņitogorskas "Metallurg" 4:4. Noslēdzies pagarinājums.
Dārziņam pēdējās sekundēs bija iespēja gūt vārtus, taču viņa metienu atvairīja Zagiduļins.
Pēdējā minūtē teicama iespēja gūt vārtus bija Maijē, bet Mahovskis glāba, ripu atvairot ar kājsargu.
Rīdziniekiem aizsardzībā izdodas nepieļaut pretiniekiem ilgstoši spēlēt ar ripu.
Mahovskis arī iesaistījās spēlē, atvairot uzmetienu pa vārtiem.
Šinkaruks centās pārsteigt pretiniekus ar metienu no asa leņķa. Brīdi vēlāk Sotnieks meta no tālās distances.
Komandas neitrālajā zonā cīnījās par ripu, tad Porjē metiens tika bloķēts, tāpēc Zagiduļinam nebija grūtības ripu tvert cimdā.
Pagarinājuma ievadā "Dinamo" turpināja spēlēt vairākumā, bet metiena mēģinājumi bija neveiksmīgi.
Sācies papildlaiks
Rīgas "Dinamo" - "Metallurg" 4:4. Noslēdzies pamatlaiks.
Šinkaruks izdarīja zemu metienu, kuru vārtsargs ar kājsargu atvairīja.
Vairākums rīdziniekiem iesākās ļoti neveiksmīgi. Uzbrukuma zonā nostiprināties neizdevās.
58:41 min. Vēl viens noraidījums "Metallurg" komandā. Šinkaruks izprovocēja Goldobinu uz noteikumu pārkāpumu. "Metallurg" hokejists sodīts par klupināšanu.
Vairākumu rīdzinieki realizēt šoreiz nespēja. Līdz pamatlaika beigām vēl divas minūtes.
Vairākumā Šinkarukam divas labas iespējas, bet abos metienos ripa lidoja garām vārtiem.
55:51 min. Noraidījums "Metallurg" komandā. Viesiem situācija kļūst nepatīkamāka. Ņekoļenko pārkāpa noteikumus pret Bērziņu.
55:32 min. Rīgas "Dinamo" - Magņitogorskas "Metallurg" 4:4Rīdzinieki izspēlēja draudīgu uzbrukumu, kurā ilgstoši bija draudi uz "Metallurg" vārtiem. Tad Lauris Dārziņš piespēlēja Lukašam Radilam no aizvārtes, un čehs izdarīja precīzu metienu, izlīdzinot rezultātu.
Rīgas "Dinamo" uzbrukumā Cibuļskis uzmeta pa vārtiem, kad Bērziņš vārtu priekšā lūkoja mainīt ripas lidojuma virzienu.
Vairākuma sākumā Radils nenoturēja ripu uzbrukuma zonā. Drīz vien "Dinamo" sāka savu vairākuma izspēli. Dārziņa metienu Zagiduļins tvēra, bet Tīvola nespēja mainīt ripas lidojuma virzienu.
50:25 min. Noraidījums "Metallurg" komandā.Buncis ar savu aktivitāti izprovocēja Zemčjonoku uz noteikumu pārkāpumu.
Līdzīgi abas komandas cīnījās spēles turpinājumā, tad Tīvolam bija vēl viena iespēja gūt vārtus, taču šoreiz metiens no labas pozīcijas bija ļoti neprecīzs.
45:57 min. Rīgas "Dinamo" - Magņitogorskas "Metallurg" 3:4"Metallurg" spēlētājs Pašņins meta ripu ārā no zonas, bet to pārtvēra Peters Tīvola, kurš uzreiz izdarīja ļoti precīzu metienu vārtu tālajā stūrī.
Rīdzinieki aiz vārtiem izcīnīja ripu, un Dārziņš centās to iedabūt vārtos. Tam sekoja divi labi metieni "Metallurg" spēlētāju izpildījumā.
Trešdaļas ceturtajā minūtē Šinkaruks skaisti tika garām aizsargiem un izgāja pret vārtsargu, taču viņš ar savu metienu raidīja ripu pret vārtu pārliktni.
Trešdaļa iesākās ar "Metallurg" pārsvaru laukumā, bet tad pretuzbrukumā Bērziņš apdraudēja pretinieku vārtus, taču vārtsargs nospēlēja droši.
Sācies 3. periods.
Rīgas "Dinamo" - Magņitogorskas "Metallurg" 2:4. Noslēdzies 2. periods.
39:34 min. Rīgas "Dinamo" - Magņitogorskas "Metallurg" 2:4 Ņikita Korosteļovs vārtu priekšā bija aktīvākais un spēcīgākais. Viņš izcīnīja ripu pēc komandas biedra metiena un raidīja ripu Rīgas "Dinamo" vārtos. Viņam tas ir sestais vārtu guvums skaitliskajos vairākumos.
38:56 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandāFreibergs nospēlēja neuzmanīgi un klupināja pretinieku.
Radilam vēl viens labs moments, šoreiz viņš raidīja ripu nedaudz pāri vārtiem.
Radils ar individuālo meistarību izkārtoja sev metienu, taču Zagiduļins ripu tvēra pārliecinoši
Rīdzinieki atkal "ieķērās" uzbrukuma zonā. Tika izdarīts tāls metiens pa vārtiem, tad Porjē neizdevās metiens uzreiz pēc piespēles.
"Metallurg" atkal tika līdz vārtu priekšai, bet šoreiz Mahovskis atvairīja Maijē izdarīto metienu.
30:49 min. Rīgas "Dinamo" - Magņitogorskas "Metallurg" 2:3. Fantastisks vārtu guvums Nikolajam Goldobinam! Rīdzinieki nespēja dabūt ripu ārā no savas zonas, Goldobins saņēma ripu un izdarīja precīzu metienu no vārtu priekšas, izlaižot nūju sev starp kājām. Meistarība augstākajā pakāpē.
Spēles turpinājumā gan rīdzinieki, gan "Metallurg" izspēlēja ilgstošus uzbrukumus. "Dinamo" izspēlēja uz vārtu priekšu, bet metiens neizdevās. Desmit minūšu laikā vienības iespējušas pa četriem metieniem pa vārtiem.
Vairāki "Dinamo" spēlētāju metieni tika bloķēti. Spēles temps ļoti augsts, un vienības slido no vieniem uz otriem vārtiem.
Dārziņš un Zernovs apmainījās ar diezgan labiem metieniem pa vārtiem, bet vārtsargi abās epizodēs bija pārāki.
Spēlējot četri pret četri, Porjē vārtu priekšā gandrīz ieguva ripu, taču tā bija viņam pie slidām, tāpēc metiens neizdevās.
21:34 min. Rīgas "Dinamo" - Magņitogorskas "Metallurg" 2:2. Vispirms Mārtiņš Karsums noturēja ripu uzbrukuma zonā. Tad Oskars Cibuļskis izdarīja metienu no distances, bet vārtu priekšā kritienā Karsums ar nūjas neērto pusi izdarīja atkārtotu metienu un izlīdzināja rezultātu.
20:24 min. Noraidījums "Metallurg" komandā. Aiz "Dinamo" vārtiem Čibisovs turēja Zīli, un viņš tika noraidīts. Rīdziniekiem būs 80 sekundes būs iespēja spēlēt vairākumā, kad savu sodu izcietīs Gormlijs.
Sācies 2. periods.
Rīgas "Dinamo" - Magņitogorskas "Metallurg" 1:2. Noslēdzies 1. periods. Šinkaruks vēl paspēja aizskriet pretuzbrukumā, taču aizsargi neļāva izdarīt metienu.
19:03 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo". Par bloķēšanu sodīts Rīgas "Dinamo" aizsargs Gormlijs.
Mahovskis trešdaļas izskaņā divreiz glāba Rīgas "Dinamo" no vārtu zaudējuma. Otrajā epizodē viņš neļāva Leipsikam gūt vārtus izgājienā.
16:01 min. Rīgas "Dinamo" - Magņitogorskas "Metallurg" 1:2 Teicams pretuzbrukums Rīgas "Dinamo" komandai. Emīls Porjē saņēma piespēli no Kārļa Čukstes un izgāja pret pretinieku vārtsargu Artjomu Zaigiduļinu. "Dinamo" leģionārs teicami apspēlēja un ripu izslidināja starp vārtsarga kājām.
Mazākumā Rīgas "Dinamo" izdevās pretuzbrukums, kurā Radilam neizdevās metiens. "Metallurg" vairākumā piespiedās tuvu rīdzinieku vārtiem, bet precīzu metienu neizdarīja.
13:22 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Gints Meija noraidīts par grūdienu mugurā pirms iemetiena.
11:38 min. Rīgas "Dinamo" - Magņitogorskas "Metallurg" 0:2 Oskars Cibuļskis un Ralfs Freibergs aiz vārtiem pazaudēja ripu, un Arhips Ņekoļenko to izcīnīja starp diviem latviešiem. Tad viņš piespēlēja Jegoram Korobkinam, kurš ar ātru metienu no tuvas distances dubultoja pārsvaru "Metallurg" vienībai.
11:04 min. Rīgas "Dinamo" - Magņitogorskas "Metallurg" 0:1 Mahovskis atvairīja pirmo "Metallurg" spēlētāja Semjona Košeļeva metienu, bet tad ripa trāpīja Mihailam Pašņinam, no kura ķermeņa tā ielidoja Rīgas "Dinamo" vārtos. Tiesneši uzreiz rādīja, ka vārtu guvums nav ieskaitīts.  Tad viņi devās vēl skatīties video atkārtojumu, kurā sīkāk izpētīja epizodi. Tika fiksēts, ka vārti netika gūti ar roku, tāpēc gols tomēr tika ieskaitīts.
Korotkins pa labo malu iegāja uzbrukuma zonā un devās uz vārtiem, taču viņa piespēle komandas biedram uz tukšo vārtu stūri bija neveiksmīga.
"Metallurg" pārņēma iniciatīvu un sāka izdarīt spiedienu uz "Dinamo" vārtiem. Rīdzinieki ilgstoši netika ārā no savas zonas.
Nospēlētās piecās minūtēs abas komandas izdarījušas tikai vienu metienu pa vārtiem. Sīva spēkošanās laukumā.
Spēles sākumā abas komandas aktīvi darbojās laukumā. Mahovskim bija jāatvaira ne pārāk sarežģīts metiens pa vārtiem.
Kristaps Sotnieks aizvadīs savu 560. spēli Rīgas "Dinamo" sastāvā KHL čempionātā, kļūstot par kluba rekordistu. Tagad viņš dala pirmo vietu ar Miķeli Rēdlihu.
Rīgas "Dinamo" vārtus šajā mačā sargās Matejs Mahovskis. Sastāvā atgriezies Rūfolfs Červenijs, bet savainojuma dēļ nespēlēs rezultatīvais Nikolajs Jeļisejevs.
Rīgas "Dinamo" Rietumu konferences kopvērtējumā ar izcīnītiem 19 punktiem 19 spēlēs ieņem devīto vietu, bet Magņitogorskas komanda Austrumu konferencē ar izcīnītiem 32 punktiem 18 spēlēs atrodas otrajā vietā, piekāpjoties tikai Čeļabinskas "Traktor" vienībai.
Rīgas "Dinamo" hokejisti aizvada vienu no veiksmīgākajiem posmiem aizvadīto sezonu laikā. Šobrīd rīdzinieki sasnieguši trīs uzvaras pēc kārtas un lūkos izcīnīt arī ceturto. "Dinamo" vienu uzvaru izcīnīja izbraukumā pret Mika Indraša "Vitjazj" ar rezultātu 4:3, bet vēl divas uzvaras tika izcīnītas mājās pret Ņižņekamskas "Ņeftehimik" ar 4:3 un pret Novosibirskas "Sibirj" ar 4:1. "Dinamo" vienība pēdējo reizi vismaz trīs panākumus pēc kārtas izcīnīja 2019. gada februārī, kad uzvaru sērija sasniedza četras spēles.