Rīgas 'Dinamo' divreiz nenotur divu vārtu pārsvaru un zaudē SKA

Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" sestdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē nespēja noturēt divu vārtu pārsvaru un ar rezultātu 3:5 (1:0, 2:1, 0:4) zaudēja spēcīgajai Sanktpēterburgas SKA.

Kārters Eštons jau no spēles pirmajām minūtēm bija ļoti aktīvs laukumā, un viņš 13. minūtē izvirzīja "Dinamo" vadībā. "Dinamo" hokejisti pirmo trešdaļu aizvadīja lieliski, 15 reizes metot pa SKA vārtiem. Otrajā periodā, kad bija nospēlētas sešas minūtes, vairākumā Uvim Balinskim ar rikošeta palīdzību izdevās dubultot pārsvaru, tomēr astoņas minūtes vēlāk Aleksandrs Barabanovs ievirzīja ripu "Dinamo" vārtos, vienus vārtus SKA komandai atgūstot.

38. minūtē Lauris Dārziņš realizēja vairākumu, atjaunojot divu vārtu pārsvaru (3:1). Tomēr trešo periodu SKA aizvadīja lieliski un guva trīs bezatbildes vārtus. Precīzi bija Jevgenijs Ketovs, Antons Burdasovs un Nails Jakupovs. Noslēgumā Antons Belovs raidīja ripu tukšos vārtos.

Trešdien Rīgas "Dinamo" savā laukumā spēkosies Čerepovecas "Severstaļ".

Portāls "Delfi" piedāvā spēles teksta tiešraidi.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Sanktpēterburgas SKA
Spēles statistika:
Spēle noslēgusies
Rīgas "Dinamo" - SKA 3:5"Dinamo" mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr nespēja viena laukuma spēlētāja pārsvaru realizēt. SKA aizskrēja pretuzbrukumā, un Antons Belovs raidīja ripu tukšos vārtus.
Eštons izdarīja metienu, taču trāpīja vārtsargam. Ankipāns pieprasīja pārtraukumu, lai hokejistiem pastāstītu par spēles plānu pēdējās minūtēs.
SKA pilnībā kontrolē spēles gaitu, un "Dinamo" jāspēlē no aizsardzības.
"Dinamo" hokejisti izveidoja labu vārtu gūšanas iespēju, bet Sļepecam neizdevās trāpīt no vārtu priekšas.
50:47 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 3:4 Pacietīgi un precīzi vairākumā darbojās SKA vienībā. Nails Jakupovs tika pie ripas labajā iemetienu aplī un izdarīja precīzu metienu starp Aleksandra Salāka kājsargiem.
49:48 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā.Svarīgā brīdī "Dinamo" paliek mazākumā, pārkāpjot skaitlisko sastāvu.
Pēc labas cīņas aizsardzībā Makmilans rāvās uzbrukumā, bet SKA vārtsargu nespēja pārspēt.
SKA hokejisti neizmantoja iespēju trīs pret vienu, jo Ališausks precīzi nospēlēja aizsardzībā. Vēlāk Salāks tvēra ripu pēc pretinieku metiena.
45:15 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 3:3 SKA hokejisti pozicionālā uzbrukumā rezultātu izlīdzināja. Kuzmenko no aizvārtes izdarīja precīzu piespēli Antonam Burdasovam, kurš, neapturot ripu, izdarīja precīzu metienu no iemetienu apļa.
SKA vienībai bija apņēmība veikt atspēlēšanos, un trešā perioda piecās minūtēs viņu pārsvars ripas kontrolē bija ļoti liels.
42:33 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 3:2 SKA hokejisti lieliski izspēlēja pretuzbrukumu divi pret vienu, un Jevgeņijs Ketovs saņēma piespēli no Kirila Marčenko un neviena netraucēts raidīja ripu vārtos.
Setdikovs pa labo malu iegāja uzbrukuma zonā un izdarīja metienu, uzreiz tam sekoja SKA atbilde, taču Salāks tika galā ar trīs metieniem pēc kārtas.
Sācies 3. periods.
Rīgas "Dinamo" - SKA 3:1. Noslēdzies 2. periods.
37:08 min. Vēl viens noraidījums SKA sastāvā. Makmilans lieliski pieturēja ripu, mēģināja apspēlēt Tokranovu, bet krievs viņu klupināja.
37:35 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 3:1 Vairākumā četri pret trīs Lauris Dārziņš redzēja, ka Brendons Makmilans vārtu priekšā lieliski aizsedzis vārtsargam redzamību. Pieredzējušais Latvijas uzbrucējs izdarīja precīzu metienu un atjaunoja divu vārtu pārsvaru.
36:31 min. Noraidījums "Dinamo" komandāVairākumā "Dinamo" hokejisti darbojās uzbrukuma zonā, Dārziņam bija lieliska iespēja gūt vārtus, taču mirkli vēlāk Eštons turēja pretinieku ar nūju un sabojāja vairākumu.
35:54 min. Noraidījums SKA komandā. Skaitliskā sastāva pārkāpums SKA vienībā.
SKA vienība bīstami uzbruka, bet rīdzinieki labi nospēlēja aizsardzībā. Brīdi vēlāk "Dinamo" spēlētājiem Sļepecam un Dārziņam bija iespējas gūt vārtus.
Zīle guva kājas savainojumu, kad viņš sadūrās ar Rēdlihu. Viņš paša spēkiem atstāja laukumu. Iepriekš šajā mačā Bārtulis guva traumu.
33:19 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 2:1Aleksandrs Barabanovs vārtu priekšā ļoti precīzi pielika nūju un mainīja Dinara Hafizuļina mestās ripas virzienu. Aleksandrs Salāks nespēja noreaģēt.
SKA hokejistu darbības nebija pārāk apņēmīgas, un "Dinamo" to izmantoja. Bērziņš pretuzbrukumā izdarīja metienu pa vārtiem, taču Samonovs tika galā ar ripu.
Rīgas komanda arī šajā vairākumā darbojās ļoti apņēmīgi un radīja lielas problēmas SKA mazākuma brigādei.
Pirmā perioda labākie momenti:
26:06 min. Noraidījums SKA sastāvā. Kempainens devies uz noraidīto soliņu par klupināšanu.
Makmilans izgāja pret vārtsargu, bet izdarīja ļoti neprecīzu metienu.
25:16 min. Noraidījums SKA komandā. Sanktpēterburgas SKA vairākumu nerealizēja, bet turpināja uzbrukt. Ketovs aiz vārtiem cīnījās par ripu un klupināja Sotnieku.
25:31 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 2:0 "Dinamo" ātri realizēja vairākumu, kad pēc Uvja Balinska metiena ripa trāpīja pa aizsarga nūju un pārsteidza vārtsargu.
Mazākumā Meija steidza pretuzbrukumā, atstāja ripu Makmilanam, kurš meta nedaudz garām. Vēl vienā pretuzbrukumā Dārziņš izdarīja spēcīgu metienu tieši virsū SKA vārtsargam.
22:57 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā.SKA hokejisti turpinājumā vairāk darbojās ar ripu, liekot "Dinamo" strādāt aizsardzībā. Kuzmenko uzņēmās iniciatīvu, apslidoja vārtus, bet Salāks viņu klupināja. Tiesnesis piesprieda noraidījumu, kuru izcieta Eštons.
Atlikušajās vairākuma sekundēs "Dinamo" paspēja izveidot uzbrukumu, bet SKA mazākumu izturēja.
Sācies 2. periods.
Rīgas "Dinamo" - SKA 1:0. Noslēdzies 1. periods.
Rīgas "Dinamo" vairākumā izdarīja spiedienu uz pretinieku vārtiem, un Samonovam vajadzēja atvairīt vairākus metienus.
18:23 min. Noraidījums SKA komandā.Hafizuļins aizsardzības zonā turēja Rēdlihu un tika noraidīts.
Mamčičam neizdevās sodīt pretiniekus par kārtējo kļūdu, kuru SKA pieļāva savā aizsardzības zonā.
14:52 min. Abpusējais noraidījums. SKA hokejisti turpināja pieļaut kļūdas, un Makmilans izgāja pret pretinieku vārtsargu, taču to nerealizēja. Uzreiz otrā laukuma galā Makmilans saķērās ar Plotņikovu, abi apmainījās ar sitieniem. Tā kā abi nenometa cimdus, tiesneši piesprieda pa četru minūšu noraidījumam.
Salāks tvēra tālu Hafizuļina metienu pa vārtiem, neļaujot viesiem ātri izlīdzināt rezultātu.
12:14 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 1:0 "Dinamo" pozicionālā uzbrukumā Bens Māršals izdarīja tālu uzmetienu pa vārtiem, ripa pēc rikošeta vārtu priekšā nonāca pie Kārtera Eštona, kurš lieliski apspēlēja vārtsargu un guva pirmos vārtus.
Rēdlihs arī pēc piespēles bīstami apdraudēja SKA vārtus, kurus sargā Samonovs. Spēles temps bija ātrs un ar maz pauzēm. Sanktpēterburgas komanda bieži pazaudēja ripu.
Bērziņa virknējums devās ātrā pretuzbrukumā, tomēr centra uzbrucējam neizdevās savaldīt ripu pēc piespēles un uzmest no ērtākas pozīcijas. Mirkli vēlāk Eštons atkal bija aktīvs uzbrukumā.
SKA uzbrukumā Burdasova metienu atvairīja Salāks, tad viņš tika galā arī ar atkārtotu mēģinājumu. Sanktpēterburga sāk darboties aktīvāk.
Dārziņš piespēlēja Rēdliham, kurš no labas pozīcijas meta garām. Rīdzinieki pirmās piecas minūtes aizvadījuši diezgan kvalitatīvi
Meija iegāja uzbrukuma zonā, atstāja ripu Setdikovam, kurš bīstami meta pa SKA vārtiem, bet vārtsargu nepārspēja.
Spēlējot četri pret četri, ripu vairāk kontrolēja "Dinamo", un Eštons divas reizes bīstami apdraudēja vārtus. Tad SKA aizsargs ripu meta prom no vārtu priekšas, un trāpīja tiesnesim, kurš guva rokas sasitumu.
00:05 min. Abpusējais noraidījums.Spēles pirmajās sekundēs Rēdlihs pagrūstījās ar Barabanovu, un tiesneši abus noraidīja par rupjību.
SKA sastāvs spēlei: vārtos: Samonovs pirmā maiņa: Belovs, Hafizuļins, Barabanovs, Lehtera, Plotņikovs otrā maiņa: Diblenko, Galeņuks, Kagarlitskis, Kemppainens, Jakupov trešā maiņa: Tokranovs, Ožiganovs, Kuzmenko, Koskiranta, Burdasovs ceturtā maiņa: Zemčjonoks, Marčenko, Kablukovs, Ketovs, Karpovs.
Rīgas "Dinamo" hokejisti turpina KHL čempionātu turpina ar dueli pret spēcīgo Sanktpēterburgas SKA. Rīgas “Dinamo” KHL Rietumu konferences kopvērtējumā ierindojas desmitajā vietā ar 27 punktiem 33 spēlēs. Savukārt SKA ierindojas ar 44 punktiem ierindojas otrajā vietā.