Rīgas 'Dinamo' dramatiskā spēlē 'bullīšos' piekāpjas Ņižņijnovgorodas 'Torpedo'

Priekšpēdējā šā gada spēlē 28. decembrī Rīgas "Dinamo" "Arēnā Rīga" uzņēma Ņižņijnovgorodas "Torpedo" komandu, un dramatiskā mačā piedzīvoja zaudējumu pēcspēles metienos.

Spēles pirmais periods noslēdzās bez vārtu guvuma, teicami vārtos darbojoties abu komandu vārtsargiem — Kristeram Gudļevskim un jo īpaši Barijam Brastam, kuram šis bija pirmais mačs "Torpedo" formā. Viesi trīs reizes ļāva rīdziniekiem spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču arī šīs iespējas netika izmantotas.

Bezvārtu neizšķirts uz rezultātu tablo noturējās līdz pat otrā perioda beigām, kad Endijam Milem izdevās pārspēt Gudļevski — 1:0.

Neveiksmīgi mājiniekiem iesākās arī trešais periods, kad tika zaudēti vēl vieni vārti. Gudļevskis gandrīz jau bija noķēris ripu cimdā, taču Vladimirs Galuzins to iesita vārtos. Tiesneši gan devās izskatīt šīs epizodes video atkārtojumu, bet lēma, ka mūsu vārtsargam neviens nav traucējis un vārtu guvums ir ieskaitāms — 2:0.

Lūzuma punkts spēlē pienāca pamatlaika vidū, kad vispirms problēmas ar ekipējumu radās Brastam, un viņu vārtos nomainīja Andrejs Tihomirovs. Arī šo "Torpedo" vārtsargu mūsējiem pārspēt neizdevās, toties spēles 51. minūtē disciplināro noraidījumu līdz mača beigām nopelnīja "Torpedo" kapteinis Mihails Varnakovs, un šo iespēju "Dinamo" izmantoja — Kristaps Zīle samazināja viesu pārsvaru līdz vieniem vārtiem — 2:1.

Turpinot aktīvi spēlēt pie vārtiem, Rīgas "Dinamo" spēja panākt izlīdzinājumu — Zīles mestās ripas trajektoriju pamainīja Mārtiņš Dzierkals, un tā ielidoja vārtos — 2:2.

24

Komandām demonstrējot aizraujošu spēli, papildlaiks tomēr noslēdzās bez vārtu guvuma, bet pēcspēles metienos veiksmīgāki bija viesi, kas līdz ar to pārtrauca piecu zaudējumu sēriju.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Ņižņijnovgorodas Torpedo
Spēles apskats:
Spēles statistika:Metieni pa vārtiem: 47-25Uzvarēti iemetieni: 31-24Bloķēti metieni: 15-21Spēka paņēmieni: 12-16Soda minūtes: 4-33Laiks uzbrukumā: 16:30 - 08:02
Spēle noslēgusies.
Arī Mārtiņš Dzierkals nepārspēj Beriju Brastu, kurš sagādā savai komandai uzvaru un divus punktus.
Šēnfelda mestā ripa tiek atsista.
Metjū Majone mēģina raidīt ripu caur kājsargiem, Brasts visu nosedzis.
Endijs Mile, pirmo vārtu autors, vēlreiz pārspēj Gudļevski ar metienu zem vārtu pārliktņa.
Linusam Videlam neizdodas nokontrolēt ripu un metiena nav.
Gudļevskis atvaira arī Galuzina metienu.
Lauris Dārziņš nenomāna Brastu, vārtsargs labi nospēlē ar nūju un izsit ripu.
Denisa Paršina mestā ripa lido pāri vārtiem.
Gints Meija ar plaukstas metienu - Brasts ripu atsit.
Pēcspēles metienus iesāk viesi — Roberts Saboličs Gudļevski nepārspēj, ripa trāpa pa kājsargu.
Papildlaika statistika:Metieni pa vārtiem: 4-6Uzvarēti iemetieni: 3-1Bloķēti metieni: 2-0Laiks uzbrukumā: 01:02 - 01:14
Noslēdzies pagarinājums.
Ļoti aizraujošs papildlaiks, abas komandas demonstrē aktīvu spēli, taču izskatās, ka visu izšķirs "bullīši".
Miķelis Rēdlijs ilgi "vazā" pretinieku sev līdz, vadot ripu, tiek pie izdevīgas pozīcijas, izdara metienu, bet atkal nav neviena no mūsējiem vārtu tuvumā, lai izmantotu atsisto ripu.
Balinskim izdodas individuālam uzbrukums, Brasts tālu izslido no vārtiem viņam pretī un traucē Uvim izdarīt metienu. Pēc tam Balinskim neizdodas uztvert atsisto ripu un ieraidīt to vārtos, kamēr Brasts vēl nebija atgriezies tajos.
Videls ieved ripu zonā, piespēlē Dzierkalam, bet Brasts ripu tver.
Majone glābj komandu — ripa pārlec pāri Gudļevskim, un to zinebīgi savāc Majone.
Sācies pagarinājums.
Trešā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 17-6Uzvarēti iemetieni: 9-5Bloķēti metieni: 3-9Spēka paņēmieni: 4-5Soda minūtes: 2-25Laiks uzbrukumā: 05:49 - 02:09
Noslēdzies pamatlaiks.
Izlaiduši divu vārtu pārsvaru, viesi ļoti aktīvi dodas uzbrukumā. Kļūdās Džeriņš, piespēlējot, bet arī šis uzbrukums viesiem nesanāk.
58:31 min. Rīgas "Dinamo" - "Torpedo" 2:2Pēc Zīles metiena Dzierkals pielabo ripas lidojuma trajektoriju un tā ielido Brasta vārtos. Tiesneši neskatās video atkārtojumu paši, bet sazinās ar Maskavu, un lēmums ir labvēlīgs mājiniekiem — vārti ir ieskaitīti.
"Dinamo" dzen spēli uz priekšu, "Torpedo" izvēlas pieturēt ripu un izraidīt to no savas aizsardzības zonas.
54:28 min. Rīgas "Dinamo" - "Torpedo" 1:2Kristaps Zīle no asa leņķa beidzot pārspēj Brastu.
Nekādi neizdodas rīdziniekiem iegūt atlēkušās ripas vārtu tuvumā. Saspēlēšanās notiek, bet no distances izdarītos metienus Brasts atvaira.
Gudļevskis nomainās pret sesto laukuma spēlētāju. Puse no lielā vairākuma pagājusi.
Vairākuma sākumā ripa atstāj zonu, Gudļevskis tālu izslido no vārtiem, lai piespēlētu un dotu iespēju savējiem ātri atgriezties pie "Torpedo" vārtiem. Dinamieši aktīvi cenšas gūt vismaz pirmos vārtus, viesi pašaizliedzīgi spēlē aizsardzībā, arī Brasts joprojām darbojas precīzi.
50:13 min. Noraidījums "Torpedo" komandā.Rupji pie vārtiem pret Dzierkalu nospēlē komandas kapteinis Mihails Varnakovs, kuram piespriež 5+20 sodu, un viņš dodas uz ģērbtuvēm. Varnakova sodu izcieš Smoļins. Pa to laiku vārtos atgriežas Brasts.
Pa to laiku ekipējumu sakārtojis ir Barijs Brasts, kurš laukuma malā gaida iespēju atgriezties vārtos.
Tagad jau ilgstošs uzbrukums"Dinamo" izpildījumā. Tihomorovs atvaira bīstamu Videla metienu, viesi pret viņu nospēlē uz noteikumu pārkāpuma robežas, tribīnes svilpj, tiesneši ne.
"Torpedo" ilgstoši neļauj rīdziniekiem uzsākt uzbrukumu un sākt apdraudēt nu jau Tihomirova sargātos vārtus.
Aktīvi turpina spēlēt Artjoms Aļejevs, bet kopumā "Dinamo" pārliecinoši spēlē aizsardzībā un viesi vairākumu neizmanto.
44:18 min. Noraidījums "Dinamo" komandā.Par spēli ar augstu paceltu nūju noraidīts Dmitrijs Šuļeņins.
Pauze spēlē – Brastam problēmas ar ekipējumu, un vārtos stājas Andrejs Tihomirovs. Brasts dodas uz ģērbtuvēm.
43:12 min. Rīgas "Dinamo" - "Torpedo" 0:2Gudļevskis nākamajā epizodē jau bija savācis ripu cimdā, bet tā izkrīt un Galuzins ieraida ripu vārtos. Tiesneši dodas skatīties video atkārtojumu un lēmums ir, ka vārtsargam neviens nav traucējis. Vārti tiek ieskaitīti. Pa to laiku uz ģērbtuvēm devies Rihards Marenis.
Fantastiski nospēlē Brasts pēc Laura Dārziņa metiena. Pretuzbrukums uz mūsu vārtiem, teicami vārtos darbojas arī Gudļevskis.
Pēc vienas no spēles epizodēm ripa pārlec pāri apmalei un Edgars Masaļskis to atdod līdzjutējiem. Neveiksmīga.
"Torpedo" aktīvi iesāk trešo periodu, pirmajās minūtēs spēles darbība rit lielākoties mūsu aizsardzības zonā.
Sācies 3. periods.
Helsinku "Jokerit" izcīnīja uzvaru pār HK "Soči" - 4:3. Jānim Kalniņam 25 atvairīti metieni no 28.
Noslēgusies "Severstaļ" un Maskavas "Dinamo" spēle, kurā ar 5:3 uzvarēja maskavieši. Čerepovecas kluba aizsargs Artūrs Kulda šai spēlei netika pieteikts, bet "Dinamo" uzbrucējs Miks Indrašis laukumā pavadīja 14 ar pusi minūtes un izdarīja divus spēka paņēmienus.
Otrās trešdaļas statistika:Metieni pa vārtiem: 15-6Uzvarēti iemetieni: 6-11Bloķēti metieni: 6-6Spēka paņēmieni: 1-4Soda minūtes: 2-2Laiks uzbrukumā: 04:30 - 02:48
Noslēdzies 2. periods.
38:05 min. Rīgas "Dinamo" - "Torpedo" 0:1Komandām jau spēlējot vienādos sastāvos, Saboličs atdod ripu aiz muguras esošajam Endijam Milem, kurš ar metienu devītniekā pārspēj Gudļevski.
Ilgi saspēlējas viesi, Pavlovam neizdodas izraidīt ripu no zonas, "Torpedo" uzbrukums turpinās. Turpinājumā mūsējiem izdodas pārtvert ripu un izsist to no aizsardzības zonas.
35:51 min. Noraidījums "Dinamo" komandā.Zīlem divas minūtes pret Paršinu par pretinieka turēšanu ar nūju. Mūsu treneri uzskata, ka bijusi simulācija, taču sods paliek spēkā.
Ļoti aktīvi pie "Torpedo" vārtiem nospēlē mūsu trešā maiņa, taču Brasts turpina rādīt teicamu spēli.
Balinskis iegūst ripu neitrālajā zonā, pats dodas uzbrukumā un izdara metienu pa vārtiem, arī šoreiz Brasts ir savā vietā. Holms rupji nospēlē pret Meiju, bet tiesneši pārkāpumu nefiksē.
Videls uzsāk uzbrukumu, atdod piespēli Miķelim Rēdliham, kurš izdara tālu metienu gaitā — Brasts izslidojis tālu no vārtiem, gatavojoties šim metienam; ripa lido pāri vārtiem.
Tagad spēle pārceļas uz otru laukuma pusi, teicami aiz vārtiem nospēlē Vitālijs Pavlovs, mēģina ieraidīt ripu tuvajā vārtu stūrī, bet arī Brasts pagūst noreaģēt un to ātri nosedz.
Vēl viens spēcīgs Aļajeva metiens pa vārtiem, ripa trāpa pa vārtu pamatni. Ļoti pamanāms šai spēlē ir bijušais Rīgas "Dinamo" aizsargs.
Laba iespēja Galuzinam atklāt rezultātu, taču viņš neuztver piespēli — Gudļevskis nebija paguvis pārvietoties uz otro vārtu stūri. Pēc brīža Gudļevskis glābj komandu no droša vārtu zaudējuma; "Torpedo" turpina uzbrukumu un vēl vienu metienu izdara Aļajevs. Ļoti aktīvi pēdējās minūtēs darbojas viesi mūsu aizsardzības zonā.
Turpinājumā labs, aktīvs vairākums rīdzinieku izpildījumā, taču teicami spēlē viesu vārtsargs. Bloķējot vienu no metieniem, ripa sāpīgi pret kāju atsitas Holmam, kurš pieklibodams aizslido uz soliņu.
Neveiksmīgs vairākuma sākums, pusminūti netiekam viesu zonā. Tam seko ātrs uzbrukums un Videla metiens pa vārtiem. Ripa paliek spēlē un tad jau mūsējiem izdodas nostāties vairākuma izspēlei.
24:52 min. Noraidījums "Torpedo" komandā.2 soda minūtes par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Sodu atsēž Deniss Paršins.
Soda metienu izpilda pats Videls, tomēr Brastu viņam pārspēt neizdodas. Ripu vārtsargs tver korpusā.
Videls individuālā uzbrukumā, Aļajevs viņu kavē, krīt un tiesnesis nozīmē "bullīti"!
Sācies 2. periods!
Trešdaļu sākam, esot skaitliskajā vairākumā. Uvis Balinskis met pa vārtiem no zonas līnijas, Brasts ripu tver. Turpat pie vārtiem ir Miķelis Rēdlihs, gaidot uz atlēkušo bumbu. Brīdī, kad laukumā atgriežas Holms, laba izdevība Videlam, bet arī šajā gadījumā ripa nav vārtos.
Sočos šovakar spēlē Helsinku "Jokerit" komanda — somiem vārtus sargā Jānis Kalniņš, un pēc diviem periodiem rezultāts ir neizšķirts 2:2.
Pirmās trešdaļas statistika:Metieni pa vārtiem: 11-7Uzvarēti iemetieni: 12-7Bloķēti metieni: 4-6Spēka paņēmieni: 6-6Soda minūtes: 0-6Laiks uzbrukumā: 05:09 - 01:51
Noslēdzies 1. periods.
Atlikušajās sekundēs mūsējiem tomēr neizdodas realizēt vairākumu, tas turpināsies otrajā periodā.
19:36 min. Noraidījums "Torpedo" komandā.Pašās perioda beigās Filips Holms pārkāpj noteikumus, klupinot savu tautieti Linusu Videlu.
Perioda beigās lielāks pārsvars "Dinamo", tiek izveidoti vairāki momenti pie Brasta vārtiem. Aktīvi spēlējam arī aizsardzībā, neļaujot viesiem apdraudēt Gudļevski.
Teicama Majones piespēle, bet nedaudz par ilgu to notur Dzierkals un Brasts pagūst sagatavoties viņa metienam. Labu uzbrukumu izspēlē mūsu pirmā maiņa.
Līdzīga spēle pirmajā periodā. Viesi demonstrē aktīvu, bet nervozu spēli, rīdzinieki izskatās pārliecinošāk un mierīgāki, taču ilgu laiku neizdodas tikt līdz Brasta vārtiem.
Šodien noslēgušās jau vairākas spēles. Vienā no tām Boba Hārtlija vadītais "Avangard" piedzīvoja sauso zaudējumu Novosibirskā, ar 0:3 piekāpjoties "Sibirj". nevienus vārtus neguva arī Oskara Bārtuļa pārstāvētā "Kuņluņ Red Star", kas ar 0:5 piekāpās "Salavat Julajev".
Dinamieši ilgi saspēlējas, meklējot iespēju izdarīt metienu pa vārtiem, to beidzot dara Balinskis — Brasts ripu atsit un "Torpedo" jau ir pilnā sastāvā. Uzreiz seko uzbrukums uz mūsu vārtiem, ko ar metienu pa vārtiem noslēdz Antons Šēnfelds.
Rīdzinieki atkal ātri sāk vairākuma izspēli; spēcīgs Majones metiens no zonas līnijas, ripa uzlido gaisā, un pat Brasts nesaprot, kur tā ir. Ripa rikošetā trāpa pa ķiveri Dārziņam — mūsu uzbrucējam pēc maiņas tiek sniegta neliela medicīniska palīdzība.
05:44 min. Noraidījums "Torpedo" komandā.Meistarīgi pie apmales nospēlē Makmilans, pieturot ripu, un pret viņu noteikumus pārkāpt Jegors Ogijenko. 2 minūtes par spēli ar augstu paceltu nūju.
Bīstama epizode pie Gudļevska vārtiem, viesiem izdodas izspēlēt līdz tukšiem vārtiem, taču metiens nesanāk un Gudļevskis ripu atsit. Savu bijušo komandas biedru pēc brīža centās pārspēt arī Artjoms Aļajevs, kurš Rīgā atgriezies jau kā "Torpedo" spēlētājs.
Komandām jau spēlējot vienādos sastāvos, Gints Meija ātrā slidojumā mēģina atkārtot Sotnieka iepriekšējās spēles vārtus, bet Brasts ripu atsit.
Rīdzinieki ātri nostājas vairākuma izspēlei, ar diviem metieniem Brasts tiek galā, un tad ripu uztver viesi. Lauris Dārziņš ātri atgriež spēli "Torpedo" aizsardzības zonā. Jubilārs Miķelis Rēdlihs mēģina pārspēt Brastu no tuvas distances, viesu vārtsargs ripu piespiež pie ledus.
00:41 min. Noraidījums "Torpedo" komandā.Pirmais pieskāriens ripai un Barijs Brasts nopelna 2 soda minūtes par ripas izmešanu no laukuma.
Šodienas spēli izlaiž Kristaps Sotnieks, kuram esot neliela trauma. Toties vārtos stāvēs Kristers Gudļevskis, kuram ir jauns ķiveres dizains. Viesiem vārtos Barijs Brasts — viņam debija "Torpedo" komandā.
Kopumā Rīgas "Dinamo" ar "Torpedo" KHL tikušies 30 reizes, un veiksmīgāks bijis Ņižņijnovgorodas klubs, kas uzvarējis 17 spēlēs, no tām 14 — pamatlaikā.No šobrīd Rīgas "Dinamo" sastāvā spēlējošajiem hokejistiem labākie panākumi pret "Torpedo" ir Miķelim Rēdliham — četri vārti un 15 piespēles. Starp citu, Miķelim šovakar jubileja — 600. spēle KHL. Par godu šim sasniegumam Miķelis Rēdlihs šovakar būs komandas kapteiņa godā!
Rīgas "Dinamo" palika devītajā vietā arī pēc uzvaras pār "Ņeftehimik" Otrajos Ziemassvētkos.
Neskatoties uz pieciem zaudējumiem pēc kārtas, "Torpedo" KHL Austrumu konferences kopvērtējumā ieņem septīto vietu.
Rīgas "Dinamo" priekšpēdējā šā gada spēlē 28. decembrī uzņem Ņižņijnovgorodas "Torpedo" komandu, kas piedzīvojusi piecus zaudējumus pēdējās piecās spēlēs, kamēr rīdziniekiem ir trīs uzvaras piecos mačos.