Rīgas 'Dinamo' Helsinkos ielaiž astoņus vārtus un piedzīvo otro 'sauso' zaudējumu pēc kārtas

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas "Dinamo" svētdien regulārā čempionāta spēlē Helsinkos ar rezultātu 0:8 (0:3, 0:4, 0:1) kapitulēja "Jokerit" vienībai.

Rīgas "Dinamo" pagaidu galvenā trenera Valērija Kuļibabas vadībā divās spēlēs vēl vārtus nav guvusi. Iepriekšējā mačā rīdzinieki ar 0:4 piekāpās Čerepovecas "Severstaļ".

"Jokerit" labā četrus vārtus guva Džordans Šrēders, bet pa vieniem vārtiem guva Kalle Kosila, Tomi Kiviste, Davids Sklenička un Veli-Mati Savinainens. Astoņu vārtu gūšanai Helsinku komandai pietika ar 31 metienu pa vārtiem. Mājiniekiem Šrēders sakrāja piecus (4+1) rezultativitātes punktus, Braiens O'Nīls izcēlās ar četrām rezultatīvām piespēlēm, bet Niklass Jensens sakrāja trīs piespēles.

Savukārt "Jokerit" vārtsargs Anderss Lindbeks atvairīja visus 20 Rīgas "Dinamo" hokejistu metienus pa vārtiem. Savukārt Rīgas "Dinamo" vārtsargs Juhans Matsons tika nomainīts 38 minūtē pēc septītajiem ielaistajiem vārtiem, un atlikušajās 22 minūtēs vārtus sargāja Ēriks Vītols.

Sezonas turpinājumā Rīgas "Dinamo" sešas spēles aizvadīs savā laukumā, pirmajā mačā trešdien tiekoties ar Sanktpēterburgas SKA.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var redzēt detalizētu notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Helsinku Jokerit
Spēles statistika:
KHL kopvērtējums: Standings provided by SofaScore LiveScore
Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:8. Spēle noslēgusies.
Pēdējā minūtē vēl Buncis apdraudēja Linbeka vārtus, taču "Jokerit" vārtsargs turpināja soļot pretī "sausajai" uzvarai.
56:16 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:8 Džordanam Šrēderam ceturtais vārtu guvums. Pēc "Dinamo" neizmantotā vairākuma "Jokerit" devās uzbrukumā. Sotnieks bloķēja pirmo metienu, tam sekoja vēl viens metiens, bet ripa trāpīja pa Červenija slidu un uzlidoja gaisā. Šrēders noorientējās un no gaisa trāpīja ar nūju pa ripu un guva vārtus.
Bērziņš pēc piespēles izdarīja metienu pa vārtiem, tomēr Lindbeku ar to pārspēt neizdevās.
54:01 min. Noraidījums "Jokerit" komandā. Holms sodīts par turēšanu. Pēc šīs epizodes Lindboms pielietoja asu spēka paņēmienu pret Radilu.
Vītols tika galā ar Jensena metienu no tuvas distances. Mājinieku vairākuma brigāde ar savu saspēli sacēla pamatīgu virpuli "Dinamo" aizsardzības zonā, bet vārtus šoreiz neguva.
49:30 min. Noraidījums "Dinamo" komandā. Ilgā "Jokerit" uzbrukumā Ozols nesavaldīja nūju un klupināja pretinieku. Vītolam šajā trešdaļā nav bijuši metienu pa vārtiem, bet tas, visticamāk, mainīsies.
"Dinamo" vairākumā lieliski saspēlējās, un teicamā metiena pozīcijā nonāca Dārziņš, bet Lindbeks joprojām noskaņots nospēlēt "sausā".
Noraidījums "Jokerit" komandā."Dinamo" nostiprinājās uzbrukuma zonā, un metienu pa vārtiem izpildīja Sotnieks. Rīdzinieki turpināja darboties pie "Jokerit" vārtiem un panāca Holma noraidījumu.
Trešā trešdaļa ritēja līdzīgākā cīņā. "Jokerit" acīmredzami darbojās mierīgāk, bet pretuzbrukumā pa kreiso malu Ikonens raidīja ripu garām vārtiem. Brīdi vēlāk Lindbeks pēc "Dinamo" uzbrukuma tvēra ripu savā cimdā.
Sācies 3. periods.
Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:7. Noslēdzies 2. periods.Vairākumā nekas ievērības cienīgs "Dinamo" komandai neizdevās. Šobrīd rīdzinieki vārtus nav guvuši piecos periodos pēc kārtas.
37:55 min. Noraidījums "Jokerit" komandā. "Braiens O'Nīls sodīts par klupināšanu.
Vārtsargu maiņaRīgas "Dinamo" sastāvā vārtsargu maiņa. Juhans Matsons var iet padomāt par to, ko viņš tikko piedzīvoja, bet atlikušajā laikā paredzēts, ka vārtus sargās Ēriks Vītols.
35:07 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:7 Rīdzinieku murgs turpinās. Tēmu Tūrunens ar individuālo meistarību tika līdz vārtiem, viņš uzmeta, bet ripa pēc rikošeta no Kalles Kosilas ieslīdēja vārtos.
34:10 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:6 Nelaimīgi ielaisti vārti "Dinamo" komandai. Cibuļskis neveiksmīgi piespēlēja ripu savā aizsardzības zonā, un "Jokerit" spēlētāji to pārtvēra. Džordans Šrēders raidīja ripu vārtu virzienā, trāpīja Cibuļskim pa slidu, un no tās ripa ieslīdēja "Dinamo" vārtos. Šrēderam trešais vārtu guvums spēlē.
Rīdzinieki vairākumā spēja darboties uzbrukuma zonā, bet līdz vārtiem aizlidoja tikai viens no izdarītajiem metieniem. "Jokerit" pēc izturētā mazākuma uzreiz atgriezās uzbrukumā, kur turpināja izdarīt metienus no zilās līnijas.
27:56 min. Vairākums Rīgas "Dinamo" komandai. Savinainens iegrūda Čuksti vārtos. Latvietis bija sašutis un devās atbildēt pretiniekam. Abi saķērās, bet Čukste iekarsa un pagrūda arī tiesnesi. Par to Čukstem disciplinārsods, bet Savinainens uz divām minūtēm noraidīts par bloķēšanu.
Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:5 Skaisti "Jokerit" izspēlēja savu uzbrukumu vairākumā. Precīza kombinācija uz vārtu priekšu, un Džordans Šrēders, ar spēku noturot savu pozīciju, tika pie ripas un iemeta to tukšajā vārtu pusē.
26:39 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā.Pēc neveiksmīgā video atkārtojuma pieprasīšanas "Dinamo" sodīti ar divu minūšu sodu par spēles laika vilcināšanu.
26:39 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:4 "Jokerit" turpināja izdarīt metienus no tālās distances. Tomi Kiviste izdarīja metienu uzreiz pēc piespēles, ripa pieskārās Gunāra Skvorcova slidai, mainīja lidojuma virzienu un pārsteidza Juhanu Matsonu.  Rīgas "Dinamo" treneri vēl pieprasīja video atkārtojumu, uzskatot, ka "Jokerit" uzbrukuma zonā iegāja aizmugures stāvoklī. Pēc situācijas izskatīšanas "Jokerit" vārti tika ieskaitīti.
Matsons ar plecu ripu pašā pēdējā brīdī pārvirzīja pāri vārtiem, saglabājot trīs vārtu deficītu. "Dinamo" sestajā minūtē devās uzbrukumā, bet atkal mājinieki teicami nospēlēja neitrālajā zonā.
"Jokerit" hokejisti turpināja darboties uzbrukuma zonā, un rīdzinieki neko nespēja likt pretī. Tāpēc spēle ritēja vienā laukuma pusē.
"Jokerit" ātri izspēlēja uzbrukumus, kuros tik izdarīti tāli metieni pa vārtiem. Matsons ripu tvēra un nepieļāva atkārtotus metienus.
Sācies 2. periods.
Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:3. Noslēdzies 1. periods.
Rīgas kluba hokejistiem lielas grūtības tikt ārā no savas aizsardzības zonas. Ļoti vājš sniegums "Dinamo" komandai šajā trešdaļā.
Šinkaruks pa kreiso malu iegāja uzbrukuma zonā un uzmeta pa vārtiem. Lai arī Lindbeks atsita ripu sev priekšā, neviens no rīdziniekiem vēl nebija paspējis ieslidot uzbrukuma zonā.
Lai gūtu trīs vārtus, "Jokerit" bija nepieciešami tikai 11 metieni pa vārtiem. Rīdzinieki šajā laikā trīsreiz metuši pa vārtiem, bet neviens no momentiem Lindbekam lielas problēmas neradīja.
10:41 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:3 "Jokerit" uzturēja augsto spēles tempu. Viņi ātri iegāja uzbrukuma zonā, pozicionāli izvietojās, bet tad Davids Sklenička ar ripu meta no distances un izmantoja burzmu vārtu priekšā.
6:50 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:2 Džordans Šreders iegāja uzbrukuma zonā un izdarīja precīzu metienu tālajā vārtu augšējā stūrī, dubultojot "Jokerit" pārsvaru. Gara pēcpusdiena priekšā Rīgas "Dinamo" komandai.
Vairākums netika izmantots. Cibuļska metiens šajās divās minūtēs tika bloķēts, bet Porjē meta pāri vārtiem.
Vairākuma pirmajā minūtē ripu līdz vārtiem rīdziniekiem neizdevās nogādāt. "Jokerit" trīs reizes devās pretuzbrukumā, un reizi rīdziniekiem to neizdevās apturēt. Spēlē iesaistījās Matsons, kurš tvēra pretinieku komandas hokejista ar savu nūju mesto ripu.
3:58 min. Noraidījums "Jokerit" sastāvā. Ikonens noraidīts par pretinieka turēšanu.
2:38 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:1 Kosila un Jensens izspēlēja uzbrukumu, kurā tika izdarīts metiens pa Matsona sargātajiem vārtiem. Kad Červenijs jau bija atgriezies laukumā, “Jokerit” iespēlēja ripu vārtu priekšā, un Veli-Mati Savinainens iestūma ripu Rīgas kluba vārtos.
0:30 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā.Jau spēles sākumā rīdzinieki palika mazākumā, kad Červenijs tika sodīts par sitienu ar nūju.
Rīgas "Dinamo" hokejistiem iepriekšējā spēlē pārtrūka piecu spēļu sērija, kurā izdevās gūt punktus. Šajā mačā rīdziniekiem uzdevums nepieļaut jaunas zaudējumu sērijas iesākšanos. Pretinieki gan nav no vieglākajiem - Rietumu konferences otrajā vietā esošā "Jokerit" komanda, kas spēlēs savā laukumā.