Rīgas 'Dinamo' hokejisti bezspēcīgi pret nepilnajā sastāvā esošo Minskas 'Dinamo'

Latvijas hokeja klubs Rīgas "Dinamo" pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē savā laukumā ar rezultātu 1:4 piekāpās Minskas "Dinamo", kas maču nevarēja aizvadīt pilnā sastāvā.

Minskas "Dinamo" šo maču aizvadīja bez galvenā trenera Kreiga Vūdkrofta un pāris laukuma spēlētājiem, jo viņi nebija saņēmuši Covid-19 testa rezultātu. Spēles sākumā Minskas komanda mēģināja laukumā sūtīt spēlētājus, kuri nebija iekļauti pieteikumā, bet tiesneši to pamanīja. Tad četri hokejisti tika aizsūtīti uz ģērbtuvēm, un Minskas "Dinamo" visu spēli aizvadīja ar trim spēlētāju virknējumiem.

Tomēr tas netraucēja izcīnīt pārliecinošu uzvaru. Jau devītajā minūtē Vladislavs Jerjomenko guvua vārtus, bet mača turpinājumā Minskas "Dinamo" guva vēl trīs vārtus, precīzi metot Kirilam Voroņinam, Romānam Gorbunovam un Denisam Mosaļovam. Nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām Rīgas "Dinamo" vienīgos vārtus guva Rūdolfs Červenijs.

Rīgas "Dinamo" 39 metienus pa vārtiem, taču visas spēles garumā Minskas vārtos pārliecinoši darbojās Aleksejs Kolosovs. Savukārt Jūliuss Hudāčeks tika galā ar 20 no 24 metieniem.

Šis Rīgas "Dinamo" komandai bija piektais zaudējums pēc kārtas.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Portāls "Delfi" piedāvāka mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku notikumu aprakstu..

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Minskas Dinamo
Spēles statistika:
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:4. Spēle noslēgusies.
57:54 min. Noraidījums Minskas "Dinamo" komanda. Minskas "Dinamo" hokejists Iļja Šinkevičs sodīts par sitienu ar nūju. Rīgas "Dinamo" iespēja gūt goda vārtus.
58:03 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:4 Deviņās sekundēs realizēts vairākums. Pēc uzvarēta iemetiena rīdzinieki ātri saspēlējās, un pēc Metjū Lorito uzmetiena Rūdolfs Červenijs ievirzīja ripu Minskas "Dinamo" vārtos, izvairoties no "sausā" zaudējuma.
Rīgas hokejisti mazākumu izturēja. Spēle diezgan raiti tuvojas izskaņai.
52:22 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Rīdzinieki noteikti cer, kaut spēle beigtos ātrāk. Jeļisejevs sodīts par bloķēšanu.
Rīgas "Dinamo" vairākums bija ļoti neveiksmīgs. Pēdējās sekundēs Zīle izdarīja metienu pa vārtiem, bet citu iespēju gūt vārtus nebija.
49:40 min. Noraidījums Minskas "Dinamo" komandā.Demkovs paklupināja klupināja Sotnieku pēc zaudētas divcīņas pret Gormliju.
Rīgas "Dinamo" uzbrukumi veidojās diezgan smagnēji. Ozols pēc ilgāka pārtraukuma izdarīja metienu pa vārtiem.
Rīdzinieki mazākumā bija iespiesti savā aizsardzības zonā, un Minskas kluba hokejisti izspēlēja labas kombinācijas, taču metieni bija neprecīzi.
42:07 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo". Ralfs Freibergs, cenšoties apturēt pretinieku pretuzbrukumu, klupināja pretinieku. Vēl viens mazākums mājiniekiem.
40:57 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 0:4 Ļoti neveiksmīgs trešdaļas sākums Minskas klubam. Mario Kempe iemeta ripu uzbrukuma zonā, Jūliuss Hudāčeks ripu gribēja aizsist prom, bet netrāpīja pa to. Epizodes turpinājuma Deniss Mosaļovs izdarīja metienu un guva vārtus, realizējot vairākumu.
Sācies 3. periods.
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 0:3. Noslēdzies 2. periods.
39:35 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā.Čukste neveiksmīgi uzņēma ripu, Kempe to pārtvēra un latvietis pārkāpa noteikumus.
Rīdzinieki vairākumā izdarīja spiedienu uz pretinieku vārtiem, bet joprojām neizdodas atrast veidus, kā iekarot Kolosova "cietoksni". Arī veiksme nebija rīdzinieku pusē, kad Skārlets norībināja vārtu stabu.
35:15 min. Noraidījums Minskas "Dinamo" komandā.Lindholms divcīņā pie apmales pārkāpa noteikumus pret Lorito.
Skvorcovs kritienā izdarīja metienu pēc vārtu apslidošanas, bet Švenenbergs un Meija netika pie ripas, lai ievirzīto to vārtos.
34:44 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 0:3 Minskas "Dinamo" spēlētājs Romāns Gorbunovs pretuzbrukumā pa labo malu iegāja uzbrukuma zonā un izdarīja precīzu metienu, atdzesējot rīdziniekus, kuri pēdējās minūtēs uzbruka daudz vairāk.
Šajā trešdaļā Jeļisejevs bija aktīvs metienu izdarītājs. Pēc piespēles viņš šoreiz meta garām vārtiem. Rīdzinieki trešdaļas otrajā pusē vairāk spēlē ar ripu, iespējams, ka Minskas hokejisti sāk izjust to, ka jāspēlē ar trim virknējumiem.
Abi vārtsargi aizvadītajās epizodēs demonstrēja augstvērtīgu sniegumu, tverot ripas pēc diezgan draudīgiem metieniem. Tad Skārlets apturēja Minskas hokejisti pretuzbrukumu divi pret vienu aizsargu.
Vairākumu rīdzinieki tā arī neizmantoja. Kad Minska atsāka spēlēt pilnā sastāvā, Šinkaruks izdarīja metienu, taču Kolosovs turpināja spēlēt perfekti.
Jeļisejevs arī vairākumā divreiz meta no kreisās malas. Karsums, Porjē un Dārziņš arī radīja draudus pretinieku vārtiem.
Vairākuma sākumā Karsums meta pa vārtiem, bet Porjē devās pēc atlēkušās ripas, arī apdraudēja vārtus un saņēma sitienu pa seju, par kuru tiesneši sodu nepiesprieda.
24:52 min. Noraidījums Minskas "Dinamo" komandā. Rīgas "Dinamo" hokejistiem vārtu gūšanas momenti neveidojās tik raiti, cik gribētos. Taču tad Usovs iegrūda Ozolu apmalē un tika noraidīts. Rīdziniekiem iespēja "atdzīvināt" savu uzbrukumu.
Spēles temps arī otrās trešdaļas sākumā bija diezgan augsts. Rīgas "Dinamo" gan bija spiesta spēlēt aizsardzībā, un Hudāčekam izdevās apturēt ļoti draudīgu metienu.
Sācies 2. periods.
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 0:2. Noslēdzies 1. periods. Šī mača mājinieki biežāk izdarīja metienus pa vārtiem, taču izcelties ar golu neizdevās.
17:21 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 0:2 Minskas "Dinamo" ilgstoši uzbruka. Pirmo vilni rīdzinieki izturēja, bet tad viesi atgriezās uzbrukuma zonā, un Kirils Voroņins nodemonstrēja savu individuālo meistarību. Viņš veica pirueti, izkārtoja sev metiena pozīciju un izmantoja savu iespēju, metot apakšējā vārtu stūrī.
No labas pozīcijas metienu uzreiz pēc piespēles izdarīja Karsums, kurš atgriezies Rīgas "Dinamo" sastāvā. Iedabūt ripu vārtos viņam neizdevās, un viņš par to bija ļoti dusmīgs.
Minskas kluba vārtsargs Kolosovs rupji kļūdījās, piespēlējot Lorito uz nūjas, bet Rīgas "Dinamo" leģionāra metienu viņš paspēja tvert.
Porjē ātrā slidojumā uz priekšu ieguva ripu un viņš izdarīja metienu pa vārtiem, taču Minskas kluba vārtsargs droši ripu tvēra.
Rīgas "Dinamo" ceturtais virknējums izveidoja labu uzbrukumu, cenšoties gūt vārtus no tuvas distances. Taču ne Švanenbergam, ne Skvorcovam pārspēt vārtsargu neizdevās.
Rīgas "Dinamo" spēlē pilnā sastāvā. Hudāčeks atvairīja vēl pāris metienus, bet Dārziņam pietrūka ātruma, lai mazākumā apdraudētu pretinieku vārtus.
8:24 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 0:1 Kempes spēcīgu metienu Hudāčeks atvairīja ar kājsargu, bet Zīle uzreiz meta ripu ārpus savas aizsardzības zonas. Čukste bloķēja metienu, taču ar nākamo metienu Minskas "Dinamo" guva vārtus. Precīzi meta Vladislavs Jerjomenko, realizējot lielo vairākumu.
7:34 min. Vēl viens noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā.Hudāčeks tvēra bīstamu pretinieku metienu, bet tad Meija nogrūda pretinieku uz ledus. Tiesneši viņu par to sodīja.
7:22 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Lauris Dārziņš klupināja pretinieku, kad cīnījās pie laukuma apmales.
Šinkaruks uzmeta vārtu virzienā, bet neviens cits rīdzinieks nebija tuvumā, lai ievirzītu ripu vārtos. Pēc pāris minūtēm Freibergs no zilās līnijas raidīja ripu pa vārtiem, bet Dārziņam pavisam nedaudz pietrūka, lai mainītu tās lidojuma virzienu.
Spēles pirmās četras minūtes aizritējušas diezgan ātrā tempā, abām komandām apmainoties ar metieniem pa vārtiem.
Kā ziņo "3 Sport Open" komentētāji, tad Minskas "Dinamo" galvenais treneris Kreigs Vūdkrofts un daži spēlētāji neesot laicīgi nodevuši Covid-19 testus. Tāpēc neesot saņemta atbilde, un viņi nav ielaisti "Arēnā Rīga". Viņi pie arēnas busiņā skatās spēli un cer saņemt Covid-19 testa rezultātus, lai iekļūtu "Arēnā Rīga".
Mača pirmajā uzbrukumā Lorito izdarīja diezgan labu metienu pa vārtiem, un to Minskas kluba vārtsargs Kolosovs atvairīja ar kājsargu.
Situācija atrisinājusies. Tiesneši aizsūtīja uz ģērbtuvēm tos Minskas "Dinamo" spēlētājus, kuri netika ierakstīti mača pieteikumā. Tātad viesi šobrīd spēlēs ar trim virknējumiem.
Spēles sākums aizkavējies, jo Minskas kluba treneris gribējis sūtīt laukumā spēlētājus, kuri nav ierakstīti mača pieteikumā.
Rīgas "Dinamo" ar 30 izcīnītiem punktiem 38 spēlēs ieņem pēdējo vietu Rietumu konferencē, bet Minskas "Dinamo" 39 mačos tikusi pie 43 punktiem un ierindojas devītajā vietā.
Rīgas "Dinamo" sastāvā aizvadītajā nedēļā notikušas vairākas izmaiņas. Vispirms pret naudas kompensāciju uz Jekaterinburgas "Avtomobiļist" tika aizmainīts vārtsargs Juhans Matsons, bet no "Avtomobiļist" sistēmas tika iegūt cits vārtsargs Vladislavs Gross. Tad arī Rīgas kluba sastāvam pievienojās uzbrucējs Arsēns Hisamutdinovs, kurš pēc neveiksmīga mēģinājuma izsisties Ziemeļamerikā atgriezās KHL. Iepriekš izskanēja runas, ka Hisamutdinovs varētu pievienoties "Avtomobiļist" vienībai. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-no-echl-pievienojas-uzbrucejs-hisamutdinovs.d?id=53883129
Rīgas "Dinamo" hokejisti pēc starptautisko spēļu pārtraukuma atsāks KHL čempionātu un pirmo reizi šajā sezonā tiksies ar Minskas "Dinamo" vienību. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-pec-izmainam-sastava-majas-uznems-minskas-dinamo.d?id=53885323