Rīgas 'Dinamo' ielaiž piecus vārtus un 'sausā' zaudē KHL līdervienībai CSKA

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" trešdien regulārā čempionāta spēlē savā laukumā ar rezultātu 0:5 (0:0, 0:2, 0:3) piekāpās turnīra līdervienībai Maskavas CSKA.

Šis Rīgas "Dinamo" komandai bija otrais "sausais" zaudējums pēc kārtas, jo arī mačā pret Minskas "Dinamo" vārti netika gūti. Tāpat arī iepriekšējā spēlē pret CSKA septembrī rīdzinieki vārtus neguva.

Pirmais periods Rīgas "Dinamo" komandas izpildījums bija cerīgs, taču 28. minūtē Ivans Telegins veiksmīgā epizodē guva vārtus, ripai vārtos slīdot no Andra Džeriņa slidas. Tad 2+2 minūšu noraidījumu nopelnīja Kristaps Sotnieks, un CSKA vairākumā dubultoja savu pārsvaru, precīzi metot Kirilam Petrovam.

Trešajā periodā rīdzinieku sniegums nebija pārāk spožs, un Igors Makarovs panāca 3:0 viesu labā. 46.minūtē vairākumā Dmitrijs Kugriševs guva vēl vienu "golu" CSKA komandai, bet pēcāk Genādijs Storoļovs panāca mača gala rezultātu.

Maskavas CSKA komandas vārtsargs Iļja Sorokins atvairīja visus 20 Rīgas "Dinamo" spēlētāju metienus. Savukārt par Joakima Ēriksona vārtiem tika izdarīti 38 metieni.

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Maskavas CSKA
Rīgas "Dinamo" - Maskavas CSKA 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)Vārtu guvēji: - - Ivans Telegins (27:59 min.), Kirils Petrovs (29:47 min., vair.), Igors Makarovs (41:59 min.), Dmitrijs Kugriševs (45:49 min., vair.), Genādijs Storoļovs (51:51 min)Noraidījumi: Frenks Razgals (2 min., 8:38), Armands Bērziņš (2 min., 12:48), Kristaps Sotnieks (2+2 min.,28:20), Ēriks Sevčenko (2 min., 30:19), Frenks Razgals (2 min., 44:59), Kristaps Sotnieks (2 min., 48:23), Stīvens Seigu (2 min., ) - komandas sods (2 min., 25:27), komandas sods (2 min., 33:08), Kirils Petrovs (2 min., 56:00)  Metieni pa vārtiem: 20- 38
Spēle noslēgusies!
Komandas spēlē vienādos sastāvos. Līdz mača beigām divas minūtes.
Ļoti "bezzobains" vairākums Rīgas "Dinamo" komandai. Pat piespēles nav precīzas.
Noraidījums CSKA komandā.Petrovs nopelna noraidījumu četras minūtes pirms mača beigām.
Rīgas "Dinamo" vairākumā nosargā savus vārtus. Ēriksons atvairīja vairākums metienus, taču CSKA spēlē daudz radošāk.
Noraidījums "Dinamo" rindās. Seigo sodīts par grūdienu mugurā.
Rīgas "Dinamo" - CSKA 0:5Maskavas CSKA hokejisti devās pretuzbrukumā divi pret vienu aizsargu, un Storoļovs izdarīja precīzu metienu.
Rīgas "Dinamo" spēlē pilnā sastāvā.
CSKA nedaudz mazinājusi savus apgriezienus, taču vairākumā tā tik un tā atrod veidus izdarīt metienus.
Noraidījums Rīgas "Dinamo".Sotniekam vēlreiz nākas doties uz noraidīto soliņa.
Bičevskis vārtu priekšā mēģināja mainīt ripas lidojuma virzienu, taču neveiksmīgi.
Rīgas "Dinamo" 0:4Kugriševs vairākumā izdarīja metienu uzreiz pēc piespēles, un Ēriksons nepaspēja pārvietoties vārtos.
Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Razgals otro reizi izcietīs sodu.
Rīgas "Dinamo" - CSKA 0:3Pilstrēms skaisti apspēlēja Galviņu un piespēlēja Makarovam, kurš precīzi meta vārtu augšējā stūrī.
CSKA komandai arī šīs trešdaļas sākumā izdodas izveidot momentus uzbrukumā, taču Ēriksons trīs epizodēs pēc kārtas spēlē precīzi.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda labākās epizodes:
Noslēdzies 2. periods.
Ļubimovs trāpīja pa vārtu pārliktni. CSKA atkal dominē laukumā.
Maskavas CSKA spēlē pilnā sastāvā.
Vairākuma sākumā Galviņa metienu "devītniekā" ar cimdu tvēra Sorokins. Pēc tam vēl viens tāls metiens pa CSKA vārtiem, kā arī piespēle gar vārtiem, kuru neviens neuztvēra.
Noraidījums CSKA komandā.Vēl viens skaitliskā sastāva pārkāpums maskaviešiem.
Rīgas "Dinamo" komandai izdodas labs moments, bet Sorokins nospēlē droši.
CSKA "bombardē" Rīgas "Dinamo" vārtus ar metieniem. Ēriksons atvaira metienus. Tad Džeriņam vēl lūzt nūja, bet izdodas noturēties trijatā.
Vēl viens noraidījums Rīgas "Dinamo".Rīdzinieku nedienas turpinās. Sevčenko pievienojas Sotniekam uz rezervistu soliņa. Pusotru minūti lielajā mazākumā "Dinamo".
Rīgas "Dinamo" - Maskavas CSKA 0:2CSKA komanda vairākumā izdarīja pamatīgu spiedienu "Dinamo" komandai, un Petrovs ar precīzu delnas metienu dubultoja savas komandas pārsvaru. Plets vārtu priekšā traucēja vārtsargam.
Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā.Kristaps Sotnieks uzreiz pēc zaudētajiem vārtiem nospēlē rupji un nopelna 2+2 minūšu sodu.
Rīgas "Dinamo" - Maskavas CSKA 0:1Pretuzbrukumā Telegins izdarīja metienu pa vārtiem, bet ripa no Džeriņa slidas ielidoja Ēriksona sargātajos vārtos.
Septiņas minūtes Rīgas "Dinamo" neizdarīja metienus pa vārtiem. Vairākumā arī vajadzēja pusotru minūti, lai tiktu pie metiena. Tad Sotnieks uzmeta, vēlāk Miķelim Rēdliham bija iespēja pēc vārtsarga atsistās ripas.
Noraidījums Maskavas CSKA komandā.Maskavieši sodīti par skaitliskā sastāva pārkāpumu.
CSKA komanda pamatīgi "spiež" Rīgas "Dinamo" hokejistus. Ļubimovs tiek pie ļoti labas izdevības, bet Ēriksons ieņēmis pareizu pozīciju vārtos.
Saulietis ar skaistu māņkustību apspēlēja aizsargu, taču metienu izdarīt viņam neizdodas.
Kuzmenko izdara draudīgu metienu pa "Dinamo" vārtiem. Maskavieši otro periodu, acīmredzot, nevēlas aizvadīt "sausā".
Jau perioda sākumā ļoti laba izdevība CSKA komandai, bet rīdziniekiem paveicas un ripa vārtos tā arī neieslīd.
Sācies 2. periods.
Pirmās trešdaļas labākie momenti:
Noslēdzies 1. periods.Pirmajā trešdaļā laukumā bija vērojams ātrs un aizraujošs hokejs.
Skvorcovs ieguva ripu, piespēlēja Indrašim, kuram izdevās metiens pa vārtiem. Sorokins spēja šo metienu atvairīt.
Rīgas "Dinamo" vairākumā spēlē ļoti veiksmīgi, neļaujot CSKA komandai izdarīt bīstamus metienus pa vārtiem.
Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvāArmands Bērziņš mirkli vēlāk nopelna sodu par klupināšanu.
Rets gadījums hokejā - tiesneši sākotnēji lēma noraidīt Dārziņu par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju, bet pēc tam mainīja savu lēmumu. Komandas turpina cīņu pilnos sastāvos.
Džeriņš un Skvorcovs izcēlās ar labiem spēka paņēmieniem, bet aizvadītajās epizodēs momentu uzbrukumā abām komandām nebija.
CSKA vairākumā ātru metienu izdara Petrovs, bet vēlāk "Dinamo" dabū ripu ārā no savas zonas. Rīdzinieki turpinājumā mazākumā spēlē diezgan veiksmīgi, bet tad Ēriksons atvariīja metienus no tuvas distances.
Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā.Sodu nopelnīja rīdzinieku jauniņais Frenks Razgals.
Spēle rit ļoti raiti, bet moments ātrā uzrukumā bija Pilstrēmam, kurš meta virsū Ēriksonam.
Galviņš uzmeta pa vārtiem, bet vārtu priekšā Saulietim bija iespēja ripu dabūt vārtos. Pēc Seigo metiena vēl viens līdzīgs moments bija, bet atkal neizdodas ripu dabūt garām Sorokinam.
Makarovam izdevās metiens no aizsega, bet Ēriksons nospēlēja droši, lai arī nespēja uzreiz fiksēt ripu.
Džeriņš devās pretuzbrukumā, kurā mēģināja piespēlēt Indrašim. Piespēle tika nobloķēta.
Rīgas "Dinamo" jaunais spēlētājs Zīle uzmet pa CSKA vārtsarga Sorokina vārtiem, taču neviens no komandas biedriem nemainīja ripas lidojuma virzienu.
Spēles sākumā vērojams ātrs hokejs. CSKA spēlē aktīvu un agresīvu hokeju, bet Ēriksons tiek galā ar pirmo metienu.
Tims Sestito jau iesaistās Rīgas "Dinamo" treniņos. Viņš vēl nespēj izpildīt visus vingrinājumus, bet pēc izbraukuma spēlēm Sestito varētu atgriezties laukumā arī mačos.
KHL Rietumu konferences kopvērtējuma tabula.
Debiju "Dinamo" rindās šodien piedzīvos HK "Rīga" uzbrucējs Kirils Galoha. Slimības dēļ spēli izlaidīs Gints Meija. Vārtu drošība šovakar uzticēta Joakimam Ēriksonam.Rīgas "Dinamo" sastāvs spēlei:Vārtsargi: #30 Joacim Eriksson, (#36 Jakub Sedlaček);Aizsargi: #58 Guntis Galviņš - #16 Steven Seigo, #11 Kristaps Sotnieks (K) - #97 Kristaps Zīle, #3 Ēriks Ševčenko - #44 Oskars Cibuļskis, #5 Māris Jass.Uzbrucēji: #13 Gunārs Skvorcovs - #25 Andris Džeriņš - #70 Miks Indrašis, #10 Lauris Dārziņš - #72 Vitālijs Pavlovs - #32 Edgars Kulda, #17 Kaspars Saulietis - #21 Armands Bērziņš - #19 Miķelis Rēdlihs, #24 Bruno Zabis - #96 Māris Bičevskis - #53 Frenks Razgals, #47 Kirils Galoha.
Garā mājas spēļu sēriju ir gandrīz noslēgusies. Rīgas "Dinamo" joprojām turpina cīņu par izslēgšanas spēlēm. Teorētiskas izredzes joprojām ir. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-ar-macu-pret-khl-lideri-cska-nosledz-ilgo-majas-spelu-seriju.d?id=46991859