Rīgas 'Dinamo' ielaiž ripu mača izskaņā un turpina zaudējumu sēriju

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā zaudējumu sēriju ceturtdien, 13. februārī, turpināja Rīgas "Dinamo", kas "Arēnā Rīga" ar 1:2 (1:1, 0:0, 0:1) piekāpās Austrumu konferences labākajai komandai Kazaņas "Ak Bars".

Rīdziniekiem šis bija jau 12. zaudējums pēc kārtas.

Mačs sākās ar pamatīgiem asumiem laukumā, un jau pēc nospēlētām 65 sekundēm Reinis Lejnieks par kautiņu saņēma noraidījumu līdz spēles beigām. Septiņu minūšu vairākumu "Ak Bars" izmantoja - Emīls Gaļimovs guva viesiem vārtus.

Rīdzinieki izlīdzinājumu panāca arī vairākumā - 18. minūtē teicams un spēcīgs metiens padevās Andrim Džeriņam.

Uzvaru "Ak Bars" izrāva pašās mača beigās. 66 sekundes pirms pamatlaika beigām vārtu priekšā ar otro mēģinājumu ripu vārtos raidīja Dmitrijs Voronkovs.

Tagad rīdziniekiem KHL regulārajā čempionātā atlikušas pēdējās divas mājas spēles 15. un 17. februārī. Pēc tam sezonas pēdējās četras spēles rīdzinieki aizvadīs viesos, sezonu noslēdzot 26. februārī ar maču pret Novosibirskas "Sibirj".

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Ak Bars
Spēles statistika
Rīgas Dinamo - Ak Bars 1:2. Spēle noslēgusies Rīgas Dinamo paspēj nomainīt vārtsargu. Pēdējās sekundēs pamatīga ofensīva, Biļalovs glābj viesus.
58:54min. Rīgas Dinamo - Ak Bars 1:2 Voronkovs, kuru visu spēli "medī" rīdzinieki, atbild mājiniekiem ar golu. Viņš vārtu priekšā divreiz met un otrais metiens ir precīzs.
Makarovs teicami nospēlē, bet pazaudē nūju. Izdodas atņemt ripu un izraidīt to no zonas.
Pamatlaikā vēl jāspēlē 3 minūtes
Makarovs tālu izgājis no vārtiem un "līdaciņā" atvaira ripu.
Abas komandas cenšas uzbrukt, bet pie viena neaizmirst drošāk spēlēt un lieki neriskēt.
Nerijs Ališausks pārģērbies un sēž tribīnēs ar "iekārtu" roku. Kā ziņo TV6, visticamāk, lietuviešu hokejistam sezona beigusies pleca traumas dēļ.
Ak Bars pilnā sastāvā
Miķelis labi uztver ripu, pagriezienā apspēlē pretinieku, bet metiens neprecīzs. Skaisti nospēlēja Miķelis.
41:55 min. Rīgas Dinamo vairākumsĢēģeri neatļauti kavē
2. periodā iespaidīgs pārsvars viesiem divos statistikas rādītājos - metienos (4-15) un iemetienos (3-17)
Sākas 3. periods
Rīgas Dinamo - Ak Bars 1:1. Noslēdzies 2. periodsPēdējās pāris minūtes pamatīgs Ak Bars spiediens, jo mājinieki turpināja haotisku sniegumu. Izdodas sagaidīt perioda beigu signālu un tagad būs laiks pārdomāt un analizēt šī haosa iemeslus.
Neliels haoss Dinamo aizsardzības zonā. Pirmais metiens garām vārtiem, tad izdodas apturēt spēli.
Rīgas Dinamo pilnā sastāvā
Makarovs atkal tver ripu - laba Ak Bars saspēle un ātrs metiens.
Makarovs spēj atvairīt ripu pēc rikošeta, tad uzgulstas uz ripas. Uzreiz asumi pie Dinamo vārtiem.
35:55 min. Rīgas Dinamo mazākumsEštons saņem sodua par pretinieka nūjas turēšanu. Šajā epizodē ar nūju pa seju sitienu saņem Meija, bet šo pārkāpumu soģi nepiefiksē.
Makarovs atvaira ripu, bet pazaudē to un neredz. Labi, ka Ak Bars hokejisti netika pie ripas.
Rēdlihs pa labo malu iegāja zonā un meta uz vārtiem, cerot uz atsistu ripu un atkārtotiem metieniem. Biļalovs tver ripu.
Diezgan haotisks hokejs 2. perioda pirmajā pusē. Ja 1. periods ritēja izteikti fiziskā spēlē ar asumiem, tad šobrīd daudz slidošanas un cīņas pie apmales.
Seši rīdzinieki laukumā ilgāku laiku, bet tiesneši to nepiefiksē. Mājiniekiem noveicas šoreiz par neveiklo nomaiņu.
Rīdzinieki vairākuma sākumā izveidoja labu momentu, bet turpinājumā vairākums ne visai izteiksmīgs. Spēlējot vienādos sastāvos, Biļalovs iznāk no vārtiem gandrīz līdz zilajai līnijai un nospēlē neveikli, bet Ak Bars pārējie spēlētāji neļauj Pavlovam tikt pie metiena.
22:43 min. Rīgas Dinamo vairākumsMiķeli tur ar rokām Rukovišņikovs.
Ak Bars dažas sekundes bija vēl mazākumā, bet rīdzinieki objektīvi par šo laiku neko nespēja izdarīt.
Sākas 2. periods
Rīgas Dinamo - Ak Bars 1:1. Noslēdzies 1. periods
18:08 min. Rīgas Dinamo vairākumsĀtri viesi paliek vēlreiz mazākumā. Lukojanovs saņem sodu par sitienu ar nūju
17:02 min. Rīgas Dinamo vairākumsNeveikli notiek Ak Bars maiņa - izlec sestais spēlētājs laukumā.
17:11 min. Rīgas Dinamo - Ak Bars 1:1Mājiniekiem bija nepieciešamas deviņas sekundes, lai izmantotu vairākumu. Andris Džeriņš spēcīgi triec ripu devītniekā, Biļalovs neko nespēja darīt.
Makarovs glābj pēc metiena no tuvas distances.
Laukumā komandas turpina piekopt fizisku spēli. Pēc epizodes pie Ak Bars vārtiem atkal asumi, bet tiesneši paspēj iejaukties.
Rēdlihs kā raķete izlaužas pa kreiso malu, uztaisa pirueti, bet Ak Bars kopīgiem spēkiem atņem Miķelim ripu. Tad vēl viens Dinamo uzbrukums - Dārziņa metienu atvaira Biļalovs. Jautra spēle līdz šim!
Asumi turpinās - bieži laukumā redzami spēka paņēmieni. Izskatās, ka tikai vēl nedaudz nepieciešams, lai sāktos kāds lielāks kautiņš.
Mazākuma sākumā pēc spēka paņēmiena sāpīgi cieta Ališausks. Vēlāk Nerijs dodas uz ģērbtuvēm, nekustīgi turot labo roku.
5 minūšu sods beidzies, tagad vēl 2 minūtes mazākumā rīdziniekiem.
4:53 min. Rīgas Dinamo - AK Bars 0:1Rīdziniekiem neizdodas izmest ripu no zonas, seko ātra Ak Bars saspēle, un vārtu priekšā ripu pielabo Gaļimovs.
Ak Bars tikai otrās minūtes izskaņā nostabilizējas mājinieku zonā. Haotisks vairākums titulētās, spēcīgās Ak Bars izpildījumā.
Summā tagad rīdzinieki septiņas minūtes būs mazākumā - piecas minūtes un tad vēl divas minūtes.
1:05 min. Rīgas Dinamo mazākumsAsumi turpinās - 22 gadus vecais Reinis Lejnieks nopelna sodu, pēc tam diezgan nesportiski ar sitienu nokdaunā aizsūta Voronkovu, kurš bija ar ceļiem uz ledus.Viņam spēle noslēgusies - tiesneši iedod 2 minūšu sodu par pārkāpumu, bet par rupjību saņem 5+20 minūtes.
Spēle sākusies ar asumiem - neliela pagrūstīšanās pie apmales, tad iespaidīgs spēka paņēmiens pret Ak Bars spēlētāju.
Spēle sākusies
Rīgas Dinamo un Kazaņas Ak Bars hokejisti nāk laukumā. Tad himnas un spēle varēs sākties.
Rīgas Dinamo vārtu drošība šovakar uzticēta Makarovam. Ak Bars vārtos šovakar bijušais rīdzinieks un viens no sezonas labākajiem vārtsargiem Timurs Biļalovs.https://twitter.com/hcDINAMORIGA/status/1227985336036478978
Abas komandas savā starpā tikās pirms nepilnām divām nedēļām - 1. februārī Kazaņā mājinieki uzvarēja ar 2:0. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-piedzivo-12-sauso-zaudejumu-sezona.d?id=51847441
Rīdziniekiem joprojām jācenšas pārtraukt zaudējumu sēriju. Iepriekšējā mačā zaudēts "cīņā" par pēdējo vietu Rietumu konferencē 1:2 pret Minskas Dinamo. Šajā mačā gan viena nepatīkama sērija tika pārtraukta - vienīgos vārtus rīdzinieki guva vairākumā. 47 vairākumi pirms tam netika izmantoti...https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-pastarisu-dueli-nostabilizejas-pedeja-vieta-khl.d?id=51875757
Rīgas Dinamo sezona tuvojas noslēgumam. Mājās komandai atlikušas trīs komandas, no kuram viena šovakar - pret Austrumu konferences līderi Kazaņas Ak Bars.