Rīgas 'Dinamo' ielaiž ripu vairākumā un zaudē 'Lokomotiv'

Zaudējumu
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē sestdien, 9. janvārī, piedzīvoja Rīgas "Dinamo", kas ielaida arī vārtus vairākumā un ar 1:4 (1:2, 0:2, 0:0) piekāpās Jaroslavļas "Lokomotiv".

Rīdzinieki ar uzvaru noslēdza 2020. gadu un tad guva panākumu 2021. gada pirmajā spēlē, bet tagad piedzīvoti atkal divi zaudējumi pēc kārtas. Turklāt šajos abos zaudējumos atkal rīdziniekiem "klibo" vārtu gūšana, jo 120 minūšu laikā gūti tikai trīs vārti.

Rīdziniekiem vienīgos vārtus guva Lauris Dārziņš. Mājinieki 13.minūtē izvirzījās vadībā, kad Dārziņam asistēja Deniss Paršins un Miks Indrašis.

Pēc divām minūtēm Tēmu Pulkinens rezultātu izlīdzināja, bet 19.minūtē mazākumā Pāvels Kraskovskis guva uzvaras vārtus. Otrajā puslaikā vēl pa vārtiem viesu labā guva Daņiils Misjuļs un Artjoms Iļjenko.

Reizi ripa šajā mačā vēl pabija arī viesu vārtos, taču pēc video atkārtojuma noskatīšanās no Kristapa Zīles vārtos nokļuvusī ripa tika atzīta par vārtos nokļuvušu ārpus spēles noteikumu rāmjiem.

Rīgas klubs ar 21 punktu 42 spēlēs joprojām ieņem pēdējo vietu līgā, kamēr "Lokomotiv" ar 61 punktu 43 mačos atrodas trešajā pozīcijā Rietumu grupā.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Jaroslavļas Lokomotiv
Spēles statistika
Rīgas Dinamo - Lokomotiv 1:4. Spēle noslēgusies
Lokomotiv iziet divi uzbrucēji pret vienu aizsargu. Metiens pāri vārtiem.Mačā atlikušas nepilnas piecas minūtes.
Rīdzinieki nekādi netiek pie vārtu gūšanas momentiem. Pēc sekmīgā spēles sākuma turpinājums pilnībā bijis Lokomotiv zīmē.
Viens no Lokomotiv spēlētājiem paliek uz ledus, bet tiesneši neaptur spēli. Lokomotiv hokejists ar grūtībām tiek līdz soliņam, bet ilgāku laiku Dinamo bija praktiski pret četriem pretiniekiem.
Tiesnešu lēmums - vārtu guvums netiek skaitīts. Ripa ielidoja vārtos no Zīles cimda, lai gan nebija apzinātas kustības ar roku.
Ripa ielido Lokomotiv vārtos, pie vārtiem aktīvi nospēlējot Zīlem. Tiesneši uzreiz  parāda, ka neskaita golu. Tiesneši dodas skatīt video atkārtojumu
Skvorcovs atņem ripu pie pretinieku zonas, tad atdeva piespēli Dzierkalam, kurš uzmet virsū vārtsargam.
Naļimovs nospēlē nedroši, bet šoreiz par laimi neviens pretinieks nebija tuvumā.
Sākas 3. periods
Rīgas Dinamo ilgi nedodas laukumā. Gaidīja vārtsargu. Vārtsarga maiņa nenotiek, Naļimovs izslido kā pirmais no rīdziniekiem un sargās Dinamo vārtus 3. perioda sākumā.
Rīgas Dinamo - Lokomotiv 1:4. Noslēdzies 2. periods
Skudra dusmīgs uz tiesnešiem. Lokomotiv jokaini veica nomaiņu, hokejists pieskārās ripai, vē nebūdams ar kājām uz ledus. Tomēr tiesneši sodu nedod.
Rīdziniekiem laba saspēle, divi bīstami momenti. Bet bez vārtu guvuma.
32:06 min. Rīgas Dinamo - Lokomotiv 1:4Metiens no zilās līnijas, atlekusī ripa nonāk pie Iļjenko, kurš pārspēj nedroši spēlējošo Naļimovu.
Lipons apslido aizsargu un pirmais pie ripas. Ātri gan jāizdara metiens, tas virsū vārtsargam.
Roberts Bukarts vienkāršā situācijā saņem nepatīkamu sitienu pa ribām un paliek guļam uz ledus. Tiesneši pārkāpumu nefiksē, Robetrs Bukarts pēc brīža saviem spēkiem tiek līdz soliņam.
Bērziņš izlaužas līdz vārtu priekšai. Pēdējā brīdī viņu noteikumu robežās neitralizē.
Pusotru minūti labs vairākums rīdziniekiem, bet viesu vārtos teicami spēlē Konovalovs. Uzreiz pēc  noraidītā iznākšanas laukumā Lokomotiv neizmanto izgājienu divatā pret vienu aizsargu
24:49 min. Rīgas Dinamo vairākumsLokomotiv hokejists piespiež ripu un tiesneši to tarktē kā laika vilcināšanu.
Viesi uzdāvina momentu. Zaudē ripu vārtu tuvumā, seko trīs metieni, bet Lokomotiv glābj teicami spēlējošais Konovalovs.
Izskatās, ka Rīgas Dinamo "nemaz nav iznākuši laukumā". Ļoti pasīvs perioda sākums no mājinieku puses.
21:39 min. Rīgas Dinamo - Lokomotiv 1:3Jaroslavļas komanda sāk 2. periodu daudz aktīvāk un vieso savu pārākumu apleicina ar gūtajiem vārtiem. Plaukstas metiens aizsarga aizsegā, Naļimovs nav glābējs.
Sākas 2. periods
Rīgas Dinamo - Lokomotiv 1:2. Noslēdzies 1. periods
18:40 min. Rīgas Dinamo - Lokomotiv 1:2Rīdzinieki ielaiž vairākumā. Pēc viegla metiena no distances Naļimovs nospēlē nedroši. Ripa atlec viņam priekšā un viņš viegli pārspēj Pāvels Kraskovskis.
Rīgas Dinamo pilnā sastāvā un tagad nedaudz vairāk kā minūti būs vairākumā
17:22 min. Noraidījums LokomotivZirjanovs atņēma ripu un devās uz vārtiem, bet viņu kavē.
16:15 min. Rīgas Dinamo mazākumsDiscpilīnas ievērošana atkal klibo rīdziniekiem. Jaks uzsit pretiniekam pa rokām vārtu priekšā
14:13 min. Rīgas Dinamo - Lokomotiv 1:1Rīgas Dinamo ilgi nebija vadībā. Aktīvais Pulkinens gūst vārtus.Naļimovs aytvaira vienu metienu, bet ripu neizdodas izmest no zonas. Seko metiens no zilās līnijas, bet vārtu priekšā netraucēti ripas lidojumu eleganti pielabo Pulkinens.
12:12 min. Rīgas Dinamo - Lokomotiv 1:0Rīgas Dinamo gūst vārtus ar otro metienu spēlē pa pretinieku vārtiem.Rīdzinieki atņem ripu pretinieku zonā. Indrašis gribēja atdot piespēli Paršinam, bet ripa no pretinieku slidām nonāk vārtu priekšā. To pamana Dārziņš un bez problēmām iemet tukšos vārtos. Veiksme šoreiz rīdziieku pusē.
To, ka daudz cīņas, apliecina arī statistika metienos - mājiniekiem viens metiens pa vārtiem, bet viesiem bijuši trīs metieni. Gandrīz 12 minūtēs abas komandas kopā izdarījušas tikai četrus metienus. Nav diez ko naksi šovakar uzbrukumā hokejisti.
Ļoti ilgi komandas spēlē bez pārtraukuma. Daudz cīņas pie apmalēm, ātrs hokejs no vienas laukuma puses uz otru, kas atņem spēkus hokejistiem.
Viesiem atkal uzbrukuma smailē Pulkinens. Naļimovs atvaira droši metienu.
Rīdzinieki pēc mazākuma aktīvi pretinieku zonā. Brāļu Bukartu iesaistīšanās acīmredzot ir atdzīvinājusi Rīgas Dinamo uzbrukumu, kas sezonas pirmajā daļā bija diezgan bēdīgs.
Lokomotiv īsti neko bīstamu neizveidoja vairākumā, lai gan ilgi bija rīdzinieku zonā.
3:21 min. Rīgas Dinamo mazākumsMamčis saņem sodu par grūdienu ar nūju
Pirmā minūtē daudz cīņas, bet otrajā minūtē pirmo metienu izdara Pulkinens. Naļimovs tver ripu.
Spēle sākusies
Komandas iznākušas laukumā. Valstu himnas un tad pati spēle.
Pagājušajā mačā ļoti neveiksmīgā atgriešanās Rīgas Dinamo rindās bija Andrim Džeriņam. Sods, tad vēl lielais sods 5+20 min. Tomēr no lielāka soda Džeriņš izvairījās un šovakar varēs spēlēthttps://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/dzerinam-par-pretinieka-grusanu-apmale-piespriests-naudas-sods.d?id=52825135
Tomēr citā jautājumā rīdziniekiem turpina neveikties. Problēmas ar vārtu vīriem. Knapi atgriezies Rigas Dinamo rindās, traumā iedzīvojies Voris. Vora vietā pieteikumā Ēriks Vītols. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-vartsargu-nedienas-turpinas-voris-nespeles-vairakas-nedelas.d?id=52823657
Savstarpējos mačos KHL vēsturē pārākums Lokomotiv8-16 (uzvaras pamatlaikos)0-1 (uzvaras pagarinājumā)2-4 (uzvaras pēcspēles metienos)
Rīgas Dinamo kārtējā spēlē šovakar Arēnā Rīga uzņem Jaroslavļas Lokomotiv. Šajā sezonā pagaidām rīdziniekiem nav izdevies uzvarēt šo komandu. Spēles sākums pulksten 17:00.