Rīgas 'Dinamo' iepriecina līdzjutējus ar 'sauso' uzvaru pār Maskavas 'Dinamo'

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā priekšpēdējā spēlē otrdien, 16. februārī, Rīgas "Dinamo" iepriecināja savus līdzjutējus, "Arēnā Rīga" ar 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) pieveicot Maskavas "Dinamo".

Pēc izlašu pauzes KHL abas komandas laukumā devās, spēka pilnas, un tas atsaucās uz spēles raksturu - abi "Dinamo" spēlēja aktīvu, vieglu un līdzvērtīgu uzbrukuma hokeju.

298

Pirmajā periodā neviena no komandām vārtus neguva, jo teicamu sniegumu vārtos demonstrēja gan Jakubs Sedlāčeks, gan Aleksandrs Jerjomenko. Pirmie vārti tika gūti otrās trešdaļas sākumā, kad Miks Indrašis ar skaistu metienu atklāja mača rezultātu. Vēlāk izrādījās, ka tie ir vienīgie šai spēlē gūtie vārti.

Trešajā periodā komandas turpināja uzbrukt viena otras vārtiem, bet veiksmīgāk aizsardzībā darbojās rīdzinieki, nosargājot rezultātu "uz nulles". Jāpiebilst, ka Sedlāčekam šī bija trešā "sausā" spēle sezonā.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā.

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Maskavas Dinamo
Pēc neliela pārtraukuma otrdien atsākas KHL regulārais čempionāts, kurā komandām atlikušas pāris spēles katrai. Rīgas "Dinamo" savā priekšpēdējā spēlē savās mājās uzņem bez latviešiem palikušo Maskavas "Dinamo".
Rīgas Dinamo treneri mačam pieteikuši 21 hokejistu (2 vārtsargus, 7 aizsargus un 12 uzbrucējus). Vārtu drošība šovakar uzticēta Jakubam Sedlāčekam.
Rīgas Dinamo sastāvs spēlei: Vārtsargi: #36 Jakub Sedlaček (#30 Joacim Eriksson);Aizsargi: #11 Kristaps Sotnieks (K) - #97 Kristaps Zīle, #16 Steven Seigo - #58 Guntis Galviņš, #3 Ēriks Ševčenko - #44 Oskars Cibuļskis, #23 Aleksandrs Jerofejevs.Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš - #25 Andris Džeriņš- #19 Miķelis Rēdlihs, #13 Gunārs Skvorcovs - #87 Gints Meija - #70 Miks Indrašis, #17 Kaspars Saulietis - #72 Vitālijs Pavlovs - #69 Nikolajs Jeļisejves, #89 Filipp Toluzakov - #21 Armands Bērziņš - #32 Edgars Kulda.
TV6 komentētāji stāsta, ka Rīgas "Dinamo" komandā noskaņojums rīta treniņos esot bijis labs. Jācer, ka pēc spēles beigu signāla tas būs vēl labāks!
Bijušais Rīgas, tagad Maskavas "Dinamo" aizsargs Mets Robinsons sagaida, ka šodien būs ātra spēle, jo hokejisti ir atpūtušies.
Skan valstu himnas un drīz jau spēle būs sākusies.
Maskaviešiem vārtus sargā trīskārtējais Gagarina kausa ieguvējs Aleksandrs Jejromenko.
Pirmais metiens pa vārtiem Baranceva izpildījumā, Sedlāčeks ripu viegli atsit.
Labs pretuzbrukums mūsu ceturtās maiņas izpildījumā, pa ceļam vēl nomainās spēlētāji, taču maskaviešiem izdodas spēli novirzīt prom no saviem vārtiem.
Laba izdevība Laurim Dārziņam atklāt spēles rezultātu, bet Jerjomento "nolasa" spēli un izslido tālu no vārtiem pretī Dārziņam, aizsedzot vārtus.
Arī mūsu otrā maiņa izveido labu vārtu gūšanas momentu, Indrašis ar Skvorcovu saspēlējas, taču viesu aizsargi patraucē. Pretuzbrukumā jau maskavieši mēģina pārspēt Sedlāčeku, mūsu vārtsargs spēlē precīzi.
Toluzakovs dodas uzbrukumā, tiek nogāzts, bet tiesneši pārkāpumu nesaskata.
Ilgstošs uzbrukums mūsu pirmās maiņas izpildījumā, tomēr Tereščenko izsit ripu Dārziņam no nūjas. Neilgs ir viesu uzbrukums, tad spēle atgriežas maskaviešu zonā.
Viesi uzbrukumā un Ēriks Ševčenko klupina pretinieku, nopelnot 2 soda minūtes. Rīgas "Dinamo" mazākumā.
Indrašis mazākumā dodas uzbrukumā, bet nepagūst partneri viņam līdzi. Tomēr pusminūte no vairākuma viesiem tā jau "iztērēta".
Seigo pēc iemetiena nepatīkami ietriecas ar slidām apmalē, paliek uz ledus, sāpēs saviebies, un nonāk ārstu uzraudzībā.
Savelk uzbrukumu ap mūsu vārtiem viesi, teicami spēlē Sedlāčeks. Mazākums izturēts!
Līdz pirmā perioda beigām astoņas minūtes.
Spēle rit diezgan augstā tempā; neliels pārsvars ir viesiem, lai gan arī Jerjomenko nākas pasvīst.
Gaļimovs teicami izsit ripu Jeļisejevam, kurš jau devās uzbrukumā vārtiem. Laba izspēle trešās maiņas izpildījumā.
Tikmēr Artūrs Kulda ir guvis pirmos vārtus "Jokerit" labā. Helsinku klubs šodien tiekas ar mūsu nākamajiem pretiniekiem, Sanktpēterburgas SKA. Pēc pirmā perioda šai spēlē rezultāts 2:0 "Jokerit" labā.
Labs, tāls Indraša metiens pa vārtiem, Meija cīņā par atlēkušo ripu iespaidīgi "ielīmē" bortā Korjaginu.
Pēc skaista Toluzakova izgājiena un metiena ripa noripo pa vārtu pārliktni un uzkrīt uz vārtu tīkliņa.
Perioda beigās ilgstošs rīdzinieku pirmās maiņas uzbrukums, seko viesu pretuzbrukums, kurā ar Maijas "palīdzību" Tereščenko izgrūž vārtus un spēle tiek apturēta.
Bīstams mājinieku uzbrukums, Cvetkovs mēģina pielabot kolēģa metienu - Sedlāčeks ripu atvaira.
Pirmais periods noslēdzies!
Bēdīgas ziņas no rīdzinieku nometnes - Seigo esot guvis traumu un šai spēlē vairs nepiedalīsies.
Sācies 2. periods!
Arī otro periodu komandas iesāk aktīvi, uzbrukumā.
Jerofejevs labi patraucē Kokarevam izdarīt metienu pa vārtiem, un Sedlāčeks ripu jau aizsit prom no vārtiem.
Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:0Miks Indrašis ātrā pretuzbrukumā gūst savu 32. rezultativitātes punktu šai sezonā un 14. vārtus. Skaisti vārti, caur aizsargu un ripa tiek ieslidināta vārtos  caur Jerjomenko kājsargiem.
Kulda ar Toluzakovu labi pacīnās maskaviešu vārtu tuvumā.
Aktīvi cīnās pie mūsu vārtiem viesu pirmā maiņa, tomēr izdodas mūsējiem ripu atgūt un tālāk jau veidot uzbrukumu. Pēc vārtu guvuma rīdzinieki ir sākuši spēlēt nedaudz aktīvāk, viesiem pārsvars laukumā vairs nav tik liels.
Mājiniekiem izdodas pārtvert piespēli un Kokarevs izskrien viens pret vienu pretuzbrukumā, taču Sedlāčeks ripu atvaira. Tribīnes ir sajūsmā!
Otrajā periodā nospēlētas 12 minūtes.
Bīstamsviesu uzbrukums, Iļja Šipovs tiek vārtu tuvumā, taču mūsu aizsargiem izdodas ripu izsist un atgūt.
Indrašis vēlreiz nonāk aci pret aci ar Jerjomenko, bet šoreiz viesus glābj vārtu stabiņš...
Neskatoties uz to, ka Rīgas "Dinamo" sezona ir gandrīz cauri un mūsējie atkal paliek ārpus "play-off", uz šo spēli "Arēna Rīga" ir gandrīz līdz pusei pilna - klātienē spēli vēro 5766 skatītāju.
Deniss Barancevs izdara metienu no tuvas distances, Sedlāčeks ripu atvaira. Pretuzbrukumā, apspēlējot Barancevu, dodas Kulda, taču viņam "nolūst" metiens. Nākamajā uzbrukumā jau atkal teicamu sniegumu demonstrē Sedlāčeks, atvairot bīstamu Pestuško metienu.
Uz perioda beigām arvien aktīvāk uzbrukumā darbojas maskavieši, un Sedlāčeks rāda brīnumus.
Indrašis atņem Višņevskim ripu un dodas uzbrukumā, taču nolemj izdarīt piespēli, un ripa atkal nonāk pie tā paša Višņevska, kurš sekoja Indrašim uzbrukumā.
Perioda pēdējā minūtē komandas joprojām spēlē aktīvi uzbrukumā, Višņevskis neizmanto iespēju izlīdzināt rezultātu, un skan perioda beigu signāls.
Noslēdzies 2. periods.
Otrā perioda labākie momenti:
Sācies 3. periods!
Ripa pēc Karpova uzbrukuma trāpa pa vārtu stabiņu un, par laimi, atlec atpakaļ laukumā. Sedlāčeks pat nepamanīja, kur palikusi ripa, kas uzlidoja gaisā. Viesi aktīvi iesākuši trešo periodu.
Aktīvi uzbrūk mūsu pirmā maiņa, uzbrukumu iesāk Andris Džerņš, "ievelkot" ripu zonā.
Indrašis raujas uz vārtiem, taču tiek apturēts.
Labi spēlē aizsardzībā mūsējie, jau ilgāku laiku maskaviešiem nav izdevies tikt līdz Sedlāčekam.
Lieliska iespēja Miķelim Rēdliham no tuvas distances gūt vārtus, taču Jejrjomento zibenīgi noreaģē. Pretuzbrukums maskaviešu izpildījumā, un Lauris Dārziņš, glābjot situāciju, pret Pestuško nopelna noraidījumu, uzsitot viņam pa rokām.
Rīgas "Dinamo" mazākumā.
Aktīvi nospēlē Meija pret Gaļimovu, Sedlāčeks atvaira metienu un mūsējie ripu izsit no savas zonas, un tad vēlreiz. Tad viesi pārkāpj aizmugures noteikumus. Minūte jau izturēta.
Rīgas "Dinamo" spēli no tribīnēm vēro arī jaunais Latvijas hokeja izlases treneris Leonīds Beresņevs. Kā ziņojām, viņš rēķinās ar daudziem Rīgas "Dinamo" spēlētājiem valstsvienībā.https://www.delfi.lv/sports/news/hockey/news/jaunais-latvijas-hokeja-izlases-treneris-beresnevs-bus-kolektivs-bus-spele.d?id=47058277
Rīgas "Dinamo" pilnā sastāvā. Maskavieši turpina uzbrukumu, un Sedlāčeks ripu aptur uz pašas vārtu līnijas. Meija ar Karpovu nedaudz pagrūstās, bet bez noraidījumiem.
Trešais periods pusē.
Pavlovs ar labu spēka paņēmienu ļauj atgūt mūsējiem ripu un otrā maiņa var doties uzbrukumā - Galviņš izdara tālu metienu gaitā, Jerjomenko ripu nolemj uztvert.
Riskanti nospēlē Sedlāčeks, taču vārti nosargāti.
Kulda iegūst ripu un dodas uzbrukumā, pats izdara metienu, jo "pārinieks" Toluzakovs ir nosegts. Jerjomenko ripu atvaira, un Kulda vēl kritienā cenšas atsisto ripu raidīt vārtos.
Ilgstošs mūsu otrās maiņas uzbrukums, taču pretuzbrukumā gandrīz tiek zaudēti vārti - ripa nejauki atsitas pret Ševčenko slidu, labi, ka Sedlāčeks visu pamana.
Pirmais noraidījums Maskavas "Dinamo" - par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Sodu "atsēž" Kokarevs. Rīgas "Dinamo" vairākumā!
Mūsējie ātri sāk vairākuma izspēli, seko metiens pa vārtiem, Jerjomenko ripu tver. Nākamajā uzbrukumā jau pārkāpti spēles noteikumi un iemetiens pārceļas uz neitrālo zonu.
Tribīnes uzstājīgi pieprasa "otros".
Nesteidzīgi sāk uzbrukumu rīdzinieki no savas zonas, tiek līdz viesu vārtiem, nostājas vairākuma izspēlei. Dārziņš no tuvas distances neapstrādājot ripu met pa vārtiem, Jerjomenko to tver.
Nesteidzas ar uzbrukumu vairākuma beigās mūsējie. Toluzakovs iesāk uzbrukumu, pats izdara metienu pa vārtiem, nav kolēģu tuvumā, kas uztvertu atlēkušo ripu.
Maskavas "Dinamo" pieprasa 30 sekunžu pārtraukumu. Iemetiens būs pie rīdzinieku vārtiem, un sagaidāms, ka Jerjomenko tiks nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju.
Skatītāji ir piecēlušies kājās.
Miks Indrašis izmet ripu no zonas, taču neizdodas viņam tikt līdz ripai, lai mainītu tās slīdējuma virzienu.
UZVARA!
Trešā "sausā" spēle Jakubam Sedlāčekam šosezon un šīs sezonas priekšpēdējā spēlē svinēta uzvara.
Par labāko spēlētāji rīdziniekiem atzīts Miks Indrašis, viesiem - bijušais rīdzinieks Mets Robinsons.
Nākamo, pēdējo šīssezonas spēli Rīgas "Dinamo" aizvadīs ceturtdien, 18. februārī, "Arēnā Rīga" uzņemot pērnos čempionus SKA.
Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)Vārtu guvēji: Miks Indrašis (23:52)Noraidījumi: Ēriks Ševčenko (2 min., 08:30), Lauris Dārziņš (2 min., 47:51) - komandas sods (2 min., 56:59)