Rīgas 'Dinamo' īpašās formās pārtrauc zaudējumu sēriju pret 'Sibirj'

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" otrdien "Arēnā Rīga" sekmīgi revanšējās Novosibirskas "Sibirj" vienībai, kurai rīdzinieki piekāpās pagājušās nedēļas trešdienā.

Rīdzinieki svinēja uzvaru ar rezultātu 4:1 (1:0, 0:1, 3:0), pieveicot komandu, kurai bija zaudēts sešas spēles pēc kārtas. "Dinamo" hokejisti maču aizvadīja īpašos rozā kreklos, mudinot sabiedrību pievērst uzmanību krūts vēzim.

Mājinieku labā vārtus guva Jere Karjalainens, devīto precīzo metienu šosezon izpildīja komandas rezultatīvākais hokejists Nikolajs Jeļisejevs, bet ar diviem veiksmīgiem raidījumiem atzīmējās Emīls Porjē.

Abas komandas pirmajā periodā spēkojās diezgan līdzvērtīgi, bet "dinamieši" ripu līdz Hari Sateri sargātajiem vārtiem nogādāja tikai vienreiz. Šis vienīgais metiens gan palīdzēja "Dinamo" izvirzīties vadībā, vārtus pēc trāpīgas Rīsa Skārleta piespēles gūstot Karjalainenam.

Otrajā trešdaļā "Sibirj" hokejisti gan bija pārāki. Ar pretinieku bīstamajiem uzbrukumiem veiksmīgi galā tika Juhans Matsons, taču ripa pamanījās atrast ceļu līdz viņa vārtiem. Ar vārtu guvumu nejauši izcēlās Ņikita Šaškovs, ripai atsitoties pret viņa slidu.

Gala rezultāts nenozīmē, ka "Dinamo" pēdējo 20 minūšu laikā bija krietni pārāki. Taču laukuma saimnieki veiksmīgi izmantoja savas iespējas. Vairākumā vadību atguva Nikolajs Jeļisejevs, bet ar diviem skaistiem metieniem izcēlās Porjē, kurš otro ripu guva skaitliskajā mazākumā.

"Dinamo" vienība ar 15 punktiem 17 spēlēs pakāpusies uz devīto vietu Rietumu konferencē, bet "Sibirj" zaudējums piespiedis atkāpties uz devīto pozīciju Austrumos. Novosibirskas komandai šobrīd ir 13 punkti 16 spēlēs.

Rīdzinieki īso uzturēšanos mājās noslēgs ceturtdien, kad pie sevis uzņems Ņižņekamskas "Ņeftehimik" hokejistus.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Novosibirskas Sibirj
Rīgas "Dinamo" – Novosibirskas "Sibirj" 4:1 (1:0, 0:1, 3:0). Spēle noslēgusies
Vienatnē pret Sateri aizslido Kulda, bet gados jaunais hokejists iespēju nerealizē, cenšoties vārtsargu pārspēt ar pēkšņu metienu. Momentu izveidoja Jeļisejevs, kurš prasmīgi pasita ripu uz priekšu.
55:50 min. Rīgas "Dinamo" – Novosibirskas "Sibirj" 4:1. Tā jau ir uzvara!Karjalainens veiksmīgi izraida ripu no savas zonas, kur to panāk Porjē. Viņam blakus slido pretinieku aizsargs, bet kanādietis ar spēcīgu plaukstas metienu "cauršauj" Sateri, kurš ripu vien aizskāra ar tvērējcimdu.
54:56 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāIepriekšējā kļūda galu galā arī noveda līdz diezgan nevajadzīgam Meijas pārkāpumam.
"Dinamieši" otro reizi spēlē uzdāvina "Sibirj" izcilu iespēju. Kļūda savā zonā sagādā viesiem pēkšņu pārsvaru. Matsons izglābj komandu.
"Dinamieši" aktīvi spēlē bez ripas. Viesiem vairs nesanāk tik labi uzsākt savus uzbrukumus. Pamatlaikā vēl septiņas minūtes.
"Sibirj" cenšas aktīvi nomētāt Matsona vārtus. Vārtsargs spēj atvairīt vairākus pietiekami neērtus metienus.
Rīdzinieki neizmanto "divi pret vienu" aizsargu ātro uzbrukumu. Ar vārtu guvumu, iespējams, spēlei tiktu pielikts punkts. Pamatlaikā vēl nepilnas 11 minūtes.
44:38 min. Rīgas "Dinamo" – Novosibirskas "Sibirj" 3:1. Vēl vieni vārti!!! Individuāli meistarīgi nospēlē Emīls Porjē, kurš izslido laukuma vidū un ar precīzu metienu pārspēj Sateri. Somijas hokejistam, iespējams, grūti atrast ritmu, ņemot vērā mazo "dinamiešu" metienu skaitu.
Uz ledus saļimst Bērziņš. Jaunajam hokejistam neveiksmīgi ar nūju trāpīja Meija. Ironiski, ka skatītāji uz šo epizodi reaģēja ar skaļu svilpšanu, uzskatot, ka noteikumus pārkāpis kāds no pretiniekiem.
42:41 min. Rīgas "Dinamo" – Novosibirskas "Sibirj" 2:1. Vārti!!! Jau devītais precīzais raidījums Jeļisejevam šosezon! Uzbrucējs, lieki nedomājot, uzreiz izpilda metienu no kreisā iemetienu apļa pēc Cibuļska piespēles. Vārtu priekšā labi pacīnījās jaunais Daniels Bērziņš.
40:58 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāVeiksmīgs perioda ievads. Iespējams, vairākums palīdzēs "Dinamo" atraisīties. Aiz pretinieku vārtiem labi pacīnījās Šinkaruks, kuru neatļauti turēja Šors
Rīgas "Dinamo" – Novosibirskas "Sibirj" 1:1. Sākusies trešā trešdaļa!
Nejaušais Ņikitas Šaškova vārtu guvums.
Skarbu viedokli intervijā "TV3 Sport Open" televīzijas kanālam sniedz Mārtiņš Karsums: "Drausmīgi! Pirmajā periodā bišku kustējāmies, veidojām momentus. Otrajā laikam izgājām, domājot, ka jau uzvarēta spēle. Mēģinām izspēlēt līdz tukšiem vārtiem, nevis metam. Jāmēģina pamosties!"
Rīgas "Dinamo" – Novosibirskas "Sibirj" 1:1 (1:0, 0:1). Noslēgusies otrā trešdaļa
Neskatoties uz milzīgo starpību izdarītajos metienos, "Dinamo" šajā periodā viesu zonā uzturējusies praktiski tikpat ilgi, cik uzbrukusi "Sibirj" vienība. Sākoties trešdaļas pēdējai minūtei, Šinkaruks izpilda metienu no tuvas distances, kuru atsit Sateri. Tas bija septītais "dinamiešu" metiens, kas nonāca līdz soma vārtiem.
Abas vienības apmainās ar pāris ātrākiem uzbrukumiem, taču rezultāts šo divu minūšu laikā nemainās.
34:21 min. Komandas spēlēs četratāAbi karstasinīgie hokejisti tiek sodīti uz divām minūtēm.
Beidzot mājinieki vismaz panāk, ka Sateri piespiež ripu. Emīls Porjē centīgi aizlaužas līdz vārtiem, bet pēc tam gandrīz vai izvicina rokas ar 20 gadus veco Ņikitu Jefremovu.
31:24 min. Rīgas "Dinamo" – Novosibirskas "Sibirj" 1:1Vai tiks ieskaitīti vārti? Ripa nejauši trāpa pa Ņikitas Šaškova slidu, nonākot "Dinamo" vārtos. Tiesneši uzreiz dodas skatīties video atkārtojumu. Izskatās gan, ka uz vārtu pusi slidojušais uzbrucējs skatījās pavisam citā virzienā, un ripa atsitās pret viņa balsta kāju.Vārti tiek ieskaitīti.
Pagājušas 30 minūtes, bet "Dinamo" izpildījusi tikai trīs metienus! Pēdējās minūtes nav bijušas līdzjutējiem baudāmas. Laukumā valda cīņa par ripu un iniciatīvu.
"Sibirj" turpina apdraudēt Matsona vārtus. Rīdziniekiem grūtības sagādā uzbrukumu uzsākšana.
Pēdējo minūšu laikā spēle atkal vairāk norisinās "Dinamo" zonā. Matsons bijis uzdevumu augstumos.
"Dinamo" iespiež viesus savā zonā. Ilgais uzbrukums noved pie Radila metiena no bīstamas pozīcijas. Čehs raida ripu tieši virsū Sateri, bet vismaz "Dinamo" kaut mazliet papildina izdarīto metienu skaitu.
Rīgas "Dinamo" – Novosibirskas "Sibirj" 1:0. Sākusies otrā trešdaļa!
No "dinamiešu" septiņiem izpildītajiem metieniem līdz Sateri vārtiem nonācis tikai viens. Interesanti, ka ar to pagaidām pietiek vadībai.
Rīgas "Dinamo" – Novosibirskas "Sibirj" 1:0. Noslēgusies pirmā trešdaļa
Pārliecinošas divas minūtes mazākumā. "Sibirj" daudz laika pavadīja mājinieku zonā, bet nespēja tikt pie laba metiena.
16:00 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāRīdzinieki tiek iespiesti savā zonā. Ar pretinieku ofensīvu galā netiek Filips Buncis, kurš piekāpjas divcīņā un pārkāpj noteikumus.
Skaitlisko vairākumu pārsvarā raksturo nesekmīga saspēlēšanās. Pāris reizes "dinamieši" bija precīzas piespēles attālumā no laba metiena, taču netika līdz uzbrukuma noslēdzošajai fāzei.
12:43 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāGints Meija uzreiz arī nopelna mājiniekiem vairākumu. Veterāns meistarīgi pameta ripu garām Ņikitam Korotkovam, kurš viņu ar rokām nogāza.
12:01 min. Rīgas "Dinamo" – "Sibirj" 1:0. Vārti!!!Rīdzinieki savērpj ātru virpuli pretinieku zonā. Uzbrukumam izcili pieslēdzas aizsargs Rīss Skārlets, kurš ripu tālāk nogādā Jerem Karjalainenam. Soms izrēķinās ar savu tautieti Hari Sateri.
Čukste rupji kļūdās savā zonā. Oļegs Li pārtver diagonālu piespēli "Dinamo" zonā, bet nespēj vienatnē apspēlēt Matsonu.
Matsons izcili pārvietojas vārtos, aiztaisot ciet vārtu stūri, kurā meta viņa tautietis Antons Vedins. "Dinamiešu" aizsargi mazliet "iekrita", atstājot vārtsargu likteņa varā.
Mazliet vairāk ripu kontrolē "Dinamo" komanda. Spēle gan sākusies pietiekami līdzvērtīgi, kā jau varēja sagaidīt.
Pirmo ļoti bīstamo izdevību izveido ārzemnieku virknējums Karjalainens-Porjē-Šinkaruks. Porjē piespēli uz tālo vārtu stabu pārķer mājinieki. Varēja sanākt metiens tukšā vārtu stūrī.
Šovakar "dinamieši" spēlēs īpašās rozā krāsas formās, aicinot sabiedrību pievērst uzmanību krūts vēzim.
"Sibirj" savainojuma dēļ nevarēs palīdzēt aizsargs Jurki Jokipaka, kurš tā arī šosezon vēl nav devies laukumā. Rezultatīvākais ar deviņiem punktiem (3+6) bijis centra uzbrucējs Niks Šors.https://twitter.com/hcsibir/status/1447940812743061512/photo/1
Ierindā atgriezies Sotnieks, kurš aizstāj Ališausku. Uzbrucēju virknējumi pēc pēdējās spēles gan netiek mainīti. Vārtos arī joprojām pirmā numura vietu ieņēmušais Matsons.
Abas komandas sezonas ievadā sakrājušas 13 punktus. Tiesa, pretiniekiem tas ļauj atrasties astotajā vietā Austrumu konferencē, kamēr "Dinamo" šāds punktu krājums piespiež ieņemt desmito vietu Rietumos.
Labs vakars, portāla "Delfi" lasītāji! "Dinamo" šovakar atgriežas uz "Arēnas Rīga" ledus, kur uzņems "Sibirj" vienību. Abas komandas jau tikās pirms sešām dienām, kad Novosibirskā ar rezultātu 3:1 uzvarēja mājinieki.