Rīgas 'Dinamo' izbraukumā piedzīvo vienu no sezonas smagākajām sakāvēm

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā pēdējo spēli pirms valstsvienību pauzes pirmdien, 9. decembrī, aizvadīja Rīgas "Dinamo", kas viesos ar rezultātu 1:5 (0:2, 0:3, 1:0) cieta sakāvi pret Magņitogorskas "Metallurg".

"Dinamieši" jau spēles otrajā minūtē nonāca mazākumā, Magņitogorskas komandai ātri vien pārņemot spēles iniciatīvu. Rezultātu perioda otrajā pusē atklāja kanādietis Ēriks Odels, bet trešdaļas pēdējā minūtē pārsvaru dubultoja Arhips Ņekoļenko.

Rīdzinieki laukumā atgriezās, nomainot Andreju Makarovu pret Aleksandru Salāku, tomēr tas rezultātus nedeva. "Metallurg" vienības spiediens pārvērtās vēl trijos vārtu guvumos. Laura Dārziņa kļūdu aizsardzības zonā izmantoja Bogdans Potehins, Viktors Antipins izcēlās no zilās līnijas, bet ilgstoša ofensīva viesu zonā noslēdzās ar Romāna Ļubimova precīzu raidījumu četras sekundes pirms perioda beigām.

Pēdējā trešdaļā "Metallurg" hokejisti mazliet atslāba, spēles grožus sagrābjot viesiem. Tomēr gūtais pārsvars tika pārvērsts tikai vienos vārtos, kad precīzs skaitliskajā vairākumā bija Roberts Lipsbergs.

"Dinamo" pēc zaudējuma ar 27 punktiem 37 spēlēs saglabā 11. vietu Rietumu konferencē, bet Maģnitogorskas klubs, pateicoties 41 punktam 38 mačos, pakāpies uz astoto pozīciju Austrumu konferencē.

Nākamais mačs Rīgas vienībai paredzēts otrdien, 17. decembrī, kad vienība mājās uzņems Maskavas CSKA komandu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Magņitogorskas Metallurg
Spēle noslēgusies. "Dinamo" - "Metallurg" 1:5
Salāks piespēlē ripu tieši virsū Paršinam. Spēles pēdējā minūtē varēja rasties arī sestie vārti...
Marenis, viesiem ieslidojot zonā trijatā pret diviem aizsargiem, izpilda uzmetienu vārtu virzienā, tomēr maiņas biedri netiek pie atlēkušās ripas.
Kulda un Setdikovs izceļas ar pāris raidījumiem, tomēr liekas raizes Demčenko šis mazākums nesagādā.
Aleksejs Bereglazovs izpilda plaukstas metienu mazliet tuvāk nekā no zilās līnijas. Pie atlēkušās ripas pirmais tiek Artjoms Minuļins, kurš ripu, šķiet, centās nogādāt vārtos ar slidu.
53:00 min. "Dinamo" spēlēs vairākumāNikolajs Vladimirovs, neuzmanīgi spēlējot, trāpa Māršalam ar nūju pa seju. Māršals tūlīt pēc tam kādu iemeslu dēļ sodīts uz desmit minūtēm par disciplināru pārkāpumu. "Dinamo" gan saglabā iespēju spēlēt piecatā pret četriem.
"Metallurg" tieši pēc vairākuma noslēguma sarūpē pamatīgu ofensīvu. Paršins vispirms izslido vārtu priekšā, taču krīt aiz Salāka kājsargiem. Dažas sekundes vēlāk viņam metienu no vārtu priekšas neļauj izpildīt Bērziņš.
Laukuma saimnieki nespēj lieti izmantot nepilno minūti vairākumā.
47:23 min. Komandas spēlēs četratā"Dinamo" gandrīz izvirza Eštonu vienu pret vārtsargu, tomēr hokejistam jāizpilda metiens pret aizsargu pretestību. Pēc tā Demčenko ietriecas Makmilans, kurš par to nopelna divu minūšu noraidījumu.
Sotnieks turpina aktīvi apdraudēt pretinieku vārtus. Pie tiem atkal pacīnās Batņa un Marenis, kuriem pēc tam jāaizstāv sevi no mājinieku aizsargiem.
46:16 min. "Dinamo" spēlēs vairākumāJevgeņijs Birjukovs nevajadzīgi nopelna divas minūtes "dinamiešu" zonā.
Sotnieks no zilās līnijas trāpa vārtu priekšā esošajam Batņam. Vārtsargs pēc tam ripu piespiež
45:23 min. "Dinamo" - "Metallurg" 1:5 Sotnieks uzreiz pēc iemetiena met vēlreiz. Vārtu priekšā ar aizsargiem nocīnās Batņa un Marenis, bet pie ripas pieslido Lipsbergs, kurš to raida nepiesegtos vārtos. Hokejistam tie ir otrie vārti šosezon.
45:07 min. "Dinamo" spēlēs vairākumā Marenis mājinieku aizsardzības zonā slidojumā saņem ripu, ātri apspēlē divus hokejistus, tomēr metiena brīdī tiek klūpināts. Jakovļevs sodīts uz divām minūtēm, bet aizsargs, iespējams, patraucēja hokejistam pienācīgi izpildīt metienu.
Ģēģeris nonāk labā metiena pozīcijā, tomēr ripa aizlido garām vārtiem.
Māršals ar nūjas neērto pusi raida ripu tieši gar mājinieku vārtiem.
Sācies trešais periods!
Noslēdzies otrais periods. "Dinamo" - "Metallurg" 0:5
39:56 min. "Dinamo" - "Metallurg" 0:5Laukuma saimnieki kādu pusotru minūti pavada "Dinamo" zonā, relatīvi brīvi savā starpā saspēlējoties. Spiedienam seko arī loģisks iznākums. Nikolajs Vladimirovs izpilda piespēli šķērsām zonai, kur, neviena netraucēts, palicis Romāns Ļubimovs. Uzbrucējam pat neizdodas pārāk labs metiens tukšajos vārtos, Salākam paspējot ar nūju skart ripu, tomēr tā tāpat atrod ceļu vārtos.
Vairākums noslēdzies, viesiem neradot īpašas vārtu gūšanas iespējas.
Pēc Sotnieka metiena viens pats pret Demčenko vārtu priekšā paliek Meija, tomēr vārtsargs pagūst piespiest ripu.
32:02 min. "Dinamo" spēlēs vairākumāMeija pie laukuma apmales atbruņo Nestrašilu, kurš, esot jau uz ledus, izsit latvietim nūju.
30:50 min. "Dinamo" spēlēs mazākumāTagad kārta pienākusi jau Denisam Paršinam izpildīt bīstamu metienu vārtu tālajā, apakšējā stūrī. Pēc metiena pie rīdzinieku vārtiem notiek nesaskaņas, kurās savaldību pazaudē Marenis. Tiesnesis ilgstoši stājas ceļā starp Andreju Nestrašilu un "Dinamo" hokejistu, tomēr Marenis nespēj savaldīt savus nervus, turpinot uzbrukt. Rīdzinieks nopelna divas minūtes par rupjību.
30:54 min. "Dinamo" - "Metallurg" 0:4 Viktors Antipins uzreiz pēc iemetiena raida ripu cauri spēlētāju biezoknim, nekavējoties realizējot vairākumu. Marenis, slidojot uz soliņu, triec nūju pret rezervistu soliņu. Hokejists uz desmit minūtēm tiek sodīts par nesportisku rīcību.
Bīstamu plaukstas metienu izpilda Jakovļevs. Maģnitogorskas komanda aizvien vairāk atgādina, ka tomēr tā šobrīd ir krietni spēcīgāka.
Vēlreiz viesu zonā aktīvi spēlē Rasmusens, Potehins un Odels. Rasmusens izpilda piespēli uz laukuma vidu, Potehins "atbloķē" aizsargu, bet Odels, neapstādinot ripu, met pa vārtiem. Salāks vietā.
Otrā trešdaļa norit, komandām spēkojoties līdzvērtīgi. Brīžiem pat pie ripas vairāk tiek viesi.
26:41 min. "Dinamo" - "Metallurg" 0:3 Potehins rīdzinieku zonā divcīņā uzvar Dārziņu un pēkšņi izslido divatā ar Rasmusenu pret vienu Mamčicu. Uzbrucējs izvēlas metienu izpildīt pats, raidot ripu no tuvas distances tālajā vārtu "devītniekā".
Setdikovs ātrajā uzbrukumā izkārto labu iespēju Eštonam, kurš nespēj trāpīt no tuvas distances.
Dārziņam gandrīz sanāk piespēlēt šķērsām visai zonai, tomēr pēdējā brīdī piespēle tiek pārtverta. Setdikovs būtu nonācis viens pats pie tālā vārtu staba.
Sācies otrais periods!"Dinamo" vārtos stājies Aleksandrs Salāks.
Pirmais periods noslēdzies. "Dinamo" - "Metallurg" 0:2
19:06 min. "Dinamo" - "Metallurg" 0:2 Labā metiena pozīcijā no labā iemetiena apļa nonāca Jegors Jakovļevs, kurš tā vietā izpildīja papildu piespēli uz laukuma vidu Arhipam Ņekoļenko. Viņa metienu centās bloķēt Eštons, tomēr uzbrucējs to nespēja paveikt. Savukārt Makarovs vārtos nepaspēja pārvietoties pa to līniju.
Pāvels Dorofejevs un Andrejs Loktionovs varēja izpildīt bīstamu metienu no pašas vārtu priekšas, tomēr neaizsniedzās līdz ripai. Magņitogoroskas vienībai joprojām pieder iniciatīva.
13:23 min. "Dinamo" - "Metallurg" 0:1 Rasmusens sekmīgi izpilda piespēli zonā, kura paslīd aiz apjukuša Artūra Kuldas kājām. To uztver Bogdans Potehins un atstāj pa metienam Ērikam Odelam. Kanādietis ripu triec "devītniekā".
Dārziņš dod ripu Setdikovam, no kura tā nejauši atlec vārtu priekšā. Viktors Antipins neļauj Makmilanam izpildīt metienu no izcilas pozīcijas. Pēc nomaiņas labi vārtu priekšā cīnās Meija, kuru galu galā gan atļauti nogāž. "Dinamo" tā arī vairākumā labu metienu neizkārto.
10:02 min. "Dinamo" spēlēs vairākumāTas pats Dronovs laukuma neitrālajā zonā nogāž Lipsbergu.
Grigorijs Dronovs uzreiz pēc iemetiena izpilda bīstamu metienu pa ledu. Vairāki mājinieku raidījumi aizspurguši garām vārtiem.
Sļepecs no zilās līnijas izpilda metienu, tomēr tas mājinieku vārtus nesasniedz. Pirmajās deviņās minūtēs "dinamieši" Demčenko piespieduši tikai vienreiz atvairīt kādu metienu.
Makarovam nākas krist uz ledus pēc bīstama uzmetiena no zilās līnijas. Aizsargi pārliecinās, ka mājinieki nesavāc atlēkušo ripu. Labi pacīnījās Marenis, ripas ceļā krita arī Makmilans. Spēle pirmās sešas minūtes ritējusi tikai neitrālajā vai "Dinamo" zonā.
Magņitogorskas vienība nespēja īsti nostāties rīdzinieku zonā. Mazākums aizvadīts veiksmīgi.
1:41 min. "Dinamo" spēlēs mazākumāBatņa, iespējams, nejauši ar slidu notrieca pretinieku netālu no saviem vārtiem.
Rīgas komandas vārtus sargās Andrejs Makarovs.
Savukārt par vārtu drošību "Metallurg" vienībai parasti rūpējas Vasilijs Košečkins, kurš vidēji spēlē ielaiž vien 1,75 ripas un atvaira 94,2 procentus pretinieku metienu. Šodien mājinieku vārtos gan stāsies Vasilijs Demčenko, kuram tā būs otrā spēle šosezon.
Starp mājinieku labākiem hokejistiem noteikti nosaucams 38 gadus vecais Krievijas izlases veterāns Sergejs Mozjakins, kurš 36 spēlēs sakrājis 21 punktu (8+13), bet šajā spēlē nepiedalīsies. Viņa artavu uzbrukumā centīsies aizstāt Deniss Rasmusens, kurš līdz šim vienā spēlē vairāk sakrājis tikpat punktu (7+14).
Rīgas "Dinamo" komanda 36 spēlēs izcīnījusi 27 punktus, kas tai dod 11. vietu Rietumu konferencē, bet "Metallurg" ar 39 punktiem 37 mačos ieņem astoto pozīciju Austrumos.
"Dinamo" komandu turpina nomākt savainojumi. Šīs dienas mačā laukumā gatavi iet vien seši aizsargi. Tādējādi izbraukumā uz ledus tā arī nekāps Uvis Balinskis. Viņš komandai devās līdzi, bet 4. decembrī hokejistam mājas spēlē pret "Severstaļ" pa ausi trāpīja ar ripu.
Pērn "Dinamo" un "Metallurg" vienības uzvaras dalīja uz pusēm, bet šosezon abas komandas laukumā vēl nav tikušās.