Rīgas 'Dinamo' izbraukumā Ufā piedzīvo vēl vienu 'sauso' sagrāvi

Latvijas hokeja klubs Rīgas "Dinamo" svētdien piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā sezonā, izbraukumā ar rezultātu 0:5 (0:1, 0:2, 0:2) atzīstot Ufas "Salavat Julajev" vienības pārākumu.

Rīgas komanda pēc zaudējuma ar 32 punktiem 47 spēlēs saglabā 11. vietu Rietumu konferencē. Ufas vienība ar 52 punktiem 46 spēlēs pakāpusies uz sesto vietu Austrumu konferencē.

Mājinieki jau no spēles pirmajām minūtēm spēja radīt apjukumu rīdzinieku aizsardzībā. Mača trešajā minūtē Pāvels Koļedovs ar piespēli no aizvārtes atrada Vladimiru Žarkovu, kurš atklāja spēles rezultātu.

Savukārt spēles otrajā periodā "dinamiešu" aizsardzība divreiz pēc kārtas bija pilnībā bezspēcīga mazākumā, skaisti spēlējošās "Salavat Julajev" komandas labā vārtus gūstot Tēmu Hartikainenam un Eduardam Gimatovam.

Otrā laukuma pusē Rīgas komanda tika pie pietiekami daudz metieniem no labām pozīcijām, tomēr ripa parasti pamanījās lidot garām vārtiem vai virsū vārtsargam Andrejam Karejevam, kurš aizvadīja pirmo "sauso" maču kopš 2017. gada. Laukuma saimnieki šādu izšķērdību prata izmantot, spēles noslēdzošajā periodā, vēl pa reizi atzīmējoties Aleksejam Kručiņinam un Gimatovam.

"Dinamo" vienībai tā bija jau otrā "sausā" sagrāve janvārī. Rīdzinieki pirmdien ar rezultātu 0:7 mājās kapitulēja pret Jāņa Kalniņa pārstāvēto Helsinku "Jokerit" vienību.

Izbraukuma spēļu sērija tiks noslēgta otrdien, kad "Dinamo" viesosies pie Sanktpēterburgas SKA hokejistiem.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku mača notikumu aprakstu.

KHL SPĒLE: RĪGAS DINAMO – SALAVAT JULAJEV
Spēle noslēgusies.Pēdējās sekundēs rīdzinieki vēl sarūpē pāris metienus garām Karejeva vārtiem, bet vārtsargs tā arī netiek nopietni apdraudēts.
Sākusies pēdējā minūte. Vairākums bijis tikpat bezzobains, cik visa spēle.
"Dinamiešu" pirmie divi metieni bloķēti. Pārējās divarpus minūtes iztērētas, cenšoties nostāties zonā.
55:26 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāRīdzinieki, uz labu laiku nostājoties mājinieku zonā, spēj sarūpēt skaitlisko vairākumu. Kadeikins līdz spēles beigām sodīts par sitienu ar elkoni Gintam Meijam, kuram pamatīgi pārsists deguns. "Dinamo" līdz spēles beigām vairākums.
Rēdlihs tiek pie teicamas iespējas, tomēr metienu atvaira Karejevs. Īslaicīgi briesmas gan turpinās, vārtsargam nespējot piespiest ripu, tomēr aizsargi to nogādā prom no vārtiem.
48:22 min. Rīgas "Dinamo" - "Salavat Julajev" 0:5 Daloga pēc nākšanas laukumā uzreiz dodas uzbrukumā, bet pazaudē ripu. Tas dod iespēju Aleksandram Kadeikinam doties vienatnē pret Mamčicu. Kadeikins ar aizsargu izrēķinās, bet ar pirmo metienu Vori nepārspēj. Pirmais pie ripas gan tiek Gimatovs, kurš netraucēti panāk rezultātu 5:0.
45:30 min. Rīgas "Dinamo" - "Salavat Julajev" 0:4 Ufas komanda labā tempā ieslido "Dinamo" zonā, izpilda divas piespēles un atrod Alekseju Kručiņinu, kurš nekavējoties var raidīt ripu vārtos pirms Voris paspēj piesegt vārtu otru stūri.
Gimajevs kļūdās aiz saviem vārtiem, radot mājiniekiem iespēju gūt vārtus. Uzdevumu augstumos Voris!
Mājinieki aizslido trijatā pret diviem "dinamiešiem". Sakari Manninena metiens lido garām vārtiem.
Skaitliskais vairākums atkal netiek izmantots.
Setdikovs tiek pie atlēkušās ripas, bet nespēj izpildīt labu metienu. Karejevs paspēj pārvietoties pa vārtsarga laukumu, lai atvairītu ripu.
Sācies trešais periods!Majone savainojuma dēļ devies uz ģērbtuvēm, un, iespējams, laukumā neatgriezīsies, ziņo "TV3 Sport" komentētāji.
Noslēdzies otrais periods.Setdikovs tā izskaņā izlauzās līdz vārtiem un lēma mest pats, bet vārtsargu nepārspēja.
Eštons negaidīti tiek pie ripas netālu no Karejeva vārtiem, taču viņam "noraujas" metiens. "Dinamieši" turpina šķērdēt vārtu gūšanas iespējas.
39:30 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāViesi veic vairākus metienus pēc kārtas no vārtu priekšas, bet "Salavat Julajev" hokejisti piecatā spēj aizstāvēties. Sodīts tiek Grigorijs Paņins par Gilīsa turēšanu. Tas pats Paņins iepriekš arī izlika ārā celi, lai notriektu savainoto Majoni.
Majone pēc pamatīgas sadursmes spēj vien norāpot nost no laukuma uz rezervistu soliņu. Spēle paralēli turpinās.
Setdikovs atrod iespēju caur laukuma vidu pietuvoties "Salavat Julajev" vārtiem. Spēcīgs plaukstas metiens lido secen vārtiem.
"Dinamo" vairākumā nespēj radīt neko bīstamu.
Dalogas metienu uz sāniem atsit Karejevs. Meija būtu varējis tikt pie ripas un raidīt to tukšos vārtos, bet viņam to neļauj izdarīt mājinieku aizsargs.
28:51 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāVladislavs Kartajevs sodīts par sitienu ar nūju Dalogam.
26:46 min. Rīgas "Dinamo" - "Salavat Julajev" 0:3 Ufas vienība izārda "Dinamo" aizsardzību ar trim piespēlēm šķērsām zonai pēc kārtas. Gimatovs ripu jau pielabo tukšā vārtu stūrī.
26:03 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāUzreiz "iekrītam" pie laukuma apmales, Trastašenkovam nākas glābt situāciju, lai nepieļautu netraucētu Žarkova izgājienu pret Vori.
25:43 min. Rīgas "Dinamo" - "Salavat Julajev" 0:2 Ufas vienība uzreiz iespiež četrus viesu hokejistus pie saviem vārtiem. Vārti vairs bija tikai laika jautājums, "dinamiešiem" izmisīgi cenšoties izsekot līdzi katram nākamajam metienam un piespēlei. Tēmu Hartikainens pārspēj Vori, taču Ankipāns pieprasa video atkārtojumu. Atkārtojumā var redzēt, ka Gimatovs, esot vārtsarga laukumā, ar slidu aizķēra Vora kājsargus, viņam no rokām pēc kontakta izkrītot arī nūjai. Vārti tiek ieskaitīti. Soģi skaidro, ka sadursme notikusi ārpus vārtsarga laukuma.
25:15 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāMajone nevajadzīgi ar nūju iesit Burmistrovam.
Voris glābj pēc mājinieku hokejistu izgājiena!
Protapovičs, uzvarot divcīņu pie apmales, atrod vārtu priekšā nepieskatītu Sļepecu, kurš nespēj pārspēt mājinieku vārtsargu.
Trastašenkovs no zilās līnijas uzmet vārtu virzienā, kur Bērziņš gandrīz pielabo ripu garām Andrejam Karejevam. Vārtsargs to aizsniedza ar kājsargu.
Hohrjakovs perioda ievadā nonāk bīstamā metiena pozīcijā, bet ripa lido garām vārtu "devītniekam".
Sācies otrais periods!
Noslēdzies pirmais periods.
Parastu uzmetienu no zilās līnijas negaidīti pielabo Ņikita Sošņikovs, mazliet pārsteidzot Vori, kurš ripas lidojumam šķietami izseko līdzi, bet tā gan norībina stabu.
Daloga kļūdās, cenšoties pārtvert piespēli neitrālajā zonā. Mājiniekiem tas ļauj aizslidot trijatā pret diviem "dinamiešiem". Neparocīgu metienu vārtsargam ar nūjas neērto pusi veic Vladislavs Kartajevs, bet pie atlēkušās ripas gandrīz tiek Eduards Gimatovs.
Trastašenkovs un Bērziņš sarūpē retu "Dinamo" uzbrukumu, aktīvi nospēlējot pie mājinieku vārtiem. Trastašenkovs pagūst arī izdarīt metienu no tuvas distances.
Ufas komandai skaitliskais vairākums ļāvis mazliet nobremzēt spēles tempu un sagrābt iniciatīvu.
"Salavat Julajev" vienība izpilda bezzobainu vairākumu, tomēr pēdējās tā sekundēs sarūpē ofensīvu. Voris nedroši atsita Zahara Arzamasceva metienu, kurš varēja pa metienam nokrist pie Aleksandra Burmistrova. Dažas sekundes vēlāk adresātu gandrīz sasniedza bīstama Arzamasceva piespēle.
7:57 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāPjotrs Hohrjakovs pamet garām ripu Koltonam Gilīsam, kurš, cenšoties izsekot līdzi uzbrucēja darbībām, viņu bloķē. Divu minūšu noraidījums.
Ufā tiek spēlēts atklāts hokejs. Uzbrukumos dodas kā viena, tā otra komanda. "Dinamo" maču sākuši ar četriem pilniem virknējumiem, kas tādējādi dod iespējas spēlēt aktīvi. Starp astoņiem aizsargiem ierindā atgriezies arī Kristofers Berglunds, kurš pāris iepriekšējos mačus izlaida.
2:03 min. Rīgas "Dinamo" - "Salavat Julajev" 0:1 Pāvels Koļedovs savāc atlēkušo ripu, ieslido aizvārtē un ar gudru piespēli pa diagonāli metienam izvirza Vladimiru Žarkovu. Uzbrucējs ripu triec Vora cietoksnī.
Spēles ievadā viesi no Rīgas divas reizes rada apjukumu pie mājinieku vārtiem. Ģēģeris, atrodoties vārtsarga zonā, centās ar slidu pielabot Eštona metienu. Vēlāk pa vārtiem raidījumu veica Sļepecs.
"Dinamo" vārtos šodien stājies Jānis Voris. Rezervē Reinis Liepiņš.
Mājiniekiem pieteikumā nav iekļauts Zviedrijas izlases hokejists Līnuss Ūmarks, kurš 44 spēlēs sakrājis 42 punktus (10+32). "Dinamiešiem" būs jāuztraucās par Ņikitu Sošņikovu (44 spēlēs 34 punkti) un Somijas izlases hokejistu Tēmu Hartikainenu (40 spēlēs 26 punkti), kuri abi spēlē "Salavat Julajev" vienības pirmajā uzbrucēju virknējumā.
Savainojumu dēļ komanda divu spēļu izbraukumā devās bez vārtsargiem Andreja Makarova un Aleksandra Salāka, aizsargiem Kristapa Zīles, Oskara Bārtuļa un Kristapa Sotnieka, kā arī uzbrucējiem Laura Dārziņa, Riharda Mareņa un Vitālija Pavlova.
"Dinamo" vienība pret septītajā pozīcijā Austrumu konferencē esošo Ufas komanda spēlēs otro reizi šosezon. Pirmajā savstarpējā mačā rīdzinieki mājās piekāpās papildlaikā ar rezultātu 1:2.