Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā otro uzvaru pēc kārats trešdien izcīnīja Rīgas "Dinamo", kas "Arēnā Rīga" ar 4:2 (2:1, 2:0, 0:1) pieveica Popradas "Lev".

Pirmos vārtus mača ceturtajā minūtē guva Jānis Sprukts, bet 16.minūtē Mārtiņš Karsums dubultoja rīdzinieku pārsvaru. Nepilnas četras minūtes pirms pirmā perioda beigām Emīls Lundbergs vienus vārtus atguva, bet otrajā periodā Karsums un Miķelis Rēdlihs palielināja "Dinamo" pārsvaru līdz 4:1.

Pēdējā trešdaļā iespēja sasniegt "hat trick" bija Karsumam, kurš nerealizēja "bullīti", bet sešas minūtes pirms spēles beigām ripu Krisa Holta vārtos raidīja Martins Habada.

Pirms spēles

Abu komandu pirmajā savstarpējā spēlē pirms 15 dienām šeit pat "Arēnā Rīga" Popradas komanda guva vēsturski pirmo uzvaru KHL - 2:0.

Uz šo maču Rīgas "Dinamo" treneri atkal pieteikuši sepptiņus aizsargus un 12 uzbrucējus, un šajā mačā debiju piedzīvos dinamiešu jaunieguvums – čehu uzbrucējs Jakubs Šindels. Līdz ar to malā paliks Juris Štāls, bet pārējās maiņas palikušas tādas pašas kā iepriekšējā mačā.

1.periods

Mača pirmajās minūtēs nedaudz aktīvāk spēlēja "Lev" komanda, tomēr rezultātu atklāja "Dinamo" hokejisti, kad spēles ceturtajā minūtē Sprukts no kreisās malas izslidoja vārtu priekšā un ripu ieslidināja starp Tomaša Dubas kājsargiem. Pēc gūtajiem vārtiem rīdzinieki pārņēma iniciatīvu, kas nedaudz apsīka astotajā minūtē, kad uz noraidīto spēlētāju soliņa devās Jēkabs Rēdlihs. Tomēr "Lev" komanda vairākumā nespēja izveidot nevienu bīstamu metienu pa Krisa Holta sargātajiem vārtiem un rezultāts nemainījās.

Spēles 13.minūtē iespēja spēlēt vairākumā bija "Dinamo" komandai un tas tika realizēts, kad pēc teicamas Sprukta piespēles Karsums ripu raidīja gandrīz tukšos vārtos. Četras minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām rīdziniekiem bija vēl viena iespēja realizēt vairākumu, tomēr tajā laukuma saimnieki zaudēja vārtus. Holts centās ievadīt uzbrukumu un izdarīja tālu piespēli uz laukuma centru, kur ripu pārtvēra Lundberjs un ar spēcīgu metienu raidīja to rīdzinieku vārtos.

2.periods

Otrā trešdaļa sākās samērā mierīgā tempā, bet pēc nospēlētām četrām minūtēm uz noraidīto soliņa devās Rodrigo Laviņš. Šajā mazākumā rīdzinieki spēlēja ļoti pārliecinoši un bez rupjām kļūdām, līdz ar to "Lev" neizdevās izlīdzināt rezultātu. Otrās trešdaļas vidū "Dinamo" izdevās gūt otros vārtus. Pie laukuma apmales spēka paņēmienu uz noteikumu pārkāpuma robežas izdarīja Miķelis Rēdlihs, tādā veidā pārtverot ripu, ko piespēlēja Karsumam, kurš guva savus otros vārtus spēlē un panāca 3:1.

Četras minūtes vēlāk "Dinamo" izveidoja vēl vienu teicamu uzbrukumu, kuru atkal rezultatīvi noslēdza Sprukta uzbrucēju trijnieks, šoreiz precīzi metot Miķelim Rēdliham, kuram tas bija jau ceturtais rezultativitātes punkts šajā spēlē. Divas minūtes pirms otrās trešdaļas beigām laukuma saimnieki palika mazākumā, tomēr "Lev" vairākumā neko bīstamu nespēja izveidot un pirms cīņas pēdējām 20 minūtēm Latvijas klubs atradās stabilā vadībā ar 4:1.

3.periods

Trešās trešdaļas pirmajās desmit minūtēs "Dinamo" hokejisti pamanījās nopelnīt trīs noraidījumus pēc kārtas, taču "Lev" komandai neizdevās realizēt nevienu no tiem. Turpinājumā cīņa ritēja ar nelielu rīdzinieku pārsvaru, bet trešdaļas vidū savus trešos vārtus varēja gūt Karsums, tomēr viņš nespēja realizēt soda metienu. Pāris minūtes vēlāk "Lev" komandai izdevās vienus vārtus atgūt, kad Džonatana Sigaleta metienu vārtu priekšā pielaboja Habada.

Pusotru minūti pirms cīņas beigām "Lev" savu vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr tas nepalīdzēja viesiem gūt vismaz vienus vārtus. Slovākijas klubs negribēja samierināties ar zaudējumu un mača pēdējās sekundēs izraisīja nelielus asumus, taču tas neietekmēja spēles galīgo iznākumu.

Par mača labākajiem spēlētājiem tika nosaukti Karsums un vienīgo vārtu autors "Lev" komandā Lundberjs.