Rīgas 'Dinamo' izgāžas pirmajā periodā un nespēj atspēlēties pret 'Baris'

Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" sestdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē savā laukumā ielaida piecus vārtus pirmajā periodā un ar rezultātu 3:7 (0:5, 2:0, 1:2) piekāpās Astanas "Baris".

Rīgas "Dinano" pirmos vārtus ielaida jau 39. sekundē, kad precīzi meta Patrīss Kormjē. Mača turpinājums rīdziniekiem bija tikpat neveiksmīgs, jo tam sekoja noraidījums un Kevina Dalmena precīzs metiens vairākumā. Tad precīzi meta Ņikita Mihalis, Darens Dics, Kērtiss Volks. Otrajā periodā "Dinamo" mainīja spēles gaitu, un šajā trešdaļā Matiass Mitinens un Metjū Majone guva vārtus vairākumos.

Trešajā trešdaļā Kormjē ar vēl vienu "golu" apturēja "Dinamo" izrāvienu, tomēr 49. minūtē Kevins Klārks guva trešos "Dinamo" vārtus vairākumā. Četras minūtes pirms pamatlaika beigām Andrē Petersons raidīja ripu tukšos vārtos.

"Dinamo" šis bija otrais zaudējums pēc kārtas, bet kopvērtējumā ar 13 punktiem 12 spēlēs rīdzinieki saglabāja piekto vietu Rietumu. "Baris" ar 15 punktiem 11 spēlēs ir septītajā vietā Austrumu konferencē.

"Dinamo" nākamo spēli aizvadīs 5. oktobrī, kad izbraukumā tiksies ar Omskas "Avangard", bet tad izbraukuma spēļu sērijas turpinājumā 7. oktobrī būs cīņa pret Novosibirskas "Sibirj", bet divas dienas vēlāk vēlreiz būs jāspēkojas ar "Baris".

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Astanas Baris
Vārtu guvēji:Patrīss Kormjē (00:39 min., 0:1), Kevins Dalmens (2:41 min., 0:2, vair.), Ņikita Mihailis (12:52 min., 0:3), Darens Dics (13:45 min., 0:4), Kērtiss Volks (18:7 min., 0:5), Matiass Mitinens (34:06 min., 1:5, vair.), Metjū Majone (39:35 min., 2:5, vair.), Patrīss Kormjē (46:52 min., 2:6), Kevins Klārks (48:33 min., 3:6, vair.), Andrē Petersons (56:01 min., 3:7, tukšos vārtos)
Spēles statistika:Metieni pa vārtiem: 32-22 ; Iemetieni: 29-36 ; Bloķētie metieni: 9-14 ; Spēka paņēmieni: 12-11 ; Laiks uzbrukumā: 16:11 min. -9:56 min. ;Soda minūtes: 10-10
Par labāko spēlētāju Rīgas "Dinamo" sastāvā atzina Kevinu Klārku.
Spēle noslēgusies!
Abas komandas pamatlaika izskaņā apmainījās ar uzbrukumiem, tomēr spēlētāju laukumā apzinājās, ka uzvarētājs šajā mačā ir noskaidrots.
56:01 min. Rīgas "Dinamo" - "Baris" 3:7"Dinamo" uzbrucēja uzbrukuma zonā pazaudēja ripu, un Andrē Petersons panāca ripu un iemeta to tukšajos vārtos no asa leņķa.
"Dinamo" piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Gudļevski atkal mainīja pret sesto laukuma spēlētāju.
Ģēģeris aizvadītajās epizodēs bija aktīvs uzbrukuma zonā, bet "Baris" prata atbildēt ar bīstamu pretuzbrukumu. Tad "Dinamo" ātri iegāja uzbrukuma zonā, tomēr pēc Videla metiena ripa izlidoja ārpus laukuma.
"Dinamo" fani tribīnēs pieprasīja ceturtos vārtus, un hokejisti turpināja darboties uzbrukumā un mēģināja sasmelt pirmajā periodā izlieto ūdeni.
"Dinamo" atkal vairākumu iesāka ar sešiem laukuma spēlētājiem. Tas palīdzēja uzbrukumā izveidot vārtu gūšanas iespēju, tomēr Karlsons ripu fiksēja un neļāva Skvorcovam un Klārkam to iegūt.
48:33 min. Rīgas "Dinamo" - "Baris" 3:6Lauris Dārziņš saņēma ripu no Metjū Majones un piespēlēja tālāk Kevinam Klārkam, kurš no uzbrukuma zonas vidus izdarīja precīzu metienu vārtu augšējā stūrī.
Noraidījums "Baris" komandā. Kirils Polohovs devās uz noraidīto soliņu par uzbrukumu spēlētājam, kurš nekontrolēja ripu.
46:52 min. Rīgas "Dinamo" - "Baris" 2:6"Baris" hokejists Andrē Petersons neitrālajā zonā uzvarēja divcīņu un ieguva ripu. Viņš iegāja uzbrukuma zonā un piespēlēja Patrīsam Kormjē, kurš ar skaistu māņkustību apspēlēja Kristeru Gudļevski.
Sotnieks un Džeriņš meta pa pretinieku vārtiem, bet vārtsargu nepārspēja. "Baris" hokejisti perioda sešās minūtēs tikai epizodiski tikuši līdz "Dinamo" zonai.
Majone piespēlēja uz vārtu priekšu Dārziņam, bet komandas kapteinim neizdevās pārspēt "Baris" vārtsargu Karlsonu.
"Dinamo" turpināja spēlēt ļoti apņēmīgi, liekot "Baris" hokejistiem spēlēt no aizsardzības. Klārks pēc tālas Gudļevska piespēles no labas pozīcijas meta garām vārtiem.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 12-4 ; Iemetieni: 10-8 ; Bloķētie metieni: 3-5 ; Spēka paņēmieni: 4-3 ; Laiks uzbrukumā: 7:02 min. - 2:50 min. ; Soda minūtes: 2-6
Rīgas "Dinamo" - "Baris" 2:5. Noslēdzies 2. periods.
Vitālijs Pavlovs neizmantoja labu momentu pēdējās perioda sekundēs.
"Dinamo" atkal mainīja Gudļevski pret sesto laukuma spēlētāju, lai varētu vairākumā spēlēt ar divu vīru pārsvaru.
39:35 min. Rīgas "Dinamo"- "Baris" 2:5Lauris Dārziņš atspēlēja ripu Metjū Majonem, kurš izdarīja labu tālmetienu, kad vārtu priekšā Gunārs Skvorcovs un Kevins Klārks traucēja vārtsargam skatu.
39:11 min. Noradījums "Baris" komandā. Divu minūšu sodu par grūdienu apmalē nopelnīja Konstantīns Kļimontovs.
Zaneti labi uzmeta pa vārtiem, kad vārtu priekšā bija Videls un Mitinens. Tad Ališausks piespēlēja uz vārtu priekšu Skvorcovam, kuram neizdevās metiens.
34:06 min. Rīgas "Dinamo" - "Baris 1:5"Dinamo" realizēja vairākumu. Kevins Klārks piespēlēja Linusam Videlam, pēc kura metiena ripa apstājās vārtsarga laukumā pie pašas vārtu līnijas. Matiass Mitinens pirmais to ieraudzīja, piesteidzās pie ripas un ievirzīja to vārtos.
"Dinamo" lielo vairākumu mēģinās realizēt ar sešiem laukuma spēlētājiem un bez vārtsarga.
Vēl viens noraidījums "Baris" komandā. 21 sekundi "Dinamo" būs divu vīru vairākums. Pirms tā Ģirts Ankipāns pieprasīja pusminūtes pārtraukumu. Noteikumus pārkāpa Darens Dics.
Dārziņš  vairākumā izveidoja kārtējo vārtu gūšanas iespēju. "Dinamo" apņēmīgais sniegums tomēr nedeva augļus uzbrukumā
31:57 min. Noraidījums "Baris" komandā."Dinamo" izturēja mazākumu, bet tad Kērtiss Volks pie laukuma apmales nogāza Dārziņu. Par klupināšanu viņš devās izciest sodu.
29:49 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Spēles gaita izlīdzinājās, bet tad Ališausks devās izciest divu minūšu noraidījumu par klupināšanu.
Saprotams, ka "Baris" hokejisti pie šāda rezultāta vairs nespēlēja tik agresīvi, tomēr "Dinamo" turpināja meklēt pirmo vārtu guvumu šajā mačā. Dzierkals kritienā meta pa vārtiem.
"Dinamo" turpināja darboties aktīvi, un vēlreiz Dārziņš pēc skaistas māņkustības meta no tuvas distances. Karlsons ar kājsargiem ripu atsita.
Dārziņš perioda pirmajās sekundēs apdraudēja "Baris" vārtus. Mirkli vēlāk Klārks atspēlēja Šuļeņinam, kurš spēcīgi meta, bet Karlsons tālu iznāca no vārtiem un tvēra ripu.
Sācies 2. periods.
Pirmā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 8-13;Iemetieni: 6-18 ; Bloķētie metieni: 4-5 ; Spēka paņēmieni: 4-4 ; Laiks uzbrukumā: 3:29 min. - 4:50 min.; Soda minūtes: 8-2
Rīgas "Dinamo" - "Baris" 0:5. Noslēdzies 1. periods.Rīgas "Dinamo" murgs 20 minūšu garumā ir noslēdzies.
18:37 min. Rīgas "Dinamo" - "Baris" 0:5"Baris" paspēja realizēt vairākumu - Kērtiss Volks apspēlēja vairākus "Dinamo" aizsardzības spēlētājus un izdarīja precīzu metienu vārtu augšējā stūrī.
Gudļevskis atvairīja divus metienus, tad "Dinamo" mazākumā devās pretuzbrukumā, kurā Mitinens tēmēja vārtu tuvējā stūrī. Karlsons darbojās lieliski.
16:39 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Melnā sērija turpinājās, un Mārtiņš Dzierkals tika sodīts par sitienu pretiniekam ar nūju.
13:45 min. Rīgas "Dinamo" - Baris 0:4"Baris" izspēlēja kārtējo uzbrukumu, un pēc Dica Darena metiena ripa trāpīja Keidam Feirčaildam, kurš cīnījās ar Dmitriju Ševčenko vārtu priekšā. Tālāk ripa ļoti veiksmīgi "Baris" komandai ievēlās vārtos.
Jau kārtējā spēlē "Dinamo" veic vārtsargu maiņu - Timura Biļalova vietā stājās Kristers Gudļevskis.
12:35 min. Abpusējais noraidījumsRomāns Starčenko un Lauris Dārziņš devās uz noraidīto soliņu. Pirmais sodīts par klupināšanu, bet latvietis par simulēšanu.
12:52 min. Rīgas "Dinamo" - "Baris" 0:3Kērtiss Volks lielā ātrumā iegāja uzbrukuma zonā pa labo malu, atstāja ripu Ņikitam Mihailisam, kurš meta vārtu augšējā stūrī.
Pie Biļalova vārtiem Petersons un Kormjē izdarīja divus metienus pāris sekunžu laikā, savukārt mirkli vēlāk Džeriņs jau centās pārspēt vārtsargu. Tad Zaneti no aizvārtes piespēlēja Razgalam, kuram neizdevās trāpīt.
"Dinamo" mazākumu izturēja, un pēc tā Džeriņš devās uzbrukumā pa labo malu. Vēlāk arī Razgals centās saasināt situāciju, tomēr abās epizodēs "Baris"aizsardzībā darbojās veiksmīgāk.
Mazākuma sākumā Pavlovs ar savu labo aizsardzību ieguva komandai vērtīgas sekundes. Tad Dārziņš neitrālajā zonā pārtvēra ripu, piespēlēja Mitinenam, kurš izgāja pret vārtsargu Karlsonu, tomēr metiens starp kājsargiem nebija precīzs.
6:05 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Joprojām rīdzinieki vēl nav pamodušies pēc smagā spēles sākuma. Gimajevs vēlreiz klupināja pretinieku.
"Baris" izspēlēja ļoti bīstamu uzbrukumu, bet Bočenska metiens no lieliskas pozīcijas bija ļoti neprecīzs. "Dinamo" piecu minūšu laikā uzbrukumā īsti nav bijuši.
2:41 min. Rīgas "Dinamo" - Astanas "Baris" 0:2"Baris" hokejisti ar ļoti vienkāršu izspēli realizēja vairākumu. Brendons Bočenskis nogādāja ripu Kevinam Dalmenam, kurš salīdzinoši viegli meta pa vārtiem. Vairāki spēlētāji traucēja Biļalovam redzēt ripu, un tā ielidoja vārtos.
1:54 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Neveiksmes turpinājās - Sergejs Gimajevs klupināja pretinieku un otrajā minūtē devās izciest divu minūšu noraidījumu.
00:39 min. Rīgas "Dinamo" - Astanas "Baris" 0:1Neveiksmīgs spēles sākums "Dinamo" komandai. Andrē Petersons uzmeta no kreisās malas, bet Timurs Biļalovs ripu atsita tieši virsū Patrīsam Kormjē, kuram atlika ripu raidīt tukšajā vārtu stūrī.
Rīgas "Dinamo" vārtos šajā mačā būs krievs Timurs Biļalovs, bet sastāvā iekļauts Egils Kalns. Pēc vienas spēles izlaišanas laukumā atgriezīsies arī Frenks Razgals, bet aizsardzības līnijā iekļauts lietuvietis Nerijus Ališausks. Šīs izmaiņas sastāvā notikušas savainojumu dēļ.   https://twitter.com/hcDINAMORIGA/status/1046020036996067328
Iepriekšējais mačs bija neveiksmīgs ne vien rezultāta ziņā, bet arī traumu ziņā. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/spele-pret-hk-soci-savainojumus-guvusi-tris-rigas-dinamo-hokejisti.d?id=50438945
Rīgas "Dinamo" noslēdz šo četru mājas spēļu sēriju, uzņemot Astanas "Baris". "Dinamo" hokejisti šajā mačā centīsies reabilitēties par neizteiksmīgo sniegumu pret "Soči" vienību.