Rīgas 'Dinamo' izlaiž no rokām uzvaru un 'bullīšos' zaudē HK 'Soči'

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē Rīgas "Dinamo" pirmdien, 8. janvārī, izsēja divu vārtu pārsvaru un pēcspēles metienos ar rezultātu 3:4 (1:1, 2:0. 0:2, 0:0, 0:1) piekāpās hokeja kluba "Soči" komandai.

Spēles rezultātu atklāja viesi, Ērikam O'Dellam pirmā perioda vidū pārspējot Mantu Armali, taču jau pēc divām minūtēm rezultāts kļuva neizšķirts, par ko parūpējās Brendons Makmilas.

Turpinājumā viesi demonstrēja nedisciplinētu spēli, par ko tika sodīti gan ar noraidījumiem, gan ar zaudētiem vārtiem, Miķelim Rēdliham otrā perioda pirmajā minūtē realizējot skaitlisko vairākumu un izvirzot rīdziniekus vadībā – 2:1.

Otrās trešdaļas beigās Miķelis Rēdlihs guva savus otros vārtus šai spēlē un sāka izskatīties, ka rīdzinieki varētu gūt otro uzvaru pamatlaikā šogad. Taču pretinieki otrajā pārtraukumā spēja savākties un laukumā atgriezās pavisam cita komanda.

Mača trešais nogrieznis aizritēja zem pārliecinoša HK "Soči" diktāta, viņiem izdevās ātri atgūt vienus vārtus, turpinājumā pilnībā uzspiest savu spēli, un tikai teicama Manta Armaļa darbība vārtos ļāva mūsējiem saglabāt cerības uz uzvaru līdz pamatlaika pēdējai minūtei. Tajā HK "Soči" vārtsargs Dmitrijs Šikins tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju un šī taktika attaisnojās – 31 sekundi pirms pamatlaika beigām Šons Kolinss izlīdzināja rezultātu.

Pagarinājumā neviena no komandām vārtus neguva, bet pēcspēles metienos veiksmīgāki bija viesi, aizvedot no šīs spēles divus kopvērtējuma punktus.

KHL spēle: Rīgas Dinamo - HK Soči
Nākamo spēli Rīgas "Dinamo" aizvadīt trešdien, 10. janvārī, "Arēnā Rīga" uzņemot Kazaņas "Ak Bars" komandu.
Hlopotovs noslēdz šo spēli ar uzvaras metienu.
Arī Denijs Kristo paliek "sausā".
18 gadus vecais Starkovs Armali nenomāna.
Šmeļovs pārspēj Armali ar metienu pāri vārtsarga plecam.
Dārziņš pēc pauzes izdara metienu, bet Šikins ripu atkal atsit ar cimdu.
Meijas metienu Šikins atsit ar tvērējcimdu.
Dmitrijs Lugins iesāk "bullīšu" sēriju un pārspēj Armali ar metienu caur kājsargiem.
Noslēdzies pagarinājums.
Armalis nenoraustās un neļauj Lapenkovam gūt uzvaras vārtus. Pirms tam saskrējās Indrašis ar Salmelu, ripa nonāca pie viesiem, kas aizskrēja uzbrukumā divatā pret vienu mūsu spēlētāju. Teicami nostrādāja šai epizodē Armalis!
Ļoti aktīvi spēlē abas komandas.
Skvorcovs lielā ātrumā tiek līdz vārtiem, mēģina pārspēt Šikinu, ripa paliek uz vārtu tīkliņa no sāniem.
Viesi sāk uzbrukumu. Bīstams Lugina metiens, ripa lido tuvu garām vārtiem. Pretuzbrukums Denija Kristo izpildījumā,  O'Dells viņam patraucē, tad Miks Indrašis tiek pie metiena. Teicami nospēlē Šikins.
Iemetienā lūst nūja Indrašim, viņu nomaina Salmela.
Rīgas "Dinamo" 15. reizi šosezon izspēlēs pagarinājumu.
Noslēdzies pamatlaiks.
59:29 min. "Dinamo" - "Soči" 3:3 Tomēr izdodas viesiem izlīdzināt rezultātu, Šons Kolinss vārtu priekšā pielabo Jokipakas metienu no zilās līnijas.
Indrašim izdodas uztvert ripu un Miks uzreiz met uz otru laukuma pusi, bet ripa slīd pusmetru no tukšajiem viesu vārtiem.
Tukši ir arī HK  "Soči" vārti, laukumā viņiem ir seši spēlētāji, un iemetiens pie mūsu vārtiem.
Tribīnes skandē "ragana, ragana", un fanu sektors ir tukšs...
HK "Soči" treneris pieprasa 30 sekunžu pārtraukumu.
Neliels uzbrukuma uzplaiksnījums rīdzinieku izpildījumā, bet mūsējie spēlē uzmanīgi, paturot prātā pretuzbrukuma draudus.
Makmilanam izdodas izveidot uzbrukumu, piespēlē Salmelam, kurš izdara metienu pa vārtiem, bet ripa trāpa Skvorcovam. Viens no retajiem rīdzinieku uzbrukumiem trešajā periodā.
Līdz pamatlaika beigām atlikušas piecas minūtes un viesu uzbrukumi kļūst arvien "ugunīgāki". Retu reizi mūsējiem izdodas izvest spēli no savas aizsardzības zonas. Pamatīga "Soču" ofensīva.
Vēl viens metiens pa vārtiem, Lisova izpildījumā, ripa lido Armalim korpusā. Spēle pārcēlusies uz mūsu aizsardzības zonu, ilgi nav traucēts Šikins otrā laukuma pusē.
Spēlē neliela pauze – Armalis pieslidojis pie komandas soliņa, lai savestu kārtībā ekipējumu.
Arvien aktīvāki kļūst viesu uzbrukumi, ripa pēc Lapenkova metiena apstājas dažus centimetrus no vārtu līnijas, un tad jau, par laimi,vārti izstumti un iemetiens ir neitrālajā zonā.
Aktīvs, ilgstošs rīdzinieku uzbrukums, ko iesāk Salmela, taču pie metiena tikt nesanāk. Viesu pretuzbrukums, un Patakins par mata tiesu neparspēj Armali. Pēc brīža Akmaldinovs gandrīz izlīdzina rezultātu, kad Armalis neveiksmīgi atsit ripu, bet mūsu vārtsargs ar Ališauska palīdzību savu kļūdu labo un neļauj ripai šķērsot vārtu līniju.
Trešajā periodā, vismaz sākumā, komandas mainītās lomās – aktīvi uzbrukumā spēlē viesi, kuri vairs tikai vienu vārtu attālumā no neizšķirta rezultāta.
Labs mazākums viesu izpildījumā, nesanāk mūsējiem realizēt  šo vairākumu, ripa bieži pamet "Soču" aizsardzības zonu.
Miķelis Rēdlihs bija tuvu "hat trick", burzma pie vārtiem, cīņa, bet ripa tomēr pie Šikina.
41:31 min. "Dinamo" vairākumā.Vēl viens skaitliskā sastāva pārkāpums HK "Soči".
40:33 min. "Dinamo" - "Soči" 3:2 Arī viesiem ātrs vārtu guvums. Jevgeņijs Lapenkovs izdara metienu no apmales, no diezgan asa leņķa, ripas lidojumu pielabo Šons Kolinss un pārspēj Armali.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 12-4Iemetieni: 10-5Bloķētie metieni: 1-4Spēka paņēmieni: 4-9Soda minūtes: 2-4
Noslēdzies 2. periods.
Uzmanīgi nospēlē Armalis un mūsu aizsardzības spēlētāji, neitralizējot viesu uzbrukumu perioda beigās.
37:23 min. Abpusējs noraidījums. Aktīvs uzbrukums mājinieku izpildījumā, bet pārāk aktīvs - 2 soda minūtes Salmelam, bet arī O'Dells šajā epizodē nopelna divas soda minūtes par simulāciju.
Neveiksmīgs vairākuma sākums, O'Dells atkal nonāk uzbrukumā, taču šoreiz tiek atbruņots, pirms izdara metienu pa Armaļa vārtiem.
Šo spēli klātienē vēro 3468 skatītāji.
36:12 min. Noraidījums HK "Soči". Viesu pretuzbrukums, kas varēja būt bīstams, bet to pārtrauc tiesneša svilpe – seši  spēlētāji laukumā "Sočiem", kamēr Šikins vārtos.
34:09 min. "Dinamo" - HK "Soči" 3:1 Vijas Artmanes cienīgu pauzi iztur Miķelis Rēdlihs pirms metiena un pārspēj Šikinu ar spēcīgu metienu no pustālas distances, ripa lido caur kājsargiem.
Salīdzinoši bieži mūsējiem izdodas idividuāli uzbrukumi, taču viesi cieši spēlē aizsardzībā, neļaujot solo izgājienus līdz saviem vārtiem.
Spēles temps joprojām ir augsts, ripu vairāk kontrolē viesi, taču izveidot bīstamus uzbrukumus viņiem neizdodas, mūsējie labi spēlē aizsardzībā. Viesu uzbrukumi tiek apslāpēti jau neitrālajā zonā.
Retais uzbrukums HK "Soči" izpildījumā, Armalis bez problēmām tver Sergeja Kuzņecova gaitā mesto ripu.
Teicama reakcija Šikinam, noķerot Miķeļa Rēdliha no tālas distances raidīto ripu, turklāt vārtsargam bija aizsegts skats uz laukumu.
Otrā perioda sākumā mūsējie spēlē ļoti aktīvi, spēle lielākoties rit pie "Soču" vārtiem.
Pēc tāla, spēcīga Stolerija metiena ripa atsitas pret vārtu stabiņu – tribīnes noelšas vien.
20:14 min. "Dinamo" - "Soči" 2:1 Periodu rīdzinieki iesāk, esot skaitliskajā vairākumā. Skaista, ātra saspēle starp Dārziņu, Indraši un Miķeli Rēdlihu līdz tukšiem vārtiem, un Miķelis pārspēj Šikinu.
Sācies 2. periods!
Pirmā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 9-9Iemetieni: 12-7Bloķētie metieni: 4-5Soda minūtes: 2-8
Noslēdzies 1. periods.
19:05 min. "Dinamo" vairākumā. Vēl viens noraidījums HK "Soči" un perioda beigas rīdzinieki pavadīs vairākumā. 2 soda minūtes Ruslanam Pedanam par turēšanu ar nūju,
HK "Soči" spēlē pilnā sastāvā.
Cerīgs Laura Dārziņa reids uz vārtiem, Čmikovs viņu patraucē.
Vairākuma sākums neveiksmīgs, ripa tiek izmesta no viesu aizsardzības zonas, pēc tam vēlreiz. Tā tiek aizvadīta pirmā minūte, mēģinot iesākt vairākuma izspēli.
16:07 min. "Dinamo" vairākumā.Akmaldinovs iegrūž apmalē Rihardu Bukartu un dabū 2 soda minūtes.
Viesi sāk vairākuma izspēli. Tāls Jokipakas metiens, ripa lido garām vārtiem. Nākamajā epizodē ripa rikošetā atstāj laukumu un iemetiens ir neitrālajā zonā. Viesi ātri atgriežas pie Armaļa vārtiem, bet mūsējie labi nospēlē aizsardzībā; Salmela izraida ripu tālu prom no zonas un "Dinamo" jau ir pilnā sastāvā.
13:12 min. "Dinamo" mazākumā.Guntis Galviņš ar pārkāpumu glābj komandu no vārtu zaudējuma, ar klupināšanu apturot pretinieku spēlētāju vārtu tuvumā.
11:28 min. "Dinamo" - "Soči" 1:1 Brendons Makmilans pēc teicamas Frenka Razgala piespēles izlīdzina rezultātu, taču HK "Soči" galvenais treneris pieprasījis "challenge" – vai vārti nav gūti ar slidu. Tiesnešu lēmums – vārti ir ieskaitāmi.
Salmela uzbrukumā, ar plaukstas metienu mēģina pārspēt Šikinu.
09:36 min. "Dinamo" - HK "Soči" 0:1 Pēc neveiksmīgas Kristo piespēles O'Dells tiek pie ripas neitrālajā zonā, nomāna Deniju Kristo un pārspēj Armali. Soču klubam sestie vārti šosezon mazākumā.
Indrašis mēģina no tuvas distances pārspēt Šikinu, neveiksmīgi.
Rīdzinieki saspēlējas, Dārziņš izdara metienu pa vārtiem, tas tiek atsists. Tad ripa izslīd no zonas, bet ātri tiek atgriezta viesu aizsardzības zonā.
07:48 min. Noraidījums "Soči" komandā.Vēl viens noraidījums viesiem, Ļisovs izsit nūju Meijam no rokām un pevienojas komandas biedram uz sodīto soliņa.
Mūsējie uzvar iemetienā un sāk vairākuama izspēli. Kristo izdara negaidītu metienu, taču Šikins ripu atvaira.
07:22 min. "Dinamo" vairākumā.Par uzbrukumu vārtsargam 2 minūšu sods Jevgeņijam Lapenkovam.
Spēlē iesaistījušies arī abi vārtsargi, pirmei metieni gan vairāk izlūkošanas nolūkos, cik gatavi ir vārtu vīri. Armalis tiek "aplaimots" ar tālu metienu, Šikinu mēģināja pārspēt mūsu pirmā maiņa, izspēlējot labu uzbrukumu.
Spēles sākums ir aktīvs, komandas apmainās uzbrukumiem.
Komandas ir iznākušas laukumā, tūlīt skanēs valstu himnas un spēle būs sākusies.
Rīgas "Dinamo" vārtus šovakar sargās Mants Armalis, viesiem – Dmitrijs Šikins.
Atgādinām, par ko stāsts - kluba vadībai ne pārāk patīk pazīstamākais no Latvijas hokeja faniem:https://www.delfi.lv/sports/news/3-puslaiks/zinas/rigas-dinamo-pazistamo-raganu-jurciku-uzskata-par-lastu-un-aicina-mainit-telu.d?id=49614621
Savukārt fani ir sākuši atbalsta akciju Raganai Jurčikam, ieviešot tēmturi #SaveRaganahttps://twitter.com/ar4i76/status/950125224128925697
Šī nedēļa Rīgas "Dinamo" sākās ar labām ziņām - par aizvadītās KHL nedēļas labāko jauno spēlētāju nosaukts Frenks Razgals!https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/razgals-nosaukts-par-khl-nedelas-labako-jauno-uzbruceju.d?id=49620953
Rīdzinieku šodienas pretinieki HK "Soči" šobrīd Rietumu konferencē ir labāko astotniekā un viņiem ir būtiski savu kopvērtējuma pozīciju uzlabot, tā kā sagaidāms, ka viņi noteikti cīnīsies par uzvaru.
Pirms šīs spēles kļuva zināms, ka Rīgas "Dinamo" oficiāli zaudējuši cerības iekļūt izslēgšanas spēlēs. Astotās vietas īpašniekiem, Čerepovecas "Severstaļ" komandai pēc šodienas uzvaras pār Kazaņas "Ak Bars" ir par 31 punktu vairāk nekā rīdziniekiem, bet Rīgas "Dinamo", uzvarot visās atlikušajās regulārā čempionāta spēlēs, var iekrāt tikai 30 punktus. "Play off" Rīgas "Dinamo" netiek jau ceturto gadu pēc kārtas.
Rīgas "Dinamo" ar maču pret hokeja klubu "Soči" pirmdien turpina mājas spēļu sēriju, kas noslēgsies vien 22. janvārī. Kopumā rīdzinieki "Arēnā Rīga" aizvadīs septiņas spēles pēc kārtas, un šodienas mačs sarakstā ir otrais.