Rīgas 'Dinamo' izlaiž pārsvaru un piekāpjas papildlaika pēdējā sekundē

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Rīgas "Dinamo" mājas spēļu sērijas pēdējā piektajā mačā, trešdien ar rezultātu 3:4 (0:0, 1:2, 2:1, 0:1) piekāpās Latvijas izlases hokejista Mika Indraša pārstāvētajai Maskavas "Dinamo" komandai.

Spēles rezultāts tika atklāts vien tās 28. minūtē, kad Laura Dārziņa metienu pielaboja Brendons Makmilans, abiem hokejistiem gūstot pa punktam savā atgriešanās mačā pēc savainojumiem. Maskavas vienība trešdaļas otrajā pusē divreiz realizēja skaitlisko vairākumu, izvirzoties vadībā.

Nākamais vārds gan piederēja Rīgas "Dinamo" hokejistiem, kuri trešajā trešdaļā guva divus vārtus. Vispirms ripu vārtos raidīja Miķelis Rēdlihs, bet deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām Ņikita Setdikovs ar izcilu piespēli vārtu guvumam izvirzīja Kristapu Sotnieku.

Viesi spēja vēl trešo reizi izcelties vairākumā, mača 57. minūtē Mihalam Čaikovskim izpildot spēcīgu plaukstas metienu un panākot rezultātu 3:3.

Papildlaikā sekoja dažādi pavērsieni. Noraidījumu nopelnot Vadimam Šipačovam, Ģirts Ankipāns laukumā sūtīja četrus uzbrucējs, tomēr Lauris Dārziņš, Aleksandrs Protapovičs, Ņikita Setdikovs un Kirils Sļepecs nespēja realizēt pašu radītās iespējas.

Maskavieši savu labāko momentu gan neizšķērdēja. Dmitrijs Jaškins sekmīgi izlauzās līdz vārtiem, bet ar otro atkārtoto mēģinājumu spēles pēdējā sekundē izcēlās Šipačovs, kura kontā mačā bija arī trīs rezultatīvas piespēles.

Rīdzinieki, pateicoties vienam izcīnītajam punktam, pakāpušies uz priekšpēdējo, 11. vietu Rietumu konferencē. "Dinamo" kontā 30 spēlēs ir 23 punkti. Savukārt viesi ar 39 punktiem 30 spēlēs no trešās vietas pakāpušies uz otro vietu Rietumu konferencē.

Nākamo spēli Rīgas "Dinamo" aizvadīs piektdien, kad vienība izbraukumā tiksies ar Maskavas apgabala "Vitjazj".

KHL SPĒLE: RĪGAS DINAMO – MASKAVAS DINAMO
Spēle noslēgusies!
64:59 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 3:4 Jaškins uzsāk individuālu reidu, apspēlē Balinski un tiek līdz pašiem vārtiem. Viņš vārtus nespēj gūt, bet ripa tiek iemocīta vārtos pēc Šipačova pāris atkārtotiem mēģinājumiem. Tiesneši skatās video atkārtojumu, vai vārti gūti laikus. Soģi vārtus ieskaita, bet Ankipāns sāk protestēt, ka bijusi neatļauta spēle Makarova vārtu laukumā. Tiesneši gan noraida viņa iebildumus.
Vairākums sagādāja viesiem pamatīgi daudz raižu, bet Rīgas komanda tā arī nespēja gūt vārtus.
Mājinieki daudz saspēlējas, bet radošajām idejām pietrūkst noslēgums. Vienā no tām Sļepecs izkārto iespēju Setdikovam mest pa tukšu vārtu stūri, bet viesspēlētājam nebija pareizais nūjas satvēriens, lai uzreiz izpildītu metienu.
Dārziņš nevajadzīgā brīdī krīt. Indrašis cenšas aizbēgt līdz rīdzinieku vārtiem, tomēr viņu aptur.
Ģirts Ankipāns laukumā sūta četrus uzbrucējus. Vairākumā spēlēs Dārziņš, Protapovičs, Setdikovs un Sļepecs.
Ripu pārsvarā kontrolējuši maskavieši, tomēr viesi nespēj tikt līdz metienam. Vēl nepilnas trīs minūtes atlikušas papildlaikā.
62:12 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāIeilgst cīņa par ripu starp Šipačovu un Makmilanu. Viesu hokejists galu galā nogāž kanādieti, par ko tiek sodīts ar noraidījumu.
Protapovičs un Setdikovs bīstami ieslido pretinieku zonā jau pašā papildlaika sākumā. Bočarovs tiek galā ar situāciju.
Sācies papildlaiks!
Noslēdzies 3. periods.
Ališausks uzreiz pēc iemetiena izpilda ārkārtīgi spēcīgu metienu, tomēr ripa spurdz garām vārtiem.
Miks Indrašis spēles pēdējā minūtē trāpa pa "krustu" jeb vietu, kur satiekas pārliktnis un stabs. Tie varēja būt uzvaras vārti.
56:16 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 3:3 Vēlreiz rezultatīvi no aizvārtes asistē Šipačovs, slidojumā ripu uztverot Čaikovskim, kurš izpilda netveramu metienu.
Tarasova metienu no iemetiena apļa tver Makarovs. Līdz vārtu priekšai aizcīnās Jaškins, kurš četru spēlētāju ielenkumā met tuvajā vārtu stūrī, bet Makarovs ripu noķer ķerājcimdā.
Viesu pirmais virknējums pietiekami nogura. Vladimirs Krikunovs tāpēc paņem pusminūtes pārtraukumu.
54:38 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāAizturētā noraidījuma laikā Maskavas komanda uzbrukumu teju izspēlēja līdz tukšiem vārtiem, tomēr Šipačovs nespēja izpildīt metienu. Rīdzinieki ilgāk nekā pusotru minūti bija iespiesti savā zonā. Ališausks sodīts par Jaškina turēšanu.
Andre Petersons bīstami apdraud Makarova sargātos vārtus. Zviedrijas hokejists tiek arī pie atlēkušās ripas, bet to sāk kontrolēt jau aiz vārtiem, nespējot izmantot radušos iespēju. Labu metienu pēc uzvarēta iemetiena izpilda arī Čaikovskis.
Bārtulis norībina viesu vārtu pārliktni. Ališausks cenšas tikt pie atlēkušās ripas, bet to liedz maskaviešu aizsargi.
50:52 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 3:2 Protapovičs, Setdikovs un Meija ilgi notur ripu viesu zonā. Uzbrukums mazliet noplok, bet Setdikovs pēkšņi izpilda piespēli starp diviem aizsargiem, Sotniekam ripu uztverot slidojumā un no labas pozīcijas raidot vārtos.
Aleksejevs izpilda metienu, kuru vārtu priekšā atsit Makarovs. Tam seko veseli trīs raidījumi pēc kārtas Vladimira Brjukvina izpildījumā, bet mājinieku vārtsargs izmisīgi spēj tikt galā ar katru no tiem.
41:18 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 2:2 Izcili vārti! Miķelis Rēdlihs ieslido zonā gar labo laukuma apmali, veic reidu šķērsām pretinieku aizsardzībai un raida ripu tālajā vārtu stūrī.
Viesi jau pēc pāris sekundēm aizslido divatā pret vienu aizsargu, bet Tarasovs neuztver Šipačova piespēli.
Sācies 3. periods!
Noslēdzies 2. periods.
38:16 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:2 Viesi turpina izpildīt spēcīgus metienus. Pēc viena no Čaikovska raidījumiem pie ripas tiek Tarasovs, kurš meistarīgi ilgi nogaida, "nosēdina" Makarovu uz ledus un raida ripu garām gan vārtsargam, gan uz vārtu līnijas esošajam Ališauskam.
Mihals Čaikovskis izpilda spēcīgu metienu, kuru sev priekšā atsit Makarovs. Jaškins jau dodas pēc ripas, lai to raidītu tukšā vārtu stūrī, tomēr nepaspēj. No tās pašas pozīcijas, no kuras tika gūti vārti, spēcīgi met Hietanens, bet arī šo metienu atvaira vārtsargs.
36:24 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāDžeriņš no muguras laukuma apmalē iegrūž Vladislavu Jefremovu.
Tarasovs teju vienatnē aizbēg pret Makarovu, bet tieši pirms viesu hokejists grasījās izpildīt metienu viņa nūju no aizmugures gaisā pacēla Bārtulis.
Protapovičs apgriežas ap savu asi un izpilda bīstamu metienu no tuvas distances. Pāris ļoti labi Rīgas "Dinamo" vienības uzbrukumi pēc kārtas.
Sļepecs labi atstāj ripu pa metienam Zīlem, kurš tieši ieslidoja viesu zonā. Ripu tver Bočarovs.
Jūso Hietanens un Daniils Tarasovs izceļas ar "šāvieniem". Vietā Makarovs.
29:33 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:1 Hietanens ar trešo piegājienu cauršauj rīdzinieku aizsardzību, raidot ripu tālajā stūrī. Izcilu piespēli no aizvārtes izpildīja Šipačovs, kuram tā ir 26. rezultatīvā piespēle šosezon.
27:56 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāEštons neatļauti izsit nūju Šipačovam.
27:41 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:0 Pirmais virknējums viesu zonā savērpj "karuseli". Pēdējais ar ripu ilgi slido Dārziņš, kurš aptuveni no zilās līnijas raida ripu vārtu virzienā. Tā pa ceļam uz vārtiem maina lidojuma virzienu un ielido vārtos. Iespējams, ka to skāra Brendons Makmilans, kurš cīnījās vārtu priekšā ar Jaškinu. Vārti tiek ieskaitīti Makmilanam. Pirmais rezultativitātes punkts Sļepecam.
Tiesneši, iespējams, skatīsies video atkārtojumu. Nevajadzīga kļūme rīdzinieku aizsardzības zonā varbūt ļāvusi Maskavas vienībai izvirzīties vadībā. Tuvojoties viesu hokejistam, Makarovs raidīja ripu aiz vārtiem, ar atsitienu pret apmali. Taču tādējādi vārtsargs izpildīja piespēli pretiniekam, tomēr laikus spēja atgriezties vārtos, lai apstādinātu ripu tieši uz līnijas.
"Arēnā Rīga" turpinās atvērts hokejs. Abām komandām sanācis labās situācijās ieslidot pretinieku zonā, bet aizsargi spējuši vairākās epizodēs neļaut izpildīt metienu.
Atlikusī minūte un 20 sekundes vairākumā netiek lietderīgi izmantotas. Pēc tam gan seko pamatīga rīdzinieku ofensīva. Pēc Meijas piespēles bīstamu metienu izpilda Protapovičs, bet Balinskis no zilās līnijas trāpa pa vārtu stabu.
Sācies 2. periods!
Noslēdzies 1. periods.
Dārziņš, ticis labā pozīcijā vārtu priekšā, tiek gāzts, bet svilpe neatskan.
Otrajā perioda pusē spēle pārsvarā ritējusi Rīgas "Dinamo" zonā. Sākusies pēdējā trešdaļas minūte.
19:20 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāGints Meija no labas pozīcijas met virsū Bočarovam, Aleksandrs Petunins nogāž Balinski, kurš būtu bijis pirmais pie atlēkušās ripas.
Pusotru minūti mājinieki pavada iespiesti savā zonā, bet Maskava nespēja radīt pat vienu bīstamu momentu. Makmilans raida ripu ārpus zonas, viesi vairākumā vairs neuzspēj neko izveidot.
14:18 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāSpēle ieilgst laukuma saimnieku zonā, Jaškinam cenšoties saasināt situāciju ar vairākām piespēlēm. Vienā no situācijām viņu klupina Lipsbergs.
Spēle rit augstā tempā. Pārtraukumi bijuši diezgan maz. Pagājušas jau teju 12 minūtes.
Daniils Tarasovs ar skaistu māņkustību uz ledus nogulda Makarovu, nonāk pozīcijā, no kuras ar neērto nūjas pusi varētu gūt vārtus, bet vārtsargs ar nūju spēj viņam patraucēt.
Jaškina metienu tver Makarovs. Pagaidām izteikts pārsvars rīdziniekiem.
Vairākumā pirmie dodas Protapovičs, Setdikovs un Sļepecs. Pirmie divi to vairākkārt darījuši pēdējās spēlēs. Pirmās minūtes laikā gan nesanāk paveikt neko dižu vairāk par nostāšanos viesu zonā. Turpinājums sanāk bīstamāks. Makmilana metienu atsit Ivans Bočarovs, bet pie ripas pirmie tiek maskavieši. Mazliet vēlāk pēc Bārtuļa metiena pirmais pie ripas ir Meija, bet Bočarovs paspēj aizvērt vārtu stūri. Vairākums netiek izmantots.
2:01 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāAndrejs Aleksejevs pazaudē nūju, kas dod iespēju Balinskim apslidot pretinieku un ielauzties vārtu priekšā. Aleksejevs gan viņu pagrūž mugurā, nedodot aizsargam iespēju izpildīt metienu.
Laukumā pēc savainojumiem atgriezīsies komandas kapteinis Lauris Dārziņš un Brendons Makmilans, ar kuriem pirmajā virknējumā vietu kopā ieņems komandas nesenais jaunpienācējs Kirils Sļepecs.
Pēc ilgstošas spēļu sērijas vārtos nomainīts Aleksandrs Salāks. Šodien par vārtu drošību rūpēsies Andrejs Makarovs, kurš līdz šim astoņās spēlēs vidēji mačā ielaidis 3,14 ripas, bet atvairījis 91,1% metienu. Vārtsargs pēdējo reizi vārtos stājās 27. oktobrī, kad "dinamieši" ar rezultātu 2:3 piekāpās Maskavas "Spartak" komandai.
Šī "dinamiešiem" būs pēdējā no piecām mājas spēlēm, pēc kuras paredzēta triju izbraukuma spēļu sērija.
Miks Indrašis viesu rindās spēlēs otrajā virknējumā, bet abi maskaviešu rezultatīvākie hokejisti spēlē pirmajā maiņā. Vadims Šipačovs 29 spēlēs sakrājis 33 punktus (8+25), bet Dmitrijs Jaškins 28 spēlēs izcēlies ar 30 punktiem (13+17).https://twitter.com/dynamo_ru/status/1197190532075790337
Maskavas komanda sezonu pagaidām aizvada veiksmīgi, ar 37 punktiem 29 spēlēs atrodoties trešajā vietā Rietumu konferencē.
Rīdzinieki ar Maskavas "Dinamo" tiekas otro reizi šosezon. Maskavā 21. septembrī pārāki ar rezultātu 4:1 bija mājinieki. Toreiz viesiem vienīgos vārtus spēles priekšpēdējā minūtē guva Nerijus Ališausks. Mājinieku sastāvā laukumā nedevās Latvijas izlases uzbrucējs Miks Indrašis.