Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" otrdien "Arēnā Rīga" bija vadībā ar rezultātu 3:0, taču papildlaikā piekāpās Boba Hārtlija vadītajai Omskas "Avangard" vienībai.

Rīgas "Dinamo" komandai bija lieliskas cerības izcīnīt trešo uzvaru pēc kārtas, tomēr tā zaudēja ar rezultātu 3:4 (1:0, 2:0, 0:3, 0:1).

"Dinamieši" ar 35 punktiem 42 spēlēs saglabā pēdējo, 12. vietu Rietumu konferencē. "Avangard" vienība ar 54 punktiem 43 spēlēs ir piektajā pozīcijā Austrumu konferencē. Tās galvenais treneris Bobs Hārtlijs pēdējo oficiālo spēli "Arēnā Rīga" aizvadīja šī gada 1. jūnijā, kad viņa vadītā Latvijas izlase piekāpās Vācijas valstsvienībai, neiekļūstot pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pagājušās sezonas Gagarina kausa ieguvēja praktiski visu spēli laukumā demonstrēja savu pārākumu, tomēr "dinamieši" pirmo divu trešdaļu laikā paveica labu darbu, nepieļaujot pārāk daudz bīstamu metienu savu vārtu virzienā. Pirmos vārtus guva Kristaps Zīle, kurš spēles 15. minūtē raidīja ripu starp Šimona Hrubeca kājsargiem.

Otrajā periodā laukuma saimnieki vien attālinājās no "Avangard" vienības. Pašā perioda ievadā Nikolajs Jeļisejevs izkārtoja izcilu iespēju Jānim Švanenbergam, kurš vienatnē izrēķinās ar Hrubecu (2:0). Savukārt tieši pirms perioda viduspunkta Hrubecs vēlreiz nenospēlēja pārliecinoši, Gintam Meijam ar pēkšņu metienu jau panākot rezultātu 3:0. Hārtlijs vārtsargu nomainīja, dodot iespēju KHL debitēt 20 gadus vecajam Andrejam Mišurovam.

Trešajā trešdaļā viesi gan atspēlējās. Nevajadzīgs Jeres Karjalainena noraidījums ļāva Oliveram Kaski izcelties vairākumā, bet rezultātu 3:2 pārejas uzbrukumā panāca Arsēnijs Gricjuks. Tad izcilu iespēju atrisināt spēles likteni neizmantoja Rudolfs Červenijs, kuru ar neticami precīzu pārvietošanos vārtos apturēja jaunais Mišurovs.

Tā vietā svarīgākos vārtus pamatlaikā guva soms Kaski, kurš nepilnas divas minūtes pirms tā beigām vēlreiz parādīja savu meistarību un atzīmējās ar precīzu metienu.

Spēles uzvarētājs tika noteikts pēc pietiekami interesantas notikumu secības papildlaikā. Filips Buncis vienatnē aizbēga pret Mišurovu un pēc izpildītā metiena sāka svinēt vārtu guvumu, kuriem par godu "Arēna Rīga" jau sāka skanēt sirēna un mūzika. Taču spēle turpinājās, jo uzbrucējs bija trāpījis pa pārliktni, un tūlīt pat pretuzbrukumā mačam punktu pielika Korbans Naits. Centra uzbrucējs mača gaitā atzīmējās ar divām rezultatīvām piespēlēm, un šosezon kopā sakrājis 44 punktus (17+27) 43 spēlēs.

Rīdzinieki ceturtdien aizvadīs pēdējo spēli 2021. gadā, viesojoties pie Ņižņijnovgorodas "Torpedo" hokejistiem, kuri Rietumu konferencē atrodas devītajā vietā. Šīs komandas treneru korpusā strādā Sandis Ozoliņš.