Rīgas 'Dinamo' izsprūk no 'sausās' sagrāves pret CSKA

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas "Dinamo" otrdien ar rezultātu 1:7 graujoši zaudēja Rietumu konferences līdervienībai Maskavas CSKA, no "sausā" zaudējuma izvairoties divas minūtes pirms mača beigām.

"Goda vārtus" Rīgas "Dinamo" labā guva Jevgeņijs Gračovs. Maskavas CSKA sastāvā divus vārtus guva Segejs Andronovs, bet pa vieniem vārtiem guva Džons Gilmors, Ivans Teļegins, Ņikita Korosteļovs, Daniils Čaika un Maksims Šalunovs.

Rīgas "Dinamo" vārtus šajā spēles sākumā sargāja Ivans Naļimovs, bet pēc trešajiem ielaistajiem vārtiem viņu nomainīja Ēriks Vītols. Viņš gan nospēlēja tikai 13 minūtes, un tika nomainīts pēc CSKA diviem gūtiem vārtiem divu minūšu laikā. Naļimovs pēc tam atgriezās laukumā spēlēja līdz mača beigām.

Rīgas "Dinamo" hokejistiem šajā mačā nebija izredžu iesaistīties cīņā par uzvaru, jo CSKA jau no pirmajām minūtēm spēlēja daudz pārliecinošāk.

Portāls "Defi" piedāvā mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Maskavas CSKA
Spēles statistika:
Spēle noslēgusies!
58:00 min. Rīgas "Dinamo" - CSKA 1:7Džeisī Lipons pats izkārtoja metiena pozīciju, bet vārtu priekšā viņa mestās ripas lidojuma virzienu mainīja Jevgeņijs Gračovs.
Jeļisejevs saņēma ripu no Paršina un lielā ātrumā trāpīja pa Maskavas CSKA vārtu. Trešā teicamā vārtu gūšanas iespēja viņam šajā mačā.
54:37 min. Rīgas "Dinamo" - CSKA 0:7Epizode sākās ar to, ka Rīgas "Dinamo" hokejisti aiz saviem vārtiem pazaudēja ripu. Tad Daniils Čaika saņēma piespēli un izdarīja precīzu metienu Rīgas "Dinamo" vārtos.
53:18 min. Abpusējais noraidījums. Lipons un Sorkins apmainījās ar rupjībām un tika noraidīti.
Jeļisejevam pavisam nedaudz pietrūka, lai ripu ievirzītu vārtos pēc piespēles, taču atkal viņam nepaveicās.
51:34 min. Noraidījums CSKA sastāvā. Čmihovs noraidīts par Indraša grūšanu laukuma apmalē.
Aizvadītajās epizodēs rīdzinieki ar ripu spēlēja vairāk. Tika izdarīti tāli metieni pa CSKA vārtiem, jo tuvāk tikt neizdevās Maskavieši tikmēr skrēja pretuzbrukumos, kas bija ļoti draudīgi.
Rīdzinieki pēc ielaistajiem vārtiem izdarīja metienus no distances, taču tie neradīja nopietnus draudus.
41:56 min. Rīgas "Dinamo" - CSKA 0:6.Ivans Teļegins no labās malas ar spēku tika garām Ernestam Ošeniekam un guva CSKA sestos vārtus.
Larionovs jau perioda sākumā izdarīja metienu pa CSKA vārtiem. Rīdzinieki apņēmīgi mēģināja spēlēt pirmajā minūtēs.
Sācies 3. periods.
Rīgas "Dinamo" - CSKA 0:5. Noslēdzies 2. periods.
Vairākuma izskaņa rīdziniekiem bija salīdzinoši veiksmīga, jo veidojās vārtu gūšanas iespējas.
34:20 min. Noraidījums Maskavas CSKA sastāvā. CSKA sodīta par skaitliskā sastāva pārkāpumu.
Pēc teicamas piespēles gar vārtiem Sošņikovs trāpīja pa Rīgas "Dinamo" vārtu stabu.
Jeļisejevs saņēma ripu no Indraša, centās apspēlēs CSKA vārtsargu, taču viņam ripa nošļuka no nūjas lāpstiņas.
CSKA hokejisti turpināja spēlēt ar lielu pārsvaru laukumā. Taču vismaz aizvadītajās epizodēs rīdziniekiem bijuši pāri metieni pa vārtiem, bet Naļimovs viens CSKA uzbrukumā atvairīja divus ātrus metienus.
Naļimovs atgriežas Rīgas "Dinamo" vārtos. Vītols atgriežas uz rezervistu soliņa.
25:54 min. Rīgas "Dinamo" - CSKA 0:5CSKA pa kreiso malu iegāja uzbrukuma zonā, Džons Gilmors uzmeta pa vārtiem no asa leņķa, bet Sergejs Andronovs savāca ripu un iespieda ripu vārtos.
24:12 min. Rīgas "Dinamo" - CSKA 0:4Kapitulē arī Ēriks Vītols. CSKA hokejisti atkal tika līdz pašai vārtu priekšai, un Ņikita Korosteļovs iedabūja ripu vārtos.
CKSA hokejisti vairākumā spēlēja diezgan mierīgi. Lai arī bija saasinājumi, šoreiz rīdzinieki skaitliskajā mazākumā savus vārtus nosargāja neskartus. Turklāt mazākumā Zirjanovs aizskrēja pretuzbrukumā.
20:16 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Otrais periods iesākās ar ātru noraidījumu rīdziniekiem. Aiz CSKA vārtiem Lipons bīstami nospēlēja ar augsti paceltu nūju.
Sācies 2. periods.
Rīgas "Dinamo" - CSKA 0:3. Noslēdzies 1. periods.
Bukarts pārtvēra ripu un steidza pretuzbrukumā ar Džeriņu, tomēr epizode noslēdzās bez metiena.
Rīgas "Dinamo" hokejistiem spēle nevedas nevienā no komponentiem. Lai arī uz brīdi izdevās darboties uzbrukuma zonā, tomēr nekas prātīgs tur nesanāca.
Rīgas "Dinamo" notikusi vārtsargu maiņa. Ēriks Vītols ieņem Ivana Naļimova vietu.
13:46 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas CSKA 0:3CSKA realizēja vairākumu. Aizsargs Džons Gilmors izdarīja tālu metienu cauri spēlētāju burzmai, un ripa ielidoja vārtos.
12:47 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Par grūdienu mugurā Dzierkals noraidīts uz divām minūtēm.
CSKA hokejistiem vēlreiz izdevās izveidot vārtu gūšanas momentu no pašas vārtu priekšas. Naļimovs ar grūtībām ripu tvēra. "Dinamo" uzbrukumā Mamčičs raidīja ripu garām vārtiem.
Rīgas "Dinamo" spēles pirmajās astoņās minūtēs nespēja izdarīt metienus pa vārtiem. Tiesa, arī CSKA tikai četras reizes apdraudējuši vārtus.
8:04 min. Rīgas "Dinamo" - CSKA 0:2 Sergejs Andronovs neviena nepamanīts piezagās pie nepiesegtā vārtu stabiņa. Pie viņa ļoti veiksmīgi nonāca ripa no Daņilas Jurtaikina, un Andronovs varēja mest ripu tukšajā vārtu stūrī.
Jaks aizsardzības zonā izcēlās ar jaudīgu spēka paņēmienu. Mačs pirmajās četrās minūtēs ritēja piesardzīgi, bet piektajā minūtē sākās bīstami uzbrukumi.
4:16 min. Rīgas "Dinamo" - CSKA 0:1Maskavas CSKA izvirzījās vadībā pēc radoši izspēlēta uzbrukuma. Ņikita Korostreļovs izdarīja metienu pa vārtiem, nūju izlaižot sev starp kājās. Naļomovs viņa metienu atvairīja ar kājsargu, bet Maksims Šalunovs bija pirmais pie ripas un raidīja to vārtos.
CSKA hokejisti spēles sākumā vairāk spēlēja ar ripu, taču pirmie metieni pa vārtiem Naļimovam nopietnas problēmas neradīja.
Rīgas "Dinamo" turpina sezonu ar maču pret spēcīgo Maskavas CSKA, noslēdzot mājas spēļu sēriju. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/mazs-cinitis-pret-lielu-vezumu-rigas-dinamo-pret-khl-rietumu-grupas-lidervienibu-cska.d?id=52830445