Rīgas 'Dinamo' mačā pret SKA ielaiž septiņus vārtus un pamatīgi zaudē

Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" sestdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē izbraukumā ar rezultātu 1:7 zaudēja spēcīgajai Sanktpēterburgas SKA.

Vienīgos vārtus Rīgas "Dinamo" labā guva Miķelis Rēdlihs, kurš septītajā minūtē atklāja rezultātu. Pēc tam SKA hokejisti guva septiņus bezatbildes vārtus, divreiz precīzi metot Sergejam Plotņikovam, bet pa vieniem gūstot Davidam Rundbladam, Nailam Jakupovam, Nikolajam Prohorkinam, Pāvelam Dacjukam un Andrejam Kuzmenko.

Rīgas "Dinamo" vārtos šajā mačā stājās Timurs Biļalovs, kurš atvairīja deviņus no 12 pretinieku metieniem, bet pēc trešajiem ielaistajiem vārtiem viņu otrā perioda sākumā nomainīja Kristers Gudļevskis, kurš tika galā ar 21 no 25 metieniem.

Zaudējums ar sešu vārtu deficītu Rīgas "Dinamo" bija smagākais šajā sezonā.

"Dinamo" ar 53 punktiem 52 spēlēs Rietumu konferencē ieņem devīto vietu, turpinot sīvo cīņu par vietu Gagarina kausā ar Podoļskas "Vitjazj" un "Soči" vienību.

Portāls "Delfi" piedāvā mača teksta tiešraidi.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Sanktpēterburgas SKA
Spēles statistika: Metieni pa vārtiem: 25-37; Iemetieni: 27-34; Bloķētie metieni: 16-6; Spēka paņēmieni: 17-23; Laiks uzbrukumā: 4:22 min. - 14:43 min. ; Soda minūtes: 42-14
Rīgas "Dinamo" - SKA 1:7. Spēle noslēgsies!
Aizvadītajās minūtēs spēle ritēja lieliem pārtraukumiem, bet pēc ilgas nomaiņas "Dinamo" izdarīja pārmetienu. Ankipāns pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, pēc kura Gusevs izdarīja spēcīgu metienu, ko Gudļevskis atvairīja ar plecu.
Ātrā pretuzbrukumā Jakupovs pēc apgieziena ap savu asi izdarīja piespēli, taču Gudļevskis šo situāciju nolasīja un metienu tvēra. Tam sekoja neliela "Dinamo" ofensīva, kurā Dārziņš trāpīja pa vārtu stabu.
Šoreiz rīdzinieki izturēja pretinieku uzbrukumus, taču SKA hokejisti izveidoja vairākus draudīgus momentus.
48:47 min. Noraidījums "Dinamo" komandā. Rēdlihs centās pārtvert ripu, taču viņš pārkāpa noteikumus, izdarot sitienu ar ceļgalu.
Lipsbergs no laukuma malas piespēlēja Batņam, kurš lielā ātrumā devās uz priekšu un meta pa vārtiem, bet pretinieku vārtsargu nepārspēja.
SKA spēlētājs Kuzmenko pēc lieliskas diagonālas piespēles izdarīja metienu ar nūjas neērto pusi, bet Gudļevskis atvairīja.
47:14 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 1:7 Andrejs Kuzmenko izgāja viens pats pret Kristeru Gudļevski. Viņš trāpīja pa vārtu stabu, taču ripa pēc tam trāpīja pa vārtsarga kāju un lēnām ieslīdēja vārtos.
Gudļevskis cimdā tvēra ripu pēc tāla metiena. Turpinājumā abas komandas apmainījās ar uzbrukumiem, tomēr rīdziniekiem nekas pārāk bīstams neizdevās.
44:48 min. Abpusējais noraidījums."Dinamo" aizsardzības zonā izcēlās asumi, un aktīvākie bija Kručiņins un Makmilans. Abiem karstgalvjiem piesprieda 2+2 minūšu sodus.
Majone iespēlēja uz vārtu priekšu, Batņa mainīja ripas lidojuma virzienu, un cīņā iesaistījās Lipsbergs un Meija. Mirkli vēlāk tālu metienu izdarīja Balinskis, taču Helbergs to atsita.
"Dinamo" aizsardzības brigāde un Gudļevskis atvairīja pretinieku centienus vēl vairāk palielināt pārsvaru. Latviešu vārtsargs atvairīja arī metienus no tuvas distances.
41:23 min. Noraidījums "Dinamo" komandā. Šuļeņins nogāza pretinieku, kad viņš pēc tālas piespēles jau rāvās uz vārtiem.
Rīdzinieki uzreiz metās uzbrukumā un veica saasinājumu pie SKA vārtiem. Pirmās perioda minūtes ritēja rīdziniekiem par labu.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 7-12; Iemetieni: 13-12 ; Bloķētie metieni: 1-4 ; Spēka paņēmieni: 5-9 ; Laiks uzbrukumā: 1:43 min. - 4:22 min.; Soda minūtes: 16-8
Rīgas "Dinamo" - SKA 1:6. Noslēdzies 2. periods.
Barabanovs ātrajā pretuzbrukumā divi pret vienu šoreiz nespēja pārspēt Gudļevski.
Pavlovs saņēma ripu, ar ķermeni apsteidza pretspēlētāju un uzmeta pa vārtiem, bet Helbergs atsita.
Abas komandas apmainījās uzbrukumiem, bet Gudļevskis skaisti tvēra ripu savā cimdā. Rīdziniekiem uzbrukumi neizdodas tik asi, kā vajadzētu.
Abpusējais noraidījums. Rīgas "Dinamo" izspēlēja enerģisku uzbrukumu, tomēr Zaneti un Ketovs pie uzbrukuma līnijas zilās līnijas apmainījās ar sitieniem. Abi tika noraidīti.
34:36 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 1:6 SKA ātrā uzbrukumā Pāvels Dacjuks saņēma piespēli no Dinara Haifizuļina, apspēlēja Mārtiņu Dzierkalu un izdarīja precīzu metienu vārtu augšējā stūrī.
SKA turpināja uzbrukt, un Gudļevskis atvairīja metienu, kas tika tēmēts vārtu augšējā stūrī. Pēc tam Razgals pēc māņkustības apdraudēja vārtus.
30:06 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 1:5 Ņikita Gusevs piespēlēja Nikolajam Prohorkinam, kurš pieturēja ripu, ieraudzīja brīvo tuvo vārtu augšējo stūri un neticami precīzi tur arī trāpīja. Gusevam jau četras rezultatīvas piespēles.
29:19 min. Abpusējais noraidījumsPlotņikovs un Balinskis apmainījās ar sitieniem ar nūju, un tiesnesis abus atvēsināja.
27:59 min. Noraidījums "Dinamo" komandā. Meija neveiksmīgi pielietoja spēka paņēmienu, "no aklās" zonas trāpot Belovam galvas un kakla rajonā. Viņam par to 2+10 minūšu noraidījums.
"Dinamo" uzbrukumā pēc Dārziņa uzmetiena Džeriņš steidza uz Helberga vārtiem, jo vārtsargs nebija fiksējis ripu. Šo momentu neizdevās pārvērst vārtu guvumā.
Arī šo vairākumu "Dinamo" neizdevās izmantot. Bez Videla šis spēles elements rīdziniekiem pamatīgi pieklibo.
Mitinens vārtu priekšā aktīvi cīnījās, taču viņam metiens neizdevās. Pēc tam Majones metiens tika bloķēts.
23:31 min. Noraidījums SKA komandā. "Dinamo" vairākums neizdevās , tomēr SKA hokejisti vēlreiz pārkāpa noteikumus un deva vēl vienu iespēju rīdziniekiem. Par bloķēšanu sodīts Bivaļcevs.
21:40 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 1:4 SKA hokejisti mazākumā ripu izmeta ārā no zonas, Kristers Gudļevskis to aiz saviem vārtiem mēģināja uzņemt, taču ripa neparasti atlēca no apmales, vārtsargs pazaudēja ripu, Sergejs Plotņikovs to pārvēra un meta tukšajos vārtos.
20:45 min. Noraidījums SKA komandā. Kablukovs noraidīts par klupināšanu, dodot "Dinamo" iespēju atjaunot vienu vārtu deficītu.
Timura Biļalova vietā vārtos stāja Kristers Gudļevskis.
Sācies 2. periods.
20:27 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 1:3SKA vēlreiz realizē vairākumu. Rīdzinieki aizsardzībā nesadalīja spēlētājus, Nikolajs Prohorkins uz sevi uzvilka trīs spēlētājus un piespēlēja Nailam Jukupovam, kurš meta virs Timura Biļalova pleca.
SKA pārņem vadību mačā:
Pirmā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 10-1Iemetieni: 9-13; Bloķētie metieni: 9-2; Spēka paņēmieni: 6-10; Laiks uzbrukumā: 1:09 min. - 3:45; Soda minūtes: 18-2
Rīgas "Dinamo" - SKA 1:2. Noslēdzies 1. periods.
19:45 min. Noraidījums SKA komandā. Balinskis neatļauti kavēja pretinieku, kurš steidza uzbrukuma zonā pēc ripas.
18:46 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 1:2SKA ļoti klasiski un precīzi izspēlēja vairākumu. Davids Rundblads saņēma piespēli no aizvārtes, ko izpildīja Ņikita Gusevs, un izdarīja precīzu metienu no iemetiena apļa, trāpot starp Timura Biļalova kājsargiem.
17:33 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Meija klupināja pretinieku un atstāja savu komandu mazākumā. Rēdlihs par izrunāšanos saņēma arī disciplinārsodu.
Sergejs Plotņikovs veiksmīgi iegūst ripu un raida to vārtos:
Miķeļa Rēdliha vārtu guvums:
Pedans uzmeta pa vārtiem no tālas distances pēc uzvarēta iemetiena, un SKA pēc tam meta ripu pāri visām zonām. "Dinamo" pēc tam turpināja uzbrukt.
Pēc labā mazākuma "Dinamo" devās uzbrukumā, kurā Majones metienu ar lielām grūtībām atvairīja Helbergs.
"Dinamo" mazākumā nospēlēja veiksmīgi, bet pēdējās sekundēs Biļalovs atvairīja divus ļoti sarežģītus metienus no tuvas distances.
13:13 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Džeriņš neitrālajā zonā klupināja pretinieku un atstāja savu komandu mazākumā.
11:19 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 1:1Sergejs Plotņikovs ļoti veiksmīgi tika pie ripas pēc Antona Belova un Ņikitas Guseva piespēlēm, un viņš precīzi raidīja ripu tālajā vārtu malā.
"Dinamo" hokejisti uzbrukuma zonā pie laukuma apmales izcīnīja ripu, un Ģēģeris izdarīja spēcīgu metienu pa Helberga sargātajiem vārtiem.
Kručiņins pēc tālas piespēles lieliski apstrādāja ripu un izgāja viens pret Biļalovu, bet krievu vārtsargs bija veiksmīgās par savu tautieti.
6:55 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 1:0Miķelis Rēdlihs pēc 15 spēļu pārtraukuma gūst vārtus. Kristapam Sotniekam un Laurim Dārziņam neizdevās metieni, ripa nonāca vārtu priekšā pie Miķeļa Rēdliha, kurš pārliecinoši apspēlēja pretinieku vārtsargu Magnusu Helbergu.
Vitālijs Pavlovs aiz vārtiem izcīnīja ripu un mēģināja to iedabūt vārtos no asa leņķa. Mirkli vēlāk otrā laukuma pusē Barabanovs apdraudēja "Dinamo" vārtus.
SKA vairākumā Plotņikovs uzreiz pēc atgriešanās laukumā bija tuvu vārtu guvumam, taču Biļalovs ripu spēja atvairīt. SKA pēc tam turpināja bīstamos uzbrukumus.
Neieskaita SKA vārtu guvumu.Mārtiņš Dzierkals atgriezās laukumā, un uzreiz SKA iedabūja ripu vārtos. Nikolajs Prohorkins no laukuma stūra izlauzās līdz vārtu priekšai, bet pēc tam viņš ripu pazaudēja un no Ginta Meijas slidas ripa ieslīdēja vārtos. Tiesneši šo vārtu guvumu izvērtēja video atkārtojumā, jo "Dinamo" treneri uzskatīja, ka Prohorkins traucēja Biļalovam. Pēc tā "gols" netika ieskaitīts.
3:07 min. Noraidījums "Dinamo" komandā. SKA pilnībā neitralizēja "Dinamo" vairākumu, bet tad Dzierkals saņēma sodu par pretinieka turēšanu.
1:35 min. Noraidījums SKA komandā. Plotņikovs veica novēlotu spēka paņēmienu pret Pedanu, par ko tika noraidīts.
Rīgas "Dinamo" sastāvs spēlei: Vārtos: Timurs Biļalovs, rezervē: Kristers Gudļevskis. Pirmā maiņa: Gints Meija – Emīls Ģēģeris – Oskars Batņa, Uvis Balinskis – Metjū Majone; Otrā maiņa: Frenks Razgals – Brendons Makmilans – Mārtiņš Dzierkals, Ruslans Pedans – Kristaps Sotnieks; Trešā maiņa: Miķelis Rēdlihs – Andris Džeriņš – Lauris Dārziņš, Sergejs Gimajevs – Marks Entonijs Zaneti; Ceturtā maiņa: Matiass Mitinens – Daniels Bērziņš – Roberts Lipsbergs, Vitālijs Pavlovs, Dmitrijs Šuļeņins.
Rīgas "Dinamo" ar 52 punktiem 52 spēlēs Rietumu konferencē ieņem devīto vietu, savukārt SKA jau nodrošinājusi sev vietu Gagarina kausā ar 85 punktiem 51 cīņā, ieņemot otro vietu Rietumu konferencē.
Rīgas "Dinamo" turpina cīņu par izslēgšanas spēlēm, un šoreiz izbraukumā jātiekas ar spēcīgo SKA komandu. Iepriekšējā abu komandu duelī "Dinamo" izcīnīja uzvaru, pateicoties Linusa Videla sniegumam, bet šajā mačā viņa nebūs. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/videla-hat-trick-nodrosina-rigas-dinamo-negaiditu-uzvaru-sanktpeterburga.d?id=50689097