Rīgas 'Dinamo' 'mājas' spēlē Cīrihē piekāpjas Sanktpēterburgas SKA komandai

Rīgas "Dinamo" pirmdien, 26. novembrī, aizvadīja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta "mājas" spēli, "KHL World Games" ietvaros Šveicē tiekoties ar spēcīgo SKA vienību.

Līdzīgā spēlē Rīgas "Dinamo" piedzīvoja zaudējumu ar 1:3 (0:1, 1:1, 0:1).

Pēc pirmās trešdaļas SKA bija vadībā ar minimālu pārsvaru, 1:0, bet otrā trešdaļa noslēdzās ar neizšķirtu 1:1 — SKA vārtargu Magnusu Hellebergu pēc skaistas izspēles pārspēja Kevins Klārks.

Trešās trešdaļas sākumā pieredzējušais Pāvels Dacjuks atjaunoja vienu vārtu pārsvaru SKA labā, bet trešos vārtus Sanktpēterburgas komanda guva septiņas sekundes pirms pamatlaika beigām, kad rīdzinieki bija nomainījuši Kristeru Gudļevski pret sesto laukuma spēlētāju.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā.

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Sanktpēterburgas SKA
Nākamo spēli Rīgas "Dinamo" aizvadīs trešdien, 28. novembrī, un arī Cīrihē. Mūsējo pretinieki būs čempionāta līderi Maskavas CSKA, kas šodien ar 3:1 uzvarēja "Vitjazj" komandu.
Spēles statistika:Metieni pa vārtiem: 22-32Uzvarēti iemetieni: 15-34Bloķēti metieni: 11-20Spēka paņēmieni: 6-7Soda minūtes: 6-33Laiks uzbrukumā: 16:11 - 11:33
Spēle noslēgusies.
59:53 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 1:3 Aleksandrs Barabanovs izcīna ripu neitrālajā zonā, izraujas caur trim mūsu spēlētājiem un no droša attāluma ieraida ripu tukšajos rīdzinieku vārtos.
Gudļevskis atstāj vārtus, rīdzinieki spēlē sešatā.
Arī spēles beigās tiek uzturēts augsts spēles temps, abas komandas spēlē uzbrukumā. Rīdzinieki cīnās par rezultāta izlīdzināšanu, arī SKA mēģina panākt drošāku rezultātu.
Lai arī labi spēlē šajā vairākumā rīdzinieki, to realizēt tomēr neizdodas, un SKA ir pilnā sastāvā.
Pēc Mītinena metiena ripa trāpa pa vārtu stabiņu. Paveicas SKA, jo skats uz laukumu Hellbergam bija pilnībā nosegts, viņš neredzēja šo metienu.
Ilgstoša vairākuma izspēle rīdzinieku izpildījumā, beigās ripa tomēr ir Hellberga cimdā.
Labu piespēli no Miķeļa Rēdliha saņem Razgals, bet netrāpa tuvajā augšējā vārtu stūrī. Laba izspēle mūsējiem sanāca.
50:15 min. Noraidījums SKA komandā. Pret Ģēģeri rupji nospēlē Dinārs Haifizuļins, iesitot mūsu uzbrucējam pa kājstarpi, un saņem noraidījumu līdz spēles beigām. Laukumu ar komandas biedru palīdzību pamet arī Ģēģeris.
Spēlē tiek uzturēts augsts temps, lielāks pārsvars ir SKA, viņi novirza spēli no saviem vārtiem, taču Rīgas "Dinamo" cenšas izveidot vārtu momentus un izlīdzināt rezultātu.
SKA neļauj rīdziniekiem iesākt uzbrukumus, sedz jau neitrālajā zonā.
45:21 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 1:2 Precīza Guseva piespēle uz otru laukuma pusi Dacjukam, kurš neviena netraucēts iešauj ripu vārtos. Ģirts Ankipāns pieprasa vārtu gūšanas momenta video pārskatu, bet tiesneši lemj, ka viss noticis noteikumu ietvaros. Līdz ar to Rīgas "Dinamo" zaudē 30 sekunžu pārtraukumu.
Rīdzinieki apņēmīgi sāk vairākumu, taču allaž ripa tiek izraidīta no zonas. Aļajevs ilgi meklē, kam atdot piespēli, izdara tālu raidījumu, bet Dārziņam neizdodas ripu uztvert un tiek fiksēts pārmetiens. Arī otrajā vairākuma minūtē neizdodas nostāties vairākuma izspēlei un SKA jau ir pilnā sastāvā.
40:13 min. Noraidījums SKA komandā.Uzreiz jau pirmajās sekundēs noteikumu pārkāpums — Viktors Tihonovs nopelna 2 soda minūtes par klupināšanu.
Sācies 3. periods!
Otrā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 4-10 Uzvarēti iemetieni: 4-14 Bloķēti metieni: 2-7 Spēka paņēmieni: 2-3 Soda minūtes: 2-0 Laiks uzbrukumā: 05:18 - 04:04 Otrā perioda labākie momenti:
Noslēdzies 2. periods.
Pēc spēcīga Džeriņa metiena Hellbergs nefiksē ripu, tā nokrīt uz ledus viņam priekšā, SKA vārtsargs kādu brīdi vēl domā, ka tā ir cimdā, bet tomēr pirmais to pamana un piespiež pie ledus.
38:02 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 1:1 Labi izspēlēts uzbrukums Rīgas "Dinamo" izpildījumā, ko ar precīzu metienu gaitā noslēdz Kevins Klārks.
Nu jau aktīvāk pretinieku zonā saimnieko Rīgas "Dinamo", bet līdz metieniem netiek, lielākoties visas darbības ir pie apmales.
Barabanovs atņem ripu Majonem un dodas solo izgājienā uz mūsu vārtiem, Gudļevskis izseko šim uzbrukumam un pēc metiena tver ripu korpusā.
Tagad labi SKA zonā nospēlē rīdzinieki, atņemot ripu pretiniekiem un izveidojot uzbrukumu. Frenks Razgals metiena pozīcijā — Hellbergs ripu atsit.
Nepatīkams moments pie "Dinamo" vārtiem, Dacjuks uztriecas Gudļevskim, kurš atsitas ar galvu pret vārtu pārliktni. Nerijs Ališausks pirms tam bloķēja SKA uzbrucēju. Epizode tā arī paliek bez sankcijām, noraidīts neviens netiek, un Gudļsvskis arī var turpināt spēli.
Perioda vidū rīdzinieki nedaudz samazina ātrumu, un to uzreiz izmanto SKA, saasinot spēli un piespiežot mūsējos spēlēt aizsardzībā.
Cīrihē rit līdzīga spēle, abas komandas veido uzbrukumus, labi arī strādā aizsardzībā.
Izturējuši mazākumu, mūsu trešā maiņa izveido labu uzbrukumu. Metjū Majone izpilda plaukstas metienu, ripa tiek atsista. Seko pretuzbrukums uz "Dinamo" vārtiem, Sjomina metiens tiek bloķēts. Otrajā periodā Rīgas "Dinamo" izskatās daudz pārliecinošāk nekā pirmajās 20 spēles minūtēs.
Labi aizsardzībā spēlē Rīgas "Dinamo" šajā mazākumā, pirmajā minūtē SKA pat neizdodas nostāties vairākuma izspēlei. Tad seko pārmetiens un iemetiens pie Helleberga vārtiem, kas arī nāk par labu rīdziniekiem. Bezspēcīgs vairākums varenās SKA komandas izpildījumā.
21:29 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā.Nerijam Ališauskam 2 soda minūtes par pretinieka turēšanu ar rokām.
Vasīlijs Takranovs ar spēcīgu metienu no zonas līnijas mēģina pārspēt Gudļevski, kas ir pirmais SKA metiens pa vārtiem šajā trešdaļā. Mūsu vārtsargs ripu tver korpusā. Vēl viens bīstams uzbrukums Dacjuka izpildījumā, Kristers ripu atsit ar cimdu.
Sācies 2. periods!
Maskavas "Dinamo" un Helsinku "Jokerit" spēle tā arī beidzās, ar rezultātu 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) maskaviešu labā. Mikam Indrašim nepilnas 10 minūtes laukumā un viens metiens pa Jāņa Kalniņa sargātajiem vārtiem. Latviešu vārtsargs atvairīja 34 no 36 metieniem pa vārtiem.
Pirmā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 9-11 Uzvarēti iemetieni: 6-9 Bloķēti metieni: 6-8 Spēka paņēmieni: 3-2 Soda minūtes: 0-6 Laiks uzbrukumā: 05:04 - 04:14 Pirmā perioda labākie momenti:
Noslēdzies 1. periods.
Perioda beigās aktīvāk spēlē "viesi", bet Gudļevskis spēlē teicami. Savukārt pēdējā minūte pretuzbrukums rīdzinieku izpildījumā, bet tas tiek novirzīts pie apmales.
Koltons Gilīss pārtver ripu un gaitā negaidīti izdara metienu pa vārtiem, Hellebergs nedaudz "nobremzē" ar reakciju, bet ripa nozvana pa vārtu stabiņu, glābjot pretiniekus.
Bivaļcevs uzbrukumā iziet cauri mūsu aizsargiem, taču tiek traucēts un notriec Gudļevski, taču izvairīties no sadursmes SKA uzbrucējam nebija iespējams. Mūsu vārtsargam viss kārtībā.
Spēle rit augstā tempā, pārsvars joprojām ir SKA pusē, taču nu jau rīdzinieki izrāda lielāku pretestību, biežāk spēlē jāiesaistās Hellenbergam.
Rīdzinieki neizmanto arī šo garo vairākumu, SKA spēlē pilnā sastāvā.
Koltons Gilīss apspēlē aizsargu un individuāli tiek līdz vārtiem, Hellbergs ripu atsit.
Magnuss Hellbergs glābj komandu no vārtu zaudējuma, laba izspēle sanāca rīdziniekiem SKA vārtu tuvumā.
Rīdzinieki turpina spēlēt vairākumā, spēcīgs Aļajeva metiens pa vārtiem nav precīzs. Dacjuks izraida ripu no zonas, rīdzinieki nomainās un turpina vairākuma izspēli.
08:19 min. Noraidījums SKA komandā.Pret Uvi Balinski rupji nospēlē Jevgeņijs Ketovs, iebraucot mūsu aizsargam ar nūju sejā. Par spēli ar augstu paceltu nūju 2+2 soda minūtes, Ketovs bez ierunām dodas uz sodīto soliņu.
Rīdziniekiem izdodas uzvarēt iemetienā un uzreiz sākt vairākuma izspēli; Metjū Majones metiens tiek atsists. Ripa atstāj zonu, pēc tam to iegūst SKA un izveido pretuzbrukumu, Gudļevskis "nolasa" pretinieku manevru un atvaira metienu. Pēc tam jau ripu kontrolē SKA, vēlreiz spēlē iesaistās Gudļevskis.
06:34 min. Noraidījums SKA komandā.Ņikitam Gusevam 2 minūtes par spēles laika vilcināšanu.
Ļoti skaists vārtu gūšanas mēģinājums Viktora Tihonova izpildījumā, izspēlējot ripu starp kājām, taču Gudļevskis ripu tver.
04:33 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 0:1Nikolajs Prohorkins teicami nospēlē vārtu priekšā, pirmais aizstiepjas līdz ripai. Balinskim neizdodas viņu neitralizēt un Prohorkins atklāj šīs spēles rezultātu, kļūstot par savas komandas labāko vārtu guvēju.https://twitter.com/khl/status/1067127983842971650
Labs uzbrukums rīdzinieku izpildījumā, ripa pēc Mītinena piespēles nonāk pie Mareņa vārtu priekšā, bet mūsu jaunais hokejists tiek traucēts un metiens nesanāk.
SKA aktīvi iesāk spēli, iespiež mūsējos zonā, bet metienu pozīcijā nenonāk. Pirmajās minūtēs darbība pārsvarā notiek "Dinamo" aizsardzības zonā.
Spēli atklāj IIHF prezidents Renē Fāzels, kas pateicas visiem atnākušajiem līdzjutējiem un novēl labu vakaru. Vēl dažas oficiālās uzrunas, himnas un spēle varēs sākties.
"Hallenstadion" arēnā kā Rīgā — uz ledus ir Dinamīts, skan tradicionālā spēles sākuma dziesma, bet laukumā komandu tomēr aicina angļu un vācu valodā. Šveice tomēr, un pilnajās tribīnēs lielākoties ir vietējie hokeja cienītāji.
Pa to laiku Maskavā spēlē Mika Indraša pārstāvētā Maskavas "Dinamo" komanda un Jāņa Kalniņa Helsinku "Jokerit". Latviešu vārtsargam esot vārtos, "Jokerit" pēc diviem periodiem ir iedzinējos ar 0:2.
Rīgas "Dinamo" un SKA KHL čempionātā kopumā tikušies 33 reizes, un lauvas tiesa uzvaru pieder SKA — 22, no tām 16 uzvaras viņi izcīnījuši pamatlaikā.Interesanti, ka Cīrihes "Hallenstadion" Rīgas "Dinamo" komandai kļūs par septīto "mājas" spēļu arēnu.
"Cīrihē esam ieradušies labā noskaņojumā, mums daudz kas šobrīd sanāk. Šveici labi zinām, jo pērn te spēlējām Špenglera kausa izcīņā. Mūs gaida smags pārbaudījums, bet liksim strādāt arī pretiniekam. Linusam Videlam ir mikrotrauma, negribam forsēt atjaunošanos, lai nekļūtu sliktāk; viņš drīz atgriezīsies," KHl mājas lapā citēts "Dinamo" treneris Ģirts Ankipāns. Viņš arī atklāja, ka šodien vārtus sargās Kristers Gudļevskis.
Kā ziņojām, uz Cīrihi nav devies mūsu labākais vārtu guvējs Linuss Videls, kurš joprojām dziedē traumu.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-ari-speles-cirihe-bus-jaiztiek-bez-uzbrukuma-lidera-videla.d?id=50611603
Rīgas "Dinamo" un SKA spēle iesāk "KHL World Tour" otro daļu, pirmā notika pirms mēneša Austrijas galvaspilsētā Vīnē, kur tikās Bratislavas "Slovan", SKA un Maskavas CSKA komandas.