Rīgas 'Dinamo' minūtes laikā izlaiž no rokām uzvaru un 'bullīšos' piekāpjas 'Sibirj'

Rīgas "Dinamo" neizdevās turpināt tikko aizsākto uzvaru sēriju Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionātā, dramatiskā spēlē "bullīšos" ar 2:3 (0:0, 0:0, 2:2, 0:0, 0:1) piekāpjoties Novosibirskas "Sibirj", turklāt uzvara tika izlaista no rokām pamatlaika pēdējā minūtē.

Pirmie divi periodi noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu, bet trešajā trešdaļā rīdziniekiem izdevās divreiz realizēt skaitlisko vairākumu, panākot patīkamu rezultātu – 2:0.

Kad bija sākusies pamatlaika pēdējā minūte, viesi vienus vārtus atguva un uzreiz pārslēdzās uz agresīvāku uzbrukumu. "Sibirj" taktika ar vārtsarga nomaiņu pret sesto laukuma spēlētāju atmaksājās, un rīdzinieki 45 sekunžu laikā no potenciālajiem uzvarētājiem atkal nonāca pie neizšķirta – 2:2.

80

Pagarinājumā neviena no komandām vārtus neguva un mača uzvarētājus noteica pēcspēles metienos, kuros precīzāki bija viesi, aizvedot no Rīgas divus kopvērtējuma punktus.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā.

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Novosibirskas Sibirj
Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīt 26. oktobrī, kad "Arēnā Rīga" uzņems Omskas "Avangard" vienību, kas šodien ar 2:1 pārspēja Ņižnijnovgorodas "Torpedo".
Spēle noslēgusies.
Par labākajiem spēlētājiem šai mačā nosaukti abu komandu vārtsargi.
Miks Indrašis neizmato iespēju pagarināt spēli, ripa atsitas pret Krasikova kājsargu.
Sergejs Koņkovs nepārspēj Kalniņu, un sērija turpinās.
Pēc Ansi Salmelas metiena ripa paliek Krasikova ekipējumā.
Arī Bergstrēms pārspēj Kalniņu, ļoti iespaidīgs manevrs - 2:1.
Nikolajs Žerdevs aukstasinīgi raisa ripu vārtu augšējā stūrī - 1:1.
Jonass Enerūds apmāna Kalniņu - 1:0.
Denijs Kristo izpilda otro metienu - nepārspēj Krasikovu, mēģinot raidīt ripu starp kājsargiem.
Patriks Zakrisons pret Kalniņu - mūsu vārtsargs ripu atsit ar kājsargu.
Krasikovs ieņem vietu vārtos, pirmie metienu sēriju iesāk "Dinamo" un Māris Bičevskis. Krasikovs neuzķeras uz māņu kustībām un iztur.
Un tagad uzvarētāja noteikšanai būs jāizpilda "bullīši". Pirmo reizi šosezon Rīgas "Dinamo" izpildījumā, starp citu.
Noslēdzies papildlaiks.
Mūsējie cenšas pārspēt Krasikovu, labs, ilgs uzbrukums, taču beigās ripa paliek pie viesu vārtsarga.
Ilgstoši saspēlējas mūsējie, metienu pa vārtiem nav, meklē metiena iespējas. Salmela mēģina pārspēt Krasikovu, viesu vārtsargs ripu atsit.
Teicama iespēja Makmilanam pēc ātra uzbrukuma izraut uzvaru, taču Krasikovs ripu atsit.
Sācies pagarinājums.
Noslēdzies pamatlaiks.
59:51 min. "Dinamo" - "Sibirj" 2:2 Sākumā mūsējie kontrolēja ripu, taču viesiem izdodas to atgūt, Krasikovs dodas uz nomaiņu un Patriks Zakrisons izvelk neizšķirtu.
59:06 min. "Dinamo" - "Sibirj" 2:1 Nebūs Kalniņam "sausā" spēle, ātrs uzbrukums Zakrisona izpildījumā, piespēlē Sigarjovam, kurš iešauj ripu vārtos. Viesi uzreiz pieprasa arī 30 sekunžu pārtraukumu.
Pēc Saņņikova metiena ripa lido Kalniņa aizsargmaskā, mūsu vārtsargs nopurina galvu, bet viss ir kārtībā.
Nākamajā epizodē viesi gandrīz zaudē trešos vārtus, taču šoreiz teicami atkal nospēlē Krasikovs.
57:15 min. "Dinamo" - "Sibirj" 2:0 Skaista, eleganta izspēle, ko iesāk Denijs Kristo, piespēlē vārtu virzienā, Ansi Salmela un ieslidina ripu vārtos.
56:42 min. "Dinamo" vairākumā.Kristaps Zīle sagādā savai komandai vairākumu, Sigarjova nūja aizķeras aiz mūsu aizsarga un skan tiesneša svilpe - 2 minūtes par turēšanu ar nūju,
Uztver ripu mūsu zonā Lipsbergs un pa kreiso malu aizskrien uzbrukumā, viņam līdz pa otru malu dodas Indrašis, bet Lipsbergs pats nonāk labā metiena pozīcijā un raida ripu uz viesu vārtiem, Krasikovs to tver korpusā.
Mūsējiem ļoti daudz vārtu gūšanas epizožu šajā vairākumā, taču viesiem izdodas vai nu bloķēt metienus vai uztver atsisto ripu, un Saņņikovs atgriežas laukumā.
53:05 min. "Dinamo" vairākumā. Saņņikovs asi nospēlē pie apmales, Ģēgeris paliek uz ledus, un skan tiesneša svilpe. Pēc brīža Emīls ir uz kājām un dodas uz rezervistu soliņu, kamēr pretinieks - uz sodīto soliņu. 2 soda minūtes viesu uzbrucējam.
Pēc vārtu zaudējuma "Sibirj" ļoti aktīvi dodas uzbrukumā, mūsējie cenšas viņus apturēt jau pie zonas līnijas.
48:59 min. "Dinamo" - "Sibirj" 1:0 Sākumā vairākums "pajuka", taču mūsējiem izdevās nostāties kombināciju izspēlei un Denija Kristo no tālas distances pa ledu raidītā ripa izplanē cauri visiem spēle'tājiem un arī garām Krasikovam.
47:10 min. "Dinamo" vairākumā.Sergejs Koņkovs pret Miku Indraši nopelna 2 soda minūtes.
"Dinamo" spēlē pilnā sastāvā.
Saļņikovs noplāta rokas - Kalniņš kārtējo reizi ir izglābis savu komandu no vārtu zaudējuma.
Iztur mūsējie "lielo" mazākumu, laukumā atgriežas Galviņš.
44:24 min. Noraidījums "Dinamo". Nākamajā epizodē noteikumus pārkāpj Viljams Vrens un uz 47 sekundēm atstāj mājiniekus trijatā pret pieciem viesu spēlētājiem.
Mazākumu mūsējie iesāk, izraidot ripu no zonas, bet viesi ātri ir atpakaļ un sāk vairākuma izspēli. Bīstamākais ir Bergstrēma metiens – Kalniņš spēlē teicami.
43:11 min. "Dinamo" mazākumā.Guntim Galviņam otrais noraidījums, pie apmales nejauši aizķeksē Nikolaju Demidovu un nogāž viņu.
Vairākas minūtes spēle rit kā tenisā, no vienas laukuma puses uz otru, līdz metieniem pa vārtiem nedz viena, nedz otra komanda netiek.
Ļoti aktīvi trešo periodu iesākuši viesi, liekot Kalniņam iesaistīties spēlē.
Sācies 3. periods!
Otrā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 10-14Iemetieni: 5-8Bloķētie metieni: 7-10
Noslēdzies 2. periods.
Ja perioda sākumā daudz aktīvāk darbojās viesi, tad perioda beigās spēles iniciatīva piederēja mājiniekiem, taču, pateicoties teicamai vārtsargu spēlei, zaudētājos pagaidām nav neviens.
Neitrālajā zonā eleganta Indraša piespēle Makmilanam, kurš dodas ātrā uzbrukumā, taču tiek traucēts.
Nu jau ilgāku laiku iespiesti savā zonā viesi, perioda beigās spēles iniciatīvu pārņēmuši rīdzinieki. Ģēģeris izdara metienu no neērtās puses, Krasikovs ripu atsit.Nākamajā uzbrukumā jau Kristo met pa vārtiem, atkal teicami spēlē viesu vārtsargs. Tad seko pretuzbrukums, kurā viens pret vienu ar Kalniņu nonāk Bergstrēms, Jānis "nenoraustās" un pārliecinoši sagaida metienu, ko atsit. Abu komandu vārtsargi šodien tiešām rāda teicamu sniegumu.
Mūsējie nostājas vairākuma izspēlei, Ansi Salmela mēģina pārspēt Krasikovu. "Dinamo" saspēlējas, vēl viens metiens, laukumā jau atgriežas Jermakovs, un pretuzbrukums "Sibirj" izpildījumā – arī Kalniņš spēlē teicami.
43 sekundes skaitliskais vairākums tagad rīdziniekiem.
Viesu vairākums sākas ar diviem bīstamiem metieniem pa vārtime, Kalniņš nospēlē lieliski. Tad Skvorcovs "izvizina" ripu no zonas, ar to dodas uz otru laukuma pusi un izprovocē noteikumu pārkāpumu - 2 soda minūtes Andrejam Jermakovam. Abas komandas spēlē vienādos sastāvos.
28:44 min. "Dinamo" mazākumā.Brendonam Makmilanam 2 minūtes par klupināšanu. Sods atkal pret Enlundu, kurš devās uzbrukumā, pie zonas līnijas Makmilans viņu arī nogāza.
Vitālija Pavlovs pārtver ripu netālu no zonas līnijas un triju pretinieku spēlētāju ielenkumā dodas uzbrukumā, taču tiek apturēts. Otrā periodā sākumā lielāks pārsvars ir viesiem.
Mika Indraša piespēli mūsu aizsardzības zonā pārķer Pāvels Tkačenko, izdara metienu, taču tas nav sarežģīts un Kalniņš ripu bez problēmām tver.Pretuzbrukums uz "Sibirj" vārtiem, Makmilanam laba izdevība atklāt spēles rezultātu, taču metiens nav precīzs.
Pateicoties teicamai Kalniņa spēlei, viesi skaitlisko pārsvaru nerealizē, "Dinamo" ir pilnā sastāvā.
"Sibirj" aktīvi mēģina izmantot skaitlisko vairākumu, bet pagaidām labi aizsardzībā darbojas rīdzinieki.
20:58 min. "Dinamo" mazākumā.Ātri atgūst ripu "Sibirj", Enlunds ieskrienas un dodas uz mūsu vārtiem, kur tiek traucēts ar noteikumu pārkāpumu. Arī vārti izgrūsti. 2 soda minūtes Guntim Galviņam par grūdienu ar nūju.
Periods sākas ar viesu uzbrukumu, Lipsbergs ir pirmais klāt pie atsistās ripas un sāk uzbrukumu.
Sācies 2. periods!
Pirmā perioda labākie momenti:
1. perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 11-6Iemetieni: 5-5Bloķētie metieni: 2-6
Noslēdzies 1. periods.
Pēdējās sekundēs atkal uzbrūk mūsējie, spēcīgs Miķeļa metiens, ripa atsitas pret "Sibirj" vārtsarga ķiveri.
Indraša metienu pielabo Skvorcovs, bet Krasikovs teicamo nospēlē vārtos. "Sibirj" jau ir pilnā sastāvā un iegūst ripu, momentā pārslēdzoties uz uzbrukumu – no sodīto soliņa iznākušais Osnovins ar Jonasu Enlundu dodas uz mūsu vārtiem, zviedrs izdara metinu no tuvas distances, Kalniņš visu izdara.
Nostājas mūsējie vairākuma izspēlei, saspēlējas, Salmela izdara spēcīgu metienu no tuvas distances, tas tiek bloķēts un ripa atstāj viesu aizsardzības zonu. Mūsējiem diezgan ilgi neizdodas tikt tur atpakaļ.
15:52 min. "Dinamo" vairākumā.Par spēli ar augstu paceltu nūju divas soda minūtes Vjačeslavam Osnovinam. Pirmais noraidījums šai spēlē.
Joprojām rit diezgan raita spēle. Tiesneši ļauj spēlēt, nenosvilpjot dažās strīdīgās situācijās, arī tad, kad ripa bija atstājusi laukumā, ielidojot vārtu tīklā.
Tribīnēs šodien ielavījies kāds huligāns ar svilpi un mēģina traucēt spēli. Pārtraukumā līdzjutējiem tiek lūgts neizmantot svilpes, un arī apsargi meklē, kurš nodarbojas ar kaitniecību.
Spēle Rīgā rit labā tempā, laukumā vairāk dominē rīdzinieki, daudz vairāk darba ir Krasikovam nekā Kalniņam.
Pa to laiku noslēgusies spēle Ķīnā, kurā Oskara Bārtuļa pārstāvētie Vladivostokas "Admiral" ar 3:2 "bullīšos" pieveica "Kuņluņ Red Star". Latviešu hokejists laukumā pavadīja 30 minūtes un 41 sekundi, bet rezultativitātes punktus neguva.
Vairāki labi uzbrukumi pēc kārtas mūsējo izpildījumā: vispirms Kristo izdara metienu, ripa lido garām vārtiem, tad Ansi Salmela tiek līdz labam metienam, Krasikovs ribu atvaira. Ripa paliek pie mūsējiem, uzbrukums turpinās, un Ģēģera mestā ripa atsitas pret vārtu stabiņu.
Bīstams uzbrukums izdodas "Sibirj", Kalniņam izdodas vairākkārt atsist ripu burzmā pie vārtiem, līdz tā nonāk pie mūsu komandas spēlētāja.
Komandas spēli iesāk diezgan piesardzīgi, izlūkojot viena otru. Pirmais uzbrukums bija rīdzinieku izpildījumā, bet ripa ātri pameta laukumu. Turpinājumā ilgstošs uzbrukums mūsu aizsardzības zonā, kas arī paliek bez metieniem pa vārtiem. Nākamais viesu uzbrukums gan ir aktīvāks un spēlē iesaistās Kalniņš; neliela pagrūstīšanās pie mūsu vārtiem.
Tūlīt būs noskanējušas valstu himnas un spēle varēs sākties.
Viesu vārtus šodien sargās Aleksejs Krasikovs, rīdziniekiem - Jānis Kalniņš.
Šodien gan rīdzinieki un "Dinamo" fani vismaz spēles sākumā būs pacilātā noskaņojumā, jo iepriekšējā spēlē tika svinēta uzvara.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-izcina-pirmo-majas-uzvaru-sosezon.d?id=49350219
Abas komandas šosezon jau ir tikušās, Rīgas "Dinamo" spēle Novosibirskā bija otrā jaunajā sezonā, un tajā tika piedzīvots zaudējums.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-ielaiz-priekspedeja-minute-un-zaude-ari-otraja-spele.d?id=49173709
Iepriekšējā spēlē "Arēnā Rīga" mūsējie beidzot pārtrauca ļoti ieilgušo zaudējumu sēriju, beidzot iekrājot divciparu skaitli kopvērtējumā.
Turpinot mājas spēļu sēriju, Rīgas "Dinamo" šovakar uzņem Novosibirskas "Sibirj" vienību, kas KHL Austrumu konferences kopvērtējumā ieņem 10. vietu. Rīdzinieki – bez izmaiņām – ieņem pēdējo vietu Rietumu konferencē un visā līgā.