Rīgas 'Dinamo' neiztur milzīgo 'Severstaļ' ofensīvu un zaudē pagarinājumā

Turpinot izbraukuma spēļu tūri, Rīgas "Dinamo" komanda otrdien, 8. janvārī, Čerepovecā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā ar rezultātu 2:3 pagarinājumā zaudēja Latvijas aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētajai "Severstaļ" vienībai.

Jevgeņijs Lapenkovs spēles devītajā minūtē izvirzīja vadībā "Severstaļ", bet pusminūti vēlāk Lauris Dārziņš pēc Linusa Videla piespēles izdarīja zibenīgu metienu un izlīdzināja rezultātu. Savukārt 17. minūtē Kristaps Zīle ar precīzu metienu realizēja vairākumu un izvirzīja Rīgas "Dinamo" vadībā.

Pēc tam spēles kontroli pilnībā pārņēma "Severstaļ", un nākamo divu periodu laikā "Dinamo" pa vārtiem meta tikai trīs reizes. 18 sekundes pirms pamatlaika beigām, "Severstaļ" spēlējot ar sešiem laukuma spēlētājiem, Dmitrijs Markovičs izrāva neizšķirtu rezultātu.

Pagarinājumā Uvis Balinskis meta ripu pretinieku vārtos pēc Mārtiņa Dzierkala reida pa labo malu, tomēr "Severstaļ" treneri pieprasīja video atkārtojumu, jo uzskatīja, ka latvietis uzbrukumā iegāja aizmugures stāvoklī. Šīs aizdomas apstiprinājās, un "gols" netika ieskaitīts. Cīņa turpinājās, un Aleksandrs Petuņins ar savu solo gājienu izrāva mājiniekiem uzvaru.

Rīgas "Dinamo" vārtsargs Timurs Biļalovs atvairīja 38 no 41 pretinieku metiena, bet rīdzinieki visā mačā izdarīja tikai 15 metienus.

Rīgas "Dinamo" ar 45 punktiem 46 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem devīto vietu, kamēr "Severstaļ" ar 30 punktiem 46 cīņās šajā konferencē ir priekšpēdējā 11.vietā.

Spēles gaitai aicinām sekot līdz portāla "Delfi" teksta tiešraidē!

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Severstaļ
Kulda šajā mačā uz ledus pavadīja 15 minūtes un 14 sekundes, kuru laikā divas reizes meta pa vārtiem. Viņš šajā sezonā 45 spēlēs guvis divus vārtus un izdarījis divas rezultatīvas piespēles.
Spēles statistika:Metieni pa vārtiem: 15-41; Iemetieni: 29-24; Bloķētie metieni: 22-7; Spēka paņēmieni: 12-12 ; Laiks uzbrukumā: 7:08 min. - 17:47 min.Soda minūtes: 6-2.
"Severstaļ" bīstami uzbruka, taču tad Biļalovs atvairīja divus ļoti bīstamus metienus.
63:13 min. Rīgas "Dinamo" - "Severstaļ" 2:3. Spēle noslēgusies.Aleksandrs Petuņins no laukuma viduszonas devās uzbrukumā, apsteidza Linusu Videlu un izdarīja brīvu metienu tuvējā vārtu stūrī
Spēle turpinājās, un Džeriņa metienu atvairīja Furhs.
"Dinamo" vārtus neieskaita.Pagarinājums iesākās ar "Severstaļ" pārsvaru, bet tad Mārtiņš Dzierkals pretuzbrukumā ielauzās pa labo malu. Viņam metiens neizdevās, taču ripa atlēca pie Uvja Balinska, kurš meta tukšos vārtos. Tomēr "Severstaļ" treneri pieprasīja video atkārtojumu, jo uzskatīja, ka Dzierkals bija aizmugures stāvoklī. Tas apstiprinājās.
Sācies pagarinājums.
Trešā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 1-17; Iemetieni: 10-10 ; Bloķētie metieni: 6-1; Spēka paņēmieni: 5-1; Laiks uzbrukumā: 1:06 min - 6:07 min ; Soda minūtes: 0-0
Rīgas "Dinamo" - "Severstaļ" 2:2. Noslēdzies pamatlaiks.
40 sekundes pirms pamatlaika beigām "Severstaļ" vārtsargs Furhs mainījās pret sesto laukuma spēlētāju.
59:42 min. Rīgas "Dinamo" - "Severstaļ" 2:2Neizbēgamais tomēr notika - "Severstaļ" rezultātu izlīdzināja. Spēlējot seši pret pieci, Čerepovecas komanda izspēlēja kombināciju, kurā Jurijs Trubačovs piespēlēja Dmitrijam Markovičam, kurš, neapturot ripu, raidīja to vārtos.
Četras minūtes pirms perioda beigām "Dinamo" labi tika galā ar pretinieku uzbrukumiem, bet divas minūtes vēlāk "Severstaļ" atkal ilgstoši turējās rīdzinieku zonā.
Dārziņš skrēja pretuzbrukumā un izdarīja metienu no labās malas, tomēr Furhs to pārliecinoši atvairīja.
Kuldas delnas metienu Biļalovs tvēra ļoti pārliecinoši. "Dinamo" nedaudz izdevies mazināt "Severstaļ" pārsvaru, tomēr pašiem neizdodas "ieķerties" uzbrukuma zonā.
Razgals labi piespēlēja gar vārtiem Makmilanam, kuram metiens neizdevās. Uzbrukums turpinājās, un Meija izdarīja pirmo metienu pa "Severstaļ" vārtiem šajā trešdaļā.
Biļalovs ripu atsita vārtu priekšā, bet Videls nepieļāva, ka pretinieks tiek pie ripas. Trīs ar pusi minūtes spēle ritēja bez pauzēm, bet "Dinamo" bija jāspēlē gluži kā mazākumā.
Zaharčuks un Kudako abi pielietoja spēka paņēmienu pret Videlu, kad viņš devās uzbrukumā. Rīdzinieki joprojām bija spiesti darboties no aizsardzības, un līdz šim tas izdevās veiksmīgi.
Ļekomcevs agresīvi devās uzbrukumā, turpinot "Severstaļ" ofensīvu. Šajā trešdaļā četrās nospēlētajās minūtēs "Dinamo" nav tikuši līdz uzbrukumam.
Zaharčuks izslidoja no aizvārtes un apdraudēja "Dinamo" vārtus. "Severstaļ" hokejisti turpināja izdarīt spiedienu, bet šoreiz līdz precīzam metieniem netika.
"Dinamo" hokejisti šo mazākumu veiksmīgi izturēja, tomēr spēle turpināja ritēt rīdzinieku aizsardzības zonā. Biļalovs turpināja aizvadīt labu maču.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 2-10Uzvarēti iemetieni: 7-7Bloķēti metieni: 8-2Spēka paņēmieni: 3-4Soda minūtes: 6-0Laiks uzbrukumā: 01:43 - 06:45
Noslēdzies 2. periods.
Zīle izglābj komandu burtiski pēdējā brīdi, ripa pēc Geraskina metiena atsitās pret vārtu stabiņu un apstājās dažus centimetrus no vārtu līnijas. Aiz Biļalova muguras Zīle pamana ripu un pirmais to savāc. Ātra, aktīva vairākuma izspēle izdevās mājiniekiem.
38:09 min. Noraidījums "Dinamo" komandā.Vēl viens noraidījums aizsardzībā, 2 minūtes Miķelim Rēdliham par klupināšanu. Šo periodu rīdzinieki līdz ar to noslēgs, esot mazākumā.
Kārters Eštons izdara spēcīgu plaukstas metienu, Biļalovs ripu tver precīzi korpusā.
Otrā perioda beigās visas darbības pārsvarā notiek "Dinamo" aizsardzības zonā, retu reizi pretuzbrukums nonāk līdz Furha vārtiem. Nepilnas trīs minūtes pirms perioda beigām tikai otro metienu pa pretinieku vārtiem šajā periodā izdara Andris Džeriņš.
Ļekomcevam radās teicama iespēja, taču nedaudz par ilgu aizsargs notur ripu. Pēc iemetiena ripa vēlreiz atstāj zonu. Atgriežoties pie mūsu vārtiem, bīstams metiens Kuldas izpildījumā, bet Ališausks jau atgriežas laukumā un mazākums izturēts.
Laba, tāla piespēle Habarovam, bet šo epizodi nolasa Makmilans un pārtver ripu, izved to ārā no zonas un kādu brīdi pietur.
31:06 min. Noraidījums "Dinamo" komandā.Mājinieku aktīvā spēle mūsu zonā beidzas ar noraidījumu, 2 minūtes Nerijam Ališauskam par klupināšanu.
Perioda vidū iniciatīvu pārņēmuši mājinieki, ilgstošu uzbrukumu veido viņu vadošā maiņa, taču tas beidzas ar zaudētu ripu. Razgala iesāktais pretuzbrukums ir īss un komandas atgriežas mūsu aizsardzības zonā.
Šuļenins neuzķeras uz pretinieka māņkustību un bloķē metienu pa mūsu vārtiem.
Arī otrajā periodā rit ātra, līdzīga spēle.
Mājinieki sāk vairākuma izspēli, bet seko neprecīza piespēle un ripa pārslīd pāri visam laukumam. "Severstaļ" atgriežas pie mūsu vārtiem, izspēlē līdz ērtai situācijai, bet pārāk ilgi nopauzē viņu uzbrucējs, un mūsējie jau nostājas aizsardzībā.
23:48 min. Noraidījums "Dinamo" komandā.Aizturētā soda situācijā Mihnovs izdara metienu, bet tajā brīdī skan tiesneša svilpe — 2 minūtes Pedanam par sitienu ar celi. Morkovins kādu brīdi paliek uz ledus, bet pieceļas un caurs sāpēm aizlido pie komandas.
Pirmais uzbrukums ar metienu pa vārtiem ir mājinieku izpildījumā, Kinreids izdara plaukstas metienu, ripa līdz vārtiem nenonāk.
Sācies 2. periods.
Pirmā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 11-12Uzvarēti iemetieni: 11-6Bloķēti metieni: 7-3Spēka paņēmieni: 4-7Soda minūtes: 0-2Laiks uzbrukumā: 04:08 - 03:02
Noslēdzies 1. periods!
Ilgi saspēlējas mājinieki mūsu zonā, Kuldam izdodas labs metiens, taču ripa lido garām. "Severstaļ" turpina uzbrukumu, vēlreiz labā pozīcijā nonāk Artūrs. Ļoti aktīvs perioda noslēgums mājinieku izpildījumā, taču rīdziniekiem izdodas noturēt sev labvēlīgo rezultātu.
Meija atdot perfektu piespēli Ruslanam Pedanam, bet krievu aizsargam metiens pa vārtiem nesanāk. Daudz netrūka līdz trešajiem vārtiem.
16:04 min. Rīgas "Dinamo" - "Severstaļ" 2:1Kristaps Zīle realizē vairākumu, iesitot ripu vārtos no vārtu priekšas. Visu vairākuma laiku rīdzinieki atradās "Severstaļ" zonā, labs vairākums.
Mūsējie uzreiz sāk vairākuma izspēli. Vispirms Dārziņš izdara metienu, ripa paliek spēlē, un "Dinamo" turpina vairākumu. Labā pozīcijā nonāk Rēdlihs, taču mājinieku aizsargi nosedz vārtus.
14:58 min. Noraidījums "Severstaļ" komandā.2 minūtes Vadimam Kudako par spēli ar augstu paceltu nūju.
Kulda izdara spēcīgu metienu no zonas līnijas, turklāt tik spēcīgu, ka aizsargam lūst nūja.
Teicami pie zonas līnijas nospēlē Kulda, pārtverot ripu un ļaujot savai komandai turpināt uzbrukumu. Tas gan noslēdzas ar pretuzbrukumu, kurā bīstamu metienu pa vārtiem izdara Dārziņš. Spēle ir ātra, līdzīga, skatāma.
08:50 min. Rīgas "Dinamo" - "Severstaļ" 1:1Īsu brīdi mājinieki bija vadībā... Linuss Videls no apmales izdara diagonālu piespēli Laurim Dārziņam, kurš zibenīgi šauj ripu vārtos, tā caur Furha kājsargiem cienīgi ieripo tīklā.
08:16 min. Rīgas "Dinamo" - "Severstaļ" 0:1Skaista izspēle mājinieku izpildījumā. Jevgeņijs Lapenkovs saņem piespēli no aizsarga Vadima Kudako, izdara metienu un pirmais ir klāt pie atsistās ripas. "Severstaļ" uzbrucējam šie ir pirmie vārti sezonā.
Razgals ar precīzu piespēli uzsāk uzbrukumu, kurā Kalns ar Makmilanu aizskrien divatā uz mājinieku vārtiem. Makmilans pēc Kalna piespēles izdara metienu, Furhs ripu tver korpusā.
Pamazām mūsējiem pārņem iniciatīvu, izveido pozicionālu uzbrukumu, Dzierkals mēģina pārspēt Furhu. Epizode gan beidzas ar pretuzbrukumu, un spēlē jau iesaistās Biļalovs.
Aktīvs spēles sākums, komandas pārbauda viena otru pretuzbrukumos. Pirmā bīstamākā epizode mājinieku zonā, Furhs neveiksmīgi izslido no vārtiem, lai apturētu ripu pie apmales, to pārtver rīdzinieki, taču izveidot uzbrukumu uz tukšiem vārtiem nesanāk.
Rīgas "Dinamo" vārtus šodien sargās Timurs Biļalovs, mājiniekiem — Dominiks Furhs.
Čerepovecas ledus arēnā skatītāju daudz, ko Krievijā ir gadu mijas brīvdienas.
Abas komandas šosezon jau divreiz tikušās, abus mačus aizvadot Rīgā, un sadalīja uzvaras pa vienai uz komandu.
"Severstaļ" pēdējās piecās spēlēs izcīnījuši tikai divas uzvaras. Rīdziniekiem šī statistika nedaudz labāka — trīs uzvaras piecās spēlēs.
Šodienas pretinieki - Rīgas "Dinamo" un "Severstaļ" - savstarpēji tikušies 22 reizes un spēku samēri ir visai līdzīgi, 12 uzvaras Čerepovecas komandai, 10 — rīdziniekiem. Rezultatīvākais mūsu komandā pret "Severstaļ" ir Lauris Dārziņš 13 (6+7). Tikpat punktu arī Miķelim Rēdliham, taču viņa kontā trīs vārti un 10 piespēles.
Četru spēļu izbraukumu rīdzinieki iesāka ar zaudējumu Jaroslavļā "Lokomotiv", bet turpināja ar uzvaru Maskavā pār Mika Indraša "Dinamo".https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-pagarinajuma-uzvar-maskavas-dinamo.d?id=50717017
Rīgas "Dinamo" otrdien aizvada priekšpēdējo spēli šajā izbraukuma tūrē, Čerepovecā tiekoties ar vietējo "Severstaļ".