Rīgas 'Dinamo' nelaimīgi vārti attur no punkta atņemšanas līgas līderiem

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs "Rīgas "Dinamo" pirmdien mājās sīvā spēlē zaudēja čempionāta līderei Kazaņas "Ak Bars", kuru rīdzinieki janvārī izbraukumā jau negaidīti pieveica.

"Dinamo" viesiem zaudēja ar rezultātu 3:4 (2:2, 0:1, 1:1), piedzīvojot devīto zaudējumu pēdējo desmit spēļu laikā.

Rīgas komanda ar 25 punktiem 55 spēlēs saglabā pēdējo vietu līgā un Rietumu konferencē, bet Kazaņas vienība ar 86 punktiem tikpat mačos mazliet pārliecinošāk var justies par pirmo pozīciju gan Austrumu konferencē, gan visā čempionātā.

Spēles pirmais periods sagādāja četrus vārtus. Jau mača otrajā minūtē vairākumu ar labu plaukstas metienu izmantoja Miks Indrašis, bet drīz vien viesu rezultatīvākais hokejists Stefans Da Kosta atbildēja ar to pašu.

Precīza Indraša un Jevgeņija Gračova spēle 15. minūtē ļāva panākt rezultātu 2:1, kad ripu vārtos raidīja Nikolajs Jeļisejevs, kuram tas ir pirmais punkts desmit šīs sezonas KHL spēlēs. Francijas izlases hokejists Da Kosta gan parūpējās par vārtiem "uz ģērbtuvēm", 31 sekundi pirms trešdaļas beigām izlīdzinot rezultātu.

Lai gan otrajā periodā metienu skaits izlīdzinājās, Jānim Vorim darba netrūka. Jaunais vārtsargs tika galā ar vairākiem bīstamiem raidījumiem, tomēr viņu pārspēja Rīgā dzimušais Viktors Tihonovs, rezultatīvu piespēli nopelnot arī Da Kostam. Mača 50. minūtē "dinamieši" gan guva pirmos vārtos skaitliski vienādos sastāvos. Lauvas tiesu darba paveica Indrašis, bet ripu vārtos nogādāja Roberts Bukarts.

Tomēr "dinamiešu" prieki bija īsi, jo divas minūtes vēlāk Kazaņas komanda guva uzvaras vārtus. Vora vārtus apslidoja Mihails Glukovs, kurš ripu piespēlēja gar vārtiem. Tā neveiksmīgi atsitās pret Ņikitas Mateiko slidu un nonāca Vora cietoksnī.

Spēles beigās "dinamieši" centās atspēlēties, spēlējot sešatā, tomēr šos mēģinājumus ātri vien sagrāva Džeisī Lipona nopelnīts noraidījums pie pretinieku vārtiem.

Rīgas komanda ceturtdien viesos tiksies ar Jaroslavļas "Lokomotiv" vienību, uzsākot divu spēļu izbraukumu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Kazaņas Ak Bars
Spēle noslēgusies. Rīgas "Dinamo" – Kazaņas "Ak Bars" 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)Mamčics vēl cerīgi aizlauzās līdz vārtiem, bet pie metiena netika.
Lipons par protestēšanu nopelna sodu līdz spēles beigām. Kanādietim ledus jāpamet.
"Dinamo" tiek pretinieku zonā. Voris tiek nomainīts. Spēle pieci pret pieci. Sākums bija cerīgs, bet Kazaņas hokejisti izraida ripu no savas zonas. Pamatlaikā vēl 25 sekundes.
58:53 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāIzredzes uz uzvaru, visticamāk, izgaist... Lipons cīņā par ripu nejauši klupina pretinieku.
Vēl 100 sekundes pamatlaikā. Rīdzinieki ieslido viesu zonā. Tiek nomainīts Voris.
Voris glābj! Indraša metienu bloķē, "Ak Bars" ātri pāriet uzbrukumā, bet Gluhova izgājienu aptur vārtsargs.
Rihards Bukarts aizcīnās līdz vārtu priekšā, spēj saglabāt līdzsvaru, bet viņa raidītā ripa atsitas pret apmali aiz vārtiem.
Mazākumā mājinieki nocīnījās godam. Tiesa, Kazaņas komanda pēc tā turpina kontrolēt ripu. Pamatlaikā vēl četras minūtes.
52:59 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāRoberts Mamčics pozicionāli "iekrīt" pret Kirilu Petrovu. Epizodi nākas glābt ar noteikumu pārkāpumu.
51:34 min. Rīgas "Dinamo" – "Ak Bars" 3:4 Mihails Glukovs labā ātrumā ieslido "Dinamo" zonā, pirmais savāc ripu un apslido vārtus. Uzbrucējs šķietami uz labu laimi to raida gar vārtiem, kur tā atsitas pret Mateiko slidu pirms nonāk Vora cietoksnī.
49:18 min. Rīgas "Dinamo" – "Ak Bars" 3:3. Vāāārti!Izcils metiens Roberta Bukarta izpildījumā! Piespēle Majonem, bet ārpus protokola paliks Mika Indraša paveiktais. Komandas kapteinis atbruņoja pretinieku, ieslidoja zonā un piesaistīja praktiski četru pretinieku uzmanību, kas veicināja tālāko notikumu attīstību.
"Ak Bars" bīstamākais metiens, iespējams, izpalika, bīstamai piespēlei gar vārtiem nesasniedzot adresātu. Kormjē no dusmām uz rezervistu soliņa lauž nūju.
46:52 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāDzierkalam atkal pārkāpums tālu prom no vārtiem. "Ak Bars" šādi var jau ielikt pamatus uzvarai.
Ļoti maz bijuši pārtraukumi. Trešā perioda pirmajās minūtēs vērojams atklāts hokejs, bet metienu gan nav bijuši daudz. Iespējams, mazliet piesardzīgāka palikusi arī Kazaņas komanda.
Abi Bukarti un Švanenbergs tiek līdz vairākiem metieniem, tomēr vairākums tiek noslēgts bez rezultāta.
Sākusies trešā trešdaļa!
Noslēgusies otrā trešdaļa. Rīgas "Dinamo" – Kazaņas "Ak Bars" 2:3 (2:2, 0:1)Periods noslēdzas ar pāris vētrainiem rīdzinieku uzbrukumiem.
39:49 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāTrešo periodu varēs uzsākt vairākumā. Švanenbergu laukuma visudaļā paklupina Tihonovs.
Vairākuma laikā Dzierkals braši apmalē ietriec Albertu Jarulinu, kurš knapi pēc tam var nostāties uz kājām. "Dinamiešiem" gan neizdodas realizēt teorētisko "pieci pret trīs" pārsvaru. Tā vietā Kazaņas komanda pēc mazākuma izciešanas gandrīz izvirza Da Kostu izgājienā pret Vori, bet francūzis par ātru ieslido zonā.
34:41 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāPetrovs un Kormjē mērķtiecīgi dodas uz mājinieku vārtiem. Voris pāris metienus atvaira, bet pie viņa cietokšņa izvēršas asumi. Kormjē vienīgais gan nopelna divas minūtes par rupjību.
32:46 min. Rīgas "Dinamo" – "Ak Bars" 2:3Judins piesaista divu "dinamiešu" uzmanību, bet cīņā pret diviem pretspēlētājiem paliek Ošenieks. Tihonovs pēc Judina raidījuma savāc ripu un divu cilvēku aizsegā pārspēj Vori, kurš, iespējams, neredzēja atkārtotā metiena brīdi.
Kormjē atkal no tuvas distances met, bet Voris atsit ripu. Otrajā periodā pagājušas 12 minūtes, bet Kazaņa jau 21 reizi apdraudējusi Vora vārtus. Iespējams, gan, ka savainojumu guvis Da Kosta, kurš gan pagaidām turpina spēlēt.
Atkārtojums ļauj saprast, ka pēc Burmistrova metiena ripa skārusi Vora sargāto vārtu pārliktni.
"Dinamo" dažu sekunžu laikā izpilda vairākus metienus pa Biļalova vārtiem. Iespējams, bīstamākais varēja būt Majones metiens, bet aizsarga raidītā ripa spurdza garām vārtiem.
Viktors Tihonovs divreiz pāris sekunžu laikā met no tuvas distances. Vorim joprojām ļoti daudz darba.
Ernests Ošenieks neilgi pēc mazākuma labi uzmet no zilās līnijas. Timurs Biļalovs ripu atvaira sev priekšā.
Pāris bīstamas epizodes pie "dinamiešu" cietokšņa, bet Kazaņas komanda vairākumu atkal neizmanto.
Kormjē izcila pozīcija vārtu priekšā. Uzbrucējs, neapstādinot ripu, uzreiz meta pa Vora vārtiem. Vārtu vīrs atkal uzdevuma augstumos!
21:42 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumā Smags perioda sākums. Vispirms Vorim nācās tikt galā ar diviem pēkšņiem metieniem pēc kārtas. Neilgi pēc tam Švanenbergs nejauši trāpīja pretiniekam ar nūju pa ķiveri.
Sākusies otrā trešdaļa!
Noslēgusies pirmā trešdaļa. Rīgas "Dinamo" – Kazaņas "Ak Bars" 2:2 Perioda izskaņā bīstamu metienu ar nūjas lāpstiņas neērto pusi paguva vēl izpildīt Džeriņš.
Rīdzinieki trešdaļas izskaņā prasmīgi pietur ripu. Ļoti cienījami aizvadīts periods, ja netiks pieļauta kāda lieka kļūda.
19:29 min. Rīgas "Dinamo" – "Ak Bars" 2:2Dmitrija Judina raidīta ripa no zilās līnijas trāpa pa Viktoru Tihonovu. Rīgā dzimušais uzbrucējs uzreiz met pa vārtiem, bet atlēkušo ripu savāc Da Kosta, kurš gūst jau otros vārtus šovakar. Portāls "Delfi" atvainojas hokeja līdzjutējiem par vārtu "piesaukšanu".
14:40 min. Rīgas "Dinamo" – "Ak Bars" 2:1. VĀRTI! Veiksmīgi nospēlē trio Indrašis-Gračovs-Jeļisejevs. Miks Indrašis izpilda elegantu piespēli aiz muguras, Jevgeņijs Gračovs to uzreiz novirza uz vārtu priekšu, bet tur veikli nospēlē Nikolajs Jeļisejevs, gūstot pirmo punktu desmit šosezon KHL aizvadītajos mačos. "Dinamieši" realizējuši divus no diviem vairākumiem!
13:45 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāAktīva Daniela Bērziņa cīņa par ripu aiz pretinieku vārtiem piespiež Staņislavam Gaļijevam pārkāpt noteikumus.
Voronkovs aizsprūk līdz Vora sargātajiem vārtiem. Vārtsargs precīzi ieņem pozīciju un tver talantīgā Krievijas hokejista raidīto ripu.
Pēc soda minūšu bagātā spēles ievada mačs izlīdzinājies. Vairāk ripu kontrolē Kazaņas hokejisti, tomēr nevar teikt, ka kādai vienībai būtu liels pārsvars.
Šis vairākums jau viesiem nebija vairs tik veiksmīgs. "Dinamieši" to veiksmīgi iztur.
7:36 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāZīle un Mateiko izlaiž cauri Konstantīna Luvčenkova piespēli, ļaujot Dmitrijam Voronkovam aizbēgt vienatnē pret Vori. Ņikitam Mateiko nākas izgājienu apturēt ar noteikumu pārkāpumu.
6:28 min. Rīgas "Dinamo" – "Ak Bars" 1:1Atbildi iesniedz viesu rezultatīvākais hokejists. Stefans Da Kosta pēc Patrisa Kormjē piespēles vispirms ar ķermeņa valodu norāda, ka meklē kādu no komandas biedriem, bet tad izpilda pēkšņu metienu, kas lido tieši gar Vori, ripai nonākot vārtos.
Pirmās divas minūtes izciestas. "Ak Bars" lielu daļa šī laika pavadījusi mājinieku zonā, bet metienu nav bijis daudz. Viltīgi vārtiem gan piezagās Da Kosta, kura raidījumu Voris atvairīja.
3:57 min. Rīgas "Dinamo" četru minūšu ilgs mazākumsMārtiņš Dzierkals puse laukuma garumā "skrējās" ar Aleksandru Burmistrovu. Sprinta izskaņā mājinieku uzbrucējs pazaudēja ripu un netīšām pretiniekam trāpīja ar nūju pa seju. Šķiet, ka uzplēsta brūce mudināja tiesnešus piešķirt bargāku pārkāpumu.
1:40 min. Rīgas "Dinamo" – "Ak Bars" 1:0. VĀRTI!Indrašis tiek pie labas iespējas gan mierīgi sagatavot metienu, gan to izpildīt no kreisā iemetienu apļa. Indrašim tie ir 15. vārti šosezon.
1:26 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāUzreiz spēles ievadā dāvana no viesu puses. Kazaņas komandai skaitliskā sastāva pārkāpums.
"Arēnā Rīga" skan abu komandu pārstāvēto valstu himnas. Spēle tūlīt varēs sākties.
Kazaņas komandai pagājušajā spēlē nevarēja palīdzēt Francijas izlases uzbrucējs Stefans Da Kosta, kurš Rīgā gan ir ieradies. Uzbrucējs 46 spēlēs guvis 51 punktu (23+28), šobrīd ieņemot piekto vietu labāko punktu guvēju sarakstā. Ierindā gan nav Kazahstānas pilsoņa Naidžela Dousa, kuram 44 spēlēs 42 punkti (23+19).
Pēteris Skudra uzbrukumā saglabājis vien veiksmīgo virknējumu Rihards Bukarts-Jānis Švanenbergs-Mārtiņš Dzierkals, bet pamatīgi izmainījis pārējo sastāvu. Pieteikti spēlei nav leģionāri Deniss Paršins un Gļebs Zirjanovs. Pietiekami daudz izmaiņu arī aizsardzībā, ierindā atkal esot Kristapam Sotniekam, bet ārpus sastāva paliekot Rīsam Skārletam. Vārtos, kā jau ierasts, Jānis Voris.
"Ak Bars" sezonas noslēgumā demonstrē krietni labāku sniegumu, jo pēdējās piecās spēlēs piedzīvota tikai viena neveiksme. Kazaņas hokejisti pēdējā mačā ar 0:3 piekāpās Magņitagorskas "Metallurg", bet iepriekš ar 3:2 pieveica Jekaterinburgas "Avtomobilist" un Čelabinskas "Traktor".
Abas komandas šosezon savā starpā tikušās jau divas reizes, uzvaras dalot uz pusēm. Pirmajā spēlē viesos "Ak Bars" uzvarēja ar 2:1.
Rīgas "Dinamo" zaudējusi pēdējos astoņos mačos, tomēr vēl janvārī rīdzinieki negaidīti pārsteidza līgas līderus "Ak Bars", izbraukumā triumfējot ar 5:4 spēles papildlaikā.