Rīgas 'Dinamo' neļauj 'Kuņluņ Red Star' iekļūt Gagarina kausa izcīņā

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" pirmdien, 24. februārī, Novosibirskā izcīnīja uzvaru sezonas priekšpēdējā spēlē, ar 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) pieveicot Gunāra Skvorcova pārstāvēto Ķīnas klubu Pekinas "Kuņluņ Red Star".

Līdz ar šo zaudējumu Pekinas komanda atvadījās no teorētiskām iespējām iekļūt Gagarina kausa izcīņā. Lai to paveiktu, "Kuņluņ Red Star" bija jāuzvar pamatlaikā.

Latvijas komandai uzvaru nodrošināja teicams sniegums otrā perioda vidū. Sākumā Kārters Eštons pēc Laura Dārziņa teicamas piespēles meistarīgi raidīja ripu vārtu augšējā stūrī, bet pēc nepilnām divām ar pusi minūtēm "Dinamo" kapteinis Dārziņš panāca 2:0.

Pekinas klubs "atdzīvojās" mača izskaņā, septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām vienīgo reizi pārspējot Aleksandru Salāku. Atlikušajā laikā "Kuņluņ Red Star" izveidoja pamatīgu uzbrukumu vilni, tomēr rīdzinieki uzvaru nosargāja.

Eštona precīzais metiens bija Rīgas "Dinamo" 100. gols sezonā. Latvijas klubs bija pēdējais visā līgā, kurš šajā sezonā vēl nebija spējis pārsniegt šo robežu. Otra sliktākā komanda šajā rādītājā ir "Soči", kas guvusi 122. vārtus.

KHL sezonu Rīgas "Dinamo" noslēgs trešdien, 26. februārī, kad turpat Novosibirskā tiksies ar ar vietējo "Sibirj".

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Kuņluņ Red Star
Spēles statistika
Rīgas Dinamo - Kuņluņ Red Star 2:1. Spēle noslēgusiesRīdzinieki iztur pamatīgu ofensīvu pēdējās sekundēs, bet Kuņluņ Red Star sezona beigusies - zaudējums neļauj Pekinas klubam iekļūt Gagarina kausa izcīņā.Pēdējā sekundē pamatīgi cietis arī Džeriņš, kurš vārtu priekšā saņēma sitienu ar nūju pa seju
Kuņluņ Red Star ņem pārtraukumu pirms izšķirošajiem notikumiem
Kuņluņ Red Star maina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju
Vētrains hokejs! Red Star bija tuvu, lai panāktu neizšķirtu. Uzreiz otrā pusē Džeriņam laba iespēja. Seko Protopoviča izgājiens, bet viņam izsit ripu no nūjas lāpstiņas.
Rīdzinieki ar grūtībām nosargā vārtus mazākumā, pēc tā seko liels Kuņluņ Red Star ofensīva. Par laimi, arī šo spiedienu iztur Rīgas hokejisti.
Pekinas kluba hokejisti pamodušies. Viņiem gan, lai iekļūtu Gagarina kausā, šodienas mačā jāuzvar pamatlaikā.
53:05 min. Rīgas Dinamo mazākumsNeilgi pēc zaudētiem vārtiem rīdzinieki paliek vēl mazākumā - Balinskis pie apmales nospēlējis bīstami ar augsti paceltu nūju. Tā uzskata tiesneši, kuri sākumā uz sodīto soliņa aizsūta Lipsbergu.
52:51 min. Rīgas Dinamo - Kuņluņ Red Star 2:1Pekinas klubs ar haotisko sniegumu tomēr tiek pie vārtu guvuma. Ripa kaut kā atleca pie Smita-Pellija, kurš iemet tukšos vārtos. Salāks tobrīd bija pārvietojies uz vārtu otro stūri.
Perioda sākumā ar aktivitātēm izcēlās rīdzinieki, bet tad cīņas temps rimies. Diezgan mierīgo posmu pārtrauc Kuņluņ Red Star - Loharts izgājienā viens pret vienu nepārspēj Salāku.Un uzreiz pēc tam Dinamo vārtsargs saņem vētrainu atbalstu tribīnēs!
Dinamo veterānu Dāerziņa un Rēdliha izgājiens pret vienu aizsargu. Lauris atdeva piespēli Miķelim, kuram gan nācās ieturēt pauzi pirms metiena. Tas, iespējams, glāba "mājiniekus".
Sļepecs izraujas līdz vārtiem, bet noteikumu ietvaros tiek apturēts. Tad laba iespēja Protopovičam.
Sākas 3. periods
Rīgas Dinamo - Kuņluņ Red Star 2:0. Noslēdzies 2. periodsRīdzinieki neizmantoja iespēju palielināt pārsvaru perioda izskaņā
2. perioda pēdējā minūtē un vairākumā Ankipāns ņem pārtraukumu. Treneris atpūtina līderus un cer, ka komanda gūs trešos vārtus pirms 3. perioda
Labs vairākums Dinamo izpildījumā, šoreiz "mājiniekus" glābj Smits.
37:44 min. Rīgas Dinamo vairākumsKuņluņ hokejistam sods par ripas pieturēšanu. Divu hokejistu pārsvars rīdziniekiem gan būs vien dažas sekundes
35:57 min. Kuņluņ Red Star noraidījumsPavlovs ar savu aktivitāti panāk pretinieka pārkāpumu. Vēl pusminūti komandas vienādos sastāvos, pēc tam vairākums rīdziniekiem.
Pie apmales smagu triecienu saņem Meija - sākumā spēka paņēmiens, bet tad otrs hokejists ielido Latvijas komandas uzbrucējā.
34:29 min. Rīgas Dinamo mazākumsRīgas Dinamo turpināja ofensīvu, bet uzreiz pārkāpumu izdara Dārziņš.
Dārziņa gūtajos vārtos pie rezultatīvas piespēles ticis arī Jānis Švanenbergs. 18 gadus vecajam uzbrucējam tas ir pirmais rezultativitātes punkts KHL karjerā!
30:57 min. Rīgas Dinamo - Kuņluņ Red Star 2:0 Rīdzinieki turpināja ofensīvu un pēc vairākiem uzbrukumiem Red Star vārtsargs Smits atkal piests izņemt ripu no vārtiem. Metienu no tuvas distances atvaira Smits, ripa nonāk pie Lipsberga, kurš no aizvārtes atdod piespēli Dārziņam - komandas kapteinis burzmā tehniski iemet devītniekā.
28:32 min. Rīgas Dinamo - Kuņluņ Red Stars 1:0 Rīgas Dinamo gūst savus 100. vārtus sezonā! Eštons pēc Dārziņa piespēles labi pa kreiso malu pietuvojās vārtiem un tehniski met virs vārtsarga pleca! Skaists gols!
26:48 min. Rīgas Dinamo vairākumsVēl viens diezgan "neizteiksmīgs" noraidījums Pekinas klubam. Bet pārkāpums ir pārkāpums, uzskata soģi.
Ja pirmajā periodā rīdzinieki bija gana aktīvi uzbrukumā, pagaidām 2. periodā tikai divi metieni... Mājiniekiem vispār tikai viens metiens šajā periodā. Šī statistika daudz ko izsaka par notiekošo laukumā 2. perioda pirmajās sešās minūtēs.
Vairākuma sākumā apņēmīgi Dinamo uzbrukumi, bet tad ļoti bāls turpinājums. Kuņļuņ Red Star pilnā sastāvā
20:49 min. Rīgas Dinamo vairākumsTiesnesis aptur spēli un abu komandu spēlētāji skatās, kuram tad pārkāpums. To tiesneši piešķir mājiniekiem, tādējādi Rīgas Dinamo vairākums
Sākas 2. periods
Rīgas Dinamo - Kuņluņ Red Star 0:0. Noslēdzies 1. periods
Salākam uzsit pa cimdiem, kad piespiesta ripa. Uzreiz sākas pagrūstīšanās starp hokejistiem. Tiesneši izšķir ķildniekus vēl pirms dūru vicināšanas.
Salāks glābj! Teicama Kuņluņ hokejistu saspēle, bet Salāks paspēj pārvietoties vārtos un glābj rīdziniekus
Pēc aktīvas darbības pirmā perioda pirmajā daļā tagad jau minūtes piecas komandas spēlē diezgan haotiski.
Rīdzinieki gana aktīvi metienos. Izdarīti jau 10 metieni, bet nospēlēta tikai puse no perioda.
Sļepecam izgājiens, metienu atvaira Kuņluņ vārtsargs. Tad savas spējas demonstrē Salāks, un uzreiz otrā laukuma pusē atkal "mājiniekus" glābj Smits.
Ģēģeris apzaga pretinieku pie Red Star vārtiem, bet ripu uzreiz piespiež Pekinas kluba vārtsargs.
Pavlovs ietur pauzi, apslido vārtus un atdod piespēli Lipsbergam, kuram nesanāk metiens. Vārti bija jau tukši....
Kuņluņ kandidē uz pēdējo - astoto - ceļazīmi uz Gagarina kausu. Lai to izdarītu, Ķīnas klubam šodien savā pēdējā spēlē jāuzvar un jācer uz Ņeftehimik zaudējumu Vladivostokā pēc divām dienām.
Bīstams Dinamo metiens no zilās līnijas. Red Star vārtsargam bija aizsegta redzamība, tomēr ripa nelido vārtos.
Kuņluņ Red Star pirmo momentu izveido Keins, kurš izlaužas līdz Dinamo vārtiem. Salāks glābj. Pēc brīža Salāks tver vēl vienu ripu.
Pirmo momentu izveido rīdzinieki - Ģēģeris pasita ripu uz priekšu un tika pie metiena. Tad viņam atkārtots metiens netraucētam no tuvas distances, bet Pekinas kluba vārtsargs Džeremijs Smits tver ripu.
Spēle sākusies
Šajā mačā rīdziniekiem nevarēs palīdzēt Koltons Gilīss. Viņam diskvalifikācija par kautiņu. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/giliss-diskvalifikacijas-del-nevares-piedalities-sezonas-priekspedeja-spele.d?id=51909071
Rīdziniekiem vārtus arī šajā mačā sargās Aleksandrs Salāks, jo otrs vārtsargs Makarovs ir guvis traumu. Kā otrais vārtsargs mačam pieteikts Reinis Liepiņš. "Mājiniekiem" trešajā maiņā laukumā dosies Gunārs Skvorcovs.
Pirms spēles līdzjutēji Novosibirskā ar aplausiem pauž atbalstu Ķīnai, kur maču nevar aizvadīt, jo valstī plosās koronavīruss.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-spele-koronavirusa-del-parcelta-uz-novosibirsku.d?id=51838643
Rīgas Dinamo KHL neveiksmīgajā sezonā vēl jāaizvada tikai divas spēles, turklāt abas jāspēlē Novosibirskā. Šodien priekšpēdējā spēlē rīdzinieki tiekas ar Pekinas "Kuņluņ Red Star".