Rīgas 'Dinamo' nenosargā četru vārtu pārsvaru un dramatiskā galotnē uzvar Ņižņekamskā

Latvijas hokeja klubs Rīgas "Dinamo" otrdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē izbraukumā ar rezultātu 4:3 pārspēja Ņižņekamskas "Ņeftehimik".

Abas komandas pirmajā periodā demonstrēja diezgan neizteiksmīgu sniegumu, bet otrā perioda piektajā minūtē Gints Meija pēc Linusa Videla metiena, apslidojot vārtus, ieguva ripu un raidīja to vārtos. 11 minūtes vēlāk Kevins Klārks izcēlās ar spēcīgu metienu, kuru pretinieku vārtsargs Iļja Ježovs nespēja tvert.

Trešajā periodā Meija guva savos otros vārtus spēlē, un to viņš paveica pirmo reizi savā karjerā, savukārt 50. minūtē Rihards Marenis pēc Matiasa Mitinena lieliskās piespēles guva savus pirmos vārtus KHL čempionātā. Tiesa, "Dinamo" nespēja noturēt šo drošo pārsvaru. Emīls Gaļimovs nepilnu pusminūti vēlāk guva vārtus ar ļoti precīzu metienu, metot ar nūjas neērto pusi, savukārt 53. minūtē vairākumā ar veiksmes palīdzību Jonass Natinens guva savas komandas otros vārtus. Natinens realizēja vairākumu arī mača pēdējā minūtē, rezultātam kļūstot 3:4, savukārt pēdējās sekundēs Timurs Biļalovs vārtos atvairīja bīstamu metienu un nosargāja savas komandas uzvaru.

Rīgas "Dinamo" ar 25 punktiem 25 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem septīto vietu.

Otrajā izbraukuma spēlē šajā sērijā 15. novembrī "Dinamo" Ņižņijnovgorodā spēlēs pret "Torpedo", bet pēdējā 17. novembrī Tatarstānas galvaspilsētā Kazaņā pret pašreizējiem KHL čempioniem "AK Bars".

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Ņeftehimik
Spēles statistika: Metieni pa vārtiem: 27-42Iemetieni: 24-40; Bloķētie metieni: 11-10;Spēka paņēmieni: 10-17;Laiks uzbrukumā: 11-01 min. - 11:16; Soda minūtes: 6-8
Rīgas "Dinamo" - "Ņeftehimik" 4:3. Spēle noslēgusies.
Biļalovs atvairīja metienu no tuvas distances un nosargāja savas komandas uzvaru.
Rīgas "Dinamo" - "Ņeftehimik" 4:3Jonass Natinens vārtu priekšā lieliski ieņēma pozīciju, sagaidīja piespēli un raidīja ripu vārtos, realizējot vairākumu.
58:52 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Dārziņš, spēlējot aizsardzībā, klupināja pretinieku. Gaidāmas dramatiskas spēles beigas.
Džeriņš labi iesāka uzbrukumu, atspēlēja Majonem, kurš uzmeta pa vārtiem, redzot, ka vārtu priekšā ir Ģēģeris. Latvietim izdevās skart ripu, bet neizdevās ievirzīt to vārtos.
Rīgas "Dinamo" četras mazākuma minūtes noslēdzās ar vieniem ielaistiem vārtiem.
Polāšeks izdarīja metienu uzreiz pēc komandas biedra uzvarētā iemetiena, bet Biļalovs ripu tvēra cimdā.
Ar jaudīgiem uzbrukumiem turpināja "Ņeftehimik" komanda, un "Dinamo" aizsardzībā darbojās ar nelielu apjukumu.
Rīgas "Dinamo" - "Ņeftehimik" 4:2Jonas Natinens uzmeta pa vārtiem, bet ripa no Nerija Ališauska slidas ieslīdēja vārtos. Vēl divas vairākuma minūtes būs Ņižņekamskas komandai.
52:32 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Zaneti bīstami nospēlēja ar augsti paceltu nūju, iesitot pretiniekam pa seju, un nopelnīja četras soda minūtes.
Mājinieki pēc gūtajiem vārtiem laukumā darbojās ļoti enerģiski, liekot "Dinamo" pasvīst aizsardzībā. Pēc tam Marenis pārtvēra ripu un meta virsū vārtsargam no aptuveni 45 grādu leņķa.
49:31 min. Rīgas "Dinamo" - "Ņeftehimik" 4:1Emīls Gaļimovs izspruka starp "Dinamo" aizsargiem un ar nūjas neērto pusi izdarīja ļoti precīzu metienu vārtu augšējā stūrī.
49:03 min. Rīgas "Dinamo" - "Ņeftehimik" 4:0Matiass Mitinens uz uzbrukuma zonas zilās līnijas atņēma ripu Mihaelam Rūhomā, devās uz vārtiem un teicami piespēlēja Rihardam Marenim, kuram atlika ripu mest nenosegtajā vārtu stūrī. https://twitter.com/TVPlaySports/status/1062406543763783681
Vairākumā "Dinamo" pacietīgi saspēlējās, līdz Mitinens ieguva ripu, veica apspēlēšanu un izdarīja metienu. Ježovs ripu tvēra.
Noraidījums "Ņeftehimik" komandā. Gaļimovs laukuma viduszonā pārkāpa noteikumus un saņēma divu minūšu sodu.
44:51 min. Rīgas "Dinamo" - "Ņeftehimik" 3:0Emīls Ģēģeris divas reizes izdarīja labus metienus pa vārtiem, bet pēc otrā metiena ripu ieguva Gints Meija, kurš iemeta ripu tukšos vārtos.
Pie "Dinamo" vārtiem bija pamatīga spēlētāju burzma un vārtsargs jau bija nogūlies uz ledus. Marenis un Bērziņš šajā epizodē labi nospēlēja aizsardzībā.
Ņestrešils lūkoja tikt pie ripas vārtu priekšā, bet Biļalovs to tvēra. Abas komandas aktīvi darbojās perioda ievadā. Tad Bērziņš no aizvārtes izdarīja piespēli, taču neviens komandas biedrs netika pie ripas.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 10-16;Iemetieni: 8-12; Bloķētie metieni: 4-6; Spēka paņēmieni: 4-8; Laiks uzbrukumā: 04:10 min. - 3:36 min.
Rīgas "Dinamo" - "Ņeftehimik" 2:0. Noslēdzies 2. periods.
Klārks bija tuvu otrajam vārtu guvumam. Makmilans piespēlēja no aizvārtes, Klārks slidojumā uz priekšu izdarīja metienu no tuvas distances, bet Ježovs ar nūju atvairīja ripu.
Abas komandas perioda beigas aizvadīja aktīvi, apmainoties ar uzbrukumiem. Biļalovam vajadzēja atvairīt bīstamākus metienus pa vārtiem.
35:54 min. Rīgas "Dinamo" - "Ņeftehimik" 2:0Kevins Klārks visas spēles garumā bija aktīvs uzbrukumā. "Dinamo" neitrālajā zonā ieguva ripu, Brendons Makmilans ar vienu roku pāradresēja ripu Klārkam, kurš ar spēcīgu metienu pārspēja pretinieka vārtsargu.
Ģēģeris uzbrukumā bija aktīvs pie Ježova sargātajiem vārtiem, tomēr metiens latvietim neizdevās pietiekami precīzs.
Teicami "Dinamo" vārtos nospēlēja Biļalovs, kurš apturēja "Ņeftehimik" komandas pretuzbrukumu.
"Dinamo" uz pāris minūtēm iespieda pretiniekus savā aizsardzības zonā, un laba iespēja gūt vārtus bija Makmilanam, kurš mainīja ripas lidojuma virzienu.
Klārks un Makmilans ar saviem metieniem apdraudēja pretinieku vārtus. Pēc "Dinamo" gola spēles temps ir ātrāks, bet Ņižņekamskas hokejisti spēlē nedaudz enerģiskāk.
Uzreiz pēc Gaļimova metiena "Dinamo" vārtsargs saglabāja nemainīgu spēles rezultātu.
''Ņeftehimik" izveidoja savu labāko vārtu gūšanas iespēju spēli, kad pēc Ņestrešila piespēles Gaļimovs izdarīja brīvu metienu no labas pozīcijas. "Dinamo" vārtsargs bija savā vietā.
24:58 min. Rīgas "Dinamo" - "Ņeftehimik" 1:0Rīgas "Dinamo" hokejisti izvirzījās vadībā, kad Linuss Videls izslidoja no aizvārtes un izdarīja metienu. Cīņā par ripu iesaistījās Emīls Ģēģeris, kurš ar pieskārienu nogādāja ripu Gintam Meijam, un viņš to ieslidināja tikšos vārtos.
Ņestrašils iegāja zonā un izdarīja metienu tālajā vārtu stūrī, taču ripa lidoja garām. Mājinieki turpināja aktīvo spēli trešdaļas sākumā.
Pie "Dinamo" vārtsarga Biļalova vārtiem jau pirmajās sekundēs bija nepatīkama situācija pēc ripas rikošeta, tomēr viņš pārliecinoši tika galā ar šo momentu.
Sācies 2. periods.
Pirmā perioda statistika:  Metieni pa vārtiem: 11-11 ; Iemetieni: 11-16; Bloķētie metieni: 4-4 ; Spēka paņēmieni: 1-5 ; Laiks uzbrukumā: 4:33 min. - 1:44 min. Soda minūtes: 2-4
Rīgas "Dinamo" - "Ņeftehimik" 0:0. Noslēdzies 1. periods.
Biļalovs atvairīja neērtu metienu un nosargāja "Dinamo" vārtus.
"Dinamo" mazākumu izturēja un uzreiz devās uzbrukumā, kur pāris reizes izdevās saasināt situāciju vārtu priekšā. Tad Gilīss un Majone izdarīja metienus.
Spēlējot četri pret četri, "Dinamo" hokejisti izdarīja metienus pa Ježova vārtiem. Tad "Ņeftehimik" sāka savu vairākumu, bet "Dinamo" neļāva pretiniekiem veidot uzbrukumus.
12:48 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Otrais vairākums "Dinamo" izpildījumā bija haotisks un neizteiksmīgs, bet tad Rīgas kluba spēlētāji pārkāpa skaitlisko sastāvu.
11:13 min. Noraidījums "Ņeftehimik" komandā. Sodu par Bērziņa klupināšanu nopelnīja Ogurcovs.
"Dinamo" hokejisti pārņēmuši spēles kontroli un izdara spiedienu uz pretinieku vārtiem.
Sotnieks uzmeta pa vārtiem, kad tur "dežūrēja" Marenis un Bērziņš. Ježovs tika pie ripas un neļāva abiem uzbrucējiem iedabūt ripu vārtos.
"Dinamo" vairākumā darbojās aktīvi, bet pāris reizes "Ņeftehimik" hokejisti ripu izmeta ārpus laukuma. Labākā iespēja uzbrukumā bija Klārkam, bet Ježovs apturēja ripu.
5:48 min. Noraidījums "Ņeftehimik" sastāvā. Ģēģeris lielā ātrumā rāvās uzbrukumā, bet tad viņu apturēja Volgins, kuru sodīja par boķēšanu.
Majone lieliski piespēlēja Klārkam, kurš no labas pozīcijas raidīja ripu garām vārtiem.
Biļalovs atvairīja divus metienus, tad Dārziņš pēc tālas piespēles izgāja pret vārtsargu. "Dinamo" kapteinim neizdevās ripu pārmest pāri pretinieku vārtsargam Ježovam.
"Dinamo" labi izspēlēja savu uzbrukumu, kad Majone uzmeta uz vārtiem un ripas lidojuma virzienu centās mainīt Gilīss.
"Ņeftehimik pirmajā minūtē bīstami izspēlēja uz vārtu priekšu, bet rīdzinieki neļāva izdarīt metienu no tuvas distances. Tad "Dinamo" vārtsargs tvēra tālu metienu.
Makmilanam šī ir atgriešanās laukumā, un viņš iepriekšējo spēli aizvadīja septembra beigās. Jau uzreiz kanādietis iekļauts pirmajā maiņā.
Rīgas "Dinamo" ar 23 punktiem 24 spēlēs šobrīd Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem septīto vietu, kamēr "Ņeftehimik" ar 26 punktiem 25 cīņās ir astotajā pozīcijā Austrumos.
Rīgas “Dinamo” sastāvs spēleiVārtsargs: Timurs Biļalovs, rezervē: Kristers Gudļevskis.Pirmā maiņa: Koltons Gilīss – Brendons Makmilans – Kevins Klārks, Uvis Balinskis – Kristaps Sotnieks; Otrā maiņa: Emīls Ģēģeris – Andris Džeriņš – Gints Meija, Marks Zaneti – Nerijus Ališausks; Trešā maiņa: Miķelis Rēdlihs – Linuss Videls – Lauris Dārziņš, Dmirtrijs Šuļeņins – Metjū Majone; Ceturtā maiņa: Rihards Marenis – Daniels Bērziņš – Matiass Mitinens, Vitālijs Pavlovs, Sergejs Gimajevs.
Ģirts Ankipāns uz šo trīs spēļu izbraukuma sēriju līdzi paņēma trīs vārtsargus, 8 aizsargus un 15 uzbrucējus.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-treneri-pazino-sastavu-nakamajam-izbraukuma-spelem.d?id=50574403
KHL čempionātā noslēdzies starptautisko spēļu pārtraukums, un kārtējās spēles regulārajā čempionātā aizvadīs Rīgas "Dinamo" hokejisti, kuri devušies uz Ņižņekamsku, lai spēlētu pret "Ņeftehimik".