Rīgas 'Dinamo' nerealizē 'bullīšus' un piekāpjas SKA

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" svētdien viesojās pie Sanktpēterburgas SKA vienības, atspēlējot divu vārtu deficītu, bet ar rezultātu 3:4 (0:1, 3:2, 0:0, 0:1) piekāpjoties pēcspēles metienos.

Rīdzinieki pēc zaudējuma papildlaikā 25 spēlēs sakrājuši 17 punktus, joprojām ieņemot pēdējo vietu līgā. Savukārt SKA vienība ar 32 punktiem 27 spēlēs pakāpusies uz otro vietu Rietumu konferencē.

Spēles rezultātu pirmajā periodā atklāja Antons Burdasovs. Taču vairākas citas iespējas SKA komanda neizmantoja, kura trešdaļā izpildīja deviņus metienus, kamēr rīdzinieki iespēja vien divus.

Otrā trešdaļa sarūpēja pietiekami daudz pavērsienu. Vispirms Aleksandrs Barabanovs panāca rezultātu 2:0, bet "Dinamo" tam atbildēja ar astoņās minūtēs gūtiem trim vārtiem, vienreiz izceļoties Laurim Dārziņam, bet divreiz Brendonam Makmilanam. Perioda izskaņā apjukumu pie viesu vārtiem izmantoja Andrejs Kuzmenko, kurš izlīdzināja rezultātu.

Trešajā periodā pārsvars atkal piederēja SKA, tomēr rīdzinieki izturēja spiedienu un papildlaikā pat nonāca pie labām iespējām uzvarēt. Taču tiesneši neieskatīja vārtu guvumu Makmilanam, jo Kārters Eštons pagrūda Artjomu Zubu, kurš uzkrita virsū vārtsargam Magnusam Helbergam. Savukārt Andris Džeriņš neizmantoja Miķeļa Rēdliha nopelnītu "bullīti".

Spēles uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienos, kuros SKA guva divus vārtus, bet "Dinamo" nespēja izmantot nevienu no četriem izgājieniem.

KHL SPĒLE: RĪGAS DINAMO – SANKTPĒTERBURGAS SKA
Rīgas "Dinamo" - Sanktpēterburgas SKA (0:1, 3:2, 0:0, 0:1). Spēle noslēgusies pēc pēcspēles metieniem.
"Dinamo" 0-0 SKA - Meija cenšas raidīt ripu tālajā "devītniekā", bet Helbergs to ķer."Dinamo" 0-1 SKA - Tkačovs nogulda Salāku un ar nūjas neērto pusi pārceļ ripu pāri kājsargam."Dinamo" 0-1 SKA - Aštons pat īsti netrāpa pa ripu, kā bija vēlējies. Helbergam viegli metienu atvairīt."Dinamo" 0-1 SKA - Kuzmenko šķietami par daudz aizraujas ar māņkustībām un nespēj apmānīt Salāku."Dinamo" 0-1 SKA - Māršals cenšas mest tuvējā, augšējā stūrī. Helbergs ar nūju atvaira metienu."Dinamo" 0-2 SKA - Marčenko ar spēcīgu plaukstas metienu pārspēj Salāku."Dinamo" 0-2 SKA - Dārziņš pāris reizes māna, bet tad izpilda spēcīgu metienu, kuru Helbergs ar plecu aizskar.
Būs pēcspēles metieni! "Dinamieši" pēdējo minūti kontrolē ripu, bet īsti necenšas saasināt situāciju.
Salāks ar pieri atvaira bīstamu metienu. Spēle tiek apstādināta. Palikusi vēl viena minūte.
62:50 min. "Dinamo" šķietami gūst vārtus, bet tiek skatīts video atkārtojums. Aštons ar piespēli izvirza Makmilanu izgājienam, kurš nerealizē iespēju, tomēr Helbergs to nepiespiež. Aštons pieslido pie vārtiem, pagrūž Zubu, kurš uzkrīt virsū savam vārtsargam un ripa tādējādi tiek pārstumta pāri līnijai. Jautājums, vai nav bijis noteikumu pārkāpums. Vārti netiek ieskaitīti.
Džeriņš izpilda "bullīti". Hokejists centās trāpīt starp kājsargiem, bet metiens īsti neizdodas. Helbergs pēc tā atvairīšanas iesaistās vārdu apmaiņā ar rīdzinieku uzbrucēju.
61:04 min. "Dinamo" izpildīs "bullīti"Miķelis Rēdlihs uzvar sprinta slidojumā un īsi pirms vārtiem tiek nogāzts.
Sotnieks kļūdās savā zonā, un Tkačovs tiek pie iespējas mest, SKA uzbrūkot divatā pret vienu Salāku. Salāks ripu tver un pēc tam vēl saķeras ar Zubu.
Sācies papildlaiks!
Noslēdzies pamatlaiks. Būs jāspēlē papildlaiks!
Vēl divas minūtes. SKA iespēju skaits mazinājies.
Makmilans izpilda spēcīgu metienu, pēc kura Meļņičuks nespēj atrast ripu. "Dinamiešiem" gan mazliet pietrūkst, lai to iestumtu tukšos vārtos. Viņa vietā vārtos arī stājas Magnuss Helbergs. Meļņičuks laukumu pamet mazliet klibojot. Izskatījās, ka tieši šajā epizodē kāds diskomforts viņam mazliet patraucēja.
SKA izpilda vairākus metienus, taču rīdzinieki pašaizliedzīgi tos bloķē. Skaitliskais mazākums izturēts bez vārtu ielaišanas.
53:00 min. "Dinamo" spēlēs mazākumāMarčenko vēlreiz apspēlē kādu "dinamieti" viens pret viens, šoreiz tas ir Uvis Balinskis, kuram pēc tam nākas gāzt uzbrucēju, lai viņš neizslidotu viens pret Salāku.
Kirils Marčenko apslido Ališausku un ieslido zonā, kur jau gandrīz no aizvārtes izdara piespēli gar vārtiem. Salāks krīt uz ledus, bet Koskiranta nespēj īsti izpildīt metienu. Ripa piespiesta. Spiediens pieaug.
SKA pastāvīgi uzbrūk un apdraud Salāka vārtus. Pirmās deviņas minūtes "Dinamo" izturējuši.
Jevgeņijs Ketovs apslido vārtus un cenšas iebakstīt ripu tuvajā vārtu stūrī. Salāks izseko līdzi krievu uzbrucējam.
Bīstama situācija pie Salāka vārtiem. Jarno Koskiranta praktiski izslido cauri vārtsarga laukumam, cīnoties par atlēkušo ripu. Ripa atleca no borta un pārsteidza Salāku, kurš pārleca tai pāri. Koskiranta spēj pieskarties tai ar nūju, bet tā aizslīd garām vārtiem.
Ripa atsitas pret Salāka ķiveri, vārtsargs atvaira metienu.
Noslēdzies 2. periods.
39:08 min. Rīgas "Dinamo" - Sanktpēterburgas SKA 3:3 Metienu sērija pa Salāka vārtiem beidzas ar pamatīgu haosu. Vārtuvīrs beigās atradās jau ārpus sava laukuma un futbola vārtsarga cienīgā lēcienā centās komandu glābt, bet Andrejs Kuzmenko nekļūdīgi raida ripu pustukšos vārtos no pāris metru attāluma.
Vladimirs Tkačovs no labas pozīcijas izpilda bīstamu metienu, Salāks savā vietā. Jāiztur vēl pusminūte.
37:14 min. "Dinamo" spēlēs mazākumāRīdzinieki izpilda bīstamu uzbrukumu, Marenis pārcenšas un cīņā par ripu klupina Artjomu Zubu.
Salāks vēlreiz glābj pēc viens pret vienu izgājienā.
35:33 min. Rīgas "Dinamo" - Sanktpēterburgas SKA 3:2 Dārziņš ilgstoši saglabā ripu, izslido cauri aizvārtei un nogādā ripu Makmilanam, kurš to neaptur un raida tuvējā devītniekā. SKA vienība pavisam apjukusi, tiek ņemts minūtes pārtraukums.
"Dinamo" lielāko daļu vairākuma pavada saspēlējoties bez metieniem. Makmilans tā beigās izpilda bīstamu metienu, pēc kura vārtu priekšā rodas apjukums, tomēr mājinieku aizsargi nogādā ripu drošībā un iztur skaitlisko mazākumu.
Salāks ar ķērājcimdu notver Naila Jakupova bīstamu metienu.
30:27 min. "Dinamo" spēlēs vairākumāAlišausku aiz saviem vārtiem klupina Nails Jakupovs.
Rihards Marenis izslido vienatnē uz vārtiem, pārceļ ripu uz neērto nūjas pusi, bet nespēj to pārcelt pāri Alekseja Meļņičuka kājsargiem.
28:30 min. Rīgas "Dinamo" - Sanktpēterburgas SKA 2:2 Nerijus Ališausks met no zilās līnijas, ripai lidojot cauri četru hokejistu kājām. Šķiet, ka to pielabo Brendons Makmilans.
Batņa cieš sadursmē ar mājinieku hokejistu un aizklibo uz ģērbtuvēm.
25:47 min. Rīgas "Dinamo" - Sanktpēterburgas SKA 1:2 Rēdlihs uz zilās līnijas atbruņo pretinieku, aizslido laukuma garumā un izpilda metienu. Pie atlēkušās ripas pirmais pieslido Dārziņš, kurš no vārtu priekšas gūst vārtus.
Lipsbergs ar Meiju uzbrūk divi pret diviem, bet Lipsberga piespēle nesasniedz komandas biedru.
21:40 min. Rīgas "Dinamo" - Sanktpēterburgas SKA 0:2 Aleksandrs Barabanovs aizslido vienatnē pret Kristapu Sotnieku, pārceļ ripu uz neērto nūjas pusi, paslido Sotniekam garām un raida ripu Salākam cauri padusei.
Sācies 2. periods.
Noslēdzies 1. periods.
Sākoties perioda pēdējai minūtei, Lipsbergs, Džeriņš un Meija ilgi notur ripu pretinieku zonā, bet līdz metienam netiek.
Batņa pēc pagrieziena izpilda retu "Dinamo" vienības metienu. SKA saglabā iniciatīvu. Vēl trīs minūtes pirmajā trešdaļā.
Salākam vispirms jāpārvietojas uz vārtu stūri, bet tad atpakaļ uz vārtu vidu. Plotņikovs un Kempainens viens pēc otra veic bīstamus metienus no vārtu priekšas.
SKA pārsvarā kontrolē ripu. Rīdzinieki joprojām nav veikuši metienu pa vārtiem kopš spēles pirmās minūtes.
9:21 min. SKA neieskaita vārtu guvumu"Dinamieši" jau izturējuši mazākumu, bet mājinieki sarūpē vēl vienu uzbrukuma vilni. Andrejs Kuzmenko izslido vārtu priekšā, raida ripu gar vārtiem, bet Salāks to neveiksmīgi ievirza savos vārtos ar kājsargu. Tiesneši gan skatās video atkārtojumu, kuru pieprasīja Ģirts Ankipāns. "Dinamo" treneru štābs uzskata, ka mājinieki iepriekš bija ieslidojuši par ātru zonā. Tā arī noticis.
Burdasovs izpilda bīstamu plaukstas metienu, kuru Salāks īsti neredz, bet spēj atvairīt.
7:17 min. "Dinamo" spēlēs mazākumāKuzmenko pie "Dinamo" vārtiem nogāž Kristofers Berglunds.
4:19 min. Rīgas "Dinamo" - Sanktpēterburgas SKA 0:1 Kuzmenko labi nospēlē aiz vārtiem, ar asu piespēli atrodot Antonu Burdasovu, kurš trāpa tuvajā "devītniekā".
Dārziņš ātrajā uzbrukumā veic pirmo "Dinamo" metienu šodien. Hokejisti pēc svilpes mazliet saķeras.
Vārtos šodien atkal stājies Aleksanders Salāks.
Komandas šosezon jau tikās septembra izskaņā, kad rīdzinieki mājās zaudēja ar rezultātu 0:3.
"Dinamieši" centīsies pārtraukt trīs spēļu zaudējumu sēriju. SKA pēdējā mačā arī zaudējums pret "Lokomotiv", bet iepriekšējos četros mačos tā izcīnīja vismaz pa punktam.