Rīgas 'Dinamo' nespēj apturēt Maskavas 'Dinamo' iespaidīgo sezonas sākumu

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas "Dinamo" otrdien izbraukumā ar rezultātu 1:4 (1:1, 0:0, 0:3) piekāpās Maskavas "Dinamo" vienībai, kas šo sezonu turpināja ar septīto uzvaru septiņās spēlēs.

Maskavas "Dinamo" šo sezonu turpināja perfekti, turklāt visās spēlēs tā guvusi vismaz četrus vārtus. Rīdzinieki deviņās spēlēs tikuši pie trim uzvarām.

Maskavas "Dinamo" ātri ieguva vairākumu, kuru realizēja ceturtajā minūtē, kad pēc Vadima Šipačova teicamas piespēles precīzi meta Staņislavs Gaļijevs. Nikolajs Jeļisejevs 17. minūtē rezultātu spēja izlīdzināt, kad pats apspēlēja aizsargus un izdarīja precīzu metienu, kad vārtsargs jau bija pretkustībā. Viņam tie bija ceturtie vārti šajā sezonā.

Mača turpinājumā rīdzinieki līdzīgi spēkojās ar spēcīgajiem pretiniekiem, bet trešajā trešdaļā Maskavas "Dinamo" sāka darboties aktīvāk, kas panāca Rīgas kluba spēlētāju noraidījumus. Rīgas "Dinamo" vārtsargs Matejs Mahovskis 46. minūtē pēc izturēta mazākuma nespēja tvert salīdzinoši vienkāršu Dmitrija Raševska izdarīto metienu, un Maskavas "Dinamo" atguva vadību.

52. minūtē Šipačovs realizēja lielo skaitlisko vairākumu un panāca rezultātu 3:1, bet tad pretuzbrukumā arī Ivans Igumnovs guva vārtus.

Izbraukuma spēļu sēriju Rīgas "Dinamo" turpinās ceturtdien pret Čerepovecas "Severstaļ".

Portāls "Delfi" piedāvā mača teksta tiešraidi.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Maskavas Dinamo
Statistika
Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:4. Spēle noslēgusies!
Maskavas kluba hokejisti turpināja spēlēt ļoti aktīvi, cenšoties gūt piektos vārtus.
58:12 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Venstrēms sodīts par klupināšanu. Ļoti nedisciplinēti spēlē rīdzinieki šajā trešdaļā.
54:53 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:4. Arī šajā mačā Maskavas "Dinamo gūst četrus vārtus. Ivans Igumnovs pretuzbrukumā izdarīja precīzu metienu gar tuvo vārtu stabu.
Rīdzinieki izturēja lielo mazākumu, taču maskaviešu spiediens bija liels.
52:05 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Rīgas "Dinamo" nespēj vairs izvairīties no sodiem. Cibuļskis turēja pretinieku. Pusotra minūte lielajā mazākumā.
51:39 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Maskavas "Dinamo" lielā ofensīva piespiež rīdziniekus pieļaut kļūdas. Protapovičs ripu izmeta ārpus laukuma. Rīdzinieki 13 sekundes spēlēs trijatā.
51:43 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:3 Pēc uzvarēta iemetiena Maskavas hokejisti ātri saspēlējās, un Vadims Šipačovs ieblieza ripu Rīgas "Dinamo" vārtos.
Maskavas "Dinamo", redzot, ka izspēlēt kombinācijas neizdodas, izdarīja metienus no tālas distances. Mahovskis darbojās lieliski. Turklāt viņš apturēja pretiniekus izgājienā divi pret vienu.
49:52 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Rīgas "Dinamo" hokejisti pašaizliedzīgi strādāja aizsardzībā šajā trešdaļā, taču pašiem uzbrukumi neveidojās. Tad vēl viens noraidījums turpināja samazināt cerības. Gints Meija turēja pretinieku ar nūju.
45:46 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:2.  Sķita, ka šis būs vēl viens mazākums, kurā Rīgas "Dinamo" nospēlēja teicami aizsardzībā, neļaujot mājiniekiem gūt vārtus. Tomēr uzreiz pēc mazākuma beigām Dmitrijs Raševskis izdarīja precīzu metienu no labā iemetienu apļa. Matejs Mahovskis metienu redzēja, bet ripu nespēja tvert.
43:42 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā.Jeļisejevs klupināja pretinieku, kad viņš devās uzbrukuma zonā pa labo malu.
Maskavas klubs pārņēmis ripas kontroli, cenšoties atgūt vadību un turpināt savu uzvaru sēriju.
Maskavas "Dinamo" vairākuma izskaņā bija draudīga situācija pie Rīgas kluba vārtiem, taču rīdzinieki vēlreiz spēja neitralizēt šajā sezonā iespaidīgo pretinieku vairākumu.
Sācies 3. periods
Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:1. Noslēdzies 2. periods.
Mahovskis pārliecinoši tvēra Gaļijeva metienu. Turpinājums rīdziniekiem mazākumā bija veiksmīgs.
38:46 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Daniels Bērziņš iegrūda apmalē Zaicevu, nopelnot noraidījumu. Lai arī Zaicevs, sēžot uz ledus, uzreiz klupināja latvieti, tiesneši krievam sodu nepiešķīra.
Vairākumā Cibuļskis uzmeta pa vārtiem, Karjalainens nespēja mainīt ripas lidojuma virzienu. Kopumā rīdziniekiem uzbrukumi šoreiz īsti neveidojās.
36:11 min. Noraidījums Maskavas "Dinamo" komandā. Jefremofs iesita ar nūju Porjē, dodot rīdziniekiem vairākumu.
Rīdzinieki mazākumu izturēja. Taču maskavieši turpināja uzbrukt, un O'Dels ripu neizmantoja teicamu iespēju gūt vārtus.
Pedans ar spēcīgu metienu raidīja ripu garām vārtiem. Tad Čebikins vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu, bet Mahovskis ripu tvēra. Tad viņš arī iesita vārtsargam ar nūju, bet tiesneši šoreiz to viņam piedeva.
33:41 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā.Tiesneši uzskatīja, ka Protapovičs iemetienā nenokontrolēja savu nūju un iesita pretiniekam pa seju. Atkārtojumā gan bija redzams, ka vaininieks bija Radils.
Rīdzinieki mazākumā nospēlēja veiksmīgi un šoreiz bīstamas izspēles nepieļāva. Pēdējās sekundēs Sergejevs spēcīgi meta pa vārtiem, Mahovskis nedroši ripu tvēra.
29:39 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Skaitliskā sastāva pārkāpums diezgan muļķīgā situācijā, kad ripa bija aiz pretinieku vārtiem.
Radils apslidoja vārtus un izdarīja diezgan negaidītu metienu, bet Bočarovs atvairīja sev priekšā. Rīdzinieki turpināja aktīvo spēli.
Vairākumā Meija un Jeļisejevs izdarīja metienus pa vārtiem, liekot Bočarovam atvairīt ripas. Tad Gorlija metiena brīdī vārtu priekšā nebija neviena Rīgas kluba pārstāvja, kas vārtsargam dzīvi atviegloja.
26:26 min. Noraidījums Maskavas "Dinamo" komandā. Igumnovs noraidīts par grūšanu apmalē.
25:42 min. Neieskaita vārtus Maskavas "Dinamo" komandai. Maskavas "Dinamo" hokejisti izspēlēja uzbrukumu, kurā Mahovskis nespēja nofiksēt ripu pēc tāla metiena, jo aktīvi vārtu priekšā cīnījās Petuņins. Staņislavs Gaļijevs ripu ātri ieguva savā rīcībā un raidīja to vārtos.  Rīgas "Dinamo" treneri gan pieprasīja video atkārtojumu, uzskatot, ka bija pārkāpums pret vārtsargu. Izskatot šo epizodi, tiesneši fiksēja pārkāpumu Petuņinam, kurš ar nūju iesita Mahovskim pa ķērājcimdu.
Venstrēms pusātrā Rīgas kluba uzbrukumā saņēma ripu un meta pāri vārtiem no labas pozīcijas. Rīdziniekiem bija labs trešdaļas sākums, bet tad Gaļijevs pēc Šipačova piespēles izdarīja bīstamu metienu, kuru atvairīja Mahovskis. Brīdi vēlāk arī Mironovs apdraudēja rīdzinieku vārtus.
Gormlijs izdarīja metienu no zilās līnijas, bet neviens Rīgas "Dinamo" spēlētājs vārtu priekšā vārtsargam nespēja patraucēt tvert ripu.
Protapovičs izdarīja plaukstas metienu, kuru Bočarovs atvairīja diezgan nedroši.
Sācies 2. periods.
Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:1. Noslēdzies 1. periods.
Maskavas "Dinamo" trešdaļas izskaņā centās atgūt vadību, bet Mahovskis spēja noturēt rezultātu nemainīgu.
16:03 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:1 Nikolajs Jeļisejevs uzņēmās iniciatīvu divās epizodēs pēc kārtas. Otrajā viņš tika garām aizsargiem un izdarīja precīzu metienu, kad vārtsargs jau bija pretkustībā. Viņam jau ceturtie vārti šajā sezonā.
Maskavas "Dinamo" nākamajās epizodēs iespieda rīdziniekus savā aizsardzības zonā, taču viesi šoreiz aizsardzībā spēlēja aktīvi un tika līdzi pretiniekiem.
Rīgas "Dinamo" vairākumā labākā iespēja gūt vārtus bija pēc Skārleta metiena, kad Jeļisejevs ieguva vārtsarga atvairīto metienu. Viņam metienu nebija izdarīt ērti, tāpēc uzreiz iespēlēja uz vārtu priekšu Porjē, taču viņam vārtus apdraudēt neizdevās.
9:23 min. Noraidījums Maskavas "Dinamo" komandā. Rīgas klubs ieguva pirmo vairākumu pēc tam, kad Sergejevs iegrūda mugurā Bunci.
Mača pirmajās minūtēs Venstrēms un Ozols ar metieniem apdraudēja Maskavas "Dinamo" vārtus, bet lielas problēmas Bočarovam ripu atvairīt nebija.
Šipačova metienu atvairīja Mahovskis, brīdi vēlāk O'Dels no tuvas distances meta pāri vārtiem. Maskavieši vairākuma turpinājumā izspēlēja labas izspēles, bet šoreiz Rīgas klubs izturēja mazākumu.
5:13 min. Vēl viens noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā.Maskavas komanda atkal devās uzbrukumā, un šo ofensīvu rīdzinieki nespēja disciplinēti apturēt. Divu minūšu noraidījumu nopelnīja Gormlijs, kurš turēja pretinieku.
3:26 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 0:1 Maskavas "Dinamo" hokejisti šajā sezonā vairākumā spēlē izcili un to apliecina arī šajā mačā. Vadims Šipačovs izdarīja precīzu piespēli no laukuma apmales šķērsām uzbrukuma zonai, Staņislavs Gaļijevs saņēma ripu un izdarīja precīzu metienu. Rīdzinieki nevar atļauties pārkāpt noteikumus.
2:11 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā.Rīdzinieki pieļāva pārmetienu. Maskavas hokejisti uzvarēja iemetienā uzbrukuma zonā, izspēlēja uzbrukumu un izdarīja pirmo metienu pa vārtiem. Epizode noslēdzās ar Cibuļska noraidījumu.
Spēles pirmās divas minūtes ritēja ātrā tempā, taču hokejisti pārsvarā darbojās viduszonā, meklējot veidus, kā iesākt uzbrukumus.
Rīgas "Dinamo" sastāvā šajā mačā malā palikuši Frenks Korado, Mārtiņš Karsums, Rūdolfs Čevernijs un Kristaps Sotnieks.
Rīgas “Dinamo” sastāvs spēlei: Vārtos: Matejs Mahovskis; 1. maiņa: Sebastjans Venstrēms – Jere Karjalainens – Peters Tīvola, Ralfs Freibergs – Oskars Cibuļskis;2. maiņa: Lukašs Radils – Aleksandrs Protapovičs – Gints Meija; Rīss Skārlets – Brendons Gormlijs;3. maiņa: Emīls Porjē – Hanters Šinkaruks – Nikolajs Jeļisejevs, Nerijus Ališausks – Kārlis Čukste;4. maiņa: Filits Buncis – Gunārs Skvorcovs – Daniels Bērziņš, Patriks Ozols.
Sezonas pirmajās astoņās spēlēs Emīls Porjē, Nikolajs Jeļisejevs un Rūdolfs Čevernijs guvuši pa trim vārtiem, bet Lukašs Radils izcēlies ar četrām rezultatīvām piespēlēm. Vārtus un trīs piespēles iekrājuši Brendons Gormlijs un Hanters Šinkaruks.
Rīgas "Dinamo" savainoto spēlētāju sarakstā joprojām ir Kristaps Zīle, kurš šobrīd ir kopā ar komandu, tāpat izbraukumā devies Lauris Dārziņš, kurš traumas dēļ nav spēlējis kopš 8. septembra.
Rīgas “Dinamo” hokejisti aizvadīs otro spēli pēc kārtas Maskavā, kurš šoreiz pretiniekos vietējā “Dinamo” komanda. Rīdzinieki sezonas pirmajās astoņās spēlēs guvusi trīs uzvaras, ieņemot 10. vietu Rietumu konferencē. Savukārt Maskavas “Dinamo” sešās spēlēs izcīnījusi tikai uzvaras, turklāt kārtā mačā guvusi vismaz četrus vārtus.