Rīgas 'Dinamo' no karantīnas atgriežas ar uzvaru 'bullīšos'

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā ar uzvaru pēc karantīnas izciešanas atgriezās Rīgas "Dinamo", kas ceturtdien, 1. oktobrī, savās mājās "Arēnā Rīga" pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 (0:1, 2:2, 1:0, 0:0, 1:0) pieveica šosezon negaidīti labi spēlējošo Minskas "Dinamo".

Rīdziniekiem tā bija tikai otrā uzvara sezonas astoņos mačos. Minskas komanda 11 spēlēs piedzīvoja trešo zaudējumu.

Rīgas "Dinamo" šo maču varēja aizvadīt, jo Latvija mainīja karantīnas un pašizolācijas nosacījumus saistībā ar Covid-19 izplatību. Tomēr abas komandas maču aizvadīja Covid-19 ēnā. Rīgas "Dinamo" nevarēja palīdzēt vairāki līderi, kuri joprojām atrodas karantīnā pēc pozitīviem Covid-19 testiem, bet Minskas "Dinamo" sērga skāra pirms izlidošanas uz Rīgu.

Tieši Covid-19 dēļ Minskas komanda maču aizvadīja bez galvenā trenera Krega Vūdkrofta, kura vietā pienākumus pildīja Baltkrievijas Hokeja federācijas prezidents Dmitrijs Baskovs. Viņš tieši šajās dienās atradās Rīgā saistībā ar 2021. gada pasaules čempionātu un varēja palīdzēt Minskas komandai, kas viņam ir labi pazīstama.

Pirmā perioda izskaņā pēc Metjū Maiones kļūdas Romāns Gorbunovs vadībā izvirzīja viesus, bet tad otrajā periodā komandas četrus vārtus guva vairākumā. Sākumā Artjoms Demkovs panāca 2:0, tad Pāvels Černovs samazināja rezultata starpību, vēlāk Demkovs atjaunoja divu vārtu pārsvaru Baltkrievijas komandai, bet Maione laboja savu kļūdu un ar spēcīgu metienu panāca 2:3.

Par vienu no spēles varoņiem kļuva 18 gadus vecais Gļebs Prohorenkovs, kurš 58. minūtē, kad rīdzinieki nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bija izveicīgāks vārtu priekšā un panāca 3:3. Prohorenkovs mačā aizstāja ar Covid-19 saslimušos rīdziniekus, turklāt precīzs bija viņa pirmais metiens KHL.

Pēcspēles metienos minskieši bija tuvu uzvarai pēc Raiena Spūnera precīzā metiena, bet "bullīšu" piektajā sērijāJevgeņijs Gračovs neļāva gavilēt viesiem. Nākamajā sērijā Spūners netrāpīja, bet Pāvels Černovs ar spēcīgu metienu devītniekā atnesa Latvijas klubam uzvaru ar 4:3.

Tagad Rīgas "Dinamo", spēlējot joprojām eksperimentālā sastāvā, sestdien, 3. oktobrī viesos tiksies ar Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Podoļskas "Vitjazj".

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo
Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo 4:3. Spēle noslēgusies Pēcspēles metienu sērija 0:0 Lauris Dārziņš sabremzē, Minskas vārtsargs neitralizē Rīgas komandas kapteini 0:0 Proskurjakovs labi "nolasa" Demkova centienus 0:0 Mičels apslido Furhu, bet no šaura leņķa trāpa pa stabu 0:1 Spūners ar paātrinājumu iemet stūrī. 0:1 Dzierkals centās viltīgi, bet nesanāca 0:1 Kozuns centās uzmest tuvējā stūrī 0:1 Černovs arī mēģināja pacelt ripu no neērtās puses. Nesanāca 0:1 Prinss trāpa pa stabu 1:1 Gračovs iemet ar plaukstas metienu 1:1 Šarangovičs aizmet garām vārtiem Bullīši turpinās līdz pirmajai kļūdai 1:1 Spūners līdzīgā stilā, bet šoreiz uzvar Proskurjakovs 2:1 Černovs nodrošina uzvaru ar skaistu metienu devītniekā https://twitter.com/TV3SportLatvija/status/1311736611449843712
Noslēdzies pagarinājums.Sekos pēcspēles metienu sērija
Rīgas Dinamo pilnā sastāvā
Minskas rindās iznāk ceturtais spēlētājs. Viesiem tagad vairākums
62:14 min. Rīgas Dinamo noraidījumsArī mājinieki pārkāpj skaitliskā vairākuma pārkāpums. Atkārtojumā gan izskatās, ka bija četri spēlētāji, bet rīdziniekiem vairākumā arī jābūt četriem.
Maionem spēcīgs metiens trāpa Minskas vārtsargam pa ķiveri
60:39 min. Rīgas Dinamo vairākumsČetri minskieši laukumā, to pamana tiesneši.Pirms Minskas komandas pārkāpuma laba iespēja Černovam, kurš vienatnē bija pie vārtiem. Iespēja netika izmantota.
Sākas papildlaiks
Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo 3:3. Noslēdzies pamatlaiks
Rupja rīdzinieka Ošenieka kļūda aizsardzībā, glābj Proskurjakovs.
Proskurjakovs paspēj pārvietoties vārtos un tver ripu. Minskieši negrib samierināties ar neizšķirtu pamatlaikā.
57:35 min. Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo 3:3Burzmā vārtu priekšā Prohorenkovs pamanās iesist ripu vārtos. 18 gadus vecais Prohorenkovs šovakar spēlē, jo Covid-19 dēļ nevar spēlēt vairāki pamatsastāva hokejisti.
Tiesneši skatās video atkārtojumuBurzmā vārtu priekšā ripa ielido Minskas komandas vārtos.
Pēteris Skudra ņem pārtraukumu2:39 min pirms beigām Rīgas Dinamo maina vārtsargu
Dzierkals ar savu darbību saasināja situāciju, bet līdz momentiem īsti netiek rīdzinieki.Pamatlaikā atlikušas 3 minūtes.
Pamatlaikā vēl 6 minūtes
Rīgas Dinamo mazākumsDzierkals pazaudē ripu savā zonā un pēc tam glābj situāciju, pārkāpjot noteikumus
Spūners pa kreiso malu labi izgāja, bet ripu izslidināt starp Proskurjakova kājsargiem neizdevās.
47:51 min. Rīgas Dinamo mazākumsNe visai sekmīgas pirmās nepilnas astoņas minūtes rīdziniekiem un Krastenbergs vēl pārkāpj noteikumus...
Šis vairākums atkal ne visai izteiksmīgs mājiniekiem.
42:58 min. Rīgas Dinamo vairākumsĢēģeri ķeksē no muguras. Vairākums mājiniekiem
Prohorenkovs teicami apslido divus pretiniekus, iedod piespēli Dzierkalam, kurš neizmanto lielisko iespēju.
Sākas 3. periods
Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo 2:3. Noslēdzies 2. periods
37:52 min. Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo 2:3Rīdzinieki turpināja ofensīvu un Maione ar tālšāvienu atkal samazina rezultāta starpību
Rīdzinieki paspēja izveidot labu momentu lielajā vairākumā, minskiešiem gan paveicas, ka ripa nav vārtos
37:20 min. Rīgas Dinamo lielais vairākumsMinskieši pārkāpj vēlreiz noteikumus. 16 sekundes rīdziniekiem būs "lielais" vairākums
35:36 min. Rīgas Dinamo vairākumsZaharenko pēc Minskas gūtajiem vārtiem saņem spēka paņēmienu un tiek ielidināts uz Rīgas Dinamo soliņa. Pēc brīža viņš bloķē Černovu un saņem sodu
35:06 min. Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo 1:3Minskieši netipiski realizē vairākumu. Izveido pretuzbrukumu un vārtu priekšā viegli ripu vārtos raida Demkovs.
34:42 min. Rīgas Dinamo mazākumsJaks zaudē pozīciju un pārkāpj noteikumus, lai ripa nebūtu vārtos
Minskas Dinamo pilnā sastāvā
Minskas hokejisti tādējādi turpina viena statistikas rādītāja neveiksmju sēriju - Baltkreievijas komandas visos mačos ir ielaidusi vārtus mazākumā.
32:18 min. Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo 1:2Minskas hokejisti pārkāpj noteikumus un aizturētā soda laikā Černovs ar plaukstas metienu gūst vārtus.Tādējādi rīdzinieki spēlēs vēl 2 minūtes vairākumā
31:14 min. Rīgas Dinamo vairākumsDzierkals ar aktivitāti uzbrukumā izpelnās vairākumu mājiniekiem
Minska nedomā apstāties un turpina pārliecinoši apspēlēt rīdziniekus. Rīgas Dinamo arvien vairāk domā tikai par spēlēšanu aizsardzībā.
27:09 min. Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo 0:2Minskieši pārliecinoši spēlē vairākumā. Viens pēc otra veidojas bīstami momenti. Pēc viena no metieniem Demkovs pielabo ripas lidojumu un tā iespurdz vārtos.
25:55 min. Rīgas Dinamo mazākums
Diezgan bālas pirmās četras minūtes abu komandu izpildījumā. Situāciju laukumā kontrolē Minskas hokejisti, kuri arī spējusi izvaidot pāris labus momentus. Rīdzinieki šobrīd tādus īstus momentus nav izveidojuši visā mačā, ja vien neskaita burzmu Baltkrievijas komandas vārtu priekšā pēc Maiones metiena
Sākas 2. periods
Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo 0:1. Noslēdzies 1. periods
18:43 min. Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo 0:1Rīdziniekiem izdodas apturēt pretinieku uzbrukumus, taču aizraujas ar uzbrukumu un rupju kļūdu pieļauj Maione. Pretuzbrukumā aizskrien Gorbunovs un gūst vārtus.
Vairākumā Minskas komanda pārņēma iniciatīvu un pēc vairākuma turpina uzbrukumu sēriju.
13:32 min. Rīgas Dinamo mazākumsTā saucamo "nevajadzīgo" noraidījumu uzbrukuma zonā nopelna Gračovs.
Arī otrs vairākums diezgan bāls. Četrās minūtēs tikai viens saasinājums pie pretinieku vārtiem.
8:07 min. Rīgas Dinamo vairākumsRīgas Dinamo vairākuma pēdējās sekundēs saasināja situāciju - Maione viegli uzmeta, trāpīja pa vārtu pārliktni un tad sākās burzma vārtu priekšā. Minskieši izglābās, izgrūžot vārtus. Tās ir divas minūtesFormātā pieci pret trim rīdzinieki būs tikai divas sekundes
6:09 min. Rīgas Dinamo vairākumsLaukuma vidū Milleru neatļauti kavē Jerjomenko.
Pirmās nepilnas četras minūtes ātrāki un veiklāki ir minskieši, bet Rīgas Dinamo vārtsargam Proskurjakovam sevišķi daudz darba nav. Bet arī Minskas vārtsargam Dominikam Furham daudz nav bijis ko darīt.
Spēle sākusies
Minskas Dinamo galvenā trenera pienākumus šovakar vadīs Baltkrievijas Hokeja federācijas prezidents Dmitrijs Baskovs. Viņš uz Rīgu devies saistībā ar 2021. gada pasaules čempionāta rīkošanu Rīgā un Minskā, bet apstākļu sakritības dēļ šovakar debitē Minskas komandas vadībā.Izmaiņas saistītas ar Covid-19. Pirms izlidošanas uz Latviju vairākiem Minskas hokejistiem un administratīvajiem darbiniekiem atklāta saslimšana ar Covid-19. Līdz ar to bija jāpaliek Baltkrievijā.
Rīgas Dinamo pirms Covid-19 "pārtraukuma" zaudēja divās spēlēs pēc kārtas, bet vispār šosezon gūta tikai viena uzvara septiņos mačos. Minskas Dinamo desmit mačos tikuši pie 16 punktiem un negaidīti Rietumu konferencē ir trešajā vietā.
Rīgas Dinamo aizvadījuši vairākas dienas pašizolācijā šovakar atsākdalību KHL čempionātā. Pretiniekos - Minskas Dinamo.