Rīgas 'Dinamo' otrreiz pēc kārtas piekāpjas pēcspēles metienos

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" trešdien uzsāka mājas spēļu sēriju, savā laukumā "Arēnā Rīga" ar rezultātu 2:3 (0:0, 1:1, 1:1, 0:1) pēcspēles metienos piekāpjoties Jaroslavļas "Lokomotiv".

Rīgas klubs ar sešiem punktiem 12 spēlēs saglabā pēdējo, 11. vietu Rietumu konferencē, bet "Lokomotiv" hokejistiem 19 punkti 14 mačos ļauj pakāpties uz ceturto pozīciju.

"Dinamo" vienība ar spēcīgajiem pretiniekiem cīnījās līdzvērtīgi. Pirmajā periodā abas komandas izpildīja vairākus bīstamus metienus, bet rezultātu spēles 27. minūtē atklāja Pāvels Černovs, kurš skaitliskajā vairākumā skaisti pielaboja Meta Vaita raidījumu. Tiesa, nieka 14 sekundes vēlāk varēja gavilēt jau mājinieki, kuri izmantoja rīdzinieku aizsargu nesaprašanos, rezultātu izlīdzinot Arturam Kajumovam.

Spēles pēdējā trešdaļā viesi pirmoreiz izrādīja vērā ņemamu pārsvaru. Kļūda vidējā zonā visai ātri ļāva Magnusam Pājarvi panākt vadību. Tomēr Jevgeņijs Gračovs pēc izcila solo gājiena rezultātu izlīdzināja (2:2).

Uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešami pēcspēles metieni, kuros "dinamieši" nerealizēja nevienu no četrām iespējām, bet "Lokomotiv" hokejisti guva vārtus divos no pieciem "bullīšiem".

Jau svētdien, aizvadot pēdējo izbraukuma spēļu sēriju, "Dinamo" zaudēja pēcspēles metienos, toreiz piekāpjoties Minskas "Dinamo" hokejistiem.

Nākamo spēli Rīgas klubs aizvadīs sestdien, mājās uzņemot Maskavas apgabala "Vitjazj" hokejistus.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var uzzināt detalizētu mača notikumu aprakstu.

KHL SPĒLE: RĪGAS DINAMO – JAROSLAVĻAS LOKOMOTIV
Rīgas "Dinamo" – "Lokomotiv" 2:3 (0:0, 1:1, 1:1, 0:1). Rīgas "Dinamo" zaudē pēcspēles metienos."Dinamo" – "Lokomotiv" 0:0. Nikolajs Kovaļenko nespēj apmānīt Proskurjakovu."Dinamo" – "Lokomotiv" 0:0. Černovs izpilda plaukstas metienu, ko tver Paskvalī."Dinamo" – "Lokomotiv" 0:0. Pājarvi izpilda iespaidīgas māņkustības, ripu slidinot arī cauri savām kājām, bet pārcenšas. "Dinamo" – "Lokomotiv" 0:0. Vaits trāpa pa pārliktni."Dinamo" – "Lokomotiv" 0:0. Petersons apspēlē Proskurjakovu, bet trāpa pa vārtu stabu."Dinamo" – "Lokomotiv" 0:0. Dārziņš par tuvu pieslido vārtiem, nespējot izcelties ar precīzu raidījumu."Dinamo" – "Lokomotiv" 0:1. Korškovs nogulda vārtsargu, ieslidinot ripu vārtos."Dinamo" – "Lokomotiv" 0:1. Indrašis ar viltīgu metienu trāpa pa stabu."Dinamo" – "Lokomotiv" 0:2. Arī Tkačovam sanāk piespiest Proskurjakovam krist uz ledus. Uzbrucējs pārliecinoši gūst vārtus un nodrošina viesiem uzvaru.
Noslēdzies papildlaiks. Rīgas "Dinamo" – "Lokomotiv" 2:2 (0:0, 1:1, 1:1, 0:0) Indrašis, Sunds un Gračovs pēdējā minūtē draudīgi uzbrūk viesu vārtiem, bet līdz labam metienam tā arī netiek.
Komareks ar muguru pret vārtiem atdod asprātīgu piespēli Černovam, kurš nonāk vienatnē pie vārtsarga, tomēr aizsargi paspēj viņu apstādināt.
Papildlaiks pārsvarā norit rīdzinieku zonā. Atlikušas vēl divas minūtes.
Mejone aizraujas uzbrukumā, kas ļauj viesiem aizbēgt divatā pret vienu aizsargu. Gorškovs met pašā vārtu stūrī, tomēr Proskurjakovs paspēj pārvietoties pa vārtsarga laukumu.
Sācies papildlaiks!
Noslēdzies spēles pamatlaiks. Rīgas "Dinamo" – "Lokomotiv" 2:2 (0:0, 1:1, 1:1)
Proskurjakovs vēlreiz spēlē pārgalvīgi. Ripa bija iekritusi viņa ekipējumā, vārtsargs to izkrata, bet tad ļauj tai izslīdēt tukšu vārtu priekšā. Tur neviena pretinieka nav.
"Dinamo" iztur skaitlisko mazākumu.
Interesanti, ka Pēteris Skudra palūdz pārtraukumu. Tas, protams, deva arī pretiniekiem iespēju sagatavoties vairākumam, ne tikai Skudram aprunāties ar savu komandu.
Zonā negaidīti ieraujas Kraskovskis. Aizsargi metas glābt situāciju, viņiem paspējot atgriezties laikā, tomēr krievu uzbrucējs vārtus apdraud.
Tkačovs, stāvot pie vārtiem, nespēj aizsniegties līdz ripai, kuru ar nūjas lāpstiņu viņš varētu būtu iebīdījis tukšā vārtu stūrī.
57:03 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāPar Ivanova nogāšanu sodīts Konstantīns Komareks. Pēteris Skudra gan sākotnēji cenšas izmantot apjukumu par noteikumu pārkāpēju, uz sodīto soliņu sūtot jauno Gļebu Prohorenkovu.
Proskurjakovs pārcenšas aiz saviem vārtiem un gandrīz "atved" vārtus. Paveicas, ka "Lokomotiv" neizmanto iespēju raidīt ripu tukšajos vārtos.
53:15 min. Vāāāārti! Rīgas "Dinamo" – "Lokomotiv" 2:2 Jevgeņijs Gračovs laukuma malā radoši apspēlē Antonu Mališevu, bet tad izrēķinās ar Paskvalī, ar māņkustību aizsūtot viņu uz tālo vārtu stabu, bet ripu, slidojot pretējā virzienā, raidot tuvajā stūrī.
Jaroslavļas komandas hokejisti pārņēmuši iniciatīvu. Viesi droši kontrolē ripu, diži nesteidzas, bet liedz "Dinamo" atgūt melno kaučuku.
Teicama iespēja, pateicoties O'Braiena aktīvajai spēlei pēc izlekšanas no noraidīto soliņu, rodas Indrašim. Viņš nespēj pārspēt Paskvalī.
Līdz pašām beigām "Lokomotiv" uzbrūk, bet mazākums noslēdzas Proskurjakovam atvairot Pāvela Kraskovska metienu no tuvas distances.
47:40 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāPāvelu Kudrjavcevu pilnībā lieki ar spēka paņēmienu notriec O'Braiens. Pretinieku hokejistam pat nebija ripa.
Pēdējās pāris minūtes norit, komandām piekopjot ļoti aktīvu hokeju. Vairāki labi metieni sagādā darbu abiem vārtsargiem.
Komareks atdod gudru piespēli Mamčicam, kurš tiek pie iespējas mest brīvā vārtu stūrī. Ņikita Čerepanovs viņam gan pagūst patraucēt, bet hokejists tāpat trāpa augšējā stūrī, uz kuru paspēj pārvietoties Paskvalī.
42:40 min. Rīgas "Dinamo" – "Lokomotiv" 1:2Vidējā zonā Lipons pazaudē ripu. Andrē Petersons ieslido zonā, eleganti apspēlē Sundu, un ar piespēli atrod Magnusu Pājarvi, pret kuru variantu vairs nav Proskurjakovam.
Sācies trešais periods! Atlikušās vairākuma sekundes nesanāk izmantot, pa īstam nenostājoties zonā.
Otrais periods noslēdzies. Rīgas "Dinamo" - "Lokomotiv" 1:1 (0:0, 1:1)Dārziņš pašā perioda izskaņā, pretinieka kavēts, izpilda bīstamu metienu, ko atvaira vārtsargs.
Lipons izpilda piespēli šķērsām laukumam, bet Vaits nespēj ar pirmo kustību ripu apstrādāt. Būtu bijusi iespēja mest pustukšos vārtos.
38:41 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāIndraši ilgstoši baksta Kravčenko, kurš galu galā latvieti paklupina un par to nopelna divu minūšu sodu.
Rīdzniekiem nepadodas vairākums. Tā laikā labas vārtu gūšanas iespējas nerodas.
Komareks aizslido līdz pretinieku vārtiem, blakus slidojot pretinieku aizsargam. Uzbrucējs cenšas atstāt ripu komandas biedram, bet "Lokomotiv" hokejists sekmīgi piespēli bloķē.
33:07 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāRomāns Savčenko pārkāpj noteikumus pret Dzierkalu, kurš turpina naski izprovocēt pret sevi pārkāpumus.
Lipons labi traucē Paskvalī redzamību, Vaitam izpildot asu metienu no relatīvi tuvas distances. Vārtsargs turpina spēlēt ļoti labi.
Lipons relatīvā vienatnē, tuvojoties jau aizsargiem, ieslido zonā un met pa vārtiem, bet no neērtā leņķa nesanāk pārāk bīstams metiens.
Šoreiz viesu komandai nepadodas tik labs vairākums.
27:10 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāSkaitliskā sastāva pārkāpums. Viena hokejista vietā lec ārā divi. Pēteris Skudra sašutis par notikušo.
26:18 min. Rīgas "Dinamo" – "Lokomotiv" 1:1 Pārsvars uzreiz tiek zaudēts. Arturs Kajumovs izmanto brīdi, kurā Proskurjakovs neredz metiena izpildīšanas momentu.
26:04 min. Rīgas "Dinamo" – "Lokomotiv" 1:0. Vārti!Pāvels Černovs pieliek nūju ļoti spēcīgam Meta Vaita metienam. Skaisti gūti vārti!
24:40 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāTkačovs izliek celi, klupinot Mičelu. Pēc tam sanāk skaidrošanās, bet Tkačovs šķietami skaidro, ka tas noticis netīšām. Lielāks konflikts izpaliek.
Indrašis veiksmīgi apstrādā pa gaisu lidojošu ripu, vienā kustībā apgriežas ap savu un asi izpilda bīstamu metienu. Skaista epizode.
Sācies otrais periods!
Noslēdzies pirmais periods. Rīgas klubs tajā rādīja atzīstamu sniegumu, ar pretiniekiem spēkojoties kā līdzīgs pret līdzīgu.
Vaits nonāk nesliktā pozīcijā, viņa metiena brīdī vārtsargam traucējot citiem "dinamiešiem". Tomēr Paskvalī ripu tver. Vairākums netiek realizēts.
14:00 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāJegors Gorškovs laukuma vidū nogāž Mārtiņu Dzierkalu.
Jaroslavļas komanda ilgstoši iespiež "dinamiešus", tomēr rīdzinieki nospēlē atzīstami mazākumā. Vārti netiek ielaisti.
10:19 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāGļebs Prohorenkovs sodīts par klupināšanu.
Abas komandas piekopj līdzvērtīgu un aktīvu hokeju.
Lipons "izlien" no aizvārtes un mazliet pārsteidz "Lokomotiv" vienību ar pēkšņu metienu. Paskvalī atvaira raidījumu.
"Dinamiešiem" pirms pārtraukuma knapi, knapi sanāk izvairīties no skaitliskā sastāva pārkāpuma. Pagājušajā spēlē tas notika trīs reizes.
Jegors Averins tiek ļoti labā metiena pozīcijā, Proskurjakovs pagūst reaģēt.
Korškovs izpilda savdabīgu metienu, ripai uzplanējot augstu ar lielu trajektoriju. Proskurjakovs to tver.
Majone "ielido" pretinieku zonā un izpilda metienu no ļoti asa leņķa.
Abas komandas spēles sākumā apmainās ar labiem metieniem.
Pretinieku vārtsargs Edijs Paskvalī četrās spēlēs vidēji ielaidis vien 1,23 ripas.
Himnas izskanējušas. Diezgan klusajā arēnā hokejisti veic pēdējos riņķus pa ledu.
No viesiem var izcelt Jegoru Korškovu, kurš 13 mačos guvis 11 punktus (5+6), kā arī Vladimiru Tkačovu, kurš sakrājis 11 punktus (4+6).
"Dinamo" komandas sastāvā atgriezies karantīnu izcietušais Sīdžejs Lipons, kurš no pagājušās spēles sastāva aizstāj Emīlu Ģēģeri, bet aizsardzībā atkal dosies Rīss Skārlets un Endrū O'Braiens.
Rīgas klubam šodien jātiekas ar aizsardzībā spējīgo "Lokomotiv" komandu. Šīs dienas pretinieki 14 mačos ielaiduši tikai 27 vārtus, kas ir labākais rādītājs līga.