Rīgas 'Dinamo' paliek 'sausā' un piedzīvo astoto zaudējumu pēc kārtas

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" ceturtdien nespēja izcīnīt pirmo uzvaru decembra mēnesī, ar rezultātu 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) mājās atzīstot Magņitogorskas "Metallurg" vienības pārākumu.

Spēles ievadā liela nozīme rezultāta ziņā bija abu vārtu pārliktņiem. Vispirms Ņikita Setdikovs izpildīja zibenīgu metienu pa "Metallurg" komandas vārtiem, Vasīlijam Košečkinam nepaspējot noreaģēt, bet vārtsargu no vārtu zaudējuma glāba pārliktnis.

Magņitogorskas komandai padevās precīzāks metiens, mača desmitajā minūtē Andrejam Nestrašilam triecot ripu pa pārliktni, no kura tā ielidoja Aleksandra Salāka sargāto vārtu "devītniekā".

"Dinamo" vienība, sākot ar otro trešdaļu, pārņēma pārsvaru izdarīto metienu ziņā, tomēr Košečkinu mājiniekiem tā arī neizdevās pārspēt. Tā vietā vēlreiz precīzs pēc lieliskas komandas biedru saspēles bija Nestrašils, kurš trešajā trešdaļā raidīja ripu nepiesegtos vārtos.

Tādējādi "Dinamo" komandas zaudējumu sērija sasniegusi astoņas spēles, rīdziniekiem saglabājot pēdējo vietu līgā ar 41 spēlē gūtiem 27 punktiem. "Metallurg" vienība pēc panākuma pakāpusies uz astoto pozīciju Austrumu konferencē, pateicoties 45 punktiem 42 mačos.

Nākamo spēli "Dinamo" komanda aizvadīs sestdien Ņižņijnovgorodā, kur tiksies ar vietējo "Torpedo" vienību.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku mača notikumu aprakstu.

KHL SPĒLE: RĪGAS DINAMO – MAGŅITOGORSKAS METALLURG
Spēle noslēgusies.
"Dinamo" kontrolējuši ripu kopš Salāka nomaiņas, tomēr labu metienu nespēj atrast. Vēl pusminūte pamatlaikā.
Rīdzinieki nomainījuši Salāku pret sesto laukuma spēlētāju!
Ripa atlec "Dinamo" aizsardzības zonas vidū tieši pie Mozjakina, kura metienu tver Salāks. Pamatlaikā vēl atlikušas nepilnas četras minūtes. "Dinamiešu" cerības sarūk ar katru sekundi.
Setdikovs prasmīgi nospēlē, slidojot uz vārtiem un apspēlējot pretinieku aizsargu, tomēr viņam metiens jāizpilda no ļoti asa leņķa.
Lipsbergs aktīvi traucē Kuļominam, kurš, slidojot savu vārtu virzienā, ripu kļūdaini nogādā Eštonam. Viesspēlētājs gan nespēj pārspēt lieliski spēlējošo Košečkinu.
Rīdziniekiem mazākuma laikā pamatīgi jānopūlas, bet vārti tiek atstāti neskarti.
47:19 min. "Dinamo" spēlēs mazākumāGilīss novēloti apmalē ietriec Jevgeņiju Timkinu.
45:10 min. Rīgas "Dinamo" - "Metallurg" 0:2 Viesi izpilda divas trāpīgas piespēles, cauršaujot "Dinamo" aizsardzību, bet pēdējais vārds atkal pieder Nestrašilam, kurš ripu ieslidina tukšos vārtos. Izcili nospēlēja Mozjakins, kuram tieši pēdējā piespēle.
Arīdzan šis skaitliskais vairākums nerada rezultātus. Bīstami meta Dārziņš, bet puse laika tika patērēta, cenšoties nostāties pretinieku zonā.
42:29 min. "Dinamo" spēlēs vairākumāMozjakins vispirms kļūdās, tad klupina Dārziņu, vismaz liedzot "Dinamo" īstu ātro uzbrukumu. Sļepecs gan aizbēg vienatnē un izpilda divus spēcīgus metienus.
Potehins no samērā asa leņķa izslido vārtu virzienā, bet Salāks, izejot no vārtiem, tiek galā ar situāciju. Ripa pēc epizodes iesprūst vārtsarga ekipējumā.
Sācies 3. periods!
Protapovičs perioda izskaņā nonāk izcilā pozīcijā, bet viņa metiena ceļā stājas Odels.
Noslēdzies 2. periods. Rīgas "Dinamo" 0:1 "Metallurg"
Gilīss turpina būt aktīvs vārtu priekšā. Šoreiz leģionārs pēc pagrieziena trieca nūju pa lidojošu ripu, kas gan aizlido garām Košečkina sargātajiem vārtiem. Pēc sākotnējās ofensīvas laukuma saimnieku centieni noplok. Viesi iztur mazākumu.
36:06 min. "Dinamo" spēlēs vairākumāBogdans Potehins aiz mājinieku vārtiem klupina rīdzinieku hokejistu.
Kulda perioda gaitā vairākkārt pieslēdzies uzbrukumam. Aizsargs vēlreiz piespiež vārtos darboties Košečkinam. Veseli divi "dinamieši" varēja labā pozīcijā tikt pie atlēkušās ripas, tomēr tā spurdz uzbrucējiem garām.
Noraidījumu laikā laukumā turpinās līdzīga cīņa, komandām daudz uzturoties neitrālajā zonā.
30:15 min. Komandas spēlēs četri pret četriGilīss atmuguriski uzslido virsū Kozunam, kurš nepaliek atbildi parādā, iesitot rīdziniekam ar nūju.
Tūlīt būs pagājusi puse no pamatlaika. "Dinamieši" krietni biežāk spējuši raidīt ripu vārtu rāmja virzienā, tomēr vairums metienu bijuši viegla uzmetiena tipa, nevis kādi īpaši bīstami momenti.
Salāks atvaira pretinieku aizsarga uzmetienu pa vārtiem, bet pie atlēkušās ripas tiek Andrejs Loktionovs, kuram tuvumā nav neviena cita "dinamieša". Klupdams, krizdams, bet otros ielaistos vārtus Salāks nepieļauj.
Rīdzinieki minūti un desmit sekundes spieda "Metallurg" vienību, tomēr vārtus neguva. Bīstamākā situācija radās, kad Dārziņš raidīja ripu gar vārtiem, bet to vārtu priekšā pielaboja Gilīss. Uzreiz pēc tam metienu izpildīja arī Sļepecs. Rēdlihs vēl vienu reizi uzmeta pa vārtu rāmi, bet labas iespējas "dinamiešiem" vairākumā vairs neradās.
20:10 min. "Dinamo" spēlēs vairākumāGilīss uzreiz ieraujas pretinieku zonā, kur viņu nogāž Romāns Ļubimovs.
Sācies 2. periods!
Noslēdzies 1. periods. Rīgas "Dinamo" 0:1 "Metallurg"
Rēdlihs ar nūju trāpa Ivanam Vereščaginam. Latvijas hokejists pēc epizodes saļimušo pretinieku centās piecelt kājās, norādot soģiem, ka viesu pārstāvis simulē. Tomēr Vereščagins sāpēs dodas uz ģērbtuvēm, kas liek domāt, ka trieciens bijis patiesi sāpīgs.
Jakovļevs izpilda bīstamu piespēli gar vārtiem Odelam, kurš nespēj uztvert ripu. Ja kanādietis to būtu paveicis sekmīgi, iespējams, rezultāts būtu kļuvis 0:2.
Antipins izlaužas uz rīdzinieku vārtiem, bet Salāks atsit viņa metienu. "Metallurg" pagaidām spēlē četratā bijuši pārāki. Divas minūtes parit bez neviena pārtraukuma un kādiem citiem vārtu gūšanas momentiem.
14:51 min. Komandas spēlēs četri pret četriBens Māršals un Brendons Kozuns tiek noraidīti pēc neatļautas divcīņas "Dinamo" vārtu priekšā.
Protapovičs izpilda zibenīgu metienu, bet ripa lido tieši garām vārtiem.
Ripu vairāk kontrolējuši "dinamieši", kuri bieži nostājas viesu aizsardzības zonā. Savukārt viesi rada bīstamas situācijas pēc pretuzbrukumiem.
9:02 min. Rīgas "Dinamo" - "Metallurg" 0:1 Viesi izraujas ātrajā uzbrukumā trijatā pret diviem aizsargiem, izpilda divas piespēles uz pa labo pusi slidojošo Andreju Nestrašilu, kurš triec ripu tuvējā "devītniekā". Čehijas uzbrucējam mazliet arī izpalīdzēja vārtu pārliktnis.
"Dinamo" vairākas reizes asi uzsākuši ofensīvu, tomēr allaž pietrūcis noslēdzošais metiens.
Setdikovs uzreiz pēc uzvarēta iemetiena trāpa pa pretinieku vārtu pārliktni.
Tomašs Filippi nonāk labā metiena pozīcijā un raida ripu, to neapturot, bet Salāks tver tautieša raidījumu. Mazākuma izskaņā Sotnieks kļūdās pie saviem vārtiem, tomēr Mamčics izlabo komandas biedra kļūmi. "Metallurg" neizmanto vairākumu.
2:16 min. "Dinamo" spēlēs mazākumāGilīss sodīts par pretinieka klupināšanu pie laukuma apmales.
Magņitogorskas vienība raida ripu vārtos! Tomēr vārtu guvums netiek skaitīts augstu paceltas nūjas dēļ. Deniss Paršins mainīja ripas lidojuma virzienu ar krietni virs pleciem paceltu nūju.
"Dinamo" vārtos stāsies Aleksandrs Salāks, savukārt viesiem ripas tvers Vasīlijs Košečkins.
Viesu sastāvā jāizceļ Zviedrijas izlases hokejists Deniss Rasmusens, kurš 41 spēlē izcēlies ar 26 punktiem (8+18), kā arī 38 gadus vecais Sergejs Mozjakins. Krievijas uzbrucēja kontā 39 mačos 23 punkti (9+14).
Rīdzinieki ar 40 spēlēs sakrātiem 27 punktiem atrodas pēdējā vietā līgā, bet "Metallurg" hokejisti 41 spēlē guvuši 43 punktus, kas komandai ļauj ieņemt devīto pozīciju Austrumu konferencē.
Kopš šī mača piedzīvoti septiņi zaudējumi pēc kārtas, tai skaitā neveiksme 9. decembrī Magņitogorskā, kad vietējā "Metallurg" vienība viesus pieveica ar rezultātu 5:1.
"Dinamo" vienība nav uzvarējusi jau kopš 26. novembra, kad rīdzinieki izbraukumā ar rezultātu 2:1 pieveica Čerepovecas "Severstaļ" hokejistus.