Rīgas 'Dinamo' par vēlu pamostas Maskavā; Karsumam lielais noraidījums par rupjību

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē svētdien, 27. oktobrī, Rīgas "Dinamo" pēdējā trešdaļā 39 sekunžu laikā guva divus vārtus, tomēr nespēja atspēlēties un ar 2:3 (0:2, 0:1, 2:0) piekāpās Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma pārstāvētajai vienībai Maskavas "Spartak".

Rīdzinieki uzvarēja iepriekšējās divās spēlēs un izķepurojās no KHL pēdējās vietas, tomēr panākumu sēriju svētdien neizdevās turpināt, piekāpjoties Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītajai komandai. Tagad rīdzinieki otrdien, 29. oktobrī, savās mājās uzņems "Kuņluņ Red Star", bet tad pirms valstsvienību pauzes viesos spēlēs pret "Soči" un Sanktpēterburgas SKA.

Lai gan rīdzinieki mačā daudz aktīvāk uzbruka pretinieku vārtiem, mājiniekiem uzbrukumi bija rezultatīvāki. Jau spēles trešajā minūtē Aleksandrs Hohlačovs vairākumā guva mājiniekiem pirmos vārtus, bet 17. minūtē Iļja Zubovs panāca 2:0. Otrā perioda sākumā Anseļs Gaļimovs panāca jau 3:0, bet Rīgas "Dinamo" vārtos pēc šī gola Andreju Makarovu nomainīja Maksims Tretjaks.

Makarovs atvairīja vien trīs no sešiem metieniem, bet Tretjaks turpinājumā tika galā ar visiem 14 metieniem. Rīdzinieki visā mačā izdarīja 32 metienus.

Pēc vārtsargu maiņas "Spartak" turpināja darboties pārliecinošāk un drošāk, bet rīdzinieki pamodās pēdējās trešdaļas vidū. Ilgstoši uzbrukumi deva rezultātu, un 53. minūtē Vitālijs Pavlovs panāca 1:3. Jau pēc 39 sekundēm Roberts Lipsbergs samazināja starpību līdz 2:3, bet izglābties no zaudējuma atlikušajās septiņās minūtēs neizdevās.

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Maskavas Spartak
Spēle noslēgusies
Rīgas Dinamo ņem pārtraukumu un maina Tretjaku. Jāspēlē 61 sekunde
Kļūdās Hudačeks, raidot ripu no zonas, bet trāpa Eštonam pa rokai - viņa šķēliens pāri vārtiem.
Jāspēlē vēl 3 minūtes pamatlaikā.
Uz brīdi rīdzinieki mazina ātrumus, ko izmanto Spartak. Nelieli asumi pie Tretjaka vārtiem.
Sotnieks pieliek nūju, bet Hudačeks brīnumaini spēj tvert ripu.
Oļegs Znaroks uzreiz pēc "aukstās dušas" ņem pārtraukumu
53:01 min. Rīgas Dinamo - Spartak 2:3 Un ātri rīdzinieki gūst vēl vienus vārtus! Atkal uzmetiens uz vārtiem, ripa atlec un Lipsbergs raida to tukšos vārtos
52:22 min. Rīgas Dinamo - Spartak 1:3 Rīdzinieku apņēmība vainagojas ar gūtajiem vārtiem. Uzmetiens vārtu virzienā, kur labi noorientējas Pavlovs, atmuguriski trāpot vārtos.
Komandas jau vairākas minūtes bez pārtraukuma spēlē. Spartak jau vairāk domā par savu vārtu drošību.
Rīgas Dinamo atdzīvojušies, arvien vairāk cenšas mest pa vārtiem. Ja izdotos gūt vienus vārtus, tad cīņa var saasināties.
Jau pirmajā minūtē Spartak varēja panākt 4:0, bet Dinamo vārtos teicami spēlē Tretjaks.Tretjaks pēc iznākšanas laukumā atvairījis visus deviņus metienus.
Sākas 3. periods
Rīgas Dinamo - Spartak 0:3. Noslēdzies 2. periods
Rīgas Dinamo pilnā sastāvā
35:40 min. Rīgas Dinamo noraidījumsTretjaks aiztiek ripu ārpus atļautā laukuma un saņem sodu. Līdz ar to rīdzinieku vairākums izplēnējis, bet vēlāk 1:10 minūti rīdzinieki būs mazākumā
34:30 min. Rīgas Dinamo vairākumsRēdlihs bija labā pozīcijā, bet nebija ātruma. Toties Pedans viņam uzsita ar nūju pa rokām un saņem sodu
Vairākumā rīdziniekiem tā pa īstam arī neizdevās uzbrukums.
31:22 min. Rīgas Dinamo vairākums
Spartak izveido labu momentu, bet Tretjaks glābj rīdziniekus
2. periodā uz ledus nav devies Koltons Giliss, bet Makmilans nospēlējis divas maiņas.
Pēc trešajiem zaudētajiem vārtiem Rīgas Dinamo notikusi vārtsargu maiņa - Makarova vietā tagad ir Maksims Tretjaks. Makarovs šajā spēlē atvairīja trīs no sešiem metieniem.
Rīdzinieki labi spēlē mazākumā, tā beigās Bērziņš izdara labu metienu.
21:53 min. Rīgas Dinamo mazākumsMāršals saņem 2 minūšu sodu par grūdienu
21:30 min. Rīgas Dinamo - Spartak 0:3 Spartak labi ieiet zonā, Gaļimovs ar plaukstas metienu pārspēj Makarovu.
Sākas 2. periodsMakmilans atgriežas laukumā, iesildās un sāk 2. periodu iemetienā.
Rīgas Dinamo - Spartak 0:2. Noslēdzies 1. periods
Ģēģeris izveido labu momentu, burzma pie Spartak vārtiem, bet neizdodas ripu iebakstīt vārtos
16:11 min. Rīgas Dinamo - Spartak 0:2Pēc metiena ripa no apmales atlec vārtu priekšā pie otra staba, kur bez problēmām to vārtos raida nepiesegtais Zubovs.
Viens iespaidīgs spēka paņēmiens sakurinājis abas komandas. Turpinās asa cīņa.
Ja spēles sākumā metienos 3:0 vadībā bija Spartak, tad tagad pēc 5 minūšu vairākuma jau ar 6:3 vadībā ir Dinamo.
Vairākums netiek izmantots. Vairākuma beigās Dinamo laujma pusē pamatīgu spēka paņēmienu saņem Ņikoncevs. Tas izraisa asu spēli turpinājumā, arvien biežāk tiek pielietoti spēka paņēmieni.
Pēc Bārtuļa metiena rikošets, bet Hudačeks vārtu priekšā pamana ripu un to piespiež pie ledus.
Ļoti labas pirmās divas minūtes vairākumā. Spartak vārti tiek apšaudīti, bet neiet ripa vārtos.
Rīgas Dinamo vairākumsKarsums ielidina apmalē Makmilanu. Karsums saņem 5+20 sodu, bet Makmilans ar komandas personāla palīdzību dodas uz ģērbtuvēm. Sāpīgs zaudējums rīdziniekiem, jo Makmilans ir viens no līderiem.
Pirmās septiņas minūtes aizritējušas ar izteiktu Spartak pārsvaru. Mājinieki kontrolē ripu un spēles ritmu.
2:18 min. Rīgas Dinamo - Maskavas Spartak 0:1Lai gan Spartak neko bīstamu neveido, vairākuma beigās rīdzinieki zaudē vārtus. Hohlačovam padodas labs plaukstas metiens, kuru īsti neredzēja Makarovs, jo viņa redzamību aizsedza Sotnieks.
00:41 min. Rīgas Dinamo mazākumsBārtulis, cenšoties izmest ripu, trāpa ar nūju par seju Karsumam.
Spēle sākusiesRīgas Dinamo vārtus sargā Makarovs, kurš atgriežas pēc nelielas slimības. Spartak vārtos Hudačeks.
Rīdzinieki diezgan veiksmīgi aizvada oktobri pēc ļoti sliktā sezonas sākuma. Tas ļāvis šobrīd izrāpties no pēdējās vietas.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-saspringta-maca-izbraukuma-velreiz-pieveic-minskas-dinamo.d?id=51582633
Spartak rindās šovakar redzēsim abus latviešus - Daugaviņš spēlēs pirmajā maiņā, bet Karsumam atvēlēta spēle otrajā maiņā.
KHL čempionātā aizvadīti divi mēneši, bet jau trešo reizi sezonā savā starpā tiekas Rīgas Dinamo un Maskavas Spartak, kurā spēlē Mārtiņš Karsums un Kaspars Daugaviņš. Galvenais treneris maskaviešiem ir Oļegs Znaroks, bet viņa asistents Harijs Vītoliņš. Spēles sākums pulksten 16:00 pēc Latvijas laika.