Rīgas 'Dinamo' pastarīšu duelī nostabilizējas pēdējā vietā KHL

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" otrdien mājās uzņēma priekšpēdējā vietā līgā esošo Minskas "Dinamo" vienību, spēlē piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 1:2 (0:0, 0:2, 1:0).

Rīdzinieki pēc mača ar 54 spēlēs sakrātiem 34 punktiem saglabā pēdējo vietu KHL, bet Minskas "Dinamo" vienība tikpat mačos guvusi 37 punktus, mazliet attālinoties no saviem kaimiņzemes konkurentiem.

Spēle tika uzsākta bez diži daudz izpildītiem metieniem, tomēr otrajā trešdaļā Minskas hokejisti pārņēma iniciatīvu. Vispirms no aizvārtes spēles rezultātu atklāja Andrejs Kosticins, bet nepilnu pusotru minūti vēlāk Raiens Spūners jau panāca 2:0 viesu labā.

Trešajā trešdaļā Rīgas hokejistiem sanāca izmainīt spēles ritējumu, tomēr abas vienības izšķērdēja vairākus vārtu gūšanas momentus. Mača 57. minūtē Uvis Balinskis ar metienu no zilās līnijas guva "Dinamo" komandas pirmos vārtus skaitliskajā vairākumā 2020. gadā. Taču izlīdzināt rezultātu laukuma saimnieki nespēja, tādējādi piedzīvojot 11. zaudējumu pēc kārtas.

Ceturtdien rīdzinieki "Arēnā Rīga" uzņems Kazaņas "Ak Bars" vienību, kas ar 82 punktiem 54 spēlēs ieņem otro vietu līgā

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku mača notikumu aprakstu.

KHL SPĒLE: RĪGAS DINAMO – MINSKAS DINAMO
Spēle noslēgusies. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:2Minskas komanda prasmīgi pietur ripu, neļaujot mājiniekiem pat padomāt par vārtu gūšanu.
"Dinamo" palūdz 30 sekunžu pārtraukumu. Pamatlaikā palikušas vien 37,8 sekundes.
Rēdlihs zaudē ripu uz aizsardzības zonas zilās līnijas. Komandas biedri, bloķējot metienus, glābj komandu no trešā vārtu zaudējuma.
Rīgas komanda izlaidusi sesto laukuma spēlētāju! Vēl atlikusi mazliet vairāk nekā minūte.
Ģēģeris, ripu neapturot, uzreiz pēc Batņas piespēles met vārtu tālajā stūrī. Teilors glābj komandu.
56:18 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:2 Pirmo reizi 2020. gadā Rīgas komanda izceļas skaitliskajā vairākumā. Uvis Jānis Balinskis no zilās līnijas izpilda skaistu "šāvienu" vārtu tālajā stūrī.
Protapovičs bīstami ieslido Minskas komandas zonā, piesaista aizsarga uzmanību un atdod piespēli Eštonam. Uzbrucēja metienu gan atsit Teilors.
55:31 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāAleksandrs Kitarovs mājinieku aizsardzības zonā sodīts par Eštona bloķēšanu.
Džeriņš mazākuma izskaņā izpilda spēcīgu metienu, kuru atvaira Teilors. Rēdlihs kritienā cenšas viņu pārspēt ar atkārtotu metienu, tomēr neaizsniedzas līdz ripai.
Salākam jāturpina glābt komandu. Minskas komanda izšķērdējusi ļoti daudz vārtu gūšanas iespēju.
Džeriņš glābj rīdziniekus! Spūners pretuzbrukumā izpilda metienu no tuvas distances. Ripu tver, bet nepiespiež Salāks. Cīņā par ripu, kura atrodas vien desmitiem centimetru no vārtu līnijas, Džeriņš pieveic pretinieku.
52:23 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāKomanda sodīta par skaitlisko pārkāpumu.
Rēdlihs ar atjautīgu piespēli no aizvārtes cenšas ripu nogādāt pie Džeriņa, bet viņš šādu pavērsienu negaida.
Salākam nākas izslidot ļoti tālu no vārtiem, bet apjukumu neizmanto Spūners, kurš bīstamo situāciju uzsāka ar draudīgu metienu.
Abas komandas izceļas ar pāris ātrajiem uzbrukumiem, tomēr pie bīstamiem metieniem netiek.
42:56 min. Komandas spēlēs četratā.Sodīts gan Derjabins, gan Eštons.
Mamčics atbruņo pretiniekus viņu zonā. Tam seko vēl viena bīstama epizode. Eštons īslaicīgi izplūcas ar Dmitriju Derjabinu. Rīdzinieki vareni iesākuši trešdaļu.
Gilīss ar aktīvu spēli aiz vārtiem piespiež kļūdīties Gotovecam un Teiloram, kuri abi savā starpā piedzīvo sadursmi. Švanenbergs tiek pie iespējas raidīt ripu pustukšos vārtos, tomēr jaunais hokejists nespēj gūt pirmo golu savā īsajā KHL karjerā.
Ģēģeris ar pēkšņu metienu pārbauda Teilora meistarību, bet vārtsargs atkal ir vietā. Pāris brīžus vēlāk Meija nenoreaģē uz iespēju mest no vārtu priekšas.
Sākusies trešā trešdaļa!
Noslēdzies otrais periods. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 0:2
Salākam nākas atvairīt pāris bīstamus metienus, bet mājinieki iztur ļoti haotiskas divas minūtes.
34:59 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāMāršals laukuma vidusdaļā sodīts par Jevgeņija Dadonova nogāšanu.
35:26 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 0:2 Raiens Spūners ripu centās raidīt gar vārtiem, bet tā atleca pret Eštona nūju un nonāca rīdzinieku vārtos. Iespējams, ka īsi pirms tam gan Minskas vienība neatļauti ieslidoja zonā. Ģirts Ankipāns palūdz video atkārtojumu. Tajā redzams, ka Šeins Prinss nebija veicis "zonas" pārkāpumu. Tādējādi vārti tiek ieskaitīti, bet "Dinamo" komandai būs jāspēlē mazākumā.
34:00 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 0:1 Kosticins no aizvārtes trāpa tālajā vārtu stūrī. Šķiet, ka ripa mazliet skāra Berglunda ekipējumu, kas ļāva tai teju neticami nonākt vārtos.
Uzreiz pēc mazākuma izturēšanas Minska aizskrien trijatā pret vienu aizsargu. Demkovs nogulda Salāku, bet nespēj iespiest ripu starp vārtsarga kājsargu un stabu.
Rīdzinieki ilgi kombinē līdz labā metiena pozīcijā nonāk Balinskis, kura raidījumu bloķē. Vairākums saucams par izniekotu.
30:44 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāStefanovičs par spēka paņēmienu nopelna divas minūtes. Saprotams, ka "atpūta" pienākas arī Džeriņam, tomēr abi hokejisti par kautiņu sodīti ar piecām minūtēm.
Mihails Stefanovičs bīstami apmalē ietriec Māršalu. Komandas biedru aizstāvēt metas Džeriņš, kurš kautiņā uzņem vairākus sitienus. Latvijas izlases hokejists pamatīgi ieķeras pretiniekā, bet tā arī nespēj viņu nogāzt.
Artjoms Demkovs no tuvas distances gandrīz raida ripu tuvajā vārtu stūrī. Minskas komanda otrajā periodā bijusi pārāka.
Ik pa laikam tiek izpildīts kāds efektīgs spēka paņēmiens. Šķiet, ka mačā varētu tikt piedzīvoti arī asumi. Vēl deviņas minūtes atlikušas otrajā trešdaļā.
Jevenko pēc Koltona Gīlisa spēka paņēmiena neveiklie ietriecas laukuma apmalē. Laukumā pārtraukums. Sākotnēji Minskas hokejists nekustējās, bet tomēr spēja pats pamest laukumu.
Kārters Eštons vienatnē aizmūk pret Teiloru, bet met garām vārtiem. Tie uzbrucējam varēja būt jau piektie vārti pret Baltkrievijas komandu šosezon.
Minskas komanda brīžiem veica daudzsološu saspēli, bet līdz labam metienam vairākumā tā arī nenonāca.
22:58 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāRoberts Lipsbergs sodīts par klupināšanu tālu prom no saviem vārtiem.
Ripa negaidīti atlec no laukuma apmales, un aizlidojot garām Salākam, nonāk tieši tukšu vārtu priekšā. Frensiss Parē nespēj to novirzīt Salāka vārtos. Viņam ievērojami patraucēja Berglunds.
Īsi pirms mazākuma noslēgšanās Balinskis "notīra ripu" no neaizsargātu vārtu priekšas.
Sākusies otrā trešdaļa!
Noslēdzies pirmais periods. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 0:0Minska pēdējās perioda sekundēs vēl izpilda pāris metienus, bet Aleksandram Salākam gan visas trešdaļas gaitā, gan skaitliskā mazākumā bija maz darba.
18:44 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāOskars Batņa nevajadzīgi nogāž Kirilu Gotovecu aiz Minskas komandas vārtiem.
Ģēģeris izmanīgi izslido starp diviem viesu hokejistiem, bet Teilors tiek galā ar viņa metienu. Rīdzinieki pēdējo minūšu laikā sagrābuši iniciatīvu.
Džeriņš, Dārziņš un Balinskis izpildījuši pārus relatīvi bīstamus metienus. Teilors viegli tiek garām ar viņu raidījumiem.
Vairākums netiek izmantots.
9:07 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāOļegs Jevenko rupji no kājām notriec Benu Māršalu, kurš jau bija atbrīvojies no ripas.
Sotniekam izslīd kreisā kāja, aizsargam aizķeroties aiz pretinieku vārtiem. Aizsargs pats saviem spēkiem pamet laukumu, lai gan epizode izskatījās diezgan sāpīga.
Berglunds bīstami spēlē savā zonā, tomēr nelaime izpaliek. Minskas komanda bija tuvu ripas pārtveršanai.
Aizvadītas teju septiņas minūtes. Mājinieki izpildījuši vienu metienu pa pretinieku vārtiem. Minskas komandai tāds vēl nav padevies.
Gints Meija pa kreiso laukuma malu ieslido zonā, bet viņa raidītā ripa spurdz garām vārtiem.
Spēle pagaidām norisinās abu komandu zonās, bet metieni pārsvarā izpalikuši.
Hokejisti atsāk iesildīšanos. Himnas paliek neizskanējušas.
"Arēnā Rīga" valda neveikls klusums. Jau gandrīz minūti pēc tās pieteikšanas tiek gaidīta Baltkrievijas himna. Vairāki asprāši izceļas ar dažādiem epitetiem krievu valodā.
Rīgas komanda ar 34 punktiem 54 mačos ieņem pēdējo vietu līgā, bet Minskas vienība tikpat spēlēs sakrājusi par vienu punktu vairāk, ieņemot 11. vietu Rietumu konferencē.
Rezultatīvākais Minskas komandai ar 29 punktiem (7+22) 35 mačos bijis otrās maiņas uzbrucējs Raiens Spūners. Savukārt Baltkrievijas izlases pārstāvis Andrejs Kosticins sakrājis 27 punktus (12+15) 52 mačos.
Pēdējā uzvara izcīnīta 30. decembrī, kad viesos Rīga triumfēja ar rezultātu 2:0. Tam sekoja 4. janvārī gūta uzvara pret Nursultanas "Baris", bet nākamajās desmit spēlēs pēc kārtas "Dinamo" gan piedzīvojusi zaudējumus.
Rīgas komandai šosezon visveiksmīgāk gājis tieši pret kaimiņiem no Baltkrievijas. "Dinamiešu" dueļos trīs no trim reizēm uzvarējusi Latvijas komanda.