Rīgas 'Dinamo' paviršās kļūdas paildzina mēnesi ilgo zaudējumu sēriju

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Rīgas "Dinamo" otrdien ar ceturto zaudējumu četrās viesos aizvadītās spēlēs noslēdza pagalam neveiksmīgu izbraukuma maču sēriju, Kazahstānā ar rezultātu 0:3 (0:1, 0:2, 0:0) piekāpjoties Nursultanas "Baris" hokejistiem.

Rīgas "Dinamo" vienība tādējādi jau zaudējusi devīto spēli pēc kārtas, bet uzvaru tā pēdējo reizi izcīnīja 1. oktobrī. Komanda 17 čempionāta spēlēs izcīnījusi septiņus punktus, saglabājot pēdējo vietu Rietumu konferencē un līgā. Savukārt "Baris" vienība pēc panākuma pakāpusies uz devīto pozīciju Austrumu konferencē, pateicoties 18 spēlēs sakrātiem 20 punktiem.

Spēles ievadā krietni vairāk metienu pa pretinieku vārtiem padevās mājiniekiem, taču pirmo ļoti bīstamo vārtu gūšanas iespēju radīja tieši "dinamieši". Mazākumā pret vārtsargu Joni Ortio aizbēga Zeks Mičels, kuram īsti neizdevās izpildīt labu plaukstas metienu. Perioda turpinājumā izcilu iespēju nerealizēja arī Gints Meija, kurš nespēja pārspēt uz ledus nokritušo Ortio.

Savukārt spēles rezultāts tika atklāts, pateicoties "Dinamo" aizsarga Endrjū O'Braiena kļūdai. Kanādietis, kontrolējot ripu, nevajadzīgi ar elkoni atgrūda pretinieku, par ko nopelnīja divu minūšu noraidījumu. Vairākumu mājinieku labā realizēja bijušais rīdzinieku pārstāvis Linuss Videls, kurš KHL čempionātā jau guvis 100 vārtus.

Vien minūti vēlāk par klupināšanu pretinieku zonā tika sodīts Miķelis Rēdlihs. Šis skaitliskais vairākums galvenokārt tika izspēlēts otrajā periodā, kurā Kērtiss Volks bez dižas aizsargu pretestības panāca rezultātu 0:2.

Spēles 24. minūtē Rīgas "Dinamo" tika pie pirmā skaitliskā vairākuma spēlē. Tomēr tam sekoja vēl viena nevajadzīga ķibele. Deniss Paršins rupji kļūdījās, izpildot piespēli šķērsām laukuma vidus zonai. Metjū Fratins ar "nočiepto" ripu ieslidoja "Dinamo" aizsardzības zonā un pārspēja Aleksandru Lazušinu – rezultāts jau 0:3.

Perioda izskaņā komandas pirmo reizi mačā vairākas minūtes pavadīja vienādos sastāvos. Tas ļāva "Dinamo" sagrābt iniciatīvu, bet lielisku Patrika Zabusova piespēli neizmantoja Deniss Paršins, kura māņkustību atšifrēja Ortio. Savukārt spēles pēdējais periods ritēja "Baris" pateicīgā manierē – bez daudz pārtraukumiem un bīstamiem uzbrukumiem. Mājinieki tādējādi saglabāja vadību ar rezultātu 3:0, izcīnot panākumu spēlē.

Nākamo spēli "dinamieši" aizvadīs sestdien, "Arēnā Rīga" uzņemot Ņižņekamskas "Ņeftehimik" vienību.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku mača notikumu aprakstu.

KHL SPĒLE: RĪGAS DINAMO – BARIS
Spēle noslēgusies. Rīgas "Dinamo" – "Baris 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
"Baris" turpina meistarīgi tērēt laiku, kā arī kompakti spēlēt aizsardzībā, kad tas nepieciešams. Garlaicīgajā periodā atlikušas 2:30 minūtes.
Deniss Paršins, iespējams, netīšām pamatīgi notriec pretinieku hokejistu. Uzbrucējam paveicas izvairīties no soda.
15 minūšu laikā abas komandas izpildījušas vien pa pieciem metieniem pa pretinieku vārtiem.
Spēle jau vairāk nekā trīs minūtes rit bez pārtraukumiem. Bijuši pāris metieni, bet pārsvarā ripa "dzīvojusi" pa viduszonu. Pamatlaikā vēl sešas minūtes.
Tūlīt būs pagājusi puse perioda. Vienādos sastāvos "dinamieši" joprojām spēj līdzīgi spēkoties ar laukuma saimniekiem. Tomēr pagaidām ar to ir par maz. Trūkst bīstamu metienu.
Līdz vārtiem aizcīnās Antons Sagadejevs, tomēr viņa pa ledu raidīto ripu spēj apturēt Lazušins.
Uz zilās līnijas kļūdās Eliss. Aizsargu "noskrien" Mihaļiss, bet viņš paspēj labot savu kļūdu.
Sākusies trešā trešdaļa!
Noslēgusies otrā trešdaļa. Rīgas "Dinamo" – "Baris 0:3 (0:1, 0:2)
Perioda pēdējās minūtēs "dinamiešiem" padodas vērā ņemams spiediens uz pretinieku aizsardzību, taču rezultāts pagaidām izpaliek.
Zabusovs ar mazu pauzi izcili piesaista aizsargu uzmanību un izvirza Paršinu vienatnē pret vārtsargu. Krievu hokejists cenšas "apvest" vārtsargu ar māņkustību, bet Ortio ar kājsargu spēj apturēt ripu pirms tā būtu aizslīdējusi viņam garām.
Vairāku pārtraukumu dēļ spēles temps mazliet noplacis. Pie ripas tiek arī viesi, bet ne vienai, ne otrai komandai vairākas minūtes nav bijuši labi vārtu gūšanas momenti.
Linusam Videlam vārtu guvums pirmajā trešdaļā bijis 100. KHL karjerā. 34 no šiem raidījumiem gūti "Dinamo" komandas kreklā. Vismaz ar to varam viņu šodien apsveikt!
Pāris rīdzinieku aizsargu kļūdas jau ilgāku laiku neļauj izkļūt no savas laukuma puses.
Vairākuma izskaņā relatīvi bīstamu metienu izpilda Švanenbergs, bet nekas cits divu minūšu laikā viesiem īsti nesanāca.
24:39 min. Rīgas "Dinamo" – "Baris" 0:3Deniss Paršins rupji kļūdās, izpildot piespēli šķērsām laukumam vidus zonā. Ripu pārtver Metjū Fratins, kurš mazākumā ieslido "dinamiešu" zonā un ar trāpīgu metienu panāk jau rezultātu 0:3.
23:37 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāArkādijs Šestakovs neatļauti bloķēja Gintu Meiju.
21:15 min. Rīgas "Dinamo" – "Baris" 0:2 Kērtiss Volks diezgan netraucēti pietuvojas vārtiem no kreisās puses un ar spēcīgu plaukstas metienu raida ripu tuvējā, augšējā vārtu stūrī. Iespējams, ka slikti pozīciju bija izvēlējies Lazušins, kuram gan mazliet traucēja pretinieku uzbrucējs.
Sākusies otrā trešdaļa! Rīgas "Dinamo" – "Baris 0:1
Noslēgusies pirmā trešdaļa. Rīgas "Dinamo" – "Baris 0:1
19:44 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāMiķelis Rēdlihs sodīts par nevajadzīgu pretinieka klupināšanu mājinieku aizsardzības zonā.
18:26 min. Rīgas "Dinamo" – "Baris 0:1 Linuss Videls gūst vārtus pret bijušo komandu! Rīgas komandas aizsardzība pārsteidzoši viegli ieplīst pa vīlītēm. Piespēle šķērsām zonai no viena staba uz otru ļauj atrast pilnībā vienatnē palikušu Videlu, kurš bez problēmām ieslidina ripu tukšā vārtu stūrī.
17:24 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāEndrjū O'Braiens, pārvaldot ripu, atgrūž pretinieku, iesitot viņam ar elkoni. Aizsargs turpina jau iepriekšējos mačos piekopto rupjo spēli.
"Supermegamoments", kā to raksturo Krievijas komentētājs. Rēdlihs pēc uzvarēta iemetiena atdod izcilu piespēli Gintam Meijam, taču viņš no tuvas distances nespēj pārspēt uz ledus nokritušo Jonio.
Ieslidojot zonā, uzmetienu pa vārtiem veic Švanenbergs. Kaut vai panāktais iemetiens pretinieku zonā ir mazs gaismas stariņš. Laukuma saimniekiem bijuši jau 17 metieni, bet "dinamiešiem" tikai astoņi raidījumi.
Pāris reizes ripa tiek bīstami raidīta gar Lazušina vārtiem, tomēr bīstami metieni izpaliek. Mazākums praktiski izturēts.
Mazākumā mājinieku kļūdu izmanto Zeks Mičels, kurš vienatnē aizbēg pret Joni Ortio. Kanādietim ar plaukstas metienu nesanāk pārspēt vārtsargu.
10:06 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāTonijs Sunds, cenšoties nepielaist pie vārtiem Dmitriju Ševčenko, pretiniekam iesita ar nūju.
Laukuma saimnieki neizmanto izgājienu divatā pret vienu aizsargu.
Vidus zonā ripu pazaudē Paršins. Arkādijs Šestakovs, mazliet izrāvies no aizsargu gūsta, ieslido zonā, bet viņu tomēr panāk. Metiens mājinieku hokejistam nepadodas tik bīstams.
Pirmo minūšu laikā norit aktīvs hokejs, abām komandām pamīšus dodoties pārejas uzbrukumos. Pie diviem metieniem pēc kārtas tiek Kazahstānas izlases uzbrucējs Ņikita Mihaiļiss, kura raidītās ripas atvaira Lazušins.
Tehnisku iemeslu dēļ pirmās divarpus minūtes nebija redzamas nevienam no interesentiem, kuri vēlas spēli vērot televīzijā. Šo minūšu laikā nekas pārāk svarīgs nav noticis.
Rīgas komandas vārtos šodien atkal stāsies Aleksandrs Lazušins, kurš otro maču pēc kārtas spēli sāks uz laukuma. Vārtsargs debitēja pēc bēdīgi slavenās Ērika Vītola kļūdas Čeļabinskā vēl vienu spēli iepriekš.
Nursultanas komanda līdz šim izcēlusies ar sabalansētu punktu sadalījumu. Rezultatīvākais ar 11 punktiem (5+6) 16 spēlēs bijis otrās maiņas uzbrucējs Jakobs Lilja, kurš pērn ar Merzļikinu un Kivlenieku pārstāvēja Kolumbusas "Blue Jackets" komandu. Savukārt pirmajā maiņā spēlē bijušais "dinamietis" Linuss Videls.
Kā ierasts, pirms spēles notikušas izmaiņas virknējumos. Pirmajā maiņā šodien spēlēs jaunais Patriks Zabusovs, bet uz otro virknējumu "nobīdīts" Dāvids Levins. Savukārt Emīla Ģēģera vietā pieteikts 20 gadus vecais Deniss Fjodorovs.
Rīgas "Dinamo" ar septiņiem punktiem 16 spēlēs ieņem pēdējo vietu Rietumu konferencē un KHL čempionātā, kamēr "Baris" ar 18 punktiem 17 mačos Austrumos atrodama desmitajā pozīcijā.
"Dinamo" un "Baris" KHL čempionātā savā starpā tikušies 24 reizes, no kurām astoņos gadījumos pārāki bijuši "Dinamo" hokejisti. Šīs sezonas atklāšanas spēlē rīdzinieki uzņēma viesus no Kazahstānas, savā laukumā zaudējot ar rezultātu 2:3.
Rīgas klubam šī būs pēdējā no četrām pēc kārtas paredzētajām izbraukuma spēlēm. Iepriekšējās trīs piedzīvoti zaudējumi 0:3 pret Minskas "Dinamo", 1:5 pret Čeļabinskas "Traktor" un 2:7 pret Jekaterinburgas "Avtomobilist".