Latvijas hokeja klubs Rīgas "Dinamo" piektdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē cieta smagu zaudējumu Čeļabinskā, ar rezultātu 1:5 (1:3, 0:1, 0:1) atzīstot vietējās "Traktor" komandas pārākumu.

Rīgas komanda tādējādi piedzīvojusi jau septīto zaudējumu pēc kārtas. "Dinamo" hokejisti ar septiņiem punktiem 15 spēlēs ieņem pēdējo vietu KHL čempionātā. Savukārt "Traktor" vienība 22 spēlēs sakrājusi 30 punktus, kas tai ļauj atrasties ceturtajā pozīcijā Austrumu konferencē.

Lai gan mājinieki jau no pirmajām spēles minūtēm uzbruka vairāk, rezultātu atklāja tieši "Dinamo". Komandas jaunpienācējs Dāvids Levins individuāli meistarīgi apspēlēja pretinieku aizsargus, bet tad ar skaistu metienu pārspēja Romānu Vilu.

Spēli vārtos labi uzsāka 19 gadus vecais Ēriks Vītols, kuru mača 11. minūtē likteņa varā atstāja viesu aizsargi. Rīdziniekiem pozicionāli kļūdoties, viens pret Vītolu izslidoja Artjoms Švarjovs, kurš rezultātu izlīdzināja. Savukārt spēles 19. minūtē rezultātu 1:2 jau panāca Vjačeslavs Osnovins, kurš pēc atlēkušās ripas sagrābšanas paspēja izdarīt divus metienus pēc kārtas.

Taču perioda izskaņā notika vēl viens pavērsiens. Vien sešas sekundes pēc ielaistajiem vārtiem neizprotamu kļūdu pieļāva Vītols, kurš neatvairīja no otras laukuma puses izpildītu Sergejs Teļegina metienu. Vītolu vārtos uzreiz nomainīja Aleksandrs Lazušins, kurš debitēja Rīgas komandas rindās.

Spēles otrajā trešdaļā "dinamieši" trīs reizes nespēja izmantot skaitlisko vairākumu, bet "Traktor" komandas uzbrucējs Igors Poļgalovs guva vienības ceturtos vārtus. Pēdējā periodā Pontuss Obergs izmantoja "Dinamo" vienības kļūdu, panākot jau 5:1, bet spēles izskaņā ripa nokļuva "Dinamo" vārtos arī sesto reizi, taču tiesneši vārtu guvumu neieskaitīja.

"Dinamo" svētdien viesosies Jekaterinburgā, kur tā cīņā ar "Avtomobiļist" vienību aizvadīs trešo no četrām spēlēm šajā izbraukumā.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu mača notikumu aprakstu.