Rīgas 'Dinamo' piedzīvo pirmo 'sauso' zaudējumu šosezon

Rīgas "Dinamo" trešdien aizvadīja noslēdzošo, trešo, mājas spēli pirms kārtējā izbraukuma, "Arēnā Rīga" uzņemot viesus no Tālajiem Austrumiem, Habarovskas "Amur", un piedzīvoja pirmo "sauso" zaudējumu šajā sezonā ar 0:1 (0:1, 0:0, 0:0).

Vienīgos vārtus šajā mačā guva Habarovskas "Amur" uzbrucējs Pāvels Dedunovs pašā spēles sākumā, trešajā minūtē, kad viņa pārstāvētā komanda turklāt spēlēja skaitliskajā mazākumā.

Rīdzinieki kopumā aizvadīja labu spēli, īpaši trešajā periodā, kad kontrolēja mača gaitu un centās izlīdzināt rezultātu, taču pretinieki teicami spēlēja aizsardzībā, arī viņu vārtsargs Jevgeņijs Aļikins daudzkārt glāba savu komandu bīstamās situācijās.

27

Spēles beigās "Dinamo" galvenais treneris Ģirts Ankipāns nomainīja Kristeru Gudļevski pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr arī šī taktika nepalīdzēja un Habarovskas klubs no Rīgas aizbrauca ar iegūtiem diviem punktiem.

Tādējādi Rīgas "Dinamo" arī otrajā savstarpējā spēlē ar Habarovskas "Amur" piedzīvoja zaudējumu.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā.

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Habarovskas Amur
Spēles statistika:Metieni pa vārtiem: 34-22Uzvarēti iemetieni: 18-25Bloķēti metieni: 8-15Spēka paņēmieni: 12-5Laiks uzbrukumā: 13:35 - 09:18Soda minūtes: 6-6
Rīgas "Dinamo" šis ir pirmais "sausais" zaudējums sezonā.
Spēle noslēgusies.
Pēc Majones metiena ripa lido pāri vārtiem, viesi izsit to ārā. Mūsējiem jāsāk no jauna. Vēl viens metiens Videla izpildījumā, ripa lido garām vārtiem. Dārziņš nenotur ripu zonā, bet ātri izdodas atgriezties pie "Amur" vārtiem.
Gudļevskis atstāj vārtus.
Rīgas "Dinamo" pieprasa 30 sekunžu pārtraukumu.
Pamatlaikā atlikušas vēl divas minūtes, rīdziniekiem laukumā nāk pirmā maiņa. Gudļevskis gan vēl ir vārtos, nemaina pagaidām Ankipāns viņu pret sesto laukuma spēlētāju.
"Dinamo" nekādi neizdodas izveidot uzbrukumu un nostiprināties "Amur" aizsardzības zonā. Kad mūsējie nonāk pie "Amur" vārtiem, cīņā pie apmales ripa visu laiku tiek zaudēta.Gimajevs iegūst ripu neitrālajā zonā un individuāli dodas uzbrukumā, teicami nospēlē Gudļevskis.
Cieši sedz mūsu hokejistus viesi, ilgi neizdodas uzsākt uzbrukumu. Kad sanāk tikt līdz "Amur" zonai, Zaneti izdara ļoti tālu, spēcīgu metienu, Aļikins ripu atsit.
"Vitjazj" Podoļskā grauj Artūra Kuldas pārstāvēto "Severstaļ" - otrajā periodā rezultāts ir 4:0 "Vitjazj" labā.
Trešais periods pusē. Lielākoties ripu kontrolē "Dinamo", retu reizi habarovskieši tiek līdz mūsu vārtiem, taču viesi labi strādā aizsardzībā, līdz metieniem pa vārtiem netiek arī rīdzinieki.
Tribīnes ļoti aktīvi atbalsta "Dinamo", dzen mūsējos uz priekšu.
Joprojām spēlē augsts temps, daudz darbības abās laukuma pusēs. Rīdzinieki cenšas pārņemt iniciatīvu un "aizķerties" spēlē, taču labi darbojas aizsardzībā viesi, tāpat arī "Amur" vārtsargs spēlē teicami.
Pēc pretinieka kļūdas ripu neitrālajā zonā uztver Miķelis Rēdlihs, dodas uzbrukumā, pats izšķiras par metienu, bet Vitālijs Antjušovs to bloķē.Koltons Gilīss izdara iespaidīgu spēka paņēmienu pret Železkovu, tribīnes noelšas vien.
Periods sākas ar metienu pa Gudļevska vārtiem, Kristers ripu atsit.
Sākas 3. periods!
Otrā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 15-5Uzvarēti iemetieni: 7-5Bloķēti metieni: 4-3Spēka paņēmieni: 6-3Soda minūtes: 2-0Laiks uzbrukumā: 05:37 - 03:13
Noslēdzies 2. periods.
Ātru spēles tempu līdz pat perioda beigām uztur komandas, noslēdzošajās minūtēs aktīvāk darbojas rīdzinieki, veidojot ilgstošus uzbrukumus.
Tikmēr Helsinku "Jokerit" un "Ak Bars" duelī Kazaņā pēc 20 minūtēm rezultāts ir 1:0 somu kluba labā. Jānis Kalniņš pirmajā trešdaļā atvairījis visus 12 metienus pa viņa vārtiem.
Teicami nospēlē "Amur" vārtsargs pēc Linusa Videla metiena un ātra "Dinamo" pretuzbrukuma, špagatā tverot ripu cimdā.
Linuss Videls iesāk uzbrukumu, bet pretinieki noseguši Dārziņu un Rēdlihu, neizdodas saspēle. Ripa gan paliek pie mūsējiem un uzbrukums turpinās.
Labi aizvada šo mazākumu rīdzinieki, neļaujot izdarīt brīvu metienu pa vārtiem un izraidot ripu no zonas. Ripa arī vairākkārt lido garām vārtiem.
31:15 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo".2 soda minūtes Laurim Dārziņam par pretinieka turēšanu ar nūju.
Tagad savā aizsardzības zonā ilgi bija iespiesti viesi, tomēr pārspēt "Amur" vārtsargu neizdodas, un pie atsistās ripas, kas atkal nokrīt tukšu vārtu priekšā, pirmie ir "Amur" spēlētāji. Tam seko ļoti bīstams pretuzbrukums, kas tiek apturēts ar noteikumu pārkāpumu.
Spēle rit ļoti raiti, maz paužu — otrais periods jau pusē, bet bijuši tikai pieci iemetieni.
Ilgstošs "Amur" uzbrukums, Gudļevskim neizdodas piespiest ripu pie ledus, taču Kristers pasit to tālāk prom no vārtiem. Mūsējie atgūst ripu, taču pretuzbrukumam spēka nepietiek, ilgu laiku bija iespiesti savā aizsardzības zonā.
Pa to laiku Astanas "Baris" ir izdevies apturēt "Avtomobiļist" iespaidīgo 18 uzvaru sēriju. Jekaterinburgas komanda izbraukumā zaudēja ar 1:2.
Klārks piecu pretinieka spēlētāju ielenkumā, meklē, kam piespēlēt, bet neviena komandas biedra tuvumā nav un Klārks izšķiras par metienu pats — Aļikins ripu tver korpusā.
Ātrs pretuzbrukums Miķeļa Rēdliha un Laura Dārziņa izpildījumā. Atkal paklūp Dārziņš, esot tuvu pie vārtiem, un metiens viņam nesanāk, taču Lauris pagūst piespēlēt Miķelim. Aļikins izgājis no vārtiem, gatavojoties Dārziņa metienam, taču Rēdlihs nespēj ieraidīt ripu tukšajos vārtos, viņam traucē Aleksandrs Gorškovs, kurš atsteidzās mūsējiem līdz un labi nostrādāja aizsardzībā.
Komandas aktīvi iesāk otro periodu, ir spēka paņēmieni pie apmales, pretuzbrukumi.
Sācies 2. periods!
Pirmā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 10-11Iemetieni: 7-10Bloķētie metieni: 3-10Spēka paņēmieni: 3-1Soda minūtes: 4-6Laiks uzbrukumā: 03:41 - 03:50
Noslēdzies 1. periods.
Perioda pēdējās sekundēs aktīva darbība viesu aizsardzības zonā, taču trešdaļa noslēdzas ar 1:0 "Amur" labā.
Mūsējiem labi izdodas novirzīt spēli pie apmales, teicami arī nospēlē Lauris Dārziņš pie zonas līnijas, izraidot ripu ārā.
Viesi uzreiz nostājas vairākuma izspēlei, Gudļevskis atsit vienu metienu, tad Ģēģeris izraida ripu no zonas.
17:05 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo".Trešdaļas izskaņā Dzaneti pārkāpj noteikumus, 2 soda minūtes par sitienu ar nūju.
Laba vairākuma izspēle rīdzinieku izpildījumā, Videls izdara metienu no ērtas pozīcijas, ripa lido pāri vārtiem.
14:35 min. Noradījums Rīgas "Dinamo".Jau pirmajā iemetienā noteikumus pārkāpj Matiass Mītinens — 2 soda minūtes par klupināšanu.
14:32 min. Noraidījums "Amur".Kevins Klārks nopelna rīdziniekiem "lielo" vairākumu, Maksimam Kondratjevam 2 minūtes par sitienu ar nūju.
13:35 min. Noraidījums "Amur".Mihals Jordans pret Miķeli Rēdlihu nopelna 2 soda minūtes par pretinieka turēšanu ar nūju.
Abas komandas demonstrē ātru uzbrukuma hokeju, metienu pa vārtiem nav tik daudz, taču tie ir diezgan bīstami, abiem vārtsargiem ir jādemonstrē teicams sniegums. Daudz darba ir "Dinamo" pirmajām divām maiņām, no kurām tiek gaidīts rezultāta izlīdzinājums.
Aktīvi spēlē arī "Amur" - pēc Mihala Jordana metiena ripa atsitas pa vārtu stabiņu, un tiesneši dodas skatīties video atkārtojumu, lai pārliecinātos, ka ripa nav šķērsojusi vātu līniju.
Teicama saspēle mūsu pirmās maiņas izpildījumā, Lauris Dārziņš izdara metienu no šaura leņķa, bet pirmais atsisto ripu uztver viesu komandas aizsargs.
Rīgas "Dinamo" turpina vairākuma izspēli, ir vairāki metieni pa vārtiem, taču rezultāts nemainās, laukumā atgriežoties "Amur" spēlētājam, kurš atsēdēja vārtsarga sodu.
02:31 min. Rīgas "Dinamo" - "Amur" 0:1 Lauris Dārziņš neveiksmīgi paklūp un pazaudē ripu, kas atļauj viesiem aizskriet pretuzbrukumā mazākumā un Gudļevskis tiek pārspēts.
02:08 min. Noraidījums "Amur".Labs, ātrs uzbrukums mūsu ceturtās maiņas izpildījumā, pēc Pavlova metien viesu vārtsargam Jevgeņijam Alkinam neizdodas uzreiz piespiest ripu pie ledus un viņš nopelna 2 minūšu noraidījumu par spēles laika vilcināšanu.
Ātrs spēles sākums un pirmais metiens pa vārtiem ir viesu izpildījumā. Aleksandrs Gorškovs uzmet pa vārtiem, Gudļevskis ripu viegli tver cimdā.
Noskanējušas valstu himnas un tūlīt spēle būs sākusies.
Rīgas "Dinamo" galvenais treneris Ģirts Ankipāns pirms mača intervijā TV6: "Amur" ir nepiekāpīga komanda, līdzīgi kā Vladivostoka, taču viņiem ir labāki spēlētāji. Cīnīsimies. Viss atkarīgs nevis no pretinieka, bet no mums pašiem, jāgriež temps, jāgūst vārti.
Mūsu šodienas viesi KHL Austrumu konferencē ir 11. vietā. Viņiem ir par vienu spēli un vienu pamatlaika uzvaru mazāk nekā Rīgas "Dinamo".
KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas "Dinamo" joprojām turas augstajā septītajā vietā:
Habarovskas komanda no pēdējām piecām spēlēm tikai vienā uzvarējusi, kad 9. oktobrī savā laukumā ar 3:1 pārspēja Čeļabinskas "Traktor". Pirms ierašanās Rīgā "Amur" svētdien Maskavā piedzīvoja graujošu zaudējumu pret CSKA — 0:5.
Abas komandas savstarpēji tikušās 26 reizes un 14 no tām uzvarējuši "Amur", arī gūto vārtu attiecība ir par labu viesiem — 65:62. No pašreizējiem "Dinamo" spēlētājiem vislabāk pret "Amur" veicies Laurim Dārziņam (6+6) un Miķelim Rēdliham (5+6).Pirmajā abu komandu tikšanās reizē šosezon Habarovskā uzvarēja mājinieki:https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-cies-otro-zaudejumu-pamatlaika-jaunaja-sezona.d?id=50398463
Iepriekšējā spēlē Rīgas "Dinamo" izdevās pārtraukt ieilgušo zaudējumu sēriju, kad "sausā" tika pārspēts Vladivostokas "Admiral".https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-ar-sauso-uzvaru-partrauc-sesu-zaudejumu-seriju.d?id=50487591
Pirms šodienas spēles Rīgas "Dinamo" rindas papildināja kanādiešu uzbrucējs Koltons Gilīss, taču sliktas ziņas saistībā ar aizsargu līniju — pleca traumas dēļ kādu laiku nevarēs spēlēt Kristaps Zīle.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-atgriezas-giliss-zilem-savainojums.d?id=50491033
Otrdien, 16. oktobrī, Rīgas "Dinamo" noslēdz trīs mājas spēļu sēriju, "Arēnā Rīga" uzņemot Habarovskas "Amur" komandu. Pēc šīs spēles rīdzinieki dosies nākamajā izbraukuma tūrē, kurā spēlēs ar Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Maskavas "Spartak" (18. oktobrī), Podoļskas "Vitjazj" (20. oktobrī) un Jāņa Kalniņa sargāto Helsinku "Jokerit" (22. oktobrī)