Rīgas 'Dinamo' piedzīvo trešo 'sauso' zaudējumu pēdējās četrās spēlēs

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" otrdien Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā regulārā čempionāta spēlē izbraukumā ar rezultātu 0:3 (0:0, 0:1, 0:2) piekāpās SKA komandai.

Rīgas "Dinamo" hokejisti tādējādi piedzīvoja trešo "sauso" zaudējumu pēdējās četrās spēlēs, turpinot ļoti neveiksmīgo sezonu. Šajā divu spēļu izbraukuma sērijā rīdzinieki vārtus tā arī neguva.

Pirmais periods noslēdzās neizšķirti 0:0, un SKA pa "Dinamo" vārtiem meta tikai trīs reizes, bet uz otro periodu mājinieki izgāja daudz aktīvāki, un spēja izvirzīties vadībā, kas lielisku metienu izdarīja Jori Lehtera. Trešajā periodā SKA hokejisti bija divu vīru vairākumā, kas ļāva izspēlēt uzbrukumu, kurā Vladimirs Tkačovs raidīja ripu tālajā vārtu stūrī. Savukārt 13 sekundes vēlāk ātrā pretuzbrukumā Jevgeņijs Ketovs apspēlēja Jāni Vori un panāca mača gala rezultātu.

Voris atvairīja 26 no 29 pretinieku metieniem, bet rīdzinieki izdarīja tikai 12 metienus pa vārtiem.

Dinamo" ar 32 punktiem 48 spēlēs ir pirmspēdējā gan līgā, gan Rietumu konferencē, apsteidzot vien Minskas "Dinamo", bet SKA ar 67 punktiem 48 mačos ir trešā Rietumos.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Sanktpēterburgas SKA
Spēles statistika:
Rīgas "Dinamo" - SKA 0:3. Spēle noslēgusies.
SKA pēc trešajiem vārtiem spēlēja jau darbojās daudz pārliecinošāk, cenšoties izspēlēt skaistas epizodes. "Dinamo" iespēju īsti nav bijis. Savukārt Voris darbojās teicami
51:51 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 0:3 "Dinamo" neizdevās ieiet uzbrukuma zonā, un SKA vienībai izdevās pretuzbrukums. Jevgeņijs Ketovs izgāja pret Jāni Vori un pārliecinoši apspēlēja vārtsargu.
51:38 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 0:2. Tiklīdz Batņa atgriezās laukumā, SKA hokejisti izspēlēja teicamu uzbrukumu, kura noslēgumā Vladimirs Tkačovs izdarīja precīzu metienu vārtu augšējā stūrī.
Koskiranta izdarīja metienu pa vārtiem, Voris ar plecu skāra ripu, kas pēc tam trāpīja pa vārtu pārliktni.
51:03 min. Vēl vienos noraidījums "Dinamo" sastāvā. Ališausks izmeta ripu ārpus laukuma, saņemot sodu par spēles laika vilcināšanu.
49:37 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Par klupināšanu pret noraidīts Batņa, kurš neveiksmīgi nospēlēja pret Tkačovu.
Apņēmīgi spēlēja Rīgas "Dinamo" aizvadītajās epizodēs, tomēr saspēle nebija tik precīza, lai varētu nonākt metiena pozīcijās.
"Dinamo" vairākumā bija aktīvāki nekā iepriekš. Lipsbergs izdarīja divus metienus, reizi trāpīja Helbergam vēderā, bet tad neizdevās izmest cauri spēlētāju burzmai.
Otrā perioda spilgtākie momenti:
"Dinamo" hokejisti trešo periodu iesāka aktīvi un ātri izdarīja vieglu metienu pa vārtiem. Arī turpinājumā rīdzinieki vairāk pieturēja ripu, taču lielas grūtības sagādāja viduszonas pārvarēšana.
42:16 min. Noraidījums SKA komandā. Kablukovs par Batņas bloķēšanu noraidīts uz divām minūtēm.
Sācies 3. periods.
Rīgas "Dinamo" - SKA 0:1. Noslēdzies 2. periods.
Helbergs neprecīzi nospēlēja aiz saviem vārtiem, taču "Dinamo" neizdevās to izmantot. SKA bīstami uzbruka, bet savu pārsvaru nepalielināja.
Aizvadītajās epizodēs "Dinamo" spēlētājiem izdevies spēli aizvirzīt prom no saviem vārtiem. Bengtsonam ripa trāpīja pa ķiveri, taču viņš ātri piecēlās un turpināja spēli.
34:09 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 0:1 Vladimirs Tkatčovs rāvās uzbrukuma zonā, un, mēģinot viņu apturēt saskrējās Uvis Balinskis un Nerijus Ališausks. Tad SKA uzbrucējs piespēlēja gar vārtem Jori Lehteram, kurš izdarīja perfektu metienu zem vārtu pārliktņa.
Teicama iespēja gūt vārtus neizmantoja Morozovs, kurš vārtu priekšā ieguva ripu un nespēja to raidīt garām Vorim.
Lipsbergs izgāja viens pret vienu ar SKA aizsargu, taču viltīgais metiens lidoja garām vārtiem. Tad Ankipāns pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, lai sapurinātu komandu.
Bērziņš ar ļoti neveiksmīgu metienu aprāva "Dinamo" pretuzbrukuma iespēju, bet tad Zubs ar lieliskiem manevriem tika līdz metienam, bet Voris spēlēja precīzi.
Pa Rīgas "Dinamo" vārtiem septiņu minūšu laikā tika izdarīti desmit metienu, kas ir vairāk nekā trīs reizes vairāk nekā pirmajā periodā. "Dinamo" vēl nav spējusi kaut ko izveidot uzbrukuma zonā.
SKA pārsvars laukumā pieaudzis pamatīgi, bet to jau varēja prognozēt. Voris tiek nodarbināts ļoti bieži, taču līdz šim viņš perfekti tiek galā ar saviem pienākumiem "Dinamo" vārtos.
SKA pirmajā uzbrukuma vilnī Voris pārliecinoši tvēra metienu, bet tad Jakupovs trāpīja pa tuvējo vārtu stabu. Mirkli vēlāk Jakupovs vēlreiz pēc piespēles uzreiz izdarīja metienu, taču Voris nospēlēja precīzi. Ožiganovs un Jakupovs izdarīja pa metienam, bet jaunais latvietis "Dinamo" vārtos nospēlēja  teicami.
22:53 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. "Dinamo" bija spiesta darboties aizsardzības zonā, un Berglunds lielo spiedienu neizturēja, bīstami nospēlējot ar augsti paceltu nūju pret Ketovu.
Voris perioda ievadā atvairīja SKA komandas spēlētāja metienu. Mājinieki centās darboties aktīvāk, uzspiežot savu spēles stilu.
Sācies 2. periods.
Pirmā perioda spilgtākie momenti:
Rīgas "Dinamo" - SKA 0:0. Noslēdzies 1. periods.
"Dinamo" hokejisti vēlreiz vairākumu nespēja izmantot. Lai arī uzbrukuma zonā rīdzinieki darbojās, bet Helbergs netika traucēts.
17:36 min. Noraidījums SKA sastāvā. Mājinieki sodīti par skaitliskā sastāva pārkāpumu.
Saturīgs uzbrukums Rīgas "Dinamo" komandai vairākumā tā arī neizdevās.
12:48 min. Noraidījums SKA sastāvā. Rīgas "Dinamo" iespēja pārtraukt septiņu spēļu garo sēriju, kurā nav izdevies gūt vārtus vairākumā. Morozovs sodīts par klupināšanu.
Setdikovs saņēma piespēli no kreisās malas, un viņš, neapturot ripu spēcīgi meta, taču nespēja trāpīt.
"Dinamo" izdevās SKA hokejistus apturēt no uzbrukumu veidošanas, bet Lipsbergs uzbrukumā bija aktīvs, divreiz mēģinot izdarīt metienus.
Eštonš neitrālajā zonā saņēma ripu no Sotnieka un iegāja uzbrukuma zonā, kur izdarīja metienu pa Helberga sargātajiem vārtiem. Zviedram lielas problēmas metiens nesagādāja.
Voris atsita sev priekšā Karpova metienu, bet aizsargs ripu aizsita prom. Pirmais periods ritēja bez biežiem pārtraukumiem, tāpēc mača temps bija diezgan augsts.
SKA bija ļoti tuvu vārtu guvumam, kad ripa negaidīti atlēca tieši vārtu priekšā no apmales pie Podkolzina. Viņš no tuvas distances nespēja gūt vārtus.
"Dinamo" pirmo mazākumu aizvadīja ļoti veiksmīgi, un SKA hokejisti tā arī īsti neapdraudēja Vora sargātos vārtus.
00:25 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Kārters Eštons aizsardzības zonā aiz vārtiem klupināja pretinieku, ātri atstājot savu komandu mazākumā.
Spēle sākusies
Rīgas “Dinamo” sastāvs spēlei: Vārtos: Jānis Voris, rezervē: Reinis Liepiņš;Pirmā maiņa: Emīls Ģēģeris – Daniels Bērziņš – Eštons Kārters; Bendz Māršals – Roberts Mamčičs; Otrā maiņa: Aleksandrs Protapovičs – Ņikita Setdikovs – Kirils Sļepecs; Uvis Balinskis – Nerijus Ališausks; Trešā maiņa: Miķelis Rēdlihs – Andris Džeriņš – Roberts Lipsbergs; Mareks Daloga – Kristofers Berglunds; Koltons Gilīss – Gints Meija – Oskars Batņa, Antons Trastašenkovs, Sergejs Gimajevs.
Metjū Majone Rīgas "Dinamo" sastāvā uzspēlēja vien četras spēles, bet tagad viņš traumas dēļ vairākas spēles izlaidīs. Majone iepriekšējā mačā pret Ufas "Salavat Julajev" cieta sadrusmē ar Grigoriju Paņinu. https://twitter.com/hcDINAMORIGA/status/1217104301165875206
Rīgas “Dinamo” pēdējās četrās spēlēs guvusi tikai trīs vārtus un arī šodien uzdevums nebūs no vieglākajiem. Izbraukuma sērijas turpinājumā “Dinamo” tiekas ar Sakntpēterburgas SKA, kas Rietumu konferencē ieņem trešo vietu. Šosezon komandas savā starpā tikušās jau trīsreiz. Savā laukumā "Dinamo" zaudēja ar 0:3 un 3:5, bet viesos ar 3:4 piekāpās vien pēcspēles metienos.