Rīgas 'Dinamo' piedzīvo zaudējumu protestu pārņemtajā Minskā

Zaudējumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē svētdien, 11. oktobrī, piedzīvoja Rīgas "Dinamo", kas protestu ēnā Baltkrievijā pēcspēles metienos ar 3:4 (1:1, 1:1, 1:1, 0:0, 0:1) piekāpās Minskas "Dinamo".

Par neizšķirtu pamatlaikā rīdzinieki nopelnīja savu sesto punktu sezonā, kas tos ierindo pēdējā vietā Rietumu konferencē. 12 spēlēs Latvijas klubs pagaidām izcīnījis vien divas uzvaras.

Baltkrievijā katru svētdienu kopš 9. augusta notiek protesti pret nedemokrātiski aizvadītajām prezidenta vēlēšanām, kuras neatzīst Eiropas Savienības valstis. Rīgas "Dinamo" vadība neslēpa, ka politisko protestu iespaidā neplāno atteikties no spēles Minskā un devās uz cīņu Minskā.

Rīgas "Dinamo" cīņas gaitā trīs reizes atspēlējās, bet pēcspēles metienos zaudēja ar 2:3. Interesanti, ka komandas pirms 10 dienām tikās Rīgā un arī aizvadīja pēcspēles "bullīšus", un arī toreiz pārāki bija mājinieki - Rīgas "Dinamo".

Rīgas "Dinamo" labā divus vārtus guva Zeks Mičels, kurš asistēja arī trešo vārtu guvumā Konstantīnam Komarekam.

Rīgas "Dinamo" tagad atrgriezīsies mājās un aizvadīs trīs mačus "Arēnā Rīga", no kuriem pirmais būs 14. oktobrī pret Jaroslavļas "Lokomotiv".

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo
Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo 3:4. Spēle noslēgusiesRīgas Dinamo zaudē "bullīšos"Pēcspēles metienu sērijaSāk Rīgas Dinamo0:0 - Dārziņš nepārspēj Teiloru0:0 - Usovs nepārspēj Proskurjakovu0:0 - Mičelam neizdodas trešo reizi pārspēt Teiloru0:1 - Kogaļevs lēnām piestuvojas un iemet devītniekā1:1 - Vaits spēcīgi iemet devītniekā plaukstas metienu1:1 - Šarangovičs neapspēlē Proskurjakovu1:1 - Komareks nogula Teiloru, bet nepārmet ripu pāri kājsargiem1:2 - Buiņickis iemet vārtos2:2 - Gračovs ar šķēlienu raida ripu devītniekā2:3 - Klinkhamers skaisti nogulda Proskurjakovu un iemet ripu vārtosRīgas Dinamo piedzīvo zaudējumu
Noslēdzies pagarinājumsBūs pēcspēles metienu sērija
Proskurjakovs atvaira trīs metienus pēc kārtas
62:26 min. Rīgas Dinamo mazākumsTrešo reizi spēlē skaitliskā vairākuma pārkāpums.
Pēc Indraša viegla metiena vārtu virzienā ripu centās pielabot Vitaseks.
Sākas pagarinājums
Noslēdzies pamatlaiks
Proskurjakovs ar aizsargu palīdzības bīstamā situācijā spēj piespiest ripu.
57:52 min. Rīgas Dinamo mazākumsPamatlaika izskaņā rīdziniekus mazākumā atstāj Černovs, paklupinot pretinieku
Rīgas Dinamo pilnā sastāvā. Vairākuma beigās Minskas hokejistiem sanāk pamatīga ofensīva.
54:06 min. Abpusējais noraidījumsSunds aiz vārtiem "uzraujas" uz Klinkhamera spēka paņēmienu. Mamčičs dodas aizstāvēt komandas biedru. Mamčičam un Klinkhameram noraidījums
Gračovs pārtver ripu un atrod spēkus, lai izietu vienatnē pret vārtsargu. Diemžēl, pārspēt Teiloru neizdodas.
53:11 min. Rīgas Dinamo mazākumsOtro reizi spēlē rīdziniekiem skaitliskā sastāva pārkāpums
52:04 min. Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo 3:3Mičels uzvar iemetienā un uzreiz Komareks spēcīgi met ripu vārtos
Proskurjakovs atvaira Drozdova bullīti. Baltkrievijas komandas uzbrucējs centās izslidnāt ripu starp kājsargiem, bet šajā duelī uzvar Rīgas Dinamo vārtsargs
51:28 min. Bullītis uz Rīgas Dinamo vārtiemDrozdovs teicami nospēlē, aizbēg no diviem Rīgas Dinamo aizsargiem un nopelna mājiniekiem "bullīti"
Indrašis izdara metienu aizsarga aizsegā. Metiens gan ne visai stiprs.
Diezgan pavirši vairākumā spēlē mājinieki, kas palīdz Rīgas Dinamo nosargāt vārtus mazākumā.Rīdzinieki pilnā sastāvā
46:21 min. Rīgas Dinamo mazākumsDisciplīna iegāž rīdziniekus. Jaks aizsardzībā ar rokām centās apturēt pretinieku.
45:36 min. Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo 2:3Šarangovičs uzmeta plakstas metienu pa ledu. Proskurjakovs ielaiž ripu starp kājsargiem...
45:01 min. Rīgas Dinamo vēl viens noraidījumsMazākuma beigās Marejs pārkāpj noteikumus, bet trijatā rīdzinieki būs vien dažas sekundes
43:09 min. Rīgas Dinamo mazākumsRīdzinieki centās pieturēt ripu, iegūt kontroli pār to, un tajā brīdī skaitliskā sastāva pārkāpums. Viens rīdzinieks devās uz komandas soliņu, bet divi izleca laukumā...Dzierkals būs tas, kurš sēdēs 2 minūtes.
Rīgas Dinamo pilnā sastāvā
Sākas 3. periodsRīdzinieki 1:07 minūtes būs mazākumā
Noslēdzies 2. periods
39:07 min. Rīgas Dinamo mazākumsStoļarovs nospēlē bīstami ar augsti paceltu nūju
38:38 min. Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo 2:2Minskas vārtsarga kļūda palīdz Rīgas klubam izlīdzināt rezultātu. Pēc Maiones metiena Teilors netver ripu, tā nonāk pie Mičela, kurš otro reizi spēlē ir precīzs.
37:34 min. Rīgas Dinamo 30 sekunžu pārtraukumsVairāki pārmetieni pēc kārtas, Rīgas Dinamo hokejisti saguruši un Skdura tādēļ ņem pārtraukumu. Pārtraukuma laikā hokejistiem īsti arī nekas netiek stāstīts, vienkārši ļauj atvilkt elpu.
Otrajā periodā rīdziniekiem īsti nekas nesanāk, lielāko spēles laiku ar ripu ir Minskas hokejisti. Mājinieki darbojas pārliecinošāk
30:48 min. Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo 1:2 Lodņa uzmeta no zilās līnijas. Proskurjakova redzamība bija nosegta un ripa ielido vārtos, bet vārtu guvums ieskaitīts Dmitrijam Buiņickim, kurš acīmredot pielabojis lidojuma virzienu.
Proskurjakovs glābj rīdziniekus - Minskas komanda vairākumā no saviem vārtiem aizskrēja četri pret vienu aizsargu.
27:29 min. Rīgas Dinamo mazākumsProhorenkovs atstāj Rīgas Dinamo mazākumā
Minskas Dinamo pilnā sastāvā. Rīdzinieki tikai vairākuma beigās sāka veidot ilgāku uzbrukumu, bet pirms tam diezgan vājš vairākums Latvijas komandas izpildījumā
24:24 min. Rīgas Dinamo vairākumsMinskas Dinamo kapteinis Klinkhamers otro reizi mačā dodas uz sodīto soliņa.
Diezgan neaktīvs 2. perioda sākums. Rīdzinieki tā arī nav izdarījuši vēl metienus, bet minskieši trīs minūtēs izdarījuši trīs metienus
Sākas 2. periods
Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo 1:1. Noslēdzies 1. periods
Minskas Dinamo pilnā sastāvā. Šoreiz vairākums rīdzinieku izpild;ijumā bija diezgan bāls.
16:53 min. Rīgas Dinamo vairākums Znaharenko apmalē ielidina Komareku. Tiesneši gan iedod tikai divas minūtes. Rīdziniekiem vēl viens vairākums
Dzierkalam laba situācija, bet metiens garām vārtiem. Pagaidām labākā rīdzinieku iespēja mačā.
16:46 min. Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo 1:1 Piespēle gar vārtiem, Mičels pieliek nūju un ripa vārtos
15:31 min. Rīgas Dinamo vairākumsMinskas Dinamo kapteinis Klinkhamers paklupina Mičelu
Meija pa labo malu izlauzās līdz vārtiem, bet Teiloram metiens grūtības nesagādāja.
Pēc Minskas gūtajiem vārtiem laukumā tā arī īsti nekas daudz nenotiek. Pārsvarā cīņa par iniciatīvu mačā.
9:50 min. Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo 0:1Prosokurjakovs vēlreiz nospēlēja ne parāk droši aiz saviem vārtiem, kas ļāva Minskas Dinamo nosargāt ripu zonā un turpināt uzbrukumu. Dažas sekundes pēc tā mājinieki gūst vārtus - ripa no Vitaseka kājas ielido vārtos.
Minskas Dinamo spēlē pilnā sastāvā. Rīdzinieki vairākumā tā arī neko daudz neizdarīja.
Proskurjakovs iznāca no vārtiem un atkal kļūdās. Un atkal Minskas komanda pažēlo Latvijas klubu.
Spēle atsākas.
Pēc rīdzinieku uzbrukuma viļņiem tehnisks pārtraukums.Pie Minskas vārtiem ledū neliels robs, uz ko norāda Baltkrievijas komandas vārtsargs Denijs Teilors. Tagad Minskas arēnas tehniskie darbinieki "aizmālēs" šo caurumu.
6:46 min. Rīgas Dinamo vairākumsAktīvais Dzierkals ar savām darbībām panāk pretinieka pārkāpumu. Rīgas Dinamo labi uzbruka arī aizturētā soda laikā, bet ripa neiet vārtos.
Pirmās piecas minūtes aizritējušas bez nevienas pauzes, bez nevienas svilpes. Ļoti aktīvs un ātrs hokejs redzams laukumā.
Minskas hokejisti jau pirmajās sekundēs varēja gūt vārtus pēc Proskurjakova neuzmanīgas spēles aiz vārtiem. Otrajā minūtē arī rīdziniekiem laba iespēja.Ļoti aktīvs spēles sākums abu komandu izpildījumā.
Spēle sākusies
Politiskā situācija Baltkrievijā bija aktualizēta arī septembrī spēlē Rīgā. Kādam fanam apsargi "palūdza" atstāt arēnu, bet ne pašu ēku.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/laikraksts-rigas-dinamo-no-tribinem-izsviez-baltkrievu-atbalstitaju.d?id=52538579
Komandas iznākušas laukumā. Izskanējušas abu valstu himnas. Tūlīt sāksies pati spēle.
Rīgas Dinamo padomes priekšsēdētājs Juris Savickis tad neslēpa, ka komanda nedomā kaut kādā veidā protestēt pret Minskā notiekošo un Rīgas Dinamo dosies uz Minsku.
Par šo spēli daudz tika diskutēts vēl septembra sākumā, kad uz maču Minskā nedevās Helsinku Jokerit. Somijas komanda gan atklāti neteica, ka tādējādi protestē pret politisko situāciju Baltkrievijā.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-speles-tiesnesim-konstate-covid-19-jokerit-piespriez-zaudejumu-par-nedosanos-uz-minsku.d?id=52435319
Šovakar Rīgas Dinamo izbraukuma spēlē viesojas Minskā, kur centīsies tikt pie trešās uzvaras sezonā.