Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" piektdien piedzīvoja kārtējo zaudējumu izbraukuma spēļu sērijā, ar rezultātu 1:4 (0:2, 1:2, 0:0) atzīstot Latvijas vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvētās Helsinku "Jokerit" komandas pārākumu.

Rīgas "Dinamo" tagad zaudējusi trīs izbraukuma spēlēs pēc kārtas, ar pieciem punktiem 11 mačos saglabājot pēdējo, 11. vietu Rietumu konferencē. Savukārt "Jokerit" komanda ar 15 punktiem desmit spēlēs ir 4. pozīcijā konferencē. Tai gan iepriekš ieturētas pašizolācijas dēļ ir ievērojami mazāk aizvadītu spēļu nekā konkurentiem.

Helsinku vienība savu pārākumu pierādīja jau no pirmajām spēles minūtēm. Nevajadzīgs Tonija Sunda pārkāpums ļāva mājiniekiem mača piektajā minūtē izmantot skaitlisko vairākumu. Savukārt dažas minūtes vēlāk Somijas komandas zibensātrās piespēles radīja rezultātu jau skaitliski vienādos sastāvos, vārtus netraucēti gūstot Peteram Reginam.

Vairākus spēles nogriežņus "dinamieši" spēja cīkstēties vienlīdzīgi. Otrā perioda ievadā skaitlisko vairākumu izmantoja gan mājinieku uzbrucējs Henriks Hāpala, gan viesu pārstāvis Mārtiņš Dzierkals, panākot rezultātu 1:3. Taču tālais rezervistu soliņš ļāva "Jokerit" gūt nospiedošu pārsvaru tieši otrās trešdaļas otrajā pusē. "Dinamo" komandai brīžiem tiekot iespiestai savā zonā, rezultātu 1:4 ar skaistu metienu no zilās līnijas panāca Marko Antilla.

Pēdējais periods kļuva vien par formalitāti, kurā mājinieki samazināja spēles tempu. "Dinamo" neveiksmīgi izpildīja divas iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā, un mača rezultāts vairs nemainījās.

Helsinku vārtos ar saviem pienākumiem tika galā Jānis Kalniņš, kurš atvairīja 23 no 24 viesu komandas izpildītajiem metieniem. Latvijas izlases vārtsargs pagaidām brālīgi dalījis pienākumus ar zviedru Andersu Lindbeku, kurš vārtos stājies četros mačos. Kalniņš piecās spēlēs izcīnījis četras uzvaras, bet vidēji spēlē vārtos ielaidis 1,6 ripas.

Nākamo spēli Rīgas vienība aizvadīs svētdien, Minskā pret vietējo "Dinamo" vienību noslēdzot izbraukumu.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu mača notikumu aprakstu.